Mój ogród niepokazowy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko no właśnie te pomponiki na chryzantemach przed zakwitnięciem na tej żółtej i różowej. :D
Masz rację,że jak u Ciebie zginie to u kogoś innego będzie.Niestety "Clarę" miałam wtedy jak się wymieniało roślinki gazetowo. :(
Ładnie u Ciebie przebarwiły się liście funkii i krzewów.
Miłego dnia w zdrowiu. ;:168
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Te chryzantemki u Ciebie mnie zauroczyły.
Masz te zimujące? Kolorki cudowne.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Dziś był piękny słoneczny dzień, oby jeszcze jak najdłużej się taka pogoda utrzymała. Może w końcu się odrobię, bo z powodu długich opadów narobiło mi się sporo zaległości w pracach ogrodowych ;:7

Danusiu teraz dopiero zauważyłam, że faktycznie te dwie odmiany mają takie fajne, jak to nazwałaś pomponiki :D Clara Curtis to chyba dość popularna odmiana, może uda Ci się ją zdobyć od kogoś.
Dobrego tygodnia w zdrowiu Ci życzę ;:168

Ewo miło mi Cię powitać w moim wątku ;:196 fajnie, że zajrzałaś, mam nadzieję gościć Cię często :D
Większość moich chryzantem zimuje w gruncie. W tym roku kupiłam kilka od Zibiego i te nie wiem czy przezimują. Jak na razie to z tych nowych kwitną tylko dwie. Zobaczymy jak przetrwają zimę. Pozdrawiam cieplutko ;:168

Dzisiejsze fotki :D

Obrazek Isabella Rosa

Obrazek Flawia

Obrazek Colina

Obrazek Milady

Obrazek Kristin
Izo ;:196

Obrazek NN

Obrazek Red

Obrazek od Zibiego

Obrazek Tofik :D
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Świetny ten twój kociula ;:215
Ale ty masz bogactwo chryzantem. Wszystkie mi się podobają.
a najbardziej Kristin Izo i Colina i Falvia.
Gdzie ty swoje chryzantemy kupujesz ??
Pozdrawiam cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Aniu ale mnie dziś wprawiłaś w dobry humor :D dawno się tak nie uśmiałam, sama do siebie w głos ;:306
Zaraz wyjaśniam :D Chryzantema nazywa się Kristin, "Izo ;:196 " to był buziak dla Izy tu.ja, bo to od niej ją dostałam, jak i kilka innych :D :D
Tak więc znasz już jedno źródełko moich chryzantemek :D Swoje pierwsze kupowałam kilka lat temu od forumki jatra, poźniej jeszcze parę razy kupowałam u niej różne rośliny m.in. chryzantemy przez Fb. Ona na wielu grupach ogr. wstawia swoje fotki i można u niej zamówić. Ma też sklep internetowy. W tym roku kupilam parę sadzonek od naszego forumowego Zibiego, ale te podobno nie są w 100% zimujące, więc zobaczymy, może zimy nie będzie :D
Poza tym czasami udaje się pozyskać sadzonki z tzw. cmentarnych chryzantem, zwłaszcza tych drobnokwiatowych. I tak kolekcja się powiększa.
Najlepszy czas na podział chryzantem jest wiosną, jak już wypuszczą młode pędy od korzeni. Wtedy możemy pomyśleć o jakimś "machniom" :lol:
Kociula dziękuje :D i pozdrawia Twoją kicię :lol:

Takiego gościa miałam dzisiaj ;:oj

Obrazek
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko te Twoje chryzantemy spać mi nie dają. ;:306 ;:oj
Jaki świetny,kolorowy "samolot" u Ciebie wylądował,widać chryzantemka też się spodobała.
U Ciebie duże ,rozrośnięte kępy chryzantem.
Dużo zdrowia i pogody na następne dni. ;:138
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witaj Danusiu, mam nadzieję, że mimo wszystko dobrze spałaś :D :D
Muszę Ci powiedzieć, że nie wszystkie moje chryzantemy są okazałymi kępami, niektóre od tych długotrwałych deszczów wręcz zmizerniały do tego stopnia, że musiałam je poprzesadzać do doniczek, bo za chwilę juz nie byłoby co ratować ;:223

Obrazek

Obrazek
Ta jedna bez pączków to nawet nie wiem co za odmiana, bo pewnie nie zakwitnie w tym roku a jest kilka takich, które zniknęły choć miałam je kilka lat ;:124
U mnie dziś kolejny słoneczny dzień więc spędzam go w ogrodzie, bo robota nie chce się skończyć ;:14
Rano zakisiłam jeszcze garnek kapusty, mam nadzieję, że się uda.
Obrazek

