Ogród moją ostoją cz.41

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

:wit Marysiu!
ale u ciebie dużo różnych kwitnień. Różności i cudności w roślinach ;:180
Wszystko mi się u ciebie podoba.
I liliowce przepiękne.I lilie.U mnie tez liliowców coraz mnie.A lilii trochę sadzonych później też kwitnie i w pąkach nawet mam.
Floksy, róże, rudbekie piękne kwitnienia.Piękne lato.
Tylko szkoda,że grad ci jabłuszka poznaczył.
Pozdrawiam serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
kasik 69
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3653
Od: 10 maja 2010, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Marysiu nie wiedziałam że masz aż tyle liliowców. Piękne są. Jarzmianka zupełnie inna niż moja. No i floksów trochę uzbierałaś. A zakupy skąd? Myślałam że uda nam się w końcu spotkać, bo mieliśmy jechać do Lanckorony, ale chyba nic , tego nie wyjdzie, M chyba nie dostanie urlopu.
Pozdrawiam ;:196
Zapraszam do mnie,
Moje wątki
Nasz Ogród
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42094
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Witam pięknie!
Mam za sobą pierwsze nasadzenia w tym sezonie. Może uda się odwrócić sytuację tym bardziej, że zamówiłam też cebule do jesiennego sadzenia i trochę nasion na wiosnę. Nie mam jeszcze siły do przekopywania skrzyń opustoszałych po działalności ślimaków więc nakryłam je kartonami, zobaczymy jaki będzie efekt. Mam zamiar przed wiosną z cudzą pomocą pod warstwę ziemi dać siatkę taka jak pod trawniki, bo nie dość że buszują w skrzyniach ślimaki to jeszcze nornice ;:124 . Lubią pulchną ziemię.
Po ostatnich deszczach i wichurze odkryliśmy, że w tzw polu wyłamana została największa gałąź śliwki uleny. Ratujemy śliweczki przesmażając, bo ile można zjeść ;:306

Agnieszko floksów jest kilka: Flame pro 'Light Blue', 'Flame Light Pink Imp.' 'Early Pink Candy' i 'Cool Water'. Są dwie funkie, bergenia, pantofelnik, gaura, pysznogłówka, dąbrówka (cztery ostatnie miałam ale przepadły), jest żurawka bo wiele poznikało i naparstnica bylinowa skoro te dwuletnie mnie nie lubią. Była szałwia trivolor, ale zanim wsadziłam przepadła ;:145 już drugi raz mam taką sytuację.

Lucynko i u nas lało jak z cebra, a ścieżka zamieniła się w ślizgawkę. Minęło parę dni i posadzone roślinki podlewam, bo upalne dni wysysają wilgoć. Lucynko przekopiuję co napisałam Agnieszce...wybacz "floksów jest kilka: Flame pro 'Light Blue', 'Flame Light Pink Imp.' 'Early Pink Candy' i 'Cool Water'. Są dwie funkie, bergenia, pantofelnik, gaura, pysznogłówka, dąbrówka (cztery ostatnie miałam ale przepadły), jest żurawka bo wiele poznikało i naparstnica bylinowa skoro te dwuletnie mnie nie lubią. Była szałwia trivolor, ale zanim wsadziłam przepadła ;:145 już drugi raz mam taką sytuację.
Udało się posadzić roślinki ale porządków do zrobienie mam tak dużo że sadziłam z wyrzutami sumienia :oops: Jesień to może za dużo ale typowe sierpniowe lato panuje bo w całym ogrodzie pachnie floksami niestety już przekwitającymi a to specyficzny zapach. Coraz to inne róże zakwitają, a krzewuszki powtarzają kwitnienie.
Dziękuję za wszystkie dobre słowa i życzenia ;:196 Mam nadzieje, że już wróciliście na działkę i korzystacie z ocieplenia. Zatem zdrówka i radości z mieszkania wśród przyrody ;:167 ;:4

