Mój ogród niepokazowy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, cudne zawilce ;:138 Sama je wysiewałaś, czy kupiłaś gotowe?
A jeżówki nadal masz śliczne. U mnie większość już nie wyglądała ładnie, więc ścięłam kwiaty. Po cichutku liczę, że chociaż kilka sztuk przetrwa zimę i w przyszłym roku znów będą ozdobą rabaty. U nas weekend nie dość, że zimny, to jeszcze sobota bardzo mokra. Miałam zawalczyć trochę z chwastami, ale zimnica wygoniła mnie do domu. Jak mam wolne, to pogoda do bani. Jak pójdę do pracy, to ma się ocieplić :evil:
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Hortensje, jeżówki, dzielżany, dalie - kolory późnego lata i wczesnej jesieni. ;:215
Pięknie, Halszko! ;:138
Widzę, że Twoje dalie z nasion mają bardzo ładne kolory kwiatków, ;:333 ;:303 u mnie głównie żółte, a tych barw u dalii akurat nie lubię. ;:7 Niestety, podczas siewu trzeba już mieć z tyłu głowy fakt, że to dalie zmienne i barwa kwiatka to ich widzimisię. ;:108
Dzisiaj działki nie odwiedziłam, miałam inne zadania do wykonania, :) w tym oczekiwanie na kuriera, a popołudnie krótkie i zimno. ;:223 Rano nawet deszcz popryskał, teraz wyszło słonko, ;:3 ;:131 jednak o tej porze dnia już nie grzeje.
Nie lubię upałów, ale i zimno mi nie w smak. ;:185 Mam wymagania, prawda? ;:306

Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2573
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie kobietki :wit
Choć wczoraj wyszło na chwilę słońce, to jednak szybko się schowało i do końca dnia nie przedarło się przez gęste chmurzyska, z których na dodatek zaczęła padać prawie niedostrzegalna mżawka. Zachęcona krótkim przebłyskiem promieni słonecznych wyszłam pozbierać maliny i jeżyny, które mimo niepogody jednak powoli dojrzewają. Zebrałam też ogórki w ilości 2 kg, czego się nie spodziewałam, bo przecież była zimnica. Zmarzłam przy tym, ale przypomnialam sobie o kupionej gorczycy i jeszcze jakichś nasionach, które mialam posiać po fasolce. Więc nie bacząc na zimno zabrałam się za przekopywanie tego zagonka. Przy widłach amerykańskich szybko się rozgrzałam. Z rozpędu zabrałam się do wykopania rozrośniętej kępy floksów, które zagłuszały liliowca i wpychaly sie w hortensję Wims Red. Niestety sama nie dalam rady i musiałam wezwać posiłki :lol: Na odzyskanym terenie znalazły miejsce dwa liliowce z doniczek tymczasowych i jeszcze zostało trochę miejsca na koszyki z tulipanami. Wróciłam do domu zadowolona choć przemoknięta :tan na szczęście w domku było cieplutko, bo M jest zmarzluchem i podłączył ogrzewanie.
Dziś od rana już nie pada a blade słoneczko nieśmiało wygląda zza chmur. Miejmy nadzieje, że się nie spłoszy i nie zniknie ;:7

Dorotko, dziękuję ;:180 Zawilce sadzilam chyba z 3 lata temu, kupiłam je w postaci podeschniętych bulwek. Przez dwa lata były marne, kwitły śladowo a w tym roku postanowiły się zrehabilitować :D Jeżowki odmianowe już pożegnałam bez żalu, została mi tylko Hot Papaya ,która też już przekwitła. A te pojedyncze, zwykłe jeszcze mają się nieźle.

Lucynko, szczerze mówiąc to u mnie przeważają dalie w rozmaitych odcieniach różu, jest kilka białych, blado pomarańczowa, ze dwie czerwone z żółtym środkiem i tylko jedna żółta.
Dziękuję za pochwały moich kwiatków ;:196
Ja też nie lubię upałów, ale takiej pogody zimnej i wilgotnej też nie cierpię ;:124
Coraz śmielej świeci słoneczko i coraz wieksze kawałki błękitu widać nad głową ;:138

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Takiego gościa wczoraj spotkałam :D

Pozdrawiam cieplutko ;:168 ;:196 Miłego dnia ;:167
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

