Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Danusiu nowe cebulki kupione, wiosną będzie na rabatkach kolorowo. Ja tej jesieni żadnej cebulki nie kupiłam, teraz myślę chyba coś ze mną źle :lol:
Czy to są jesienne krokusy https://images90.fotosik.pl/435/fc404ef8b6da49eemed.jpg ładny delikatny niebieski odcień mają.
Dalie pochwalę, same piękności, moje tegoroczne nowości zakwitły tylko w ilości 3 sztuk, jestem rozczarowana, może w przyszłym sezonie pokażą swoje piękno.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Widzę że zakupy następny sezon już zrobione, teraz tylko czekać wiosny i podziwiać nowe kwiaty w ogrodzie. ;:63
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

:wit
Jeszcze nawet nie słyszałam o dziewannie austriackiej.
Piękna jest.
Marcinki przeurocze.
Fiołeczki piękne. ;:173
Sporo już cebulowych zakupiłaś. Zapowiada się piękna, kolorowa wiosna. ;:215
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Witaj Danusiu widzę, że praca u Ciebie idzie do przodu super przydało by sie trochu więcej słoneczka tego też życzę, a także dużo zdrówka uważaj na siebie. Pozdrawiam ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

DOROTKO witaj.
Kupiłam nowe cebulki bo jak nie kupić za taką cenę.?Tak to jesienne krokusy.Nie bardzo mój aparat łapie kolor.
Dalie też nie wszystkie kwitną.Jedna ma już gruby pączek to może jak nie będzie przymrozków ,zakwitnie.Te jednoroczne dalie wykopałam i już są w piwnicy.Muszę teraz kupić torf,żeby przysypać.Muszę powiedzieć,że nie które wytworzyły spore bulwy.
Wczoraj przycięłam róże, i krzak migdałka.Teraz jak mało liści to widać co i jak ciąć.Obejrzałam filmik o cięciu róż .Wiosną będzie ostre cięcie.

:wit

Witaj Edwardzie.
Tak ,miałam nie kupować żadnych cebulek,ale przecenili więc kupiłam,zrobiłam miejsce i posadziłam.Teraz będzie na co czekać wiosną. :D

ANIU!
Dziewannę widziałam u Iwonki i tak mi się spodobała,że poprosiłam o nasionka.Ciekawa jestem czy mi się nasieje??
Kupiłam trochę cebulek,żeby mieć na co czekać wiosną.Zawsze to jakieś nowości.
Wczoraj byłam na działce,trochę popracowałam.Zostało mi wykopanie dalii bulwiastych,ale jeszcze tak ładnie kwitną.Może jeszcze zdążą
zakwitnąć te nowe.??

ALU!
Praca u mnie w sumie skończona.Jeszcze zostanie wykopywanie dalii bulwiastych,ale dopóki nie ma mrozu to niech kwitną.
Wczoraj zainspirowana filmikiem przycięłam róże,resztę cięcia wykonam wiosną.Jednak róże trzeba ciąć nisko,żeby wypuszczały dużo grubych ,nowych pędów.U nas słońca jak na lekarstwo.
Miłego dnia.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Danusiu fajne masz te jesienne krokusy niebieski i fioletowy kolor u nich bardzo mi się podoba. Będę musiała je zaprosić do swojego ogródka. :)
Piszesz że przycięłaś już róże a moje jeszcze otwierają nowe pąki a i liście nowe rosną na niektórych, poczekam z cięciem jeszcze.
Oby gwałtownie zima nie przyszła.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

KASIU! jak będziesz chciała to mogę Ci wiosną podesłać cebulki.Jeżeli tak to daj znać to jak będę to zaznaczę miejsce patyczkami.
Te ciemniejsze,większe to szafrany,ale tych to mam mało.Jakoś słabo przyrastają.
U mnie też jeszcze jest trochę pąków na niektórych różach.To cięcie było takie kosmetyczne.Wiosną będę ciąć bardziej radykalnie.
Dalie korzeniowe też jeszcze kwitną, są takie które mają pąki,a które są u mnie pierwszy raz.Jednak dalie trzeba podpędzać w donicach,żeby zobaczyć kwiaty.
Dużo zdrowia. :wit

