Mój ogród niepokazowy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie w nowym tygodniu :wit
Po upalnej niedzieli dziś koło południa pogoda się zepsuła, ochłodziło się, zachmurzyło i zaczęło padać. Deszcz mógłby być, ale dlaczego zrobiło się tak chłodno ;:7

Jeszcze przed południem udało się cyknąć parę fotek przy blasku słoneczka.

Obrazek

Loki, mam nadzieję, że szałwia zadomowi się u mnie, bo to już nie pierwsze podejście. Poprzednie nie zagrzały miejsca dłużej niż 2-3 lata. Dziękuję za dobre słowo o moich kwiatkach :D

Danutko, mój Chopin na zimę ma tylko nóżki okryte kopczykiem wcale nie jakimś okazałym, po prostu wiaderko ziemi sypniętej u podstawy krzewu, no ale u mnie jednak zimy może nie są szczególnie surowe, choć kilka lat temu było kilka nocy z temperaturą - 28⁰. Wtedy sporo roślin mi zmarzło, ale Chopin nie. Może wtedy był solidniej okryty (zamiast jednego wiaderka - dwa :lol: )
Nasionka szałwii pozbieram i Ci wyślę, ale mam takie wrażenie że podobnie jak to bywa z naparstnicami, szałwie zakwitają dopiero za dwa lata od wysiewu. Np. teraz mam dużo siewek naparstnic wielkości 4-5 cm, które wysiały się w zeszłym roku a zakwitną pewnie dopiero w przyszłym ;:7 Z szałwią chyba też tak jest. Chyba, że się mylę ;:7
Żurawki dziękują za pochwałę :D

Obrazek

Bogusiu, nie jestem pewna, ale moja róża nie ma tej głębokiej purpurowej, lub jak kto woli buraczkowej barwy co Ebb Tide, jest raczej ciemno różowa. A poza tym wyczytałam, że ET została wprowadzona do handlu w 2006r. A moją dostałam od kuzynki, która ma ją "od zawsze".
Rozrasta się mocno od korzenia a gdyby jej nie przycinać pędy miałyby 2 m długości i ich końcówki opierałyby się o podłoże.
Z pewnością kwiat jest podobny. Tak czy siak bardzo Ci dziękuję za próbę nadania imienia mojej pupilce ;:196

W tym roku wiosną skróciłam jej pędy prawie o połowę i jakoś trzyma formę :D Może tego nie widać na zdjęciu, ale ma jeszcze mnóstwo pąków zwłaszcza na końcach pędów.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lucynko, żurawki pochwalone, dziękują ;:180 Brzydszych i mniej dorodnych nie pokazałam :lol: Gdybyś zmieniła zdanie w sprawie liliowca, to pisz.
Pogoda u mnie wcale nie lepsza niż u Ciebie. Ale mogło być gorzej.

Obrazek

Obrazek

Lollypop jak zwykle pierwsza
Obrazek

Dorotko, Bogusiu, wszystko pasuje do Reine des Violetes oprócz tych bezkolczastych pędów ;:7 no i z tym powtórnym kwitnieniem to niekoniecznie, ale może dlatego, że chyba nie usuwałam przekwitniętych kwiatów. Wizja czerwonych owoców zimą jest bardzo kusząca ;:108 Dziękuję Wam kobietki za wkład w poszukiwanie imienia mojej różyczki, będę ją dalej obserwować i może choć częściowo przytnę po przekwitnięciu, może powtórnie zakwitnie.

Tymczasem biedronkowa Kronenburg w towarzystwie winorośli
Obrazek

I mój zeszłoroczny nabytek Grenada
Obrazek

A tak się prezentuje mój malutki warzywnik. Ścieżki między grządkami wyłożyłam agrowłókniną i wysypałam zrębkami.

Obrazek
W roli głównej ogórki i fasolka szparagowa.

