Mój ogród niepokazowy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6316
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Często spaceruję po Twoim pięknym ogrodzie i podziwiam rośliny, a naprawdę jest co. Ostatnio wszyscy odwiedzający chwalą chryzantemy,, więc i ja się przyłączam. Pomimo paskudnej pogody pięknie jeszcze się trzymają. Wszystkie są urocze, ale moje serce skradła 'Ines'.
U mnie już prawdziwa zima, leży sporo śniegu i mrozi. Na działce mam dwa termometry jeden pod altaną , a drugi w dole działki, dzisiaj rano pierwszy pokazywał -11, a drugi -12 stopni.
Pozdrawiam Lidka "A niebo zostawmy im - aniołom i wróblom". Heinrich Heine
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko
Piękny Twój ogród pokryty śniegiem.
Chryzantemki fajnie się trzymają a czerwone owoce róż pięknie wyglądają z bielą śniegu.
Twoje storczyki - śliczności ;:333 , ja też je sobie kupiłam ostatnio (4 szt.) jak otwierali u mnie nowy sklep Dino, były one w promocyjnej cenie 15,99 zł i nie mogłam przejść obojętnie obok nich. ;:223 Były ładne , miały parę pędów z kwiatami.
Nawet zastanawiałam się czy następnego dnia nie pojechać jeszcze po dwa, ale powiedziałam sobie stop.
Fiołeczki Ci już kwitną. :tan
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, wspaniale trzymają się Twoje chryzantemy! ;:333
A kwiaty 'Ines' przypominają kwiaty dalii. Przepiękne! ;:138
Ogród w zimowej szacie jest równie urokliwy jak w sukienkach wiosennych czy letnich. ;:215 Ja bardzo lubię takie bielutkie widoki. ;:303
Kolejny storczyk cieszy pierwszymi kwiatuszkami równie bieluśkimi jak zaokienny śnieżek. ;:215 ;:303

U mnie też nareszcie spadł porządny śnieg, który przykrył wszelkie szarości i sprawił, że drzewa i krzewy stały się baśniowo urokliwe. ;:63 Kocham taką zimę.

Dobrej słonecznej niedzieli, Halszko i dużo zdrówka. ;:3 ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie :wit
Wczoraj tzn. w piątek był piękny słoneczny dzień, który wprawił mnie w cudny nastrój i dodał mi energii do działania, a w każdym razie do wyjścia do ogrodu. Po dawce ruchu z łopatą ucięłam parę gałęzi świerkowych i okryłam moją jedyną malutką azalkę posadzoną w minionym sezonie.
Do tej pory nie było jeszcze mrozu poniżej 5⁰ więc mam nadzieję, że nie za późno na okrycie.
Przykryłam też doniczki zgrupowane przy kupce kompostu i częściowo nim obsypane.
Zrobiłam też parę zdjęć korzystając z ładnej pogody.

Obrazek

Lidziu, dziękuję Ci za tak miłe słowa pod adresem mojego skromnego ogródka :D ;:168
Chryzantemki jeszcze niektóre nie dają za wygraną, może dlatego, że u mnie nie było jeszcze tak niskich temperatur o jakich wspominasz. 'Ines' to wysoka chryzantema, ale kwiatki ma niewielkie, takie pomponiki 3-4 cm. O tej porze roku nabrały różowych rumieńców jak to zwykłe bywa u białych chryzantem.

Obrazek

Ewuniu, dziękuję ;:168 Moje storczyki są już dość wiekowe. Słabo mi kwitły, ale jesienią przesadzilam je do nowego podłoża i za niedługo wypuściły pędy kwiatowe. Ty kupiłaś calkiem niedrogo jak na kilkupędowe.
A fiołki już długo kwitną, tylko zdjęć im nie robiłam :D

Obrazek

Obrazek

Lucynko, mam nadzieję, że Twoja 'Ines' przetrwa zimę i troszkę się rozrośnie abyś mogla się cieszyć kwiatkami jesienią. Jeśli jednak stwierdzisz, że jest marna, daj znać, to podeślę Ci sadzonki.
Ja też zachwycam się urokami zimy, gorzej jak trzeba jechać gdzieś samochodem :wink: Nie specjalnie lubię jeździć po zaśnieżonych drogach, a gmina zwykle oszczędza na odśnieżaniu.

Obrazek

Obrazek

Sobota nie była już tak słoneczna, ale śnieg jeszcze leży, choć zapowiadają odwilż.

