Ogród moją ostoją cz.41

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

:wit Dorotko!
Ach jaki cudny ten ciemny ciemiernik .I piękna kępa. I ten ciemny ,śliczny kolorek.
Żonkile też masz bardzo ąłdne.
Twoje hiacynty w podobnym stadium jak moje.
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2880
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Marysiu, pogoda nas nie rozpieszcza ;:185 , ale ogród rozkwita mimo wszystko, może tylko troszkę wolniej. Cudne tulipanki Scarlet Baby, zapisane do upolowania! Ciekawe jak będą wyglądać otwarte? :tan Różowe szafirki i jakaś nowa miodunka? ;:215
Śliczne ciemierniki ;:167 Moje już przekwitają ;:174 .
Hiacynty u Ciebie czekają na słońce, nie to co moje, głupie, rozkwitają i mokną i słabiutko pachną w tym chłodzie ;:14
Nam, na południu, prognozy nie obiecują nic dobrego, ale Ty może będziesz zaliczona do ciepłej północy, czego Ci życzę gorąco na ten tydzień ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Marysiu, jak na takie warunki atmosferyczne, jakie zostały Twemu ogrodowi przeznaczone, to wcale nie jest tak źle z kwiatuszkami. :lol: Tyle żonkili kwitnie ;:333 , ciemierniki dają z siebie wszystko, a nawet jeszcze więcej ;:138 ;:138 , a i tulipaniki w blokach startowych. ;:303 Nie jest źle, będzie dobrze, tylko cierpliwości zaczyna brakować. ;:108
Moja działka bardzo już kolorowa, ale śniegu nie dostała, ;:185 a koloru dodają jej głównie pierwiosnki, które wprost szaleją na rabatach. :shock:

Prognozy zaiste nieciekawe na najbliższe dni, ;:131 ale za to później mamy już mieć najprawdziwszą wiosnę. ;:3
Niech tak będzie, czego z całego serca Ci życzę i dużo zdrówka oraz pogody ducha. ;:cm ;:cm ;:33
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7960
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Marysiu
Cieszę się ,że śniegi zeszły z Twoich pięknych wiosennych kwiatów.
Tulipanki i żonkile cudne :!:
Ciemierniki ciemne są piękne ,szkoda ,że w wazonie nie stoją za długo.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Witam!

Dzisiaj mam dzień po czyli...po przeforsowaniu pracą w ogrodzie, bo zawsze jak po niekorzystnej pogodzie następuje fajny dzień muszę pracować bez umiaru. Jednak nic nie szkodzi tym razem, bo za oknem od południa załamanie pogody i co chwilę wieje i sika z nieba.

Wczoraj musiałam na gwałt uporządkować mały kurniczek, który na zimę był przechowalnią ozdóbek ogrodowych. Musiałam poprawić konstrukcję woliery, wykopać dół i ustawić plastikowy basenik, bo znalazłam ogłoszenie na OLX z kaczkami biegusami. Niestety nie obyło się bez wstrząsów, bo według mnie nieuczciwy sprzedawca po wczorajszej rozmowie i umówieniu się ze mną na dzisiaj podwyższył cenę ;:14 jednak byłam zdecydowana na kupno i pojechaliśmy po kaczuszki. Kaczka jest w dobrej kondycji bo od razu zanurkowała w baseniku, a kaczorek niestety chudzina! Po kąpieli wyglądał jak obraz nędzy i rozpaczy i szybko schował się w domku w słomie.

A oto moja parka...bardzo są płochliwe i trudno zrobić im zdjęcie, ale z czasem się oswoją.