Samych pięknych i dobrych dni ze słoneczkiem.
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halinko :wit o to super ,powoli by się wyjaśniło z piękną niewiadomą królową. :D
Tylko co z tymi kolcamy ;:oj teraz cały krzew i ten kolor ,tak znacznie
różni się od mojej .
Piękny ogród warzywny ,bardzo gustowne grządeczki ;:138
Bardzo mi się takie podobają .
Gdyby nie tak nisko .
:wink:
Pięknego tygodnia ;:108
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, mój warzywnik też malutki, choć w czterech miejscach. Największą powierzchnię zajmuje ten przed altaną, bo tam mam fasolkę, pomidory, ogórki, cukinie, pietruszkę naciową, koper i sałatę, po zjedzeniu której będzie jeszcze koperek. Sałaty szybko nie zjemy, bo to taka odmiana, że zrywa się dolne liście do spożycia, a ona dalej rośnie i tak można ją konsumować bardzo długo. Zbieram nasiona od trzech lat i tylko tę sieję. Dodatkowo jest bardzo smaczna, więc gdybyś chciała nasionka, to tylko napisz.
Drugi warzywnik zawiera same pomidory w towarzystwie selerów,trzeci buraczki, czwarty fasolę szparagową tyczną.
Muszę zrobić fotki moich warzywek, żeby nie pomyślały, że traktuję je po macoszemu. ;:306

Śliczna kolorowa wysepka na pierwszym zdjęciu. ;:215 W dużym ogrodzie można sobie na taką (niejedną zresztą) pozwolić.
Malutka działka rządzi się innymi prawami i tutaj wykorzystuje się każdy kawałeczek ziemi dla ulubionych kwiatuszków. Pod warunkiem, że się lubi przy nich pracować, bo u nas są i takie działki, gdzie króluje trawa i ewentualnie ze trzy drzewa owocowe, a iglaki bronią dostępu obcym oczom. ;:108

Piękne różyczki przyciągają wzrok, kolorowe goździki sieją swój słodki aromat, a dorodne warzywka obiecują smakowite dania i przekąski. ;:215 ;:138

Mamy lato. Tylko jakoś tak jesiennie się zaczyna. ;:223 U mnie coraz to przechodzą szarugi deszczowe, zupełnie jak w listopadzie, bo i zimnica dokucza. ;:145
Od jutra szykuje się poprawa pogody, niech więc słońce dopieści Twoje kwiatuszki i warzywka, by stawały się z dnia na dzień dorodniejsze i piękniejsze. ;:3 ;:3
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Prześliczny, elegancki warzywnik. I bardzo pomysłowa przegroda z siatki w skrzyni z ogórkami. Takie proste, a nigdy bym na to nie wpadła. Albo może i gdzieś widziałam, ale ponieważ jeszcze niedawno nie interesowałam się uprawą warzyw, nie zwróciłam uwagi.
Czy masz posiany koperek? Ciekawa rzecz; próbowałam posiać dwa razy, z różnych nasion i jakoś nie powschodził. Może coś poradzisz?

Z przyjemnością popatrzylam na różę Chopin. Ta odmiana posadzona jest w Żelazowej Woli przy wejściu, więc można podziwiać z bliska. Zawsze mi się podobała i ciągle obiecywałam sobie, że kupię, ale nigdy się nie złożyło. Może w końcu zakupię na działkę, ale już w przyszłym roku.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie :wit
U mnie upał i susza. Na niektórych rabatach twarda glina. Teraz widzę jaka jest różnica między moją rodzimą glebą, a tym co mam w skrzyniach z warzywami. I chociaż na tych gliniastych rabatach staram się mieszać rodzimą glebę z kompostem czy lżejszą ziemią z worków to jedna większa ulewa niweczy moje starania, wypłukując lżejsze frakcje prosto na trawnik ;:174

Obrazek

Bogusiu, tak szczerze mówiąc to rzuciłam temat bezimienności tej róży z czystej ciekawości, licząc chyba na cud. Tyle tu miłośniczek i miłośników róż i innych odmianowych piękności, że miałam nadzieję, że coś komuś się nasunie.
Jeśli jednak zostaną pewne wątpliwości, to w niczym nie zmienią one urody tej różyczki :D
Faktycznie moje grządki trochę niskie, ale na razie mi to nie przeszkadza. Najważniejsze że wsypałam takie podłoże, jakie chciałam, chwasty mniej rosną, ślimaki mają trochę trudniej i efekt wizualny też mnie zadowala. Miłego wieczoru a jutro pięknego dnia ;:168