Obrazek
Alexander

Miłej słonecznej niedzieli :D
Zdrówka dla wszystkich ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6316
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

'Aleksander' na tle śniegu pięknie pozuje. Widzę, że zima obdarzyła Cię śniegiem i w ogrodzie zrobiło się bajkowo. Chryzantemy jednk wcale tym się nie przejęły i nadal cieszą kolorami. Sądziłam, że 'Ines' to raczej niska chryzantema, a to wielkolud z uroczymi pomponikami.
Życzę zdowia i dużo słońca. Oby do wiosny.
Pozdrawiam Lidka "A niebo zostawmy im - aniołom i wróblom". Heinrich Heine
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Jak ja kocham takie zimowe widoki! ;:63 ;:63
Twój ogród, Halszko, jawi się baśniowo, przepięknie wybielony, roślinki okryte cieplutką śniegową pierzynką, chryzantemy zadowolone z aury nieustająco cieszą kolorami kwiatków. ;:215 ;:138
Nawet słonecznym blaskiem dane Ci było się cieszyć. ;:333
Więcej słoneczka życząc ;:3 ;:3 , bez odwilży, buziaki przesyłam. ;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halinko piękne widoczki,śniegu jak widać sporo.
U nas śniegu zostało bardzo mało,a dziś jeszcze coś padało. ;:174
Miłego dnia bez mrozu. :wit
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, ogród w zimowej odsłonie wygląda zjawiskowo. Jest tajemniczy, cichy, ale jakże piękny. A chryzantemy to chyba mają u Ciebie podgrzewane podłoże ;:224 , bo pomimo śniegu nadal kwitną i wyglądają bardzo świeżo ;:333
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

A cóż to taka cisza u Ciebie, Halszko? :roll:
Przybywam z życzeniami noworocznymi. Niech ten nowy 2022 roczek będzie dla Ciebie, dla Twoich bliskich i dla Twego ogrodu bardzo łaskawy i obdaruje Cię zdrowiem, radością , miłością oraz wszelką obfitością. ;:167 ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie Kochani w Nowym Roku :wit
Trochę się zaniedbałam w aktywności na Forum :oops: i właściwie nie mam żadnego wytłumaczenia na swoją nieobecność.
Może powodem było przedświąteczne zabieganie, może kiepska pogoda, brak zdjęć, a może .... jakiś leń, który rozpanoszył się po Świętach :lol:
Ale już jestem i obiecuję nie znikać na tak długi czas.

Lidziu, Lucynko, Danusiu, Dorotko, dziękuję za odwiedzinki i milutkie słowa ;:180
Po chryzantemach już zostały tylko wspomnienia i zdjęcia, tamten śnieg też już zniknął, ale po przerwie na ocieplenie znów powróciła zimowa aura, choć już tak nie mrozi jak w grudniu.

To ocieplenie pod koniec roku trochę mnie zmartwiło, bo wyobraziłam sobie, że niektóre rośliny, np. hortensje mogły poczuć już wiosnę i wznowić wegetację, w konsekwencji kolejny mróz załatwi pąki ogrodówek. Miejmy nadzieję, że tak się jednak nie stało.

Lucynko, dziękuję serdecznie za miłe życzenia, przepraszam za spóźnioną reakcję :oops:
Również życzę Tobie i wszystkim Miłym Gościom dobrego roku, radości i sukcesów ogrodowych, ale przede wszystkim zdrowia, bo ono jest bezcennym skarbem.

Wróciła lekka zima
Obrazek

Niebo przed wieczorem
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Tylko dotrzymaj słowa, Halszko ;:180 ;:180 , bo trochę jednak martwimy się dłuższą nieobecnością Przyjaciół na forum. :cry:

Dziękuję za życzenia ;:196 z nadzieją, że mimo wszystko ten rok okaże się bardziej przychylny i pogoni krążące wirusy, pozwalając na powrót do normalności. ;:303

Zajrzałam dzisiaj na działkę, która śpi snem sprawiedliwego, żadna wiosenna roślinka nie pokazała noska, ciemierniki bez pąków jeszcze, jest nadzieja, że dalej tak będzie. Tylko śniegu brak, ale na szczęście mrozek niewielki, max -4*.

Trzymajcie się zdrowo i radośnie. ;:167 ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Jestem Lucynko zgodnie z obietnicą. Co prawda nie mam weny do pisania, ale zmobilizowałam się, bo im rzadziej piszę, tym trudniej mi to przychodzi :wink:
Dziś była piękna pogoda, lekki mrozik i mnóstwo słoneczka. Aż miło było pospacerować po ogrodzie :heja Śniegu wprawdzie bardzo cienka warstewka, ale lepsze to niż szarobure otoczenie, jakie bylo jeszcze parę dni temu.
W ogrodzie niewiele było do oglądania, ale coś tam udało się wypatrzyć.

Rojniki nie boją się zimy i niewiele potrzebują do życia :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wilczomlecz też się nie poddaje
Obrazek

Trochę koloru
Obrazek

Miłego wieczoru i udanego tygodnia Lucynko ;:162
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halinko witaj ;:196 :wit wreszcie jesteś ;:167 super .
Zima cudna u Ciebie a te chryzantemy po prostu magia .
Chyba będę próbowała z nimi w tym roku hm ,żeby coś jesienią kwitło.
Uśmiech Twój zwiastuje piękne opisy ,foteczki a teraz niebawem trzeba nasionka
odkurzać, u mnie wątek też odkurzyć, zdjęć się nazbierało .
Cieplutko pozdrawiam :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”