Mój ogród niepokazowy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Fakt, że czasami zdarzą się w kupnych nasionach wpadki – na przykład mam z siewu bardzo piękną mieszankę kolorów rozwaru – białe, białe oraz białe. Ale najczęściej jednak kupne nasiona spełniają oczekiwania.

Pięknie u Ciebie i kwitnąco!

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie wieczorem :wit
Wczoraj była świeża dostawa wody z góry ;:138
Popadał grzeczny deszczyk przez kilka godzin, zwilżył ziemię, zapas wody w beczkach uzupełniony :tan roślinki się cieszą ;:4 Dziś wreszcie można było skosić tzw. trawnik ;:306 bez strachu, że całkiem wyschnie. Trochę też poplewiłam, korzystając z wilgotnej gleby.

Aniu, dziękuję, też uważam, że teraz jest wspaniały czas dla naszych ogrodów, kwitną okazałe byliny i przede wszystkim hortensje. I te zapachy ;:138 lilie, floksy, niektóre róże pachną nieziemsko ;:333

Iguś, dziękuję za tyle pochwał ;:180 Liliowce na pewno się przyjmą, one są bardzo łatwe w uprawie. Ja mam same bezimienne, niektóre już w miarę rozrośnięte, a niektóre młodziutkie 2,3-pędowe.
Te hortensje wsadziłam tak 'w kupie' właściwie z braku miejsca. Dostałam od sąsiadki 4 sadzonki z podziału starszych krzaków i długo zastanawiałam się gdzie tyle dobra 'upchnąć', aż wpadłam na taki pomysł :D
Biała roślina, o którą pytasz to nie krzew lecz bylina - tojeść orszelinowa. Bardzo ją lubię, choć rozrasta się w szybkim tempie. Jeśli Ci się podoba to mogę się podzielić.

Loki, uśmiałam się z Twojej mieszanki rozwarów :;230 Najgorsze, że nawet znanym firmom nasiennym zdarzają się wpadki ;:124
Dziękuję za dobre słowo ;:180

Parę fotek :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dobranoc, jutro odwiedzę Wasze ogrody, bo już późno.
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

;:63 ;:63 pięknie sfotografowane kwiatuchy :)
Piękne lilie. ;:167 I ta rudbekia żółta.
Masz ją dłużej ?
Ja ją w tym roku sobie kupiłam. Jestem ciekawa jak ona mi będzi rosła i jak zimowała ?
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Aniu, dziękuję ;:167
Te rudbekie siałam w zeszłym roku wiosną. Zakwitły późnym latem, przetrwaly zimę bez problemów i w tym roku kwitną obficie. Nie mam pojęcia czy znów przezimują. Na torebce z nasionami była nazwa odmiany 'green eyes'

Przed wieczorem zrobiłam kilka fotek, ale światło było słabe...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 787
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witaj! Jak pięknie u Ciebie! Floksy i rudbekie, maki to najbardziej zwraca moją uwagę. Podziwiam najbardziej fioletowe i czerwone. Ostatnio takie kupiłam, ale z karpy nic nie wychodzi. Coś nie mam szczęścia. Jeżówki ostr na nowo posiałam, bo zwyczajnie wyginęły. Hortensje mam z patyczków. Może w tym roku uda się je wysadzić na stałe miejsce.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Ano zdarzają się wpadki, zdarzają…

Pięknie w Twoim ogrodzie. Strasznie spodobało mi się ostatnie zdjęcie, takie niemalże poglądowe.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witaj, Halszko!
Niezwykle barwny Twój ogród! ;:215 ;:303
Pięknie rozkwitła rudbekia Ch. B. ;:138 Moje z tegorocznego siewu już kwitną, tylko że każda innymi kwiatkami i jak na razie żadna zgodnie z odmianą. ;:224
Najciekawsze jest jednak to, co wysiałam w inspekcie przed trzema tygodniami. :shock: Siałam mak wschodni biały z oryginalnej torebki. Wzeszły wszystkie nasionka. Gęsto. Niemal jedna siewka na drugiej, tylko że to nie maki, a tytoń ozdobny. ;:306 ;:306
Twoje hortensje ogrodowe mają kilka ładnych kwiatków, moja olbrzymia rozwinęła raptem dwa kwiaty i więcej nie będzie. ;:222 A tak o nią dbałam.
Masz ładne odmiany jeżówek. ;:63 Czy one tak rok po roku nie zmieniają się i kwitną zgodnie z odmianą?
Liliowce w tym roku i u mnie wyjątkowo długo kwitną, lilie się spieszą, a floksy pachną. ;:303

A ja już siedzę w domu z M i kurujemy się po przebytym covidzie. Ciężko mi na duszy, bo działka zapuszczona, a sił ciągle jeszcze brakuje. ;:174
Pozdrawiam cieplutko i zdrówka Wam życzę. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko
Rudbekie,hortensje, floksy, lilie i liliowce takie piękne.
Twoim uporządkowanym grządkom zazdroszczę bo ja tylko z doskoku rabatki pielegnuję.
Marzy mi się tydzień spokojnie spędzony na pracach ogrodowych.
Abym mogła potem cieszyć się widokiem takich jak Twoich rabatek.
Na razie popatrzę sobie u Ciebie.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie Kochani :wit
Jakoś tak dni lecą szybko, nie wiadomo kiedy minął tydzień od mojego ostatniego wpisu :oops:

Witam imienniczkę halinkab :wit Dziękuję za miłe słowa. To dziwne, że floksy nie wyrosły z karpy, musiała być całkiem zasuszona :( Jeżowki też mi czasami wypadają, zwłaszcza te pełne. Zwykłe, o pojedyńczych kwiatach nawet się trzymają.

