Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Danusiu, no, nie wiem, ale M może bym Ci darowała, natomiast skradzionej sadzonki pewnie już nie bardzo ;:306 ;:306
Ojej! To i Twoja zima w odwrocie :roll:
U mnie wiatr jeszcze wieje, może to i dobrze, bo przegonił chmurzyska, dając miejsce słoneczku, ;:3 które od samego rana wędruje po niebie, dając trochę radości. ;:303
Masz podobną sytuację z odległością od lepiej zaopatrzonej biblioteki jak ja, ;:131 ale choć muszę na jej odwiedzenie przeznaczyć co najmniej dwie godziny, to i tak wolę tam pójść ze względu na duży wybór literatury ;:63 , a i nowości szybko się tam pojawiają. ;:215

Tobie już pierwszy hiacynt pachnie ;:215 , a moje jeszcze w ciasnych pąkach, podobnie zresztą jak dwie zwartnice, którym łodygi rosną bez opamiętania, a pąki mają ściśnięte jak pięści. ;:7
Taki ładniutki krasnalek wlepia we mnie swoje czarne oczka, ;:63 a maczek i tulipany cieszą moje oczy. ;:138

Dobrego, pełnego słoneczka weekendu życząc, buziaki zostawiam. ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Danusiu
Bałwanek ;:333
Hiacynt, grudnik a szczególnie róża wspaniałe.
Krajobrazy zimowe z choinkami ;:215
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Danusiu, piękny hiacynt Ci pachnie na parapecie ;:138 i wesoły krasnal, a może bałwanek pozuje do zdjęcia ;:215
Piszesz, że śnieg stopniał, to niech chociaż słoneczko Ci ozłoci krajobraz żeby nie był taki szary.
Miłej niedzieli ;:4 ;:3
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

O już masz kwitnące hiacynty ?
Chyba i ja poszukam sobie. Tylko jak świąteczne dekoracje znikną i choinka.A jeszcze u nie sa. I chyba z tydzień jeszcze spokojnie pobędą.
Oszronione drzewa wyglądają bardzo ładnie.Szkoda,ze codziennie zima skąpi nam takich widoczków.
Piekne tulipany. Ciekawa jestem jak mi w tym roku one będą kwitły .
Pozdrawiam serdecznie
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Witaj LUCYNKO!
Jeden wiatr przestał wiać ,a już ostrzegają przed drugim.Masakra jakaś.
W tej bibliotece mam większe chody. ;:306 Bibliotekarka też Danuta. :;230
U mnie już dwa hiacynty pachną. ;:138
Teraz będę stawiała zdjęcia wspomnieniowe,ale jeszcze nie publikowane. :D
Miłego dnia. ;:168
Obrazek

Obrazek

Witaj EWA!
Zrobiłam jeszcze krasnala bo została mi skarpetka. ;:306
Pogoda znowu się psuje.Otrzymałam powiadomienie o silnym wietrze. ;:174
Miłego dnia. :wit
Obrazek

HALINKO!!
Faktycznie pachną bo są dwa. :D Sama już nie wiem,czy to bałwanek różowy,czy krasnal??Taka skarpetka mi została. ;:306
Słońce po trochu świeci,ale znowu informują o silnym wietrze.Na morzu sztorm,a my nie tak daleko.
Miłego dnia. ;:168
Obrazek

