Mój ogród niepokazowy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko Twoje chtyzantemki są jeszcze w świetnej formie i pięknie się prezentują ;:215 Moje od Cibie załatwił pierwszy przymrozek, gdzie było -6 ;:223 Mam cichą nadzieję, że na wiosnę odbiją z korzenia. Czy Ty je ścinasz po przekwitnięciu? Nie wiem co zrobić z tymi co mam w doniczkach z B. ktore też jeszcze ładnie się trzymają :D
Pięknie zapączkowany ciemiernik, mój jeden też ma sporo pączków. Natomiast drugi biały, który pięknie kwitł w zeszłym sezonie ma zaledwie dwa listki . Nie wiem co mu się stało, bo obok dwie nowe sasanki też jakby zniknęły ;:223 Odmianowe, które kupiłam w zeszły sezonie też przepadły ;:145 , ale znowu kupiłam tym razem żółty z czerwonym oczkiem. Sadzonka nie za duża bez etykiety, ale chyba wychodzi jakiś pączuś, zobaczymy co z niego będzie? Jak na razie stoi na zewnątrz na parapecie :wink:
Pozdrawiam ;:167 i życzę miłego weekendu ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko
Karmniki z sikorkami to ładny widoczek.
A prowizorki trwają długo, grunt , że dobrze spełnia swoją rolę i ptaszki do niego przylatują.
Chryzantemki piękne i widać, że to Twoja fascynacja bo pięknie Ci rosną.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszka równa się chryzantemy. Tak już będziesz mi się na tym forum kojarzyć, chryzantemowa damo. Dzięki nim masz w tym ponurym czasie wesoły, radosny ogródek. Pewnie zdążyły Ci już zakwitnąć wszystkie odmiany, bo wiem, że niektóre kwitną dopiero w listopadzie i nie zawsze jest możliwość, aby się nimi nacieszyć. Życzę więc, by kwitły jak najdłużej, choć zima zdaje się już tuż tuż. :wink:
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halinko ;:167 :wit Chryzantemy wymiatają .
Piękne ,a uwieńczone takimi zdjęciami prawdziwa poezja kwiatowa.
Karmniki cudo ;:138 i już pierwsze głodomorki sikoreczki ,takie to małe a takie wdzięczne ;:108
Niebawem będzie u Ciebie dużo ptaków i tutaj też.
Dużo zdrówka Halinko ;:168
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, co się dzieje, że Ciebie nie ma w Twoim własnym wątku? :roll:
Wiem, że pogoda wywołuje chandrę, ;:131 ale przecież Twoje chryzantemy pewnie jeszcze nie powiedziały ostatniego słowa, jeszcze ubarwiają Twój świat. ;:215
A są takie śliczne, że możesz je na okrągło pokazywać. ;:138 ;:138

Pozdrawiam cieplutko, życzę słonecznych dni, ściskam i całuski ślę. ;:168 ;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie :wit
Trochę się zaniedbałam w moim wątku i masz rację Lucynko, że może być to spowodowane ponurą pogodą. Nie dość, że nie chce się wyściubić nosa z domu, bo siąpi i zimno, to w związku z tym żadnych zdjęć aktualnych nie mam i jakoś tak nie mam motywacji do pisania.
À propos zdjęć, to strasznie się wkurzyłam, bo fotosik zablokował moje zdjęcia, które wstawiałam z konta, twierdząc, że nie opłaciłam abonamentu, co jest nieprawdą, nawet screen przelewu im wysłałam. Nie odpowiadają na moje wiadomości wysyłane za pomocą formularza kontaktowego, jak również pocztą e-mail. Nie ma żadnego numeru telefonu, aby porozmawiać i wyjaśnić sytuację. Nie mam zamiaru płacić im drugi raz, choć to niewielka kwota, bo niecałe 20 zł rocznie.
Cześć zdjęć wstawiałam bez logowania i te nie zniknęły, później przeszłam na inny hosting i te też są, ale szkoda mi tych ,które zablokowali ;:131

