Zakątki na Dębowym 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Aniu teraz doczytałam, że na wiosnę planujesz zmiany w ogródku, jak my lubimy przesadzać, dosadzać. W mojej głowie tez się kołatają jakieś zmiany, ale ostatnio jak chciałam posadzić nowe pysznogłówki przekopałam sobie lilie. Czy nie zdarzają Ci się takie wpadki, bo ja mam ich wiele ;:306
Dalie przepięknie kwitną nie czują jesieni i dobrze, może i moim uda się choć jeden kwiat pokazać. zasiliłam mocno rozcieńczonym nawozem gołębim i coś powoli się ruszyło.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Locutus-Loki Bardzo dziękuję za te słowa. I cieszę się,ze lubisz moje zdjęcia.
Dalie uwielbiam. Cudne są. ;:167 Za pozytywne słowa co do obrazów też.To budujące słowa. Ja malowałam x lat temu, jeszcze szkole.
A teraz ,, chęci do malowania wróciły i maluje sobie,,,jak mam czas.
Każdy ma jakieś talenty,,trzeba tylko je odkryć :)
Pozdrawiam :)
korzo_m- Dorotko Tak w głowie już mi kiełkują plany na zrobienie nowej rabaty.A zlikwidowanie mniejszej.I kawałek trawnika trzeba zedrzeć.
Ech to nasze przekopywanie, zmienianie, dosadzanie. Ciągle coś tworzymy.Ale to dobrze, ciągle upiększamy te swoje miejsca. ;:196
Szkoda,że wykopałaś lilie. ja czasami jak chcę nowe cebulowe posadzić, to też jakaś inna cebule kwiatową rozkwaszę. Ech..także wpadki i ja mam.
No to super,że twoje dalie ruszył. Czekam na twoje kwitnienia.
U mnie jeszcze tylko jedna nie rozwinęła w pełni paków.
Pozdrawiam serdecznie ;:196
NN
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Piękna Gloriosa
Obrazek
Obrazek
Dalia Show'n Tell
Obrazek
Obrazek
Niska 20 cm kupiona w tym roku na rynku w doniczce z kwiatuszkiem
Obrazek
Dallia Coriallo Furioso
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I z dzisiejszego spaceru męża po lesie . :)
Obrazek
Dobrej niedzieli wam życzę ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Fajne zbiory zawsze to świeżutkie prosto z lasu ,a nie ze sklepu. To całkiem inny smak takich grzybów. Cudnie wszystko ci kwitnie dalie urodziwe u mnie ani jednego kwiatka jak na razie .Niestety te najładniejsze dalie straciłam przez ulewy i ślimaki .Cóż zostanie to co mam w donicach oby tylko w przyszłym roku udało im się zakwitnąć . Show'nTeel chyba też w przyszłym roku zakwitnie, bo z tą miałam kłopoty w ubiegłym roku ,ale udało mi się ją uratować .Nie wiem co w tym roku dzieje sie w moim ogródku sporo roślin straciłam, ale nic to Aniu ważne że zdrowie jako tako dopisuje bo gdyby jeszcze i ono szwankowało to byłaby klęska na całym froncie ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Piękne dalie ;:167 U mnie też one zdobią ogród. Wczoraj dokupiłam cebule tulipanów, białe i białe z muśnięciem fioletu.Mam jeszcze dostać holenderskie. Miałam je w zeszłym roku, taki mix od znajomej, ale nie było żadnego wow.

Grzybki mniam, też w piątek miałam z nich obiadek, a dziewczyny super grzybiarki, bardzo im się podobało w lesie.