Obrazek

Aniu Dorotka też ładnie dziękuję za miłe słowa pod adresem kwiatków oraz za pozdrowienia! Pozdrawiam serdecznie i życzę słonka ;:196

Martusiu Tulipanki za nic nie chcą się rozwinąć, widocznie znają prognozę pogody na najbliższe dni ;:306 Miodunka jest strasznie dawno kupiona ale nic nie przyrasta, a boję się ja przenieść żeby całkiem nie stracić, bo kwitnie na szafirowo. To są dwie różne odmiany.
Hiacynty w pączkach ale wczoraj wreszcie chwile świeciło słońce i czułam zapach fiołków bo bardzo mi tego zapachu brakowało.
Przykro mi mi ja mam zdecydowanie klimat górski i do północy nigdy nie należałam, na pewno będą przymrozki i ochłodzenie.
Zatem niech ono szybko minie i nam obu słońce zaświeci i temperatury wzrosną, bo mam już dość wszystkich czapek i kurtek! Trzymaj się cieplutko ;:196

Lucynko widziałam ogród masz w rozkwicie, a tak się nie mogłaś doczekać ;:168 U mnie pomalutku ale do przodu tylko znowu przystopuje, trudno! taki rok.
Pogodę ducha i nadzieję na poprawę zachowam, dziękuję a Tobie życzę żeby załamanie pogody nie zahaczyło o Twoje tereny. Niech Ci słonko świeci i temperatura szybuje do góry! ;:196 ;:196

Agnieszko zeszły na szczęście, ale jak zobaczyłam przez chwilę śnieg w prognozie to o mało się nie załamałam, ale chyba zrezygnowali ;:306
Nie ucinałam ciemierników do wazonu nigdy, muszę wypróbować kiedyś :uszy
Jakoś wolę podziwiać swoje kwiatki na grządce, a w lecie mogą być... bukiety polne ;:168



Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dziękuję za odwiedziny i trzymajcie kciuki, żeby nic złego nie spotkało bieguski!
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Marysiu trzymam kciuki za bieguski ;:196 a sprzedawca zwykły ...
Lawenda śliczna ;:167
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2880
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Marysiu, myślałam, że biegusy są tylko beżowe, a tu taka ciekawie upierzona parka. ;:oj Na pewno szybko się oswoją i będą Ci towarzyszyć w ogrodzie ;:138 Sąsiad swoich już nie wypuszcza ze względu na grasujące lisy, i przestały mnie odwiedzać ze swoimi pogaduszkami w drodze do rzeki. ;:174
Ta huśtawka pogodowa doprowadza mnie do rozpaczy, kwiecień koniecznie chce udowodnić prawdziwość przysłowia o nim, ale przyroda ma to w nosie. Kwiatki rosną, a chwasty jeszcze szybciej ;:14
W Twoim ogrodzie zrobiło się pierwiosnkowo i narcyzowo, zawilce cieszą oczy w słoneczku, tulipanki śliczne nawet zamknięte ;:215
Lewizja piękna ;:63 będę próbować mieć tak kwitnącą o tej porze. ;:224
Cieszynianka w takiej dużej kępie ;:oj . U mnie porażka, ale jest postęp ;:333 , w tym roku wypuściła trzeci listek :tan
Żeby nie rzucać słów na wiatr w sprawie aury, życzę Ci, Marysiu dobrego humoru. ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Witaj Marysiu :wit . Oj, ciężka jest tegoroczna wiosna. Jak nie śnieg to teraz mocne deszcze ;:222 . U mnie dzisiaj niestety nie da się nic zrobić ;:185 . Ciekawe czy ziemia obeschnie chociaż trochę do jutra ;:223 . U Ciebie kolorowo ;:138 . Masz sporo wiosennych kwitnień ;:215 . Kaczuszki aż musiałam sobie wygooglować. Nie wiedziałam, że kaczki mogą być takie - stojące ;:oj . Człowiek się sporo na tym forum nauczy ;:306 . Fajne są ;:215 . Czy one w tej pozycji to tak cały czas czy tylko jak się poruszają ?? Wybacz pytanie zieleniaka :oops: ale zaciekawiło mnie to . Sprzedawca trochę niepoważny a niestety mamy sporo takich ludzi ;:222 . Pozdrawiam serdecznie :wit .
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Marysiu, niestety, stało się i pogoda po raz kolejny daje nam popalić. ;:145 Wprawdzie u nas nie leje z nieba wodą, ale wieje bardzo zimny wiatr i mocno zjechała temperatura powietrza, a głowa jak napakowana ołowiem i od czasu do czasu coś próbuje mi czaszkę rozsadzić od wewnątrz. Co prawda jak dotąd ustrzegłam się przed koniecznością zażycia leku przeciwbólowego, ale w zamian czuję się jak po całonocnej libacji. ;:223