Iwonko mydlnicę mam białą i różową, wprowadzałam ją dwa razy ale tym razem została i różowa nawet zaczyna się panoszyć ;:306 Ty przy drogach krajowych spotykasz mydlnicę a ja ulubiona przeze mnie cykorię podróżnik (znowu mi zniknęła, ale może gdzieś się wysiała?).
Kaczor jest strasznie bezczelny i ciągle głodny. Zamiast szukać pokarmu na grządkach o mało nie wyrywa mi garnka z jedzeniem dla kur. Mają ogromny ogród z masą ślimaków, dżdżownik i innego dobra a siedzą w domku i czekają aż się pojawię ;:202
Pięknie opisujesz moje roślinki ;:167 Grad zrobił wiele szkód! mnie podziurawił folie w tunelu, ale w gminie ludziom przedziurawił rynny plastikowe.
Dziękuję za dobre życzenia i dodam tylko niech się spełnią, bo siły potrzebne. Pozdrawiam serdecznie Iwonko ;:196

Aniu ciągle coś dokupujemy do naszych ogródków i ciągle nam mało ;:306 Z pewnością jak się napatrzysz na liliowce na FO to nowe pojawią się na wiosnę i u Ciebie :uszy u mnie tak dokupuję hosty, bo tworzę kąciki hostowe.
Odwzajemniam serdecznie pozdrowienia ;:196

Kasiu masę liliowców jeszcze nie kwitło, a kolekcję powiększyła Mira ;:167
Jarzmianki mam trzy czerwoną, białą i taką jakby perłową. Mogę zebrać nasiona czerwonej i rzucisz w ziemię to wyrośnie, a za dwa lata zakwitnie. Floksów mam dużo i więcej bo wyrastają coraz to nowe krzyżówki (ciekawe). Zakupy w Albamarze, bo przysłali ofertę, a teraz dokupiłam jeszcze trochę cebul ale mocno okroiłam zakupy, bo na półce mnóstwo wykopanych cebulek tulipanów i hiacyntów... a widomo gdzieś to trzeba posadzić ;:202
Co się odwlecze Kasiu... Ściskam ;:196

Trochę zdjęć


myślałam, że zniknęły...

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i dzisiejszy wschód słońca


Obrazek

z życzeniami miłej niedzieli!
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10603
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Witam! w przepięknym poranku spowitym wschodem słońca, to szczęście przynosi gdy zobaczy się na powitanie dnia taki widok.
Ogród Twój Maryś tętniący kolorami i zapachami kwiatów przyciąga nie tylko motyle ale i ludzi, jest w całej okazałości taki swojski taki naturalny , choć wiemy ile wysiłku kosztuje żeby tak stworzyć ;:138
A mogę prosić o wyjaśnienie co to jest za roślinka na 13stym zdjęciu. :?: :)
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Witaj Marysiu spacerkiem zwiedziłam Twój ogród , ale on w pełni tętni życiem co mnie cieszy , bo to znaczy że u Ciebie już wszystko w porządku ze zdrówkiem czego Ci nadal życzę . u mnie susza rośliny już rano mdleją z parnoty , dziś czekamy na deszcz pozdrawiam jeszcze raz ;:167
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Marysiu
Jak słyszę o jakiś nowych floksach to uszy mi się wyciągają :;230
Nazwy brzmią zachęcająco ;:224
Super kwitnie Twoja biała driakiew ,mi nic z nasionek nie wyszło ,może za szybko posiałam :?:
Różyczki wyglądają pięknie :D
U nas może ze trzy mają jakieś ślady kwiatów.
Brzoskwinia bardzo apetyczna. :D
Może jeszcze ładną pogodę na koniec lata dostaniemy :?:
Jak tam Twoje maskotki - kaczuchy :?:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Marysiu, wróciliśmy w domowe pielesze i już tak zostanie. ;:108 Na działkę codziennie będziemy zaglądać i wracać do blokowiska. Może kiedyś jeszcze przenocujemy tam, ale to już tylko okazjonalnie. Zimne noce nas wygoniły do ciepłego mieszkanka. ;:134
Dziękuję za wyczerpujące info w sprawie poczynionych zakupów. ;:180 Widzę, że wzbogaciłaś ogród o ciekawe floksy. ;:333 Jest pięknie, będzie jeszcze piękniej. ;:215 ;:138
Ogród jawi się jako zadbany i bardzo kolorowy, bogaty w roślinność. ;:63 Pięknie kwitną różyczki, lilie, powtarzające krzewuszki, fuksja i hortensje, zresztą wszystko w Twoim ogrodzie fantastycznie się prezentuje. ;:138 ;:138
Widzę grube i długie kłosy akantu. ;:303 Mój w tym roku strajkuje i tylko liści ogromnych naprodukował.

