Mój ogród niepokazowy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2568
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie :wit
Muszę się podzielić z Wami pewnym przypadkowym odkryciem. Jak wszyscy od wiosny walczę ze ślimakami, zbieram, sypię niebieskie granulki, choć wiem, że to niezbyt eko, wszystko z różnym skutkiem. Słyszałam o innych metodach jak popiół, skorupki jajek i innych, ale jakoś nigdy nie próbowałam. Slyszałam też o piwie, ale raz przed kilku laty wypróbowałam z marnym skutkiem i zaprzestałam. Aż tu trzy dni temu w piwnicy w zamkniętym kartonie znalazłam 6 puszek piwa ;:oj które zostawił mój brat podczas zimowego urlopu, który spędzał u nas. Oczywiście piwo było przeterminowane. Już miałam je wylać ale mnie olśniło, że można by wypróbować piwne pułapki, skoro już jest i nie nadaje się do wypicia.
Nalałam piwo z jednej puszki do dwóch pojemników plastikowych i wieczorem ustawiłam każdy w lekkim zagłębieniu na rabacie. Rano poszłam sprawdzić rezultat i przeżyłam szok ;:202 W każdym pojemniku pływało mnóstwo zdechlaków, nie liczyłam, ale na pewno bylo ponad 20 w jednym. Opróżnianie zostawiłam M. Dziś po raz trzeci ustawiłam pułapki, liczę na obfity połów :lol:
Jak się "zdobyczne" piwo skończy to z wielką przyjemnością zafunduję im zgrzewkę jakiegoś taniego browara z biedry ;:304 niech imprezują ;:172

Danusiu, moje borówki są jeszcze młode, ta na zdjęciu ma trzeci rok, jeszcze ich nie przycinałam. Były posadzone do kwaśnego podłoża, na wiosnę zasiliłam je nawozem do bórowek, jak jest sucho to podlewam. One lubią wilgoć.
Dziękuję Danusiu i również fajnej niedzieli Ci życzę ;:168

Halinko, ciekawe jakie będą te nowe liliowce ;:7 Kurczę, może jeszcze da się uratowac tę jeżówkę, podlewaj ją dużo.
U mnie susza, przypomniałaś mi o podwiązaniu hortek, mam tylko podwiazaną Anabelkę.
Pozdrawiam cieplutko, miłej niedzieli ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aniu, a nie próbowałaś wsadzić choć parę ogóreczków w tunelu? Pamiętam, przed laty moja mama tak sadziła, po jednej stronie tunelu pomidory, po drugiej ogórki prowadzone na sznurkach. Zawsze się udawały.
Teraz nie mam tunelu i bardzo żałuję, może kiedyś.
Miłego niedzielnego wypoczynku ;:196

Obrazek
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16549
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

:wit Halszko!
Wczoraj już nie dałam rady do Ciebie zajrzeć, toteż dzisiaj wstałam skoro świt, by przed wyjazdem odwiedzić jeszcze kilka wątków.
Pospacerowałam po Twoim kolorowym ;:65 , zadbanym i soczyście zieloniutkim ogrodzie, popodziwiałam śliczne kwitnienia, ;:111 ;:111 a szczególnie pomidorki na balkonie, które stworzyły fantastyczne niskie zwarte krzaczki obsypane ogromną ilością owoców. ;:138
Zapisałam nazwę odmianową tych pomidorków dla mojej synowej, która wyłącznie balkonem dysponuje i w tym roku trafiły się jej odmiany pędzące do nieba. :shock: Tak wyrosły, że zmuszona była ciąć od góry, by nie przebiły tarasowego sufitu.
Halszko, wszystkie Twoje kwiatuszki mnie zauroczyły, ;:215 ;:303 ;:303 nie będę więc wyliczała najpiękniejszych, bo musiałabym całą długą listę stworzyć. Cieszę się, że masz tak uroczy ogród i niech dalej taki, a nawet coraz piękniejszy będzie. ;:196
Pozdrawiam serdecznie i znowu znikam na co najmniej tydzień. ;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko
Piękne floksy, jeżówki, lilie, liliowce i róże z daliami.
U mnie mimo podlewania susza skutecznie utrudnia daliom wyjście z ziemi.
Pomidorki i ogóreczki fajne.
Ja już w większości porobiłam z nich w słoikach sałatki i korniszony. A jeszcze eM odgraża się , że to nie koniec.
Z owoców teraz dojrzewa czarna porzeczka a wcześniej były czereśnie. Na drzewach trochę będzie brzoskwiń , które są jeszcze zielone.
Parę krzaczków też jest borówek ale to dzieci na bieżąco urywają i zjadają.
Tak jak i u mnie hortensje Ci ładnie kwitną.
Lubię je bo praktycznie to roślina bezobsługowa, przycięcie wiosną i podlanie w super upały.
Chryzantemka żółta przepiękna.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halinko z borówkami robiłam tak jak piszesz ale może brakowało im wody.Ostatnio nie było mnie 3 tygodnie a był upał więc może i to zaszkodziło.Jedna miała jeden pęd więc go usunęłam,może odrośnie.???