I jeszcze fotka z ogrodu :D
Obrazek
Pozdrawiam serdecznie i życzę Ci miłego dnia ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Ojej to niedobrze,że tak mokro u Ciebie.Moja ziemia gliniasto piaszczysta i jeszcze do tego na górce.Na prawdę nie narzekam.Ziemia trzyma wilgoć dość długo jak jest sucho.Dobrze,że przesadziłaś do doniczek to na pewno uratujesz chryzantemki.
Ja kisiłam kapustę chyba z dwa tygodnie temu,ale to była tylko dwukilowa główka.Zostało już tylko trochę na kapuśniak.Osobiście dawno kisiłam i mój mąż musiał się zaopiekować.Ja tylko pokroiłam i posoliłam.Dałam też kminek bo ja lubię a M nie.
Fotka bardzo ładna.Podoba mi się taka kompozycja.Na koniec powiem,że jednak żle spałam. :;230
Dużo zdrówka. :wit
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Piękna chryzantema dalijka.
I gość ciekawy.
Kapustę też już mam zakiszoną,. Tydzień temu.

Prześliczny ogrodowy jesienny widoczek https://www.fotosik.pl/zdjecie/1e3e81048d72f7aa ;:63 ;:63 ;:63
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16499
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Bardzo ładne masz chryzantemy, Halszko. ;:215
U mnie też deszcz dość znacznie zaszkodził chryzntemkom, ale zostawiłam je na pastwę losu. :lol: Mam nadzieję, że się pozbierają. ;:218
Kapusty nie kiszę, mam znajomą panią ryneczkową, która zawsze ma fantastycznie zakiszoną kapustkę w dwulitrowych wiaderkach, z dodatkiem dużej ilości marchewki i koperku. ;:215 Pychotka. ;:92

Pozdrawiam cieplutko, życzę zdrówka i dobrej niedzieli. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie w świąteczne popołudnie :wit
Dziwny ten dzisiejszy dzień, normalnie o tej porze wiele z nas spacerowałoby po cmentarzach, paląc znicze i wspominając bliskich, którzy odeszli. Dziś wspominamy, ale w domu.

Danusiu, kapustę kupił mąż już poszatkowaną, 10 kg :D i postawił mnie przed faktem dokonanym :wink: cóż było robić, musiałam zakisić :lol:
Dziękuję za miłe słowa i życzenia zdrowia, które oczywiście odwzajemniam, tylko trochę się martwię Twoją bezsennością ;:306

Aniu, dziękuję ;:180 Ty to dopiero śliczne widoczki pokazujesz ;:215 jak pocztówki ;:333

Lucynko, dziękuję, chryzantemy to moja ogrodowa miłość od kilku lat, więc każdą zagrożoną sadzonkę próbuję ratować, a i tak się zdarzają straty :cry:
Kapusty nie kisiłam przez lata, aż tu mąż w środę wrócił z ryneczku z workiem szatkowanej i nie było wyjścia :lol:
nawzajem życzę zdrówka i pozdrawiam ;:196


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko ale piękna rabata z przebarwionymi krzewami, nawet hortensja świetnie wygląda. ;:215 U mnie drzewiasta paskudnie szarzeje, szybko wycinam kwiaty.
Chryzantemy teraz wyjątkowo piękne, tak mało już koloru w ogrodzie. Kremowa Milady cudna. ;:oj
M wiedział, jak Cię uszczęśliwić. :D Własna kapusta ma wspaniały smak. ;:152
Życzę dużo zdrowia. ;:168
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Soniu, dziękuję ;:167 Moja hortensja drzewiasta też się przypala i nie wygląda najlepiej, nawet latem, ale ja to zaakceptowałam. Mam w innym miejscu mniej nasłonecznionym posadzoną młodą sadzonkę, którą odcięłam od tej matecznej i ta lekko ocieniona dużo lepiej wygląda. Bukietowe też już mają brązowe kwiatostany, ale ja ich nie wycinam, dopiero wiosną. Lubię jak na zeschniętych kwiatostanach osadza się szron czy szadź, jak obsypane śniegiem tworzą malownicze "rzeźby" ogrodowe.
Ta chryzantema Milady ma dość wiotkie gałązki i pod wpływem deszczu trochę się pokłada, natomiast ta na dwóch ostatnich zdjęciach jest bardzo fajna, ma sztywne wyprostowane łodygi, nie straszny jej deszcz ani wiatr, co prawda też ją związałam, ale to dlatego, że rośnie zbyt blisko innej, niższej i zabiera jej światło i miejsce. Kupiłam ją pod nazwą Colina, ale w ofercie na zdjęciu wyglądała inaczej więc nie jestem pewna czy to prawidłowa nazwa ;:7

Dziś pogoda nie sprzyjała pracom ogrodowym, choć rano udało mi się usunąć trochę rozmiękłych liści host, a nawet jedną przesadzić, bo zasłaniały ją duże silnie rosnące hosty. Przy okazji odkryłam wysyp grzybków na ściółce, szkoda, że niejadalnych :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tu jesienny pierwiosnek ;:oj
Obrazek

Pozdrawiam serdecznie, trzymaj się zdrowo ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”