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Jeszcze takie kupiłam.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Danusiu, nieźle się obłowiłaś w cebulkowe zakupy! ;:138 Będzie się działo wiosną. ;:333
Ślicznie wyglądają te błękity rozsiane po działce! ;:215
Bardzo Ci jestem wdzięczna za propozycję, ale to jest pewnie wysoka dalia, a na takie nie mam dobrego miejsca. Szkoda. Bardzo dziękuję za dobre serduszko. ;:196
Mój syn i synowa na kwarantannie, synowa ma zrobiony test na covid. Źle się czuje. ;:174

Uważajcie na siebie, trzymajcie się zdrowo. ;:167 ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

LUCYNKO!
Ja nie proponowałam dalii tylko chryzantemę. :D
To niedobrze,ze synowa chora.Oby to było tylko przeziębienie,albo zwykła grypa,chociaż żadna choroba nie jest dobra.
Dziś cały dzień w domu.Trzeba się przyzwyczajać na siedzenie w domu przez dwa tygodnie. ;:222 ;:145
Lucynko też nigdzie nie wychodżcie.Trzymajcie się. ;:196

Obrazek

Obrazek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Z tulipanów Little Beauty będziesz bardzo zadowolona :tan Są prześliczne i w kolejnym roku też kwitły i nawet zrobiło się ich więcej. Ciekawe jak będzie w kolejnym roku, bo mam je u siebie dopiero dwa lata. Mam nadzieje, że będą się lepiej sprawować niż te wielkokwiatowe, bo te kwitną jak chcą.
Dziewanna Austriacka kwitnie u mnie tylko raz i niestety się nie sieje. Ale ładnie przyrasta i tworzy coraz większą kępkę.
Uważaj na siebie, pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Danusiu, sporo tych cebulek kupiłaś ;:138 ja też coś przeważnie nowego kupuję jesienią, żeby wiosną mieć nowe odmiany do podziwiania. Ale zostaw sobie trochę miejsca na słonecznych rabatach, dostaniesz coś na bezsenność :;230
Życzę zdrówka i ciepełka ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

IWONKO!
To dobrze,że kupiłam te niskie tulipanki bo przez chwilę się zastanawiałam,ale potem doszłam do wniosku,że nie mam żadnych niskich.
Dzięki wielkie odnośnie dziewanny bo myślałam,że się sieje,a ona rozrasta się na boki.W takim razie za gęsto ją posadziłam,bo już teraz ma dużo ,sporych liści.
Dużo zdrówka życzę.
Iwonko zobacz co kupiłam. :D

Obrazek

Witaj HALSZKO!!
Fajna wiadomość,wobec tego muszę się napić melisy i wziąć na wstrzymanie. :D
A tak nawiasem mówiąc to melisa na prawdę uspokaja i jak poczytałam sobie
to ma inne fajne właściwości.Dobrze,że u mnie rośnie jej dużo.
Pogoda u nas dziś była słoneczna,ale co z tego jak trzeba siedzieć w domu.Dobrze,że fiołki zaczynają mi kwitnąć.
Trzymaj się z daleka od wirusów. :wit

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

To ja nigdy nie spotkałam nasion Felicji, a Ty je dorwałaś ;:138 Ciekawe, czy z własnego siewu, też porosną takie gęste kępki? W tym roku nie kwitła mi ładnie, ale nie zadbałam o nią odpowiednio. Chyba tylko raz obcięłam przekwitnięte kwiatki i nie pobudziłam jej do kwitnięcia. Kwitła, ale nie tak jak zwykle.
Botanicznych tulipanków już troszkę mam i jak na razie jestem nimi oczarowana. Jestem ciekawa, czy w przyszłym sezonie też będą tak pięknie kwitły, bo większość to były nowe nasadzenia.
Śliczne ta ostatnia chryzantema ;:oj
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”