Twój ogród ucierpiał bardzo w związku z tymi pogodowymi wariacjami, ale widzę, że i tak nieźle sobie radzi i całkiem przyzwoicie zdobi kwitnącymi żonkilami, ciemiernikami, zawilcami czy tulipanami, ;:138 ;:138 a nawet cieszynianką, która np. u mnie nie zechciała się zadomowić, mimo że przyjechała od naszej forumowej Cieszynianki. ;:108

Coś mi się widzi, że Ty bardzo lubisz dokładać sobie obowiązków. ;:32 ;:32 Stąd nowy zakup.
Kaczuszki śliczne jak z obrazka, jednak same o siebie nie zadbają. ;:124

Niech rosną ( mają rosnąć?) i cieszą. ;:63
Mam nadzieję, że wkrótce aura osiągnie jakąś stabilizację, co pozwoli cieszyć się ogrodem, czego życzę Ci z całego serca. ;:167
Trzymajcie się ciepło i zdrowo. ;:168 ;:168 ;:79 ;:79
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Wygląda na to, że Twoje rośliny skutecznie wypięły się na zimową aurę i dają popis urody i barwy ;:oj Pięknie kwitnące pierwiosnki, żonkile, kokorycze i wiele innych powodują, że nie chce się wychodzić w tak przyjaznego dla duszy ogrodu. Na widok białych zawilców greckich opadła mi szczęka, myślałam że są tylko niebieskie.
Bieguskami sprawiłaś mi radość, to są przecudne kaczuchy, dla mnie chyba najładniejsze, chociaż przecież sama drobiu nie posiadam. Będę ich gorliwą fanką :tan
Ciemiernikom nie mówię nie ;:196 , a jak bym się rozochociła, to chciałabym i innych pięknotek, tylko miejsce mnie ogranicza ;:145 Szczęśliwi, którzy z miejscem liczyć się nie muszą.
Mam nadzieję, że to był ostatni śnieg widziany u Twojego progu, bo aż przykro było patrzeć na przykryte jego grubą warstwą rośliny.
Marysiu Kochana, przytulam Cię serdecznie po stracie kochanych ulubieńców ;:168
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Marysiu super, że u Ciebie nie ma przymrozków i kwiatki pięknie się rozwijają ;:215
Żonkile, zawilce greckie, pierwiosnki,lawenda, lewizja cudownie kwitną ;:333 u mnie niestety ta ostatnia przepadła ;:145 ale zadbam o to w środę,aby znowu się zadomowiła ;:306
Pozdrawiam cieplutko i miłego dnia ;:3 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Marysiu ależ cudowne te strzępiaste Narcyzy czy żonkile ;:223 bo sama nie wiem które to są, zakochałam się w nich, będę na jesieni polować na takie żeby wzbogacić swój ogród o nie, cudo ;:167 Pomimo zimna bardzo dużo wiosennych Ci kwitnie, Anemony białe urocze maleństwa ;:167 , tulipanki, szafirki, u mnie już też coś zaczyna ale pomalutku zimno dalej, a dziś ma być przymrozek w nocy, chyba okryje serduszki żeby mrozem nie dostały, ach ta pogoda bardzo nie fajna tej wiosny. Ciepła i pogody życzę ;:196
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10604
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

;:303 ja tu też byłam i podziwiałam kolorowy ogródek :)
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”