Loki, dziękuję, to zdjęcie, które Ci się spodobało było robione o zmierzchu, musialam je trochę rozjaśnić, bo prawie nic nie było na nim widać :lol:

Lucynko, dzięki za dobre życzenia i tyle pochwał pod adresem moich kwiatków. Ta rudbekia trafiła mi się jak ślepej kurze ziarno ;:306 zobaczymy jakie nasiona wyda, czy zapylone własnym pyłkiem, czy wszechobecnych żółtych sąsiadek ;:7 jeśli chcesz poeksperymentować to służę nasionkami :D Jeżówki to w większości siewki jak mi się wydaje. Raz kupiłam taką ciemnoróżową, a raczej ciemnomalinową (jak się to właściwie pisze? ) o pojedyńczych kwiatach i żółtą też pojedynczą i próbowałam wysiewać, praktycznie każda ma trochę inny odcień. Chcesz nasiona, to tylko napisz.
Ci producenci nasion za nic mają klientów. Ja już powoli eliminuję z mojej "bazy" firmy, których nasiona były pomieszane, albo słabe. Tak wykreśliłam już na stałe znaną firmę Legu...o, za mieszankę nasion fasolki niby szparagowej, z których część była pnąca a część łykowata.
Mam nadzieję Lucynko, że już wykaraskaliście się z M. z objawów pocowidowych, czego Wam serdecznie życzę ;:167

Ewuniu, gdzie Ty widzisz uporzadkowane grządki????
Też bym je chciała zobaczyć w swoim ogródku :;230 ale już odpuściłam. Teraz już tylko mączniaki i inne zarazy spędzają mi sen z oczu. Chwastami się przestałam przejmować o ile nie zagłuszają kwiatów i warzyw.

Życzę wszystkim miłego dnia, przyjemnego spędzania wolnego czasu w ogródkach i zdrówka. Trzymajcie się ciepło ;:168

Trochę ostatnich fotek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tu pokażę kwiatki dalii, które wyrosły z jednej karpy ;:7 Na 100 % to nie są połączone dwa korzenie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A te dwa kwiatki kwitną na drugim krzaczku, prawdopodobnie oderwanym jesienią od tego wyżej.
Obrazek

Zaczyna kwitnąć kosmos z nasion od Lucynki ;:196
Obrazek

Obrazek

Niektóre hosty jeszcze ładnie kwitną.
Obrazek

Obrazek

Ostatnia lilia - to chyba jest Brasilia
Obrazek

Dynia
Obrazek

:wit :wit :wit
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11682
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Jeżówki masz wyborowe ;:oj Ja już nigdy z pełnymi kwiatami nie kupię. Jednego roku zrobiłam zamówienie z Bylinowego Raju. Przyjechało 12 jeżówek z pięknymi etykietami i żadna z nich nie przeżyła nawet dwóch lat. Jedyna moja najpiękniejsza jeżówka to Delicious Candy. Szkoda, że nie ma ona siostry bliźniaczki bo chętnie bym ją sobie sprawiła ;:oj
Czekam na deszcz ,po ostatnich upałach ani jedna kropla nie spadła ;:oj

Miłego weekendu :wit
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

To samo u mnie. Też przyjechały z BR, a także miałam kupione na żywo w innych źródłach. Dwa lata i żegnajcie jeżówki. Tylko różowa była, jest i pewnie nadal będzie.

Czy Twoje mają więcej niż dwa lata?
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Aniu-Annes77, Wandziu, kiedyś parę lat temu kupiłam od forumki o wdzięcznym loginie Ismena dwie piękne rozrośnięte sadzonki nn - malinową i żółtą. Obie miały po kilka kwiatków. Jeszcze tej samej jesieni zebrałam z nich nasiona, posiałam na "rozsadniku" i okazało się że siewki powtórzyły cechy roślin matecznych, no, może nieznacznie różniły się odcieniem. Od tej pory mój stan posiadania jeżowek systematycznie się powiększa pomimo wypadania kolejnych odmianowych o pełnych kwiatach. Ale już ich nie żałuję skoro to takie kapryśnice. Czasem jeszcze się skuszę i cos dokupuję jak np. tę półpełną kremowo pomarańczową, którą kupiłam w zeszłym roku.

Obrazek Obrazek
Zobaczymy czy zagrzeje miejsce.
Jeśli chcecie to mogę zebrać nasiona z tych co mam i podesłać Wam.
Ja jeszcze marzę o białych, bo jakoś nie mogę się ich dorobić. Mam chyba dwie zwykłe, ale mają słabe miejsce, muszę je przesadzić i rozmnożyć.

Również życzę dobrego weekendu, a właściwie miłej niedzieli i udanego tygodnia. U mnie dzis trochę popadało ;:138 czego i Wam życzę.

Jeszcze parę dzisiejszych fotek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Bardzo mi się podobają Twoje rabaty z jeżówkami! Też mam co roku na nie chęć, ale zapominam je wysiać... Moim zdaniem niepełne jeżówki wyglądają tak samo świetnie, jak pełne.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”