Mój ogród niepokazowy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
lenowska
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 23 lis 2020, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Ja jeszcze nie mogę pochwalić się pięknym ogrodem, ale mam nadzieję, że na wiosnę ruszę z pracami i w końcu się doczekam, trzymajcie kciuki. Mam w planach również posadzenie krzewów. Nie wiem, tylko co będzie rosnąć na tej mojej słabej piaszczystej ziemi.
Regulamin
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie wieczorem :wit
Lucynko, bardzo lubię takie zdjęcia robić więc jak widzę rankiem szron na trawniku, to zakładam polar na piżamę i spodnie od dresów i pędzę cykać fotki, żeby słoneczko nie zepsuło efektu :;230 Wyobrażam sobie co sąsiedzi o mnie myślą ;:306 ;:306
Za życzenia serdecznie dziękuję ;:180 bo i zdrówko i słoneczko teraz w cenie :D i wzajemnie życzę Ci tego samego jak najwięcej ;:196

Aniu dziękuję za uznanie dla moich chryzantem, przyznam, że też je baaardzo lubię i to może dziwne, ale czekam na nie od wiosny ;:65
Pierwsze kupiłam od forumki jatra parę lat temu, częśc od zibiegi a kilka mam od Izy tu.ja - dzięki Izuś ;:167
Karmnik kupiony na ryneczku :D
Dobrego, zdrowego tygodnia i słoneczka ;:168

Danusiu moje ptaszki też nie chcą kopać, ale muszę przyznać, że pędraki chętnie wyjadają na skopanym zagonku.
Danusiu, internet jest najważniejszy, jak Ci chleba braknie, to zjesz naleśniki, ale jak internet wyłączą to klapa :;230 :;230
Karmnik kupiłam, a stary przewiesiłam na trochę mniej wyeksponowane miejsce :D
Pa Danusiu, trzymaj się z dala od wirusów ;:196

lenowska - witam nowego gościa :wit
Każdy kiedyś zaczynał swoją przygodę ogrodową i wierz mi, to jest ciężka i nieuleczalna choroba zakaźna ;:306
Słabą glebę można wzbogacać mieszając w dołku pod sadzoną rośliną np z obornikiem czy kompostem, albo zastosować hydrożel żeby zatrzymać wilgoć w pobliżu korzeni. Są też rośliny, które nie potrzebują aż tak urodzajnej gleby. Wszystkiego się nauczysz. Tu na forum jest kopalnia wiedzy, którą możesz zgłębiać. jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na nurtujace Cię problemy, możesz pytać o wszystko co Cię interesuje (najlepiej w odpowiednich działach) i zawsze dostaniesz fachową poradę. Życzę Ci powodzenia i przyjemności z ogrodowania. Jak już zaczniesz działać, załóż własny wątek, będzie to unikalna dokumentacja powstawania czegoś nowego, oryginalnego, na pewno znajdzie się wiele osób, które będą Ci kibicować, wspierać i motywować Cię. Ja będę na pewno.
Serdecznie Cię pozdrawiam i zapraszam, zaglądaj kiedy tylko będziesz mieć ochotę ;:168 ;:4

Obrazek
Ostatnia róża nie daje za wygraną pomimo przymrozków

Obrazek

Obrazek
Dąbrówka wybrała sobie lokum na kamieniu :wink:
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko oj tak ,tak nawet można trochę pogłodować,byle internet był. ;:306
Widzę,że chryzantemy jeszcze kwitną.Myślę,że wcześniej nie doceniałam ich,dlatego straciłam moją Clarę. ;:145
Pogoda u nas dziś niczego sobie,nawet słońce wychodzi i świeci mi w okno. :D
Miłego dnia w zdrowiu. ;:168
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witaj Danusiu. Chryzantemy są niezmordowane. Początkowo jak je kupowałam to zwracałam uwagę, żeby wcześnie kwitły, po latach stwierdziłam, że najlepsze są odmiany zakwitające w połowie października i utrzymujące kwiaty przez listopad. Wtedy nie ma już takiego bogactwa kwiatowego (chyba, że się ma dalie :D ) i wszystkie ochy i achy są dla chryzek ;:306
Dzięki za życzenia i Tobie też życzę zdrówka i miłego wieczoru.
U mnie dziś pięknie świeciło słońce przez cały dzień ;:3
Aż miło było pochodzić po ogrodzie.
Jeszcze trochę Was pomęczę :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Tofik mimo słonecznej pogody większość dnia spędził na kanapie :D

