Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

MARTO witaj! ;:138
Też jestem ciekawa co mi wyrośnie z tej cebuli.Dziś miałam kopać dalej ale tylko zawiozę dwa worki ziemi i może woreczek sypkiego obornika?
Jest już póżno,a M wcale się nie śpieszy.Ziemię zostawię i mam nadzieję pojadę w poniedziałek dokończyć dzieło.
Pogoda jak na razie pochmurna,ale słońce zaczyna pomału przedzierać się przez chmury.
Za ten żółty zimowit zapłaciłam 2,49 za szt.Dobrze,że napisałaś mi nazwę to sobie poczytam na jego temat.
Miłego,słonecznego dnia . ;:168

Obrazek

Obrazek

Obrazek

HALINKO!
Też miałam te babcine,ale chyba były stare i już w sumie ich nie mam,a tak pięknie lata temu kwitły i ten zapach.
Różowych zimowitów mam łany,lepiej ich nie przesadzać bo potem nie wiadomo co z nimi robić.
Rozchodnik zamówiłam w szkółce i jak głupia posadziłam pod płotem zamiast na widoku.
Halinko dla Ciebie życzę słoneczka na dziś bo u nas jak na razie pochmurno.
Miłego dnia. ;:168

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Witaj MARYNIU!
U mnie też kopał M,ale ostatnie lata kopię ja.Dla mnie jak na razie dobra gimnastyka,nie wiem jak długo,oby jak najdłużej.
Niestety nici z działki,niby miała być pogoda a jest pochmurno.Zawieżliśmy dwa worki ziemi i woreczek obornika.Ludzi było dużo,a szczególnie samochodów,ponieważ dziś można wjeżdżać.Dobrze,że masz syna pod ręką,mój pracuje na zmiany i nie ma czasu a drugi mieszka daleko.
Fajnej ,słonecznej soboty życzę. ;:3



Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Tak mi przykro, Danusiu, że u Ciebie słoneczko nie przebiło się przez chmury. ;:168
U mnie cały dzień świeciło i grzało, dzięki czemu mogłam się lekko ubrać i swobodnie poruszać, a wygięta w pałąk wypieliłam całą kwiatową część działki. ;:215 Co prawda do tej chwili ledwo powłóczę nogami, ale coś za coś. ;:306
Zgadzam się z Twoimi obserwacjami w temacie przesadzania zimowitów. ;:108 Dopóki swoje trzymałam w ryzach w jednym miejscu, było ich wprawdzie coraz więcej, ale w kupce. ;:333 Gdy je ruszyłam i część cebulek przeniosłam, namnożyło się ich i na starym i na nowym miejscu. :shock: Teraz będę usuwała, tylko muszę znaleźć chętnych, bo tak po prostu wyrzucić bardzo szkoda. ;:oj
Ładne masz dalie, szczególnie tę kaktusową. ;:303
No i białe jesienne krokusy! ;:63

Słonecznej niedzieli, Danusiu. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Danusiu, u Ciebie już zakwitł krokus ;:oj , a u mnie nawet z ziemi jeszcze nie wyłażą w gruncie, tylko nowe cebulki posadzone w doniczkach pokazują szpileczki.
Zimowity jeszcze czarują i biały kwitnie bukietem ;:138 .
U mnie biały nie chce się zadomowić ;:185 , a liliowe, mimo, że ziemię przy wykopywaniu przesiewałam przez sito, w każdym miejscu, z którego przesadzałam ciągle wyrastają ;:306
Pięknie kwitnie świecznica, różowe dalie, werbena jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa i odętka jesienna ;:138 .
Mam nadzieję, że na kompost wywalałaś letnią, a nie to cudo ;:124
"Babcine" narcyzy zrobiły się jakieś chimeryczne, przecież kiedyś kwitły każdego roku całymi kępami, nikt ich nie nawoził, ani w inny sposób zbytnio o nie nie dbał.
Swoje, kiedy już słabiej kwitły, rozsadziłam, miały naprawdę maleńkie cebulki, ale niewiele to dało i przez lata zakwitało kilka kwiatków, dopiero tej wiosny, po 12 latach nędzy, kiedy już straciłam nadzieję, zakwitły obficie, a już zamierzałam je wykopywać i znowu rozsadzić ;:306 . Może te dzikusy wolą rosnąć w zagęszczeniu? Zobaczę jak zakwitną na drugi rok :roll: .
Pięknej niedzieli i słoneczka na działkowanie ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

LUCYNKO!!! ;:138
Wczoraj tylko zawiozłam ziemię i obornik i pojechaliśmy na zakupy.Dziś jest ciepło i fajnie,ale siedzę w domu.Nie chce mi się wychodzić.
Lucynko czy myślałaś o zimowitach białych??
Masz rację zimowity żal wyrzucać,dlatego rosną u mnie wszędzie.Nie są też takie tanie.
Niestety jak na razie kwitnie tylko ta jedna dalia,inne pożarte przez ślimaki odrosły ale nie kwitną. ;:145
Co z tego,że przechowałam karpy dalii z nasion skoro marnie kwitną,może jednak nie nadają się do przechowywania i stąd słabe kwitnienie.???
Trzymaj się. ;:7

