Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

HALINKO!
Moje bardzo późne tulipany kwitną dość długo,gdyby nie te deszcze jeszcze by kwitły,a tak to dostały plam i musiałam usunąć brzydkie kwiatki.W piątek byłam na działce i sporo roboty podgoniłam,niestety muszę też skopać dwa kawałki ponieważ nie idzie normalnie pielić.
Ślimaków w domkach zebrałam sporo z biednego krzaczka który kwitnie na biało,pełnymi kwiatkami jak migdałek.Cały krzaczek dosłownie cały był oblepiony ślimakami.Sąsiad śmiał się,że zbieram te ślimaki jak jagody. ;:306 ;:174
Dziś piękna słoneczna niedziela. ;:138
Miłego dnia! ;:168
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

LUCYNKO!!
Masz takie dobre serce,więc nie chciałam Ciebie naciągać na koszty,ale skoro nawet sąsiad Twój chce się podzielić ze mną więc z góry bardzo dziękuję,tylko czym ja Ci się odwdzięczę.????
U nas jak do tej pory nie było głosowań,po prostu narzucali opłatę i już.Ostatnio nie chodzę na zebrania bo i tak nic to nie daje.
W piątek było pochmurno,ale fajnie się pracowało.Opieliłam dwie grządki,zebrałam miskę ślimaków z krzewu kwitnącego na biało,wyniosłam na kompost trawę (całe wiadra) ;:222
Wczoraj rano byłam na zakupach,a potem poniosło mnie do ogrodniczego,chyba po to żeby wydać pieniądze.Nie mogłam się oprzeć jak zobaczyłam kwitnącą dziewannę "Dark Eyes",oraz dalię z jednym kwiatkiem kropkowanym.Zdjęcia będą jak wgram.A poszłam tylko po obornik sypki,którego niestety nie było.Z tej dziewanny trzeba będzie przypilnować i zebrać nasiona.
W tym roku może mi się uda wyhodować białe sasanki.Zobaczyłam,że nasiona opadają takie zielonkawe więc zebrałam i szybko wysiałam,powinny wzejść jeszcze w tym roku.
Wczoraj u nas było bardzo gorąco,ale niestety potem zaczęło się robić co raz chłodniej.Dziś też jest słonecznie.
Miłego ciepłego dnia Lucynko ;:168 ;:138
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

MARYNIU!!
Pełnik pięknie kwitł,ale niestety przekwitł.Nic nie trwa wiecznie.Jedne zakwitają,drugie przekwitają.Jednoroczne kwitną długo.W tym roku miałam wielkie plany z wysiewami,ale nie wyszło.Posiałam aksamitki i granulki,naokoło pełno ślimaków padniętych.Wyrywam też liście po przekwitniętych ,żeby nie miały gdzie się chować.
Miłego dnia. ;:7
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Danusiu, jak już napisałam, pół mojej działki zdobią roślinki z Twojego ogródka, więc jeśli coś chciałabyś ode mnie, to pisz śmiało, bardzo proszę. ;:196
A te hosty to sąsiad ukopał dla mnie, no bo co mu miałam tłumaczyć, w czym rzecz. ;:306 Chytry nie jest, ale czy zrozumiałby, gdybym mu powiedziała, w czym rzecz.... On nie może się nadziwić, że ja tak fotografuję każdy kwiatuszek, nawet takie maleństwa. :roll: Też nie tłumaczę mu, po co mi tyle fotek. ;:7

Wyguglowałam sobie tę dziewannę. Uważam, że warta była każdych pieniędzy - śliczna. ;:215
Czytam, że napracowałaś się porządnie, a największe wrażenie zrobiły na mnie roje ślimaków na jednym krzewie. ;:109 Widocznie to jest ich specjalny przysmak, dzięki czemu nie ruszyły innych roślinek. :D

Działeczka pięknie ukwiecona, kolorowe kwiatuszki cieszą oczy, a tulipany przepiękne! ;:138

Dobrego tygodnia, Danusiu. ;:196

Ps. Jutro wyślę paczuszkę.
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2571
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Danusiu pięknie ukwiecone Twoje rabatki, lubię taki artystyczny busz ;:333 Kukliki tak obficie kwitną, moje zastrajkowały chociaż to zwykłe, pojedyncze. Chyba za późno je dzieliłam.
Miłego dnia Danusiu ;:167
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Witaj kochana Danusiu Twój ogród jak z krainy bajek kolorowy i taki różnorodny jest co podziwiać i nie jest nudny. Pozdrawiam życzę Ci miłego dnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

LUCYNKO no nie przesadzaj.
Mam nadzieję zebrać nasiona z tej dziewanny,a może sama się nasieje???
Myślę,że te ślimaki tam siedziały ponieważ miały cień,ale skończyły na drodze pod butem.Strasznie jestem cięta na te ślimory.
Jeszcze raz powiadamiam,że paczuszkę otrzymałam.Zrobiłam sobie spacer na pocztę kolo jeziorka i tylko szkoda,że nie miałam aparatu.
Telefonem zrobiłam parę fajnych zdjęć.Łabędź samotnik fajnie kąpał się ,stałam i podziwiałam jego zabawy.Pływały też dwie kaczuszki z dziećmi.Szkoda,że nie umiem zrzucać zdjęć z telefonu.
Miłego wieczoru. ;:168
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