Bardzo mi się podobało to zdjęcie z hortensją z przodu.Różowy liliowiec też ciekawy.
Miłego niedzielnego wieczoru. ;:138
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halinko widziałam je i bardzo mi się podobały. Jeden był bordo żółtym czy pomarańczowym środkiem, a drugi coś na odwrót.
Jeżówka po deszczu jakby doszła do siebie :tan
Twoja jest piękna i ma piękny kolor, ;:215 hortensja też jest śliczna, chociaż liście ma takie jak u moich ;:333
Pozdrawiam cieplutko ;:167 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2568
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie :wit
Po kilku pochmurnych dniach z przelotnymi opadami dziś wyszło słoneczko i rozjaśniło poranek. Deszczyk był potrzebny, ale już z radością powitałam błękitne niebo i promyki słońca igrajace wesoło na lśniących od deszczu roslinach.

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Lucynko, dziękuję, za tak wiele ciepłych, pochlebnych słów ;:180 jesteś niezmiernie szczodra w pochwałach ;:196 Te pomidorki samą mnie zaskoczyły swoim wyglądem, jeśli chodzi o smak, to są przeciętne, lekko kwaskowe, nie wyróżniają się niczym specjalnym. Mam jeszcze pomidory Abruzzo, wysokie o sakiewkowym kształcie, ale nie wiem czy zdążą dojrzeć zanim je dopadnie zaraza ziemniaczana ;:7
Bardzo dziękuję za dobre życzenia i w 100 % je odwzajemniam ;:196

Obrazek

Obrazek

Ewuniu, dziękuję ;:168 moje dalie były siane wiosną na parapecie, sadziłam je jako już spore sadzoneczki. A te co miałam sadzone karpy porosły wielkie krzaczory i ani jednego pączka nie mają ;:185 Ogórki robię tylko kiszone, sałatki i konserwowe jeszcze sprzed dwóch lat stoją w piwnicy :D
Trochę porzeczek jeszcze wisi na krzaczkach, może zrobię sok.

Obrazek

Obrazek

Danusiu, mogło tak być, tajemnica sukcesu w uprawie bórowek tkwi w podłożu, nie wystarczy posadzić w kwasnym, trzeba ciągle zakwaszać, bo pH podwyższa się nawet od wody z wodociągu.
Dziękuję Danusiu za mile slowa, wzajemnie życzę Ci dobrego, spokojnego dnia ;:196

Obrazek
Wims Red zaczyna sie przebarwiać

Obrazek
Kyushu

Halinko, hortensja niestety złapała chlorozę, po podlaniu i oprysku nawozem z zawartością żelaza nowe liscie już zaczęły wyrastać normalne, ale te stare już się nie zmienią ;:185
Cieszę się że jeżówka sie pozbierała ;:333 Dziękuję za cieple słowa ;:196

Obrazek
Ogrodowa jakoś tam kwitnie, ale nie powala liczbą kwiatów.

Obrazek
Jeżyna ma sporo owoców, oby tylko dojrzały, bo bywało, że łapało je jakieś choróbsko i owoce zasychaly na gałęziach ;:174