Obrazek

Obrazek

Obrazek

MARTA!!
Krokusów zakwitło kilka.Jak przekopywałam grzędę to wykopałam dużo cebulek tych krokusów z kłami,nie chciałam wyrzucać to wsadziłam do donic.Mam nadzieję zakwitną.
Niestety biały zimowit tak się nie rozrasta jak różowy,cały czas siedzi w jednym miejscu.Może czas przesadzić bo taki wciśnięty pod drzewem?
Świecznica kwitnie w tym roku pięknie,już z daleka czuć zapach.
Czyżby ten kwiatek z białozielonymi liśćmi to odętka jesienna?Zamieściłam zdjęcie z cichą nadzieją,że ktoś mnie oświeci jaki to kwiatek.
Dziękuję wiec Martusiu za nazwę. ;:168
Bardzo mi się on podoba,czy to bylina??
Tak,tak na kompost wywaliłam białą,letnią. ;:306
Z tymi babcinymi narcyzami myślę tak samo jak Ty i mam takie same doświadczenia.
Miłej i ciepłej niedzieli. ;:168

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Witaj Danusiu, widzę, że chryzantema Solar w pełni kwitnienia ;:333 jak będziesz stopniowo obrywać przekwitłe kwiatostany to będą się nowe pączki pojawiać.
Dalia kaktusowa bardzo piękna i ta druga pudroworóżowa też ;:215 Białe zimowity fajnie rozjaśniają cienisty zakątek.
Niech w nowym tygodniu słoneczko nie opuszcza Twojej okolicy ;:3
Spokojnej nocy Danusiu ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Danusiu pięknie kwitną jeszcze róże , zimowity cudowne, ;:215 a i jesienny krokusik to też dla mnie jeszcze nieznana roślinka tak jak żółty zimowit ;:223 Szkoda, że nie mogłam zobaczyć ich wcześniej jak nie było zrealizowane zamówienie na cebulowe , ale jeszcze się za nimi rozejrzę ;:306 Ostatnio pogoda nam dopisuje , Ty wykorzystujesz ją w miarę możliwości, a mnie ogarnęło lenistwo. Nawet nie mogę wysadzić cebul, które przyszły z LG ;:223 Dobrze, że wymieniłam ziemię w doniczkach z ubiegłorocznego zakupu, a właściwie to powinnam je wyrzucić, bo cebulki nędzne. Może dlatego, że po przekwitnięciu wykopałam doniczki i były zestawione pod drzewem ;:145 Dobrze, że przy zamówieniu lilii skusiłam się na trochę nowych tulipanów, no i w końcu kupiłam żółte cesarskie korony :heja
Pozdrawiam cieplutko i życzę ;:3 tygodnia ;:167 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

HALINKO!
Jak widzisz Solar dopiero zaczyna przekwitać,a kwitnie już długo.Zakwitła jako pierwsza,inne mają dopiero pączki.
Dziś nie pojechałam na działkę,co prawda poszłam na przystanek,ale do autobusu było pół godziny więc zrezygnowałam ponieważ zapisałam się do lekarza na 14,więc nie opłacało mi się jechać na dwie godziny.
:wit ;:138

Obrazek

Obrazek

Obrazek

HALINKO S.
Jesienny krokus ładny jak kwitnie,niestety strasznie się rozmnaża.Wiosną wygląda jak gęsto posiana trawka.Dobrze się zastanów czy byś chciała taki ekspansywny kwiatek?
Jeżeli chodzi o cesarskie korony to kiedyś miałam dużo i co raz więcej,niestety kiedy rozsadziłam nie mam ani jednej.Ostatnio kupiłam i posadziłam jedną cebulę,niestety nic nie wyrosło,dałam więc sobie spokój.
Miłego,ciepłego dnia i chęci do pracy bo ja też nie zawsze mam chęć na cokolwiek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Danusiu u mnie pogoda jak na razie sprzyja pracom ogrodowym, ale ja jakaś jestem leniwa :heja
Mimo wszystko skuszę się na te krokusy i zimowita żółtego :D Kupę lat temu też miałam śliczne cesarskie korony, cały rządek, ale co się z nimi stało to już nie pamiętam. Teraz mam dwie pomarańczowe, ale dopiero w tym sezonie zakwitły, a na żółte ciągle polowałam i mam nadzieję, że przyszły właściwe;:oj Nie wiem czy wiesz, że je trzeba sadzić je pod ukosem, aby nie zgniły :wink:
Śliczna róża na ostatnim zdjęciu , może znasz nazwę? ;:333
Pozdrawiam ;:167 i miłego wieczoru ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Danusiu
Róże, chryzantemy i ziemowity czarują swoim widokiem.
Kolor bratka ciekawy.
Powojnik ma dużo kwiatuszków ;:333
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Danusiu, jeszcze pięknie kwitną u Ciebie róże ;:138 , szkoda, że nie możesz cieszyć się ich widokiem codziennie ;:174 , ale zdrowie najważniejsze i wizyty u lekarza nie można przegapić!
Ekspansywność Twoich krokusów jesiennych ciągle mnie zadziwia ;:oj , ja znowu dokupiłam cebulek, bo ubiegłoroczne mają tak maleńkie cebulki, że chyba kwiatków nie pokażą ;:185
Zimowity w orliku ;:215
Pięknego dnia ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Witaj Danusiu nie mam pojęcia co to będzie miał pąka więc może doczekam się i kwiatka w tym roku to się przekonam tez jestem ciekawa jaki będzie. Czosnek myślę posadzić końcem października bo boję się zimy cos zapowiadają, że ma być wczas. PIęknie u Ciebie w ogrodzie. Pozdrawiam życzę miłego dnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Danusiu czytam o Twoich ogrodowych szaleństwach. Działeczka na pewno w przyszłym sezonie będzie ładnie się prezentowała już od wczesnej wiosny, bo cebulowe ozdobią rabatki.
Zachwycam się kosmosami piękna gama kolorystyczna. Pochwalę też ceglasty kolor dzielżanu, czy to wysoka odmiana.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”