Obrazek

Obrazek Po całym dniu leniuchowania i toalecie wyruszy na nocny podbój świata :D
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halinko informuję,że nasionka dotarły.Wielkie dzięki.Nie spodziewałam się,że tak szybko dotrą.A wiesz o tym,że list priorytetowy wysłany po godzinie 15-ej idzie jako zwykły,a więc po piętnastej nie ma co przepłacać.Tak mi powiedział listonosz.Szkoda tylko,że na poczcie nie informują.
Prawdę mówiąc ja bym wolała chryzantemy wcześniej kwitnące bo potem już nie jeżdżę na działkę,ale chyba najlepiej by było mieć takie i takie.Od drogi karczuję krzaczyska gdzie chcę sadzić dalie.
Twój kotek to taki nocny marek?
Pogoda u nas jak na razie pochmurna.Dziś siedzę w domu.Nigdzie nie idę.
Miłego dnia i jeszcze raz dziękuję. ;:cm
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Danusiu dzięki za info o liście, ja wysłałam go w sobotę, to gdyby liczyć od rana w poniedziałek, to powinien dojść już we wtorek ;:7 ale poczta coś ostatnio działa na zwolnionych obrotach. Ostatnio zwykly list szedł równo tydzień ;:124 Jak wysyłam paczkę to wolę korzystać z inpostu.
Tofik to rzeczywiście prowadzi nocny tryb życia, wieczorem stoi pod drzwiami od balkonu i prosi, zeby go wypuścić. Zbiega po schodkach, po chwili wraca, i tak z 10 razy ;:306 Czasem wraca na noc do domu, a niekiedy wchodzi przez okienko do piwnicy i tam nocuje na legowisku ze starej narzuty.
Danusiu, dostaniesz różne, jakie będziesz chciała.

Dziś u mnie był mroźny ranek.
Miłego dnia Danusiu, przesyłam słoneczko ;:3 ;:196

Obrazek

Nie wstawiamy tak wielkich zdjęć, zmniejszyłam.
Iwona
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko
Chryzantemki pięęęękne, kolorki bajeczne.
Róża wygląda jakby była zaczarowana w krainie lodu.
Tofik cuuuuudny , chciałoby się go poprzytulać.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, bardzo ładnie Twoje chryzantemy wytrzymują przymrozkowe noce, ;:333 a i różyczka odnosi się do nich lekceważąco, kwitnąc sobie w najlepsze. ;:303
Pocukrowany kwiatek różany prześlicznie się prezentuje! ;:215 ;:138

Zauroczyła mnie ta chryzantema, więc jeśli jest to możliwe, to zaznacz, proszę, ;:180 chętnie przygarnę jej kawalątko.
https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/027c47ed6602ed0b

Moja Misia była dzisiaj na działce. Całe dwie godziny. I całe dwie godziny przeleżała zakopana pod kocem. ;:306 Jednak domowy kotek woli ciepełko, jest więc nadzieja, że zaprzestanie miaukania przy drzwiach wyjściowych. ;:218
Twój Tofik to nocny marek, moja kota w nocy śpi ze mną jak dziecko. ;:19
Mizianko dla Tofika, ;:168 zdrówka dla wszystkich mieszkańców domu i ogrodu. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Ewuniu, dziękuję za miłe słowa ;:180 ale z przytulaniem Tofika, mógłby być problem ;:306 on nie jest zbyt przytulaśny :lol: Musi sam chcieć a to niezbyt często się zdarza ;:185

Lucynko, nie ma problemu, Ines to jedna z tych chryzantem, które fajnie się rozrastają przez odrosty korzeniowe, tak więc łatwo się ją dzieli. Najlepiej ją wsadzić gdzieś przy drabince lub pergoli, aby można ją było przywiązać, bo rośnie wysoka.
Dzięki za życzenia i mizianko :D nawzajem posyłam dobre myśli dla Ciebie i małżonka Lucynko ;:196 i głaski dla Misi.

Dzisiejszy dzień chłodny i pochmurny nie sprzyjał spacerom, dlatego wstawię jeszcze kilka wczorajszych fotek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających i życzę miłego, pogodnego dnia ;:168 ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witaj Halszko :wit Cichaczem podglądam Wasze ogrody i dzisiaj pospacerowałam po Twoim.Piękny i kolorowy od wczesnej wiosny do późnej jesieni.W tych białych sukienkach też mają swój urok.Zdjęcia są cudowne ;:333 Też mam czwarty sezon ogródeczek rozmiarem jak Twój,większość roślin też jak u Ciebie,tylko nie mam chryzantem, a one dają tyle kolorów, super.Jeżeli pozwolisz to będę do Ciebie zaglądała ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witam nowego miłego Gościa :wit
Halinko-Shalina dziękuję za miłe słowa i serdecznie zapraszam do częstych odwiedzin kiedy tylko będziesz miała chęć ;:4
Ja złapałam bakcyla chryzantemowego jakieś 5 czy 6 lat temu i tak mnie trzyma do dziś ;:306

Obrazek

Pozdrawiam cieplutko, miłego dnia ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko przyznaj się tą różyczkę i inne kwiatki maczałaś w cukrze. ;:306
Przymrozek u nas też był.Zabrałam do domu lobelię i pelargonie,ale to co zostało to pięknie stoi.Nic nie przymarzło.Chyba mróz nie dotarł na trzecie piętro,i dobrze.
Pięknie pnie się ta biała pelargonia po drabince.
Miłego dnia. :D
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Dziękuję Halinko za miłe powitanie ;: 1 67 Moim od roku są piwonie Itoch,tydzięń temu sadziłam tegoroczną dostawę a teraz dopadł mnie wirus cannowy :D Zakupiłam już sporo odmian, teraz aby bez uszczerbku przezimowały.Mam zamiar wysiać nasionka cann, może coś ciekawego wyjdzie? :)
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”