Mój ogród niepokazowy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halinko szkoda, że do Ciebie zawitał spory przymrozek ;:173 Mimo tego róże dają radę i Chopin jeszcze w pąkach. Przyszły tydzień ma być cieplejszy, to może jeszcze się otworzą pączki.
Marcinków nie posiadam, wiadomo brak już miejsca, ale sąsiadka za płotem ma i u niej sobie podziwiam :D
Zawilec różowy ;:oj
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, dziękuję bardzo za propozycję, ale na razie niczego już nie sadzę ani tu, ani tam. Jeszcze tylko wykopię dalie i u mnie sezon będzie zakończony. ;:108
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, mróz wczesną jesienią to strasznie denerwujące zjawisko, ;:145 ale zmrożone kwiatki pięknie wyglądają, ;:333 zupełnie jak popudrowane czy pocukrowane. ;:63
Na szczęście marcinkom, chryzantemom, a nawet floksom kwiatków nie ścięło i pięknie zdobią ogród. ;:138
Winogronka też już przerobiłam, ale nie na wino, tylko w połączeniu z antonówkami na dżemik. ;:131 Wstyd się przyznać, ale winka zrobić nie umiem. Dwa razy próbowałam i dwie porażki poniosłam, ;:222 dlatego robię dużo nalewek i nie dlatego, że tak dużo ich piję. Obdzielam nimi całą rodzinę. Bliższą i dalszą. ;:108
Rozchodnik od Ciebie przyjechał w idealnym stanie. ;:215 Raz jeszcze ślicznie dziękuję i cieplutko pozdrawiam. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Śliczne masz astry i chryzantemy ;:138 Widac że kochaja byc u ciebie :D U mnie też dziadek mróz przeszedł i skasował dalie oraz kosmosy,słoneczniki itd ale był mocny -6C przez kilka dni. Życzę ci i sobie aby jeszcze wróciły sloneczne dni :D
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Pięknie kwitną kwiatki róż,marcinków i innych ,jest na czym oko zawiesić.
Niestety tak jest co roku,przyjdzie mróz ,wymrozi a potem nie ma żadnych mrozów do zimy. ;:222 :D
Miłego jesiennego dnia ze ;:3
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Ewo-jolifleur, marcinki lubią jak się je przesadza i odmładza, ale w czasie kwitnienia szkoda ich wykopywać, bo kwiatki mogą się zniszczyć

Masz rację, ale wiesz jak to jest. Jak nie zrobię od razu to do wiosny zapomnę :;230 a teraz widać gdzie jest łyso i trochę koloru się przyda :) Trudno, poświęciłam kwiatki ale za to za rok będzie ładniej :) Rozsadziłam tylko te niskie i od razu przycięłam. Co będzie to będzie....
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko piękne zdjęcie zaróżowionej hortensji na tle traw. ;:215 Twoje zawilce jeszcze ładne, u mnie wymrożone.
Chopin w pąku też cudny. U mnie po cięciu prawie przy ziemi, nareszcie ma kwiaty na wysokości oczu. Zawsze też kwitł jesienią na dwu metrach. :roll:
Chryzantemy co roku ładnie Ci kwitną. ;:oj
Życzę spokojnego sadzenia cebul w słońcu i cieple. ;:168
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

:wit
Marcinki i chryzantemy teraz królują w twoim ogrodzie.
I przyznam,że wyglądają przepięknie . ;:180
Pozdrawiam cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie :wit
Dziś od rana było pochmurno i wilgotno, na szczęście wczoraj był piękny dzień, który wykorzystałam prawie w całości na prace ogrodowe. Nie żebym już wszystko zrobiła, ale trochę pracy popchnęłam. Jeszcze kilka ładnych dni i może uda mi się skończyć :D

Aniu-Annes77, tak to już z tymi przymrozkami u mnie jest, czasem nawet pod koniec września przymrozi, zniszczy dalie i co bardziwj wrażliwe roślinki a potem jeszcze jest pięknie. W tym roku ładna pogoda utrzymała się przez pierwszy tydzień października. Potem kilka nocy z przymrozkami i niestety moje dalie padły chociaż jeszcze dziś wypatrzyłam, że coś tam się uchowało z sianych :D

Obrazek

Obrazek

Wandziu, to szybko uporałaś się z pracami. Gdybyś miała ochotę na jakieś nowe nasadzenia to przypomnij się wiosną.

Temu floksiku zachciało się jeszcze raz zakwitnąć :wink:
Obrazek

Lucynko, ja nie miałam problemu z przerabianiem winogron, bo bylo ich raptem może z półtora kilograma. ? propos wina z winogron, to w tym roku przypomniałam sobie (przy okazji robienia nalewki z czarnej porzeczki), że w piwnicy mam słój, który stoi z jakimś starym niesmacznym winem z winogron, które to wino robił mój syn na pewno ponad 15, a może i 20 lat temu. Stwierdziliśmy z M, że trzeba wylać to wino i odzyskać słoik. M już stał nad zlewem z tym słoikiem, ale odruchowo powąchał zawartość i ocenił, że zapach jest niczego sobie. Spróbowaliśmy i okazało się, że winko jest bardzo dobre. Co prawda zmieniło barwę z fioletowej, jaką miało na początku na ciemno miodową, a na dnie słoika wytrąciła się trzycentrowa warstwa osadu, ale za to bardzo zyskało na smaku i zapachu.
Tak, że jeśli nie wylałaś tych swoich winnych porażek, to za parę lat mogą się okazać sukcesem :D

Obrazek

Iguś, dziękuję za miłe słowa, miejmy nadzieję, że pogoda bez przymrozków jeszcze trochę wytrzyma i jeszcze ucieszymy się naszymi ogrodami. U mnie sporo chryzantem jeszcze w małych pączkach, liczę że zdążą się rozwinąć.