ANIU witaj długo Ciebie nie było.
Na pociechę kupiłam sobie dwa hiacynty.Choinkę rozebrałam,ozdoby schowane.
Też jestem ciekawa co i jak zakwitnie wiosną.
Miłego dnia. :wit
Obrazek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Witaj Danusiu piękne wspomnienia wiosennych kwiatów tęskni się już za takimi widoczkami. U nas też zapowiadają silne wiatry dostałam już alart oby tylko szkód nie wyrządziły. Pozdrawiam miłego tygodnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Danusiu, śliczne widoki wiosennych kwitnień, budzą tęsknotę za takimi widokami w realu ;:145
Tulipanki śliczności ;:138 , a kępa żółtych przy kamasji wygląda cudnie ;:167
Jak ja nie cierpię zimy ;:223 , zwłaszcza, że u mnie od Świąt ani grama śniegu ;:174 , tylko mróz, wprawdzie niewielki, ale ziemię z kiełkami cebulowych na wierzchu, ścisnął.
U Ciebie były piękne widoki białej zimy ;:138 , u mnie obiecują ciągle śnieg, ale na obietnicach się kończy. Dzisiaj, po dwóch słonecznych dniach, wiatr wyje za oknami i znów obiecują codzienne opady śniegu do końca stycznia :roll: Zobaczymy co będzie.
Trzeba jakoś wytrwać do wiosny, najlepiej z pomocą kwitnących w domu pocieszanek. U Ciebie na parapetach kolorowo i pachnąco :tan , zmałpuję jak tylko przywiozą hiacynty do nas, a mam nadzieję, że to już niedługo, bo zbliża się święto babcio-dziadkowe ;:333
Trzymaj się cieplutko w ten wietrzny dzień ;:196 :wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Danusiu, u mnie też wyje za oknami. ;:224 Całą noc gwizdało, świstało, dudniło i mimo uszczelnionych okien nie dało się spokojnie przespać nocy. ;:145 Nie jest łatwo zbudzić mnie z twardego snu, a wariujący wicher potrafił tego dokonać. :shock: Oczywiście nadal wariuje, a do tego jeszcze deszczem o szyby dzwoni. ;:202
Na rozwinięcie pąków moich hiacyntów nadal czekam, ale na pocieszenie zaczyna pękać pąk kolejnej zwartnicy. ;:333

Podobnie jak Ty, katuję się przeglądaniem zdjęć z kwitnącej w minionym sezonie działki. ;:7
Ja również nie wszystkie fotki zdążyłam wstawić w wątku, tylko nie przyszło mi do głowy zaznaczyć, które to. ;:24 ;:29
Bardzo mi się podoba zestaw barw na Twoim trzecim zdjęciu, ;:215 lubię połączenie koloru żółtego z niebieskim. ;:138
Śliczne poletko tulipanowe też robi wrażenie. ;:303
Ciekawa jestem, jak będą wyglądały nasze rabaty po obecnej - u mnie niesamowicie mokrej - zimie. ;:219

O, rany!!! Co się dzieje?! Właśnie zagrzmiało, śnieżyca taka, że światu Bożego nie widać, a wiatr nagle jakby stanął w miejscu i najmniejszego szumu nie słychać. :shock: O! znowu grzmi i pioruny biją ;:oj

Trzymaj się zdrowo ;:167 i nie wychodź z domu, by nie spotkało Cię nic złego w tę nietypową zimową pogodę. ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Danusiu dobrze, że mamy biblioteki, przynajmniej w taką paskudną pogodę jest co czytać.
Hiacynty bardzo lubię, dziś jednak kupiłam dwie prymulki tak dla odmiany.
Zdjęcia wspominkowe z minionego sezonu, poprawiają mi humor, takie energetyczne kolorki wskazane. Dużą kępę kamasji masz, bardzo obficie kwitła.
Pozdrawiam ;:168
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

ALU!!
Ten wiatr jednak wyrządził szkody,ale w terenie.Jednak dał się we znaki wszystkim.Na szczęście burzy z piorunami nie było jak Warszawie czy Krakowie.Dziś rano był lekki przymrozek,ale potem słońce fajnie świeciło prawie przez cały dzień.
Też pozdrawiam.Trzymaj się. :wit
Obrazek

MARTO Witaj!
Bardzo by się chciało wiosny,dlatego zamieszczam takie zdjęcia żebyście nie zapomniały jak wygląda wiosna. ;:306 :;230
My trochę nacieszyliśmy się fajną zimą. :tan
Do Biedronki dostarczyli azalie,hiacyntów już nie ma.Zastanawiam się czy kupić azalię???
Trzymaj się ciepło. ;:138
Obrazek

