Zakątki na Dębowym 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

jarha-Halinko Dalie to chyba wszystkie dla mnie są piękne ;:108 ;:108 Ale te kaktusowe i strzępiaste lubię najbardziej. ;:167
W tym roku Odętka później mi zakwitła i kwitnie mi wąłsnie teraz.
Kosmosy już w mniejszości.Ale pięknie kwitną i wielkie mi porosły. I zaraz po przekwitnięciu po kolei sukcesywnie je usuwam.
Oglągałysmy, oglądaliśmy..i 3 trawy kupiłam. jedna molinie 1 miskant i palczatkę.Dziewczyny kupiły więcej traw. Ja skromnie, bo fundusze małe. A jeszcze w tym roku chcę kilka drzewek owocowych kupić.Bo usunęliśmy kilka starszych.
Dziękuję i pozdrawiam serdecznie ;:196
Martuniua64 , jolifleur-Ewuś Chciałam się podzielić w wami pięknym miejscem jakim jest szkółka Daglezja w Rykach.
może ktoś będzie blisko to będzie mógł odwiedzić to miejsce.
Akurat miałyśmy marną pogodę.Zimno, lekko mżyło.Ale co ta, wązne,że nie lało i dało się chodzić i oglądać.
Oj, chciałaby, aby coś można było przenieść z tych widoczków nad mój staw.
Ale tam mam inna torfową ziemię. i jak jest mokro to woda stoi .To raczej nie da rady z wieloma roślinami. Trudno.
Kłosowiec był naprawdę zjawiskowy.Zachorowałam na niego. Niestety nie znam odmiany. Nie wszystkie odmiany miały znaczniki.
Dali troszkę mam.I jakieś jednoroczne uzupełniacze też.
chyba wszyscy czekamy na poprawę pogody , na ciepłe słoneczne dni.
Ewuniu, bardzo chętnie zobaczę twoje obrazy. ;:108 ;:108
Bobka-Bogusiu Oj tak, oja tak .cudne trawy,wielka kolekcja.A najważniejsze,że możesz zobaczyć je jakie będe jak będą już większe, duze, paralotnie. Jest w czym wybierać. Takie wspólne spotkania zawsze są bardzo energetyczne, przemiłe., wyjątkowe Ja z nich nigdy nie zrezygnuję.
O tak ta niebieska szałwia jest wyjątkowa, kwitnie cały czas i jest coraz piękniejsza.I tak do przymrozków.
W sobotę jestem ;:196 w Chełmie. Czasami i tutaj muszę pobyć. Ale w innym terminie kawa jak najbardziej.
O antybiotyki, coś chorujesz ?
Pozdrawiam cieplutko ;:196

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Hortensja Dębolistna już w jesiennych przebarwieniach
Obrazek
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Aniu ;:196
U Ciebie to dopiero festiwal kwiatów. ;:oj ;:138 ;:138 ;:138
Śliczne mieczyki. Nie wiem, dlaczego ale u mnie się nie udają. Od razu się przewracają.
Hortensja dębolistna już taka przebarwiona ?
Piękny krzew Ci wyrósł. Taki kompaktowy. Jakoś ją przycinałaś, czy sama się tak uformowała?
Miłego wieczoru. ;:167 ;:79 ;:79 ;:79
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Nie byłam jeszcze w Rykach w nowej części.
Latem odwiedziłam stary ogród.
Czyli czeka mnie podróż w następnym roku, bo w tym już nie dam rady.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Witaj Aniu wspaniała wycieczka tylko pozazdrościć. Trawy uwielbiam mam tylko jedną z braku miejsca no ale mam nadzieję że to się zmieni. Pozdrawiam życzę miłego dnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Hortensja dębolistna piękna i ogromna.
Mieczyki ładnie rozkwitnięte u mnie dwa miały pąki przed wyjazdem,pewnie już przekwitły.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Aniu hortensja dębolistna przybrała jesienne barwy, bo na innych roślinkach tego nie widać. Śliczne masz szałwie, znasz jej nazwę odmianową, wysiewasz sama czy kupujesz sadzonki. Czy to odmiana zimująca.
Podziwiam mieczyki u mnie żadnego na rabatkach nie znajdzie, a tak je lubię.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Aniu,wycieczki zazdraszczam,ale jednocześnie cieszy mnie Twoja radość z takiej przyjemności, ;:303 bo takie wycieczki zawsze dają mnóstwo przyjemności zielono zakręconym, nawet jeśli nic sobie nie kupią. ;:333 Samo nasycenie oczu pięknymi roślinami cieszy ogromnie. :tan
A w Twoim ogrodzie zachwycają ślicznie kwitnące mieczyki, dalie, hortensje, kosmosy i rudbekie, które się z nimi zbratały. ;:215
Dębolistna coraz bardziej i mnie zachwyca, :D ale będę ją podziwiała w Twoim ogrodzie, u mnie bowiem miejsca na taki krzew, niestety, brakuje. ;:108
Mam nadzieję, że wyjechałaś na krótko, bo żal zostawić za plecami taki cudny zakątek, jaki sobie urządziłaś. ;:204

Pozdrawiam cieplutko i wiele słonecznych dni życzę Ci na weekend i na cały następny tydzień. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Wiesz? Co innego fale upałów, a co innego jeden wielki upał przez trzy miesiące? Ja tam na tegoroczne lato nie narzekam, u mnie były ze trzy fale upału, ale żadna nie trwała dłużej niż trzy-cztery dni, poza tym poniżej 30°C, i opady naprawdę regularne. Pierwszy raz nie musiałem ogrodu podlewać ani raz.