Dziękuję Wam za odwiedzinki ;:180 Pozdrawiam serdecznie i życzę pogodnego, miłego dnia i całego tygodnia ;:79 ;:79 ;:79
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16549
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, jestem w domku, więc i na forum, bo jakże by inaczej. :lol:
Widzę, że mamy tę samą odmianę pomidorów, ale moje sakiewki już dojrzewają, zresztą dojrzewają u mnie wszystkie rosnące pod chmurką, mimo że ogołociłam je z liści. ;:303 Dopadła je zaraza ziemniaczana, nie było wyboru i M potraktował pomidory chemią. Niestety, nieco zbyt późno i wszystkie liście okazały się do usunięcia. Na szczęście wyrzuciłam tylko kilka chorych owoców, a pozostałe dojrzewają zdrowo. ;:333 Obawiam się jednak, że po dzisiejszej ulewie i one nie przeżyją bez uszczerbku na zdrowiu. ;:108
Mam jeszcze 15 krzaczków w tunelu, gdzie - o dziwo! ;:111 - później zaczęły dojrzewać niż na polu i tam zaraza nie dotarła.
Siałam kilka różnych odmian, w tym bawole serca, które wyprodukowały wyjątkowo olbrzymie owoce, ale to nic dziwnego, w tym roku bowiem wszystko mocno wyrosło, :shock: nawet zmuszona byłam wyrzucić na kompost dużą ilość kwiatów jednorocznych, bo zagrażały bylinkom. ;:223
Porzeczki już zamknęłam w słoju, gdzie w towarzystwie malinek mają stać się pyszną naleweczką na zimowe wieczory. ;:136

Bardzo ładnie prezentują się Twoje hortensje. ;:215 Nawet ogrodowa obsypana kwieciem! ;:138 ;:138
Moje trzy ogrodówki mają każda po jednym kwiatku, a czwarta tylko liście. :lol:

Pogoda sprawiła mi zawód i nie tylko ulewnym deszczem ale i zimnym powietrzem przyprawia o gęsią skórkę. ;:oj Siedzę więc w ciepłym mieszkanku w oczekiwaniu na poprawę pogody i pichcę rosołek na rozgrzewkę. ;:137
Mam nadzieję, że Tobie aura aż tak nie popsuła planów, a jeśli pada, to niech pada, ale krótko i delikatnie, a po deszczu życzę Ci dużo słonecznych i prawdziwie jeszcze letnich dni. ;:3 Zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

:wit
Piękne jeżówki, róże.To najpiękniejsze rośliny lata.No może jeszcze lilie, liliowce i hortensje.
I cały ogród z nimi pięknie wygląda.
Pomidorki ładne. Moje coś już bierze. :evil:
Porzeczki bardzo lubię. Jeden krzaczek czerwonej też mam.A w tym roku posadziłam jeszcze białą.
Może na drugi rok zaowocuje. Moja córcia jak przyjeżdża do domku to leci na witaminki i je podskubuje.
Pozdrawiam cieplutko
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2568
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie :wit
Przez kilka ostatnich dni padal deszcz, choć na szczęście nie było gwałtownych ulew. Jednak i tak niektóre kwiaty hortensji, rudbekii czy jeżowek wymagały przywiązania do patyczków, bo położyły się na sąsiednie rośliny. Chwasty i ślimaki mają się wyśmienicie choć tym ostatnim staram się uprzykrzać życie a właściwie je eksterminować ;:14 ;:124 Chwastom bardziej odpuszczam ;:306

Lucynko, dziękuję Ci bardzo za życzenia i pochwały ;:196
Ja nie mogę się doczekać na dojrzewanie pomidorów nie licząc koktailowych ;:65 Już postanowiłam, że na przyszłość, jeśli zdrowie pozwoli i będę je siać to będę szukać odmian wczesnych. Też kiedyś mieliśmy bawole serca, bardzo lubiliśmy te pomidory.
Gratuluję uratowania pomidorków porażonych zz. Mnie się to nigdy nie udało, jak już weszła to nawet zerwanie zielonych, pozornie zdrowych owoców nie pomogło, zgniły w pudełku ;:145 Dlatego tak się obawiam deszczowych dni, które sprzyjają chorobom grzybowym.
Te kilka kwiatów na ogrodowej też traktuję jak sukces, ale niestety nie wygląda to idealnie, część kwiatów jest ukrytych wśród liści, wiele gałązek jest w ogóle bez kwiatka ;:174 ale dobre i to co jest.
Miejmy nadzieję, że pogoda się poprawi i jeszcze ucieszy nas wiele cieplych słonecznych dni.
Tego też Ci życzę Lucynko, zwłaszcza, że od tego zależy Twoje pomieszkiwanie na działeczce.
Dobrego tygodnia Kochana ;:196

Aniu, dziękuję za wszystkie miłe słowa o moim ogródku ;:196 Teraz zaczynają królować hortensje i będą cieszyć aż do zimy :D
Ja też ciagle oglądam swoje pomidorki, bo boję się choróbska. Miałam kiedyś białe porzeczki, ale były tylko do jedzenia, nie na przetwory, później na jej miejsce mój tata wsadził czarne.
Miłego weekendu ze słońcem ;:196