Obrazek

Lucynko, nie sieję buraków ani marchewki od chwili, kiedy to przekopując grządki wiosną natrafiłam szpadlem na zimową spiżarnię nornic, w której bardzo ładnie poukładane zimowały moje marchewki. Było to na pewno więcej niż 10 lat temu, ale tak się wtedy wkurzyłam, że przestałam dokarmiać te małpy ;:124
Staram się też nie wrzucać do kompostownika obierek z ziemniaków i warzyw korzeniowych bo gdzieś wyczytałam, że one ściągają nornice.
Ja też mam jeszcze w innym miejscu posianą w balii fasolkę, i w kociołku wsadzony lubczyk. Na kupie ziemi kompostowej rosną dynie. Wspomnę jeszcze o balkonowych pomidorach.
Dziękuję Lucynko za tyle cieplutkich słów o moich uprawach i za wszystkie życzenia, które w pełni odwzajemniam. Niech i u Ciebie zagości ciepełko i słoneczko na niebie.

Pierwszy ogórek z kupionych 4 sadzonek, jeszcze troszkę za mały ... siane przeze mnie, choć dużo mniejsze zaczynają kwitnąć.
Obrazek

Pomidory z eksperymentalnej uprawy mojego syna
Obrazek
Obrazek

Moje dopiero zawiązują owoce
Obrazek

Wandziu, dziękuję za słowa uznania. Ogórki na siatce sprawdzają się bardzo dobrze. Przede wszystkim można podlewać bez moczenia liści, pod krzaczek. Po drugie nie niszczy się pędów zbierając ogórki. Nie depcze się ich. Tę plastikową siatkę używam już bardzo długo, a wcześniej służyła jako płotek chroniący warzywnik przed moimi pieskami. Jest gruba i mocna.
Koperek najlepiej mi się udaje jak się sam wysieje, ale w tym roku po reorgonizacji grządek okazało się, że go nie ma. Sypnęłam trochę nasion po grządkach, ale było sucho i słabo powschodził. Może jeszcze trochę dosieję. Natomiast jak sieję w rzędach to zawsze jest kiepski.
Chopin to moja ulubiona róża ;:167
Miłego dnia ze słońcem ;:3 ale bez żaru lejącego się z nieba.

Obrazek
Compassion
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, marchewki ani pietruszki korzeniowej też nie uprawiam. ;:185 Nawet rzodkiewki nie zawsze się udają. W gliniastym podłożu jakoś ciężko im budować porządne korzenie. ;:223 Natomiast buraczki zawsze mi się udają, a choć M nie lubi botwinki, to mam na nią innych amatorów, którzy pięknie mi przerywają grządki i zawsze mam ładne duże buraki. ;:215 Uprawiam tylko te długie.
Gryzonie urzędują u mnie zimą. Od wiosny do późnej jesieni na działce jest straszak w postaci osobistej kotki Misi. :lol:

Jaki śliczny ten lawendowy powojnik i bladoróżowa różyczka! ;:138 ;:138
Goździki pachną, na widok ogóreczka i pomidorków ślinka cieknie po brodzie. ;:92 ;:92
Gdyby jeszcze taki żar nie lał się z nieba, a deszczyk zechciał podlewać nocami, byłoby wspaniale. ;:108

Ponieważ wyprowadzam się na jakiś czas na działkę, to już teraz życzę Ci spokojnego, dobrego weekendu, wymarzonej pogody na każdy dzień i zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Pomidorki i ogóreczki się szykują, moje pomidorki koktailowe późno posiałam i też sobie poczekam na owoce.
Róże cudnie u Ciebie kwitną i wszystkie rośliny masz bujne :D Powojnik cudo ;:167
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie :wit
Deszczu ciągle nie widać na horyzoncie, podlewam punktowo pod najbardziej wrażliwe rośliny, węża na razie nie używam.