No i to jest właśnie zabawa w ogród, ciągłe przerabianie, dosadzanie ;:108

Dla Ciebie
Obrazek
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Aniu nam to w głowie co rusz coś wykiełkuje :;230 nie odpuszczamy w pomysłach.
Ty masz sporo jeszcze nowego ogrodu do zagospodarowania, to masz się gdzie spełniać. W moim ogrodzie brak miejsca, poza tym sił mam coraz mniej, wolniej pracuję to powinnam już dawno pomysłom odpuścić.
Na razie podziwiam Twoje dalie ;:215 na swoje czekam z niecierpliwością.
Grzybków szczerze zazdroszczę, nie ma jak sosik ze świeżych.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Piękna kolekcja dalii.Ja jakoś nie mogę dochować się ładnych,dużych kwiatów.W tym roku mam sporo pięknych dalii jednorocznych.Może uda mi się przezimować ich kłącza.Mam zamiar zebrać też nasiona.
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3254
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Śliczny hibiskus i dalie też przykuwają wzrok. Aniu zmiany w ogrodzie? Bardzo lubię przesadzać i coś zmieniać a zwłaszcza nowe roślinki. Piękne zdjęcia. :)
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

JAKUCH-Jadziu O tak las pod nosem dary daje . Prawie swoje grzybki :D Kawałek lasku mamy. Ale tutaj tylko kanie są w naszym własnym.Inne już na przylegających lasach :D
Dalie w tym roku ładnie rosną i kwitną , cieszą bardzo. ;:167
Te ślimaki to zmora w tym roku. Ja co drugi dzień robię obchody i je wyłapuję. ;:134
Jedynie w hostach mam wysypany granulat niebieski . I ten odstraszył je skutecznie.
Mi jedną dalijkę też slimory zżarły . Potem wysypałam tam granulki. I odbudowuje się ale chyba już nie zakwitnie. Ale aby chocia z bulwy uratować. Show'nTeel nie dawno zdentyfikowaąłm.Bo przez 2 lata nazwymyślam ją fryzowana lala :;230
Oj szkoda jak tracimy rośliny.. bardzo szkoda.
Ale masz racje najważniejsze jest to z drowie.Ja już niemocy i chorób doświadczyłam to już wiem doskonale jak to jest jak zdrowie szwankuje.
Także bardzo doceniam jak ono jest w normalności.
duju-Justynko Dalie uwielbiam. Mam ich sporo.
Fajnie,ze dokupiłaś tulipanków. Będzie kolorowa wiosna.U mnie jakoś te tulipany albo się wyrodziły.Albo nie wiem co z nimi jest..
W pierwszym roku wszystkie kwitną wszystkie.A potem coraz mniej i mniej. Ale chociaż trochę chce sie ich mieć. To muszę kilka dokupić.
Mam nadzieję,ze twoje holenderskie będą piękne.
Takie grzybki własnoręcznie zebrane zawsze smakują wybornie. Fajnie,że twoje dziewczyny też rosną na grzybiarzy.
ciągle upraszam sie o twój watek. ;:108
O ja ostatnio to ciągle przesadzam zmieniam i zmieniam i dosadzam. :roll:
Własnie dzisiaj sobie wytyczyłam miejsce na nowa rabatę i przeróbki już myślałam.
Dziękuję za ciemnego kwiatuszka. A to jest dalijka czy asterek ?? Bo nie poznaję. :oops:
korzo_m-Dorotko Oj ja mam , mam tego terenu do pracy.I na razie do koszenia ogrom.Do zagospodarowania duzo.
Ale ja tez chyba czasami już wolniej pracuję.Ech,, moze do starości zagospodaruję wszystko tak jak powinno być. :;230
Dalie cudne.Ja jeszcze czekam na 2.Tuz tuż,,,A do twoich też będę zaglądać.
Dobrze,że las pod nosem to maż raz w tygodniu wyskoczy i coś przyniesie.Na więcej ..brak czasu. :roll:
Danusiu z Ja od tamtego roku robię tak.Na jesieni i na zimę tak zostawiam trochę obornika pakuję w beczkę zalewam to wodą.
Na wiosnę wymieszam i po troszkę dodaję na spód w dołek pod bulwy jak sadzę dalie. rosną i kwitną lepiej.Bo o 100 % lepiej.
Ja mam w tym roku jedną sianą .Taka sobie. Pustaczkowa.Ale może też ją przezimuję.
jonatanka-Asiu Dziękuję. ;:196 Wiem wiem, my lubimy pracować w ogrodzie i chyba notorycznie coś zmieniać i przesadzać.
Dalie cieszą.Hibiskusy też. ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Vanilka
Obrazek