Parę wczorajszych przedwieczornych fotek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Doniczkowe truskawki powtórnie kwitną

Obrazek

Obrazek

:wit :wit
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

:wit
Prześliczne te twoje wszystkie jeżówki. I jak widać ładnie ci się porozrastały .
Ta kremowa to Aloha ?
Piękna.Kupiłam ją w tym roku. Może kiedyś moja tak będzie piękna , spora jak twoja.
Piękne liliowce. I masz rację teraz hortensje mamy coraz piękniejsze i tak będzie aż do zimy. Lubię ten hortensjowy czas w ogrodzie. ;:167
Pozdrawiam cieplutko
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16549
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, u mnie sytuacja jest podobna do Twojej. Nie wszystkie roślinki zakwitły, niektóre zaledwie jednym kwiatuszkiem, a kwitnące dostały po łebkach podczas przedostatniej ulewy. Część korzonków zaczęła podgniwać, a liliowe korzonki nadcebulowe znalazły się nad ziemią i musiałam nawozić ziemi, by je obsypać. Mimo wszystko podniosłam głowę do góry i ... "Wiśta wio" do przodu! :D
Mimo wszystko bardzo ładne masz jeżówki i hortensje. ;:215 I aksamitki widzę ;:303 Moje zostały pożarte przez oślizłe mięczaki.
A! Jeszcze liliowce cieszą oczy swymi ślicznymi kwiatuszkami. ;:303

Dzisiaj musieliśmy wyjechać w rodzinne strony, toteż już wczoraj wróciliśmy z działki, a wracamy tam jutro z samego rana.
Podobno pogoda ma się ustabilizować, a słonko znowu mocno grzać, trzeba więc korzystać z letnich jeszcze dni.
Korzystaj również, ładuj akumulatory i ciesz się swoim ogrodem. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko
Jeżówki przepiękne.
Moje kupione w zeszłym roku chyba już z ziemi nie wyjdą, może ta długotrwała susza tak je załatwiła albo miejscówka jej nie odpowiadała- nie wiem. Może jeszcze kupię je jak będą dożynki u nas we wrześniu , chyba , że czwarta fala nas zaleje i nie odbędą się.
Mam nadzieję , że tak nie będzie.
Lilie, liliowce i hortensja z konewką ;:333
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2568
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie :wit
Pogoda wreszcie się ustabilizowała, dzisiejszy dzień był pogodny, ale nie upalny. Udało mi się trochę popchnąć usuwanie chwastów, choć do końca ciagle daleko ;:223 Ale za to na pocieszenie kupiłam sobie upragniony powojnik Guernsey Cream w znanej firmie wysyłkowej, mam nadzieję, że nie będzie pomyłki :D Wymieniłam się też hostami z kobietką z grupy hostowej na fb. Ciekawe, gdzie ja to poupycham ;:7
Aniu, nawet nie wiedziałam, że moja jeżówka to Aloha, sprawdziłam i wg opisu to ona - dziękuję za podpowiedź ;:180 Kupiłam ją od miłej forumki jakieś 3 czy 4 lata temu razem z malinową. Obie ładnie się rozrastają. Już przestałam przejmowac się odmianowymi, które słabo u mnie rosną, z kilku jakie kupowałam została mi tylko Hot Papaya.
Pozdrawiam serdecznie ;:196

Lucynko, dziękuję za uznanie ;:196 Aksamitki przeważnie mam, lepsze lub gorsze z własnych nasion. W tym roku dostałam od znajomej już spore sadzonki, którymi ślimaki dziwnym trafem się nie zainteresowały. Takiej odmiany nigdy nie miałam. Liliowce już kończą kwitnienie, lilie przekwitły. Wkrótce pokażą się astry i moje ukochane chryzantemki, niektóre już mają spore pączki.
Kochana, spędzaj miło czas na działce, ciesz się pięknymi widokami, zapachami i smakami
Pracy oszczędzaj, żeby jej nie zabrakło, pielęgnuj relacje towarzyskie ;:162 ;:304
Do następnego spotkania ;:196

Obrazek
Wims Red

Obrazek
Magical Moonlight

Obrazek
Diamant Rouge - młodziutka, jesienny zakup

Obrazek
Limelight

Obrazek
Kyushu

Tyle fotek na dziś, bo bardzo słaby internet a już bardzo późno, czas spać ;:41
Spokojnej nocy ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”