W ogrodzie pojawiają się kolejne kwiatki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lilia św. Józefa, a może św. Antoniego, Lilium candidum zapowiada się nieźle
Obrazek

Hortensja Annabelle Strong też ma sporo pąków.
Obrazek

Nawet ogrodowa w gruncie zaszczyci mnie w tym roku kilkoma kwiatkami :D
Obrazek

Będą czerwone porzeczki ...
Obrazek

... i borówki
Obrazek

Lucynko, ten powojnik ma kolor ciemnoróżowy lekko zgaszony. Ładnie kwitnie, ale w tym roku dopadła go jakaś zaraza, wszystkie liście od dołu do wysokości oczu ma zeschnięte :( Zanim się zorientowałam, że coś z nimi jest nie tak, to już było po ptokach.
Dziękuję Ci za wszystkie pochwały i życzenia ;:196 Jeśli to czytasz, to oznacza, że wróciłaś do domku i odpoczywasz po działeczkowym wypoczynku ;:306 Mam nadzieję, że miło spędziłaś czas.
Buziaczki ;:cm ;:cm

Obrazek Lollypop

Aniu-Annes77, dziękuję za miłe słowa ;:180
Też mam trochę takich później sianych pomidorów i nie wiem czy doczekam się na ich owoce ;:7
Ten powojnik jak wyżej napisałam Lucynce stracił prawie wszystkie liście, nie wiem co to za świństwo go męczy ;:145

Obrazek

Obrazek

Wszystkim gościom życzę pięknych dni i trochę deszczu w nocy. Miłego weekendu :wit :wit
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12102
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

@ Jarha – a toś mnie zaskoczyła… Ja mam z szałwiami bardzo pozytywne doświadczenia…

Powojniczek pięknie obsypany kwiatuszkami… No i goździki takie ładne…

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Dzięki Loki, widocznie szałwie mnie nie lubią ;:145 Zobaczymy jak będzie z tymi :D

Doniczkowa hortensja zaczyna się rumienić
Obrazek

Coraz więcej lwich paszczy
Obrazek

Błękitna ostróżka
Obrazek

Rudbekie
Obrazek
Obrazek

Miłej niedzieli dla wszystkich :wit
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie :wit Upał nie z tej ziemi, dziś zapowiadali opady deszczu, niestety spadło 5 kropli na krzyż, a w sąsiedniej miejscowości oberwanie chmury :(

Nic się nie chce robić przez tę duchotę to chociaż zdjęcia można cyknąć :D

Róże pomimo żaru lejącego się z nieba nie padły całkiem.

Wszystkie kwiaty na jednym krzaczku - Kronenburg
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chopin stracił już część kwiatów, ale jeszcze trochę zostało
Obrazek

Obrazek

Pomponella
Obrazek

Obrazek

Grenada
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rudbekie Cherry Brandy w tym roku zaszczycą mnie bardziej obfitym kwitnieniem.
Obrazek

Obrazek

Pojawiły się pierwsze kwiaty liliowców.
Obrazek

Obrazek
Ten pewnie otworzy się jutro.

Życzę wszystkim miłego wieczoru, trochę ochłody i podlania ogrodów w nocy, a jutro pięknego dnia ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1744
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko
Piękny warzywnik, taki jak od linijki.
No faktycznie u Ciebie Kronenburg bardziej w czerwieni.
Chopina kocham za te duże kwiaty i że to polska odmiana.
U Ciebie już rudbekie, liliowce i lilie u mnie jeszcze ich nie ma.
Lilie dopiero w pączkach ale też na nie ;:65 czekam.
Miłego weekendu.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko Chopina z surfinią pięknie pokazałaś. ;:138
Irys i chryzantema, niesamowite kwitnienia. :shock: Jeden wiosenny, druga z jesienią się kojarzy.
Szałwia Compact Deeb Blue to moja ulubiona roślina, szybko się zagęszcza. ;:215 Z czterech sztuk, mam ponad dwadzieścia w ciągu kilku lat.
Misty to odmiana szałwii omączonej. U nas teoretycznie jednoroczna, ale u mnie z nasion tej odmiany mam kilkadziesiąt sztuk, które od pięciu lat odbijają po zimie.
Przetacznik cudny. ;:oj Mnie nie lubią i już dałam sobie spokój, choć niebieski to mój ulubiony kolor w ogrodzie.
Masz piękną kolekcję żurawek. Może znasz nazwę żuraweczki żółtej z bordowymi żyłkami?
Susza u mnie niesamowita, wiele jednorocznych już padło, trawnika nie podlewany, więc ma 10% zielonych źdźbeł. ;:174
Życzę spokojnego deszczu i miłego ogrodowania. ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”