Pozdrawiam serdecznie!
LOKI
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Aniu kleszcz mnie ugryzł niooo właśnie wtedy po durnym wejściu do lasu
w sandałach ,a teraz czekam na wyniki dot.boleriozy ale już po skończeniu antybiotyku 20 dni brania .
Głupota tak się skończyła ,chociaż też myślę ,że mógł też być w trawie na trawniku .
Tak czy siak kleszcz zbadany i okazał się zarażony prątkami ,o ile
te badania są wiarygodne ,bo też różne są opinie .
No za ok 7 tygodni okaże się .
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Aniu, zazdroszczę Ci tej wycieczki. Oglądam prawie codziennie trawy z tej szkółki, bo jesienią to mam zawsze apetyt na nie. Mają naprawdę cuda. A widać po Was, że zimno było, wszystkie ogrodniczki ciepło ubrane :lol:
Twój ogród kolorowy jak zawsze, na bogato. Lubię tu bywać. Coś tam zakupiłaś? :D
A dębolistną pokazuj jak najczęściej, taka cicha prośba. Bardzo lubię ten krzew, mój jeszcze mały.
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Aniu
Jak zawsze u Ciebie podziwiam widoczki, jakoś kojąco na mnie działają.
Kosmosy, dalie, rudbekie, hortensje oraz mieczyki kolorami zachwycają niczym obraz mistrza.
Natura i Twoja praca w ogrodzie pięknie się komponują w efekcie czego powstają piękne pejzaże.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Ignis05-Kryniu A dziękuję dziękuję ;:196
Moje mieczyki już mają parę lat.wykopuję sadzę,I znowu wykopuję sadzę..itp.W przyszłym sezonie kilka innych juz mie się chce.To mus jakieś sobie dokupić.
Hmm...Jak twoje sie przewracają to jakieś paliki i daj.
Tak, tak, moja hortensja rośnie na pełnym słońcu ( jak ono jest ) to i szybciej się przebarwia.
Nie przycinam jej. Ona tak sama kompaktowo rośnie.
Dziękuję i miłego dalszego weekendu życzę ;:196
Margo2-Gosiu, Alu125; plocczanka-Lucynko ; PEPSI-Małgoniu Ja w Rykach( szkółce-ogrodach) nie byłam wcześniej nigdy .
A w ową niedzielę byłam i w nowej i starej części. Obie ciekawe i piękne .Bogactwo trawa ogromne.;:108
Warto czasami zobaczyć jakieś ogrody pokazowe. ;:173 W tym roku w sumie to nigdzie nie byałam,tj w ogrodach pokazowych.To chętnie pojechałam z koleżankami do Daglezji. ;:173
To był tylko jednodniowy niedziela wyjazd.Ale jakże energetyczny i miły.
Ja z trawami dopiero zaczęłam ze 3 lata temu,I to najpierw te niejsze, potem wyższe.
I tak co roku jakaś przybywa.Pomalutku i troszkę traw więcej.
W Daglezji kupiłam 3 trawy, MiskantSecond Wind , proso rózgowate Spayerer Burgunderflamme i palczatkę JS Purple Konza.
Moje koleżanki to dużo więcej tych trawa kupiły. Moje fundusze skromniejsze to i zakupy mniejsze.
Ale na jeszcxze jedna molinie zachorowałam.Ale nie była dostępna.Ale na rabacie ją widziałam.
Kolorowe i różne kwitnące roślinki to ja bardzo lubię. A Kosmosy, dalie, rudbekie, hortensje teraz w ogrodzie wyglądają cudnie. ;:167
Zachorowałam jeszcze na kłosowce i sadźce. Nie mam tych roślin.
Będę szukać przez zime, gdzie je kupić ?
Pozdrawiam i życzę miłego dalszego weekendu ;:196
danuta z-Danusiu Moja dębolistna ma 6 latek.I faktycznie spora już urosła. Co mnie bardzo cieszy.
Mieczyków troszkę mam.I jeszcze kilka rozkwita.
korzo_m-Dorotko Hortensja debolistna rośnie na słonecznym stanowisku.To i szybciej może sie przebarwia,
Ta szałwia to niestety jakaś jednoroczna. Odmiany nie znam.Kwitnie od maja cały czas.I tak do przymrozków.
Kupiłam je na ryneczku. Mam tam posadzone 3 sztuki.
Mieczyki lubię. I mam je już kilka lat. ;:173
Locutus- LOKI Masz racje, fala upałów to zupełnie co innego niż palące, suche, upalne lato.
Dobrze ,że w tym roku miałeś lżejsze lato i jakiś wytchnienia.
Ja w tym roku malenko podlewałam ogród. Wiecej miaąłm różnych rzeczy na głowie.A i deszcze były nie za rzaddko.
Ja zazdroszczę ci troszkę łagodniejszych zim.
Pozdrawiam serdecznie :wink:
Bobka-Bogusiu No to sobie atrakcje zafundowałaś. :roll: Oj , oj . ;:168

Bez czarny Black Lace
Obrazek
Barbula kalcedońska
Obrazek

Obrazek

Obrazek
róża rhapsody in blue
Obrazek
Jeszcze maczki sobie zakwitły
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
jeżówka Aloha
Obrazek
jeżówka Flamingo
Obrazek
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Aniu, tyle jeszcze mieczyków Ci kwitnie ;:oj u mnie jakiś jeden niedobitek i jeden w pączkach.
Maczki o tej porze też miłe. Róże śliczne a ta rapsody ma niesamowity kolor ;:333
Bardzo piękne fotki robisz :wit
Miłej niedzieli ;:167
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”