Obrazek

Danusiu, dzięki za pochlebne słowa o moich kwitnących pociechach :D Niestety na pogodę jeszcze nie mamy wpływu, musimy cieszyć się tym co jest ;:108

Obrazek

Ewuniu, będzie pięknie, astry szybciutko się rozrastają, w przyszłym roku będą cieszyć ;:333

Obrazek

Soniu, dziękuję. To Diamant Rouge, u mnie dopiero pierwszy rok. Ale już widzę, że warto ją było kupić, ładnie się przebarwia w przeciwieństwie do Wims Red, którą wyeksmitowałam na koniec ogrodu, bo mnie denerwował jej brudny róż.
Limonkowa chryzantema od Ciebie ma spore pąki, ale jeszcze się ociąga, a Twoja już zakwitła?

Obrazek

Aniu-anabuko1, dziękuję :D Chryzantemy to jedna z moich największych kwiatowych miłości ;:167 Dzięki nim jesień nie jest dla mnie szara i smutna :D

Obrazek

Kochane kobietki, bardzo Wam dziękuję za dobre życzenia, ja też życzę Wam pięknych październikowych dni ze słonkiem, szeleszczących i pachnących suchymi liśćmi, błyszczących od porannej rosy i pyszniących się jesiennymi barwami ;:196 ;:162
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Śliczna ta kremowożółta na przedostatnim zdjęciu; pamiętasz nazwę może?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko mimo że już czujemy jesień w powietrzu w ogrodzie możemy jeszcze odnaleźć to co lubimy.
Twoje chryzantemy potrafią jeszcze rozweselić ogród. Ja swoje troszkę zaniedbałam i nie bardzo zdobią, muszę wiosną przypilnować i zrobić nowe sadzonki.
U mnie też już przymrozek liznął trochę dalie ale jeszcze sobie radzą i kwitną.
Te pierwsze na zdj?ciach dalie to masz z siewu?? pytam bo nigdy nie wysiewałam.

Pozdrawiam ???
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, stwierdzam z całą odpowiedzialnością za słowa, że za małą uwagę przywiązywałam do chryzantem. ;:24 ;:171 ;:171
Kiedy tak patrzę na Twoje klejnociki, solennie sobie przyrzekam lepiej zadbać o swoje. ;:58
Przede wszystkim muszę zmienić miejsce pobytu przynajmniej dwom i odmłodzić kolejne dwie. ;:108 Może nie zapomnę... ;:7
Ślicznie kwitną Twoje chryzantemki ;:215 , a i dalie jeszcze nie zmarzły? :roll: Moje dalie już wszystkie na kompoście. ;:174
Co do wina, to ono było wylewane zaraz po stwierdzeniu, że tego nie da się wypić. ;:306 Już nigdy więcej robić tego trunku nie będziemy. ;:185 Dostaliśmy w tym roku butelkę wina z winogron od jednej z sąsiadek. Było pyszne, mimo że jeszcze młodziutkie, zeszłoroczne. ;:333
U mnie dzisiaj pogoda była znośna, tylko słoneczka mocno brakowało. Wykorzystałam dzień na umycie okien, żeby nie żałować pozostania w domu. ;:173
Jutro, pojutrze ma być jeszcze cieplej, a to już przesądza o moim wyjeździe na działeczkę. :tan Tylko co ja tam będę robiła? Muszę zadzwonić do sąsiadek, może skuszę je jakąś naleweczką.... :lol:
Dobrej niedzieli, Halszko. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witam sobotnich gości :wit ;:4

Igo, niestety nie znam nazwy tej chryzantemy. Dostałam kawałeczek w zeszłym roku, tak malutki, że zakwitła wtedy jednym kwiatkiem. W tym roku już się trochę rozrosła. Jeśli wiosną stwierdzę, że już da się ją podzielić, to pomyślę o Tobie. Mam jeszcze jedną podobną, też kremową, którą kupiłam pod nazwą Milejdi (pisownia oryginalna). Ma trochę inny kształt kwiatków. Trochę się pokłada bo ma cienkie łodyżki.

Obrazek

Obrazek

Krysiu, moje niektóre chryzantemy też kiepsko wyglądają, zwłaszcza od dołu podsychają im liście, nie wiem, czy mają za sucho, czy to choroba grzybowa ;:7
Teraz wydaje mi się, że powinnam je profilaktycznie opryskać latem, może by lepiej wyglądały.
Te dalie na zdjęciach są z nasion. Już postanowiłam, że będę siać, bo chociaż nie są wysokie, ładnie kwitną, nie kapryszą. Natomiast te sadzone wiosną karpy wyrosły na potężne krzaczory, a kwiatków miały jak na lekarstwo ;:223 Całe 5 kwiatków z czterech krzaków :;230

Obrazek Chopin

Lucynko, chryzantemy lubią być odmładzane, rozsadzane, lubią jak się im poświęca uwagę :D a i tak czasem nie wiadomo dlaczego nie wyglądają najlepiej, ale ja i tak je lubię bardzo ;:167 Po prostu w czasie, kiedy coraz mniej się dzieje w ogrodzie one podnoszą mi poziom adrenaliny ;:306
Te dalie rosną w takim zacisznym miejscu i akurat mrozek je ominął. Reszta też już na kompoście.
Naleweczka jest dobra na jesienne chandry ;:304
Miłej niedzieli Lucynko ;:196

Obrazek
Jeszcze dzień, dwa, może cztery .... i limonka pokaże swój urok - Soniu ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Spóźniony kwiat :D

Dobrej nocy, a jutro miłego, słonecznego dnia ;:3
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”