HALINKO!!
Ja także lubię busz i dlatego taki posiadam. ;:306 Tylko nie powiem,że artystyczny.
Szkoda tylko,że byliny tak krótko kwitną. ;:174
Miłej końcówki dnia. ;:138


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ALU!!
Dzięki za pochwały.Jednak lubię jak jest kolorowy busz.Szkoda,że moje plany spaliły na panewce,a chciałam wysiać dużo jednorocznych. ;:145 Miłej końcówki dnia. ;:138
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Tak się zastanawiam, Danusiu, gdzie Ty chciałaś jeszcze jednoroczne wcisnąć. ;:24 Masz tak fantastycznie ukwiecone rabaty, ;:215 że nic więcej im już nie trzeba. ;:108
Cieszę się, że roślinki dojechały. ;:333 Wsadź je do doniczek, nie zmarnieją w oczekiwaniu na wysadzenie na działeczce. ;:108

U mnie nocne deszcze ustają po wschodzie słońca i dni są bezdeszczowe, choć w znacznej części pochmurne, ale przy tym bardzo ciepłe. ;:333 Na działce przyjemnie się pracuje, ;:215 a chwasty i tak nic sobie z tego nie robią i wyrastają zaraz za plecami. ;:306

Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Witaj Danusiu ja też nie siałam jednorocznych bo brakło mi miejsca na parapecie, ale kupiłam w ogrodniku bo je bardzo lubię co tam idę do ogrodnika coś kupie, a że miejsca mało to czekam na dom bo nie ma gdzie już sadzić. Pozdrawiam miłego popołudnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

;:145 Danusiu no po prostu piękny kolorowy ogród ;:138
Rabaty cudne :)
Danusiu wejdź na PW :wink:
Dobrego dnia :D
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

LUCYNKO myślałam,że te jednoroczne wcisnę na miejsce po hiacyńcikach,ponieważ obrywam im liście do samej ziemi,po to aby ślimaki nie miały gdzie się schować.Ponieważ mam dużo tych hiacyńcików to i miejsca sporo.
Dziś też nie byłam na działce.Nie dość,że strasznie duszno to straszą potężnymi burzami.(Jak ich nie słuchać) ;:306 .Znawcy od siedmiu boleści.Jutro jadę,nawet jak będzie ulewa.Byłam dziś w ogrodniczym.Ceny straszne nawet tych kwiatków które łatwo wyhodować z nasion.
Miłego dnia.!
Obrazek
Czy to żurawka?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ALU
Ja też prawie nie siałam z braku miejsca.Kiedyś wysiewałam już w marcu-kwietniu na działce i stawiałam pod folią.Przykrywałam agrowłókniną i miałam sporo rozsad.Niestety w tym roku to było niemożliwe.
Dobrego dnia. ;:168

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

BOGUSIU!!
Weszłam , przeczytałam i odpisałam za co z góry dziękuję.Może się uda. ;:174
Siedzę dziś w domu,tylko rano byłam w mieście.Wczoraj kupiłam nasiona szczawiu,jednak młody jest zdrowszy.(ślimaki tak nie atakują).
Miłego dnia. ;:138
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Witaj Danusiu burzami straszą i ulewami aż się odechciewa jechać bo nie ma jak cos porobic na działce coś skubnąć, a przy takiej pogodzie to jest trudno. Miejmy nadzieję, że to niedługo się skończy i słoneczko wyjdzie. Pozdrawiam miłego dnia i ;:3 życzę
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Danusiu, u mnie wczoraj przeszła burza, ale dopiero wieczorem. Nie przyniosła z sobą żadnego kataklizmu, tylko piwonie spuściły łebki, ale wystarczyło strząsnąć wodę z kwiatów i stanęły na baczność. ;:303 Dzisiaj rano jeszcze trochę pokropiło, później wyszło słońce i zrobiło się bardzo ciepło, a jutro już od rana na świecić słoneczko.
Masz mnóstwo pięknie kwitnących roślinek, w tym cudowny bielusieńki irysek, biały czosnek! ;:215
A pierwsze dwa zdjęcia - moim zdaniem - prezentują żurawkę. A może żuraweczkę... Ze mnie taki znawca jak z koziego ogona waltornia. ;:306 ;:306

Pozdrawiam cieplutko i życzę słonecznego weekendu. ;:167 ;:196 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Ja też uważam, że na zdjęciach jest żurawka, na dodatek wyjątkowej urody.
Przepiękny ma wzór na listkach!
Jeśli możesz - zbierz nasionka (bo chyba widzę pędy kwiatowe?), warto by wysiać taką ślicznotę ;:108
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Śliczne te kwiatuszki, które masz na parapecie lub balkonie. Takie delikatne dzbanuszki ;:oj
Każdy busz działkowy, czy też ogrodowy jest artystyczny :heja Tym bardziej taki kolorowy jak Twój.
Burze jednak były, tym razem im się udało :;230
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”