:wit
No taki śliczny i wielki łan dzielzanow to tylko do pozazdroszczenia. One tak się dobrze rozrastają ?
Czy tak dużo ich tam posadzilas ?
Hortensje przepiękne.
Dalijki też ladniutkie. Ciekawa jestem czy chociaż nam długo pokwitna w tym roku.
I te jeżówki. piękne. ;:167
Dobrego dnia i ;:3
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko rigida na tle skały wapiennej doskonale się prezentuje. ;:215 Orlaja pewnie już wzeszła, albo niedługo się pokaże. ;:108
Jeżówki to jednak niezawodne byliny, pięknie jeszcze kwitną. ;:oj
Żurawki teraz świetnie się spisują na rabatach, a zimą również ozdobią Ci ogród.
Dalie z siewu niskie i mniej czasu potrzebują na kwitnienie. Masz ich ładną kolekcję. ;:215 Niestety wysokie chyba trzeba wcześniej podpędzać, wtedy mogłabyś podziwiać ich kwiaty. ;:108
Tak zimno się zrobiło, że żadna z moich chryzantem w gruncie nie chce pokazać kwiatów. ;:145
Ciepłych dni na prace ogrodowe. ;:196
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2573
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie :wit
Wczoraj, choć większość dnia było pochmurnie i zimno posadziłam sporą część cebulek do koszyków, teraz będą czekać pod chmurką na zwolnienie miejsca na rabatach, czyli na przekwitnięcie i wyrwanie cynii, dalii, aksamitek.
Jeszcze trochę cebulek mi zostało do wsadzenia.
I całe mnóstwo drobnicy, z którą nie wiem co zrobić ;:7 Wyrzucić szkoda a miejsca brak żeby posadzić ;:7

Aniu, dzięki, ale ten łan dzielżanów to złudzenie, to jest spora kępa, tylko zdjęcie zrobiłam z bliska, bo on rośnie obok kompostownika a to miejsce niepokazowe :wink: Ale fakt, że szybko się rozrasta, zwłaszcza ten, bo miałam jeszcze żółty i gdzieś przepadł ;:7
Gdyby trochę pogoda się poprawiła to dalie, jeżówki, róże i inne kwiatki jeszcze by nas ucieszyły.

Obrazek
Pokazały się pierwsze zimowity

Soniu, dziękuję ;:167
Orlai nie widzę na razie, choć posiałam ją w oznaczonym miejscu ;:174 Fakt, że było zimno, może jeszcze wzejdzie ;:7 A może spróbować ją posiać na parapecie w pojemniku i siewki przechować w chłodnym miejscu :?:
Dalie kiedyś sadziłyśmy z mamą normalnie do gruntu bez podpędzania i na Matki Boskiej Zielnej już były kwiaty do bukietu, teraz nie wiem co źle robię ;:108
Chryzantemy masz Soniu chyba późniejsze odmiany, u mnie kilka już długo kwitnie. Jeśli byś chciała jakieś wczesne, to chętnie się podzielę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dziś pogoda zmienna, co chwilę wychodzi słoneczko, by za moment skryć się za chmurami, dobrze chociaż, że nie pada.

Życzę miłym gościom dobrego dnia i trwałej poprawy pogody ;:168

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

:wit
Prześliczne te twoje chryzantemy. ;:180
Moich kilka w pąkach ale jeszcze nie kwitną.
Cudne twoje hortensje. Nie wyobrażam sobie ogrodu bez nich.
A z roku na rok coraz piękniejsze. Co nas ogromnie cieszy.
Róże, rudbekie no pięknie kwitną.
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halinko :wit powinnam nie zniknąć . ;:196 ,ale kto wie ;:306 życie co rusz płata figle .
Wypatrzyłam w Twoich ślicznościach Dzielżany .Powiedz proszę to są niskie czy te wysokie ?
Piękne są i mam zamiar rozchodować na rabatach je ,kwitną niestrudzenie teraz i chyba je wolę
np od chryzantem hm ,bo tych nie mam nawet .
Pogodnego weekendu Halinko i zdrówka ,bo cała reszta powinna być . ;:167
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, ponieważ siedzę w domu, to od czasu do czasu mogę sobie zrobić przerwę w tym siedzeniu, dzięki czemu zaglądam na forum.
Zajrzałam do Twojego wątku i widzę zaczynające kwitnienie zimowity, ;:333 podczas gdy moje już przekwitają. ;:131 Będę podziwiać Twoje. ;:219
Widzę też bardzo ładnie, bogato ukwiecone chryzantemy, słoneczne rudbekie, różowe różyczki w towarzystwie surfinii, (supertunii?), żywe w swoim ubarwieniu hortensje i dalie, wreszcie lekko schowane cynie na baczność stojące za hortensją. ;:215 ;:138 ;:138
Jest też ceniony przez ogrodników gość w postaci pożytecznej ropuszki. ;:333 Na pogodę nie narzekasz, co cieszy. ;:303
Niech Ci słonko pozwoli dokończyć rozpoczęte prace ogrodowe. ;:3 ;:3
Miłego ogrodowania. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halinko to może posadż tulipany do donicy i niech przyrastają na grubość.
Ładnie u Ciebie kwitną kwiatki.Ciekawe co robią moje zimowity. ;:124
Ależ leje,dobrze,że teraz a nie w dzień jak wracaliśmy do domu.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2573
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie wieczorową porą :wit

Bardzo powoli postępują prace ogrodowe, mam tylko nadzieję, że pogoda pozwoli wszystko doprowadzić do końca.