Obrazek
Hortensja Sundae Fraise
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Limka po raz ostani w tym miejscu.Wiosną pójdzie do przesadzenia.I o 1 m dalej.I tej rabaty
Obrazek
Pinky winky
Obrazek
Miskant Beauty Queen
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

I tak teraz cudnie mamy Aniu, że do dalii i hortensji doszły także ozdobne trawy w swojej krasie.
Dalie masz cudne. ;:167
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Aniu piękne obrazy pokazujesz, i to te malowane pędzlem jak i te ogrodowe, uchwycone aparatem. Bardzo lubię do Ciebie zaglądać podładować akumulatory, choć nie zawsze zostawiam ślad obecności w postaci wpisu przeważnie z braku czasu. Jednak niezmiennie zachwycam się Twoim ogrodem i przepięknymi kwiatami a zwłaszcza sposobem jego prezentacji.
Dalie i hortensje zachwycające ;:63 ;:63 ;:63
Grzybki też lubię zbierać ale w pobliskich lasach niezbyt ich dużo a raczej ja nie jestem wytrawnym grzybiarzem i co najwyżej kilka uda mi się znaleźć, z czego jeszcze część z robakami :wink:
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Aniu
Widoczki jak zwykle w Twoim ogrodzie cudowne i ułożone.
Teraz prym wiodą hortensje, róże, ketmie syryjskie czy jeżówki.
Z jeżówkami dopiero zaczynam od tego sezonu tak więc za wiele jeszcze nie powiem.
Ale zobaczymy w przyszłym roku co z nimi będzie bo rosną na rabacie obok orzecha
włoskiego ( zobaczymy czy będą się wzajemnie tolerować).
Zachwyciła mnie u Ciebie ta żółta dalia z czerwonymi akcentami Gloriosa.
Wygląda jakby malarz pędzlem czerwone smugi pomalował.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Widzę,że co raz gęściej się robi w Twoim ogrodzie.Dalie masz piękne.Trawy fajnie skomponowane.
U mnie gołe ślimaki już się schowały w ziemi.Tych z domkami dużo na liściach liliowców więc liście usunęłam.
Zauważyłam,że teraz jest dużo więcej motyli i pszczół.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Beaby-Beatko Jeszcze dalie , kwitną cieszą .Oby jak najdłuższej.
I dziękują za pochwały ;:196
Hortensje straże już ładniutkie. Młode jeszcze nie tak mocno widoczne w ogrodzie.
A trawy już podrosły i nawet ładniej z nimi.A pomyśleć,że kiedyś mi się nie podobały. ;:210
jarha-Halszko To miło czytać takie pochlebne słowa.Dziękuję ;:196
I miło mi,ze lubisz zaglądać do mnie.
Oj tego czasu to i mi mało i mało na wszystko chciałoby się. ;:173
Dalie kwitną i cieszą oczy i serce . Tak jak i hortensje ;:167
Na następne grzybobranie nie mamy czasu.Szkoda.Mój mąż umie zbierać ;:306 ;:306 . On 10 a ja 3.
ewita44-Ewuś Dziękuję ;:196 Uwierz mi ,nie wszystko mam ułożone w ogrodzie jak chciałabym.
Hortensje są cudne. Uwielbia je. Jeżówki też lubię. Mam ich trochę.Ale jeszcze kilka nowych chce mi się.
Orzecha włoskiego nie mam. To nie wiem jak rośliny obok niego rosą,W razie czego przesadzisz.
Gloriosa jest śliczna.Taka maziana,ładniutka ;:173
Danusiu z To prawda, na niektórych rabatach faktycznie już mi ciasno w roślinami.A to wszystko dlatego,że dużo roślin podoba się i człowiek dokupuje. i dosadza.
Na wiosnę trochę roszad muszę zrobić.
To te gołe ślimaki w ziemi siedzą i na wiosnę ponownie wyjdą ??O, nie!! U mnie jeszcze to tu to tam są widoczne. ;:134
I ja widzę dużo motyli i dużo byczków. Zwłaszcza przy budlei. ;:108

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Stella de Oro
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Leonardo da Vinci
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”