Cieszę się, bo dostrzegam poprawę humoru, a więc i zdrowia, którego życzę Ci coraz więcej i więcej. ;:97 ;:97 ;:97
Mocno ściskam ;:168 i gorąco całuję. ;:79 ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

To całkiem zrozumiałe, że poczyniłaś takie zakupy. To forma odstresowania.
Niektóre z nas biegają w tym celu na zakupy ciuchów, ty wolisz rosliny.
Tak jak ja :D
Chociaż ja już staram się bardzo panowac nad zakupami.
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1697
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Czy fuksja ze zdjęcia to magellańska? A jeśli tak to zimowała już u Ciebie? :) Kupiłem sobie taką i nie wiem czy ryzykować zimowanie w gruncie czy lepiej kombinować.
Okrojone zakupy jesiennych cebul? to tak można? :wink:
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Marysiu, zaglądam do Ciebie po dłuższej nieobecności, a tutaj nie tylko ogród kipi kolorami, ale i cudne kaczki jako obstawa chodzą za Tobą krok w krok :D
Twoje róże kwitły zjawiskowo ;:167 , co jedna to piękniejsza. Liliowcowa kolekcja naprawdę bardzo bogata ;:215 Ogród sobie radzi doskonale, a Ty nabieraj sił do nowego sezonu. Teraz podziwiaj, rób jak najwięcej zdjęć, to będzie co zimą oglądać i wspominać. Czytałam, że i zakupy nowych roślinek już poczyniłaś? :) I ja ciągle coś nowego dokupuję. Ostatnio wpadłam w szał zakupów cebulowych... W sumie będzie tego ze 100 sztuk ;:oj A teraz zastanawiam się kiedy ja to wszystko posadzę ;:14

Marysiu, pamiętasz może nazwy swoich winogron? Jaką odmianę byś mi poleciła? Wiosną chcę posadzić chociaż jedną sadzonkę.
Pozdrawiam Cię serdecznie i dużo zdrówka Ci życzę ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Ależ te chmurki jak ciasteczka wyglądają. ;:215 Oj na liliowce na razie mówię stop.
Musze na jesieni dokupić kilka drzew owocowych jakiś ładny świerk i jakieś ozdobne drzewko.Mam chęć na miłorząb.
Piękne masz róże, lilie. Ten niebieski floks jest zjawiskowy ;:173
Rutewka piękna.
No i hortensje zawsze cudne. Zawsze wzrok przyciągają
Pozdrawiam i dobrej niedzieli życzę ;:196
Awatar użytkownika
semper
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2538
Od: 27 lis 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 160km od Pragi

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Witaj Marysiu ;:138
Pozwolisz, że się trochę pomądruje w temacie floksów.
Kupiłaś ostatnio płomyki z serii "Flame" i "Early".
Są to odmiany z założenia niskie i kompaktowe.
Seria "Flame" liczy 27 odmian i dorastają one do 50 cm wysokości.
Tak to wygląda przynajmniej w teorii.
Floksy z serii "Early" są niższe, bo raczej nie osiągają 30 cm.
Floksy się bardzo łatwo wysiewają.Niestety siewki nie posiadają cech rośliny matecznej.
Dlatego żeby nie mieć plantacji ,dobrze jest je przyciąć po kwitnieniu.
Pozdrawiam! ,Jurek z górek ;)
Moje górki
Rojnikowisko i nie tylko
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

PUK! PUK! MARYSIU! Czyżby ktoś Ci ukradł ogród? :shock:
Bo nie wierzę, że nic już nie kwitnie. ;:185 ;:185 Dlaczego tak zazdrośnie strzeżesz swoich piękności? ;:174

Słoneczka ;:3 i zdrówka ;:167 ;:167 życząc, ściskam i mocno całuję. ;:168 ;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”