Ale są też przyjemniejsze powody, dla których nie miałam czasu pisać. W niedzielę przyszli syn z żoną i córeczką, więc miałam mnóstwo wrażeń :tan Malutka skończyła 2 miesiące i jest rozkoszna ;:97 Mieliśmy wspaniały dzień ;:138

Lucynko, ptaki zaczynam dokarmiać na początku listopada małymi porcjami, bo zdarzyło się, że kiedy czekałam do prawdziwej zimy, to wcale się nie pojawiły ;:7

Dziękuję Kochana za dobre życzenia, które spełniły się prawie całkowicie, no poza pogodą :D

Halinko, dziękuję, weekend miałam baardzo miły :D
Chryzantemy już coraz gorzej wyglądają, w zeszłym roku dłużej się nimi cieszyłam ,bo było sucho i pogodnie, a nawet jak były przymrozki to im nie szkodziły.
Przekwitnięte obcinam kilka cm nad ziemią, czasem kładę obcięte gałązki, żeby je trochę osłonić. Zwróć uwagę, żeby korzenie nie wyglądały z ziemi (czasem od podlewania wypłucze się ziemia), można je lekko obsypać.
Te z biedry to raczej przezimuj w jakimś chłodnym pomieszczeniu, bo na dworze mogą zmarznąć. Nie mam z nimi doświadczenia.
Tego ciemiernika też bym wzięła z parapetu jak się już całkiem ochłodzi. Najlepiej by mu było w gruncie.

Ewuniu, nie bardzo umiem robić fajne zdjęcia ptakom, bo się płoszą, a karmniki są daleko od okna to zdjęcia nieostre.
A chryzantemy to faktycznie moja wielka ogrodowa miłość, choć przyznaję, że czasami nie wyglądają idealnie, dopada je jakaś zaraza.

Wandziu, dzięki za miłe słowa :D Masz rację, niektóre chryzantemy są bardzo późne, ale zakwitly wszystkie, oprócz dwóch takich, które zamówiłam i wsadziłam późno. Wprawdzie mialy kilka pączków, ale nie zdążyły zakwitnąć.
Szkoda, że pogoda nie sprzyja nawet chryzantemom. Gdyby słoneczko je ozłociło wyglądałyby jeszcze piękniej.

Bogusiu, dziękuję za odwiedzinki i tyle cieplutkich słów ;:167
Ptaszki różne przylatują, ale najwięcej sikorek.
A obserwowanie ich lepsze niż TV ;:306

Pozdrawiam serdecznie, trzymajcie się zdrowo, bo znów robi się nieciekawie.
Dobranoc ;:168

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halinko widzę, że Lucynka nie tylko mnie przywołała do tablicy ;:306
Dziękuję za instrukcję przygotowania chryzantem do zimy ;:167 a Twoje jeszcze są piękne ;:333
U mnie z fotosikiem wszystko ok. chociaż nie ukrywam, że z płatnością chyba zalegam :wink:
Pozdrawiam ;:167 i miłego wieczoru ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witaj Halinko,
Te zdjęcia są sprzed kilku dni, dziś wyszłam na chwilkę do ogrodu wysypać ptaszkom i wszystko wyglądało trochę inaczej. Zrobiłam kilka zdjęć ośnieżonego ogrodu oświetlonego bladym słoneczkiem zanim śnieg całkiem zniknął. Jednak pod wieczór znów napadało białego puchu.
Odnośnie fotosika, to z pewnością nie zalegasz, oni już tydzień wcześniej przypominają o terminie płatności. Tylko, że sami się nie wywiązują ;:14

Tak dziś było w ogrodzie :D

Obrazek
Taki widok z okna przywitał mnie rankiem

Obrazek
Ines w białej czapce

Obrazek
Colina

Obrazek Red


A wieczorkiem tak to wyglądało.

Obrazek

Spokojnej nocy Halinko, a jutro miłego dnia ze słońcem ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko Kochana, a dlaczego Ty płacisz fotosikowi, skoro po zalogowaniu możesz wklejać zdjęcia bez problemu?
Ja ani grosika nie płaciłam, a przez wiele lat korzystałam i nadal mogę korzystać z tego sposobu wklejania fotek.