Aniu, czy ja Ci nie wysłałam żółtych chryzantem Solar? One powinny kwitnąć bardzo wcześnie. U mnie już przekwitły. Jeśli ich nie masz, to może się pomyliłam i nie wysłałam ich ;:7 W takim razie musimy to nadrobić.
Też mi się podobają hortensje, zwłaszcza bukietowe. I pomyśleć, że jeszcze 4 lata temu miałam tylko drzewiastą Anabelkę ;:7
Dzięki za wszystkie miłe słowa ;:180
Dobrej nocy Aniu ;:196

Bogusiu, moje dzielżany są wysokie, mają okolo 1,6 m Są rzeczywiście fajne, ale moim skromnym zdaniem chryzantemy są poza konkurencją na jesień.
Dziękuję Bogusiu za życzenia, ja również życzę Ci udanego weekendu i dużo zdrówka ;:168 ;:167

Lucynko, zimowity jakoś późno u mnie kwitną, mam jeszcze inne, na dlugich łodyżkach pokładające się pod ciężarem kwiatków, ale te nawet jeszcze nie wychyliły nosków z podłoża, chyba cebuki uciekły głęboko do ziemi.
Te "różyczki" w towarzystwie supertunii to begonie, chyba bulwiaste :D (w każdym razie mają bulwy, które trzeba wykopywać na zimę).
Pogoda nie jest najgorsza, ale wolałabym zeby bylo cieplej. Dziś tak zaczęło wiać, że doniczka z supertunią spadła ze stojaka na balkon. Na szczęście nic się nie stało, tylko jedna gałązka się złamała.
Dziękuję Lucynko za dobre życzenia i Tobie również życzę tego samego ;:168 ;:196

Danusiu, koniec końców tak chyba zrobię z tymi cebulkami, choć mam ich tak dużo (tych drobnych), że nie wiem ile doniczek zajmą ;:7
U mnie na szczęście już kilka dni nie leje ;:333

Chyba pojawiła się pierwsza i na razie jedyna rudbekia Cherry Brandy z wiosennego siewu :tan
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich gości i życzę zdrówka i miłego, słonecznego weekendu ;:162 ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

:wit Halinko.
Uwielbiam takie kolorowe rabaty.
Dużo roślin, dużo kolorów,dużo różnych kształtów. ;:3j33 ity
Piękne hortensje.
Fajnie,że ta ciemna rudbekia ci kwitnie.
Jeszcze z siewu. To już całkiem super.
Raz ja kupiłam kwitnąca. Ale nie przezimowała mi. Więcej już jej nie kupowałam.
Piękne zimowity wkraczają na jesienne sceny ogrodowe. ;:173
Pozdrawiam serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, w poprzednim poście zapomniałam napisać, co ja robię z drobnicą cebulkową tulipanów. Jakoś mi umknęło.
Mnie nauczyła Śp. sąsiadka. Po prostu te cebulki sieję jak nasiona, tzn. wykopuję rowek głębokości ok.10cm, wrzucam cebulki jak nasiona, przysypuję ziemią i zostawiam. Oczywiście nie wszystkie pokażą się wiosną, ale bywa tak, że nieliczne nawet potrafią zakwitnąć. Myślę, że spokojnie znajdziesz w ogrodzie takie miejsce, gdzie można wysiać tulipanki, nie musi to być eksponowana miejscówka, raczej gdzieś w kącie.
Dobra ze mnie ogrodniczka ;:24 ;:24 ;:306 Begonie pomylić z różyczkami tylko ja potrafię. ;:224
Śliczniutkie masz pełnokwiatowe zimowity. ;:215
'Cherry Brandy' się nie zbiesiła! ;:63 Moje wszystkie okazały się żółtymi rudbekiami, które u mnie sieją się same. ;:7 Już nie będę siała żadnych rudbekii w domu ani na działce, ;:185 pozostanę z tymi, które mam. :lol:
Bardzo ładne Twoje jesienne rabaty ;:215 i niech pogoda pozwoli im jak najdłużej cieszyć Twoje oczy. ;:3
Dobrego weekendu, Halszko. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”