LUCYNKO!
Wyło przez dwa dni i dwie noce,nareszcie nastała cisza.Dziś było słonecznie,nawet trochę posypał śnieg.
W Biedronce wypatrzyłam azalie.Tak się zastanawiam czy kupić chociaż jedną.Przywieżli też storczyki.
Moje hiacynty mają po dwa pędy.Ten drugi jednak malutki.
Ja wszystko zapisuję numerami pod zdjęciami,a potem zaznaczam te powiększone i te które wstawiam.Ciągle się czegoś uczę. ;:306
Miłego wieczoru. :wit ;:138
Obrazek

DOROTKO!
Bibliotekę mam całkiem blisko.Dzwonię a moja imienniczka wyszukuje mi fajne książki.Przynoszę po 5-6 książek które w większości czyta M.
Dorotko tych kamasji to mam chyba ze trzy kępy.Ta rośnie w cieniu i kwitnie najdłużej.
Prymulek u nas nie ma ,ale są azalie.
Pozdrawiam ;:168
Obrazek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Tak niedaleko mamy do siebie, a tym razem pogoda zupełnie różna ;:218 Na Sylwestra było już po zimie, deszcz, chlapa, mróz, znowu deszcz, a wczoraj, tak jak u Lucynki burza z deszczem, gradem i śniegiem. Śniegu spadło sporo, nawet po wszystkim traktorki wyjechały odśnieżać, ale dzisiaj nie ma już prawie po nim śladu. Nic jeszcze nie kupiłam wiosennego, może w końcu na jakieś hiacynty się skuszę, ale generalnie w tym roku mówię: basta!
O, widzisz :!: Twoje hipeastrum już przekwitło, a ja swojego nawet jeszcze nie wyciągnęłam z piwnicy ;:222 Ciekawe czy w ogóle zakwitnie, bo od trzech lat jest jakieś zbuntowane. Pozdrawiam cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Ależ Ty masz ogromną kolekcję tulipanów! ;:111 ;:138 Wręcz całe pole tulipanowe. ;:303 Cudnie! ;:138 ;:138

Muszę się naumieć zaznaczać prezentowane zdjęcia, by nie musieć wysilać pamięci w temacie: "pokazywałam - nie pokazywałam", bo zwykle i tak fotki się powtarzają. ;:306

Zajrzałam dzisiaj do mojej Biedry, ale oprócz azalii, z którymi nie umiem postępować tak, by zostały ze mną dłużej i storczyków, które też nie chcą ze mną współpracować, nie było nic ciekawego. ;:224 Zrobiłam więc zakupy spożywcze i wróciłam do ciepłego mieszkania. Na zewnątrz zimny wiatr i chmury. :oops:

Trzymaj się, Danusiu, zdrowo i wesoło. ;:167 :tan ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

IWONKO ;:138
No to musisz zajrzeć do piwnicy być może hipeastrum wypuściło pąki?
Burzy u nas nie było,ale wiatr dudni już chyba drugi dzień.Śniegu nasypało po kostki i nadal sypie z przerwami.Chwilami nawet intensywnie.
Ja się czaję za azalią,ale w tym roku jakieś drogie.
Byłam w ogrodniczym po podłoże do storczyka,widzę wykładają nasiona.Idzie wiosna. ;:306
Miłego dnia. ;:168

Obrazek

Obrazek

LUCYNKO! :wit
Tulipanów Ci u mnie dostatek. ;:306 Siedzą głęboko i nie można wykopać,zresztą po co skoro co roku kwitną.
Jak wklejam zdjęcia do laptopa z aparatu to pod zdjęciami są numery każdego zdjęci,więc je sobie zapisuję.Jak wklejam któreś zdjęcie to ten numer biorę w kółko,a jak jeszcze powiększam i wstawiam do laptopa to zaznaczam ptaszkiem.Mam już cały plik kartek z numerami.
Zima u nas na całego.Azalię po kwitnieniu przycięłam,a na wiosnę zawiozłam na działkę i tam mi zakwitły,tylko potem nie upilnowałam i zmarniały.
Miłego dnia. ;:168
Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”