Podziwiam Twoją zimę. Cudnie wygląda ogród w pobielonej szacie. ;:215
U mnie śniegiem sypie codziennie, ale zostaje po nim jedynie woda. ;:222
Też ostatnio nie chce mi się pisać, ale jakoś próbuję się mobilizować, by nie narobić sobie zaległości. Króciutkie dni, w dodatku ciemne, nie sprzyjają dobremu nastrojowi. Jakoś tak smutno się robi na duszy i trzeba dużego samozaparcia, by czymkolwiek się zająć. A święta za pasem. ;:7

Pozdrawiam cieplutko i dużo radości życzę ze spotkań z rodzinką, a maleństwu zdróweczka. ;:86 ;:97 ;:97
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

No to chryzatemki dostały już zimową kołderke u ciebie; piękne nastrojowe zdjęcia! :D Faktycznie ty masz rękę do chryzantem i nie tylko... wszystko ci rośnie jak na drożdżach; pięknie i bujnie ;:333
Ja moją w wazonie mam ciągle na balkonie; to mówisz że lepiej do domu; a czy w kartonie w nieogrzewanym garażu wytrzyma; czy raczej to zbyt ryzykowne?
Ja zdjęcia jednak trzymam na dysku zewnętrznym bo dla mnie te wszystkie hostingi są niezbyt pewne...
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Lucynko, teraz to ja też jestem mądra, ale na początku nie umiałam wstawiać zdjęć bez logowania, bo mi się wklejały bokiem. Więc założyłam konto, wykupiłam najtańszy abonament i wszystko działało przez kilka lat.
W międzyczasie nauczyłam się wstawiać zdjęcia jako "anonim" aż wreszcie przerzuciłam się na inny hosting, ale haracz w kwocie 20 zł rocznie płaciłam żeby utrzymać konto. Niestety, coś nie zadziałało i ostatnia moja wpłata nie została zaksięgowana. Pisałam do nich kilkakrotnie i ani jednej odpowiedzi nie dostałam.
No trudno, już odżałowałam stracone fotki ;:174

Lucynko, u mnie już po zimie, a i w prognozach na najbliższe dni tylko deszcz :( chociaż dziś jasne niebo i ciepło jak na grudzień :D

Dziękuję Kochana za piękne życzenia, niech się spełniają zwłaszcza te dotyczące zdrowia mojej kruszynki ;:167

Iguniu, dziękuję za tak miłe słowa ;:180 ale zimowe widoczki już tylko na zdjęciach zostały :wink: Ja też wszystkie swoje zdjecia mam zabezpieczone, tylko z forum niektóre zniknęły ;:174
Nie bardzo rozumiem co trzymasz na balkonie ;:7 i chcesz przezimować w garażu :?: :?:

Dla odmiany kilka doniczkowców

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam serdecznie, dobrego pogodnego dnia i dużo zdrówka ;:167 ;:167
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Jak pięknie zakwitły Twoje fiołeczki, Halszko! ;:138 ;:138
Orchidee cudne! ;:215 ;:303
A u mnie tylko grudnik. ;:131 Dzisiaj dokupiłam białego. Jeśli nie zgubi pąków, to jakiś czas pokwitnie. ;:108 Malutki jest, ale może tym razem uda mi się przechować go przez letnie miesiące ;:218 . Zabiorę obydwa ze sobą na działkę, by mieć je na oku. :lol:
Buziaczki. ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halinko w tym Fotosiku też jest limit zdjęć od którego zalezy opłata, ja płacę 50 zł. :wink:
Piękne masz fiołeczki i storczyka ;:333 Mam też takiego, ale mój już na wykończniu ;:223
Wczoraj u mnie nawet było ładnie i trochę czasu spędziłam w ogrodzie. Nakryłam wszystko co wyszło, ale okazuje się, że niepotrzebnie ;:223 dzisiaj będę odkrywać ;:306
Pozdrawiami życzę ;:3 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”