Mój ogród niepokazowy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Cudne róże , powojniki. Dużo kwitnień. Wszystko pięknie wygląda. Cieszy .
Fajny pomysł na pomidorki w doniczkach.
Mam nadzieję i ja, że zarazy nie będzie. Ja tak uwielbiam swoje pomidorki :)
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Aniu :wit
Dziękuję za miłe słowa i pochwałę moich kwiatków ;:196
Właśnie dziś przydało się że posadzilam pomidory w doniczkach, bo moglam je pochować przed zapowiadaną burzą z gradem. Grad co prawda nie był zbyt duży, ale kulki miały średnicę ok. 1 cm.
Deszcz był już bardzo potrzebny, ale ten grad to niekoniecznie. Burzy też się boję a najbardziej porywistego wiatru.
Ciekawe jak będzie wyglądał ogród po tej nawałnicy ;:7 W tej chwili jeszcze leje i grzmi więc nie mogę sprawdzić.

Zdążyłam zrobić parę fotek przed burzą.

Obrazek
Cały czas myślałam, że ta hosta to Halcyon, a dziś się dowiedziałam, że to raczej Blue Cadet ;:7

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Może ta to Halcyon, ma trochę większe liście ;:7

Kupiłam sobie taką bielutką stokrotkę afrykańską, pierwszy raz ją mam i nic nie wiem o jej życzeniach :lol:
Obrazek

Kwitną rozchodniki
Obrazek
R. ostry

Obrazek
R. biały

Obrazek
Obrazek
R. ościsty

Dobrej, spokojnej nocy bez burz i gradu.
Pozdrawiam cieplutko ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halinko hosty piękne,rozrośnięte i nawet całe liście mają.Swoich jeszcze nie sprawdzałam,ciągle brak mi czasu sprawdzić.Ostatnio podwiązywałam pomidory i dużo czasu mi to zajęcie zabrało.
Ładnie kwitną rozchodniki.Ten co kwitnie na żółto to ja wyrywam bo chyba wszystko by zarósł.Stokrotkę afrykańską miałam w tamtym roku,wysiałam z nasion,w tym roku już nie zdążyłam wysiać.Podobno zawiązuje nasiona,ale te moje które miałam w tamtych latach nie zawiązywały nasion.One u mnie były jako jednoroczne.
Miłego dnia. :wit
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie :wit
Wczorajsza ulewa z gradem nawet nie narobiła wielkich szkód w ogrodzie. Fakt, że przez jakiś czas woda stała na trawniku i rabatach, ale grad nie zniszczył roślin, tyle, że trochę fasolkę mi przytłukło do ziemi, ale nie wygląda to tragicznie.

Hosty osłonił stary świerk.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Parę dziurek jest, ale to sprawka ślimaków ;:14

Taki prowizoryczny namiocik skleciłam ogórkom. W chłodne noce chronił przed spadkami temperatury, w czasie upalnych dni przed palącym słońcem a wczoraj przed gradem.
Obrazek

Danusiu, dziękuję, host pilnuję przed ślimakami, choć wszystkich nie udalo mi się ochronić - trochę dziur mają ;:174
Bardzo lubię rozchodniki i dosadzam coraz to nowe kępki, nie rozrastają mi się jakoś nadmiernie.

Trochę kwiatków z "babcinego" ogródka :lol:
Obrazek
Maruna

Obrazek
Firletka z wiesiołkiem

Obrazek
Szałwia muszkatołowa

Obrazek
Lwie paszcze na ubiegłorocznym korzeniu, siewki jeszcze małe.

Miłego wieczoru i spokojnej nocy ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witaj Halinko :wit
Pięknie kwitną Ci róże, hosty w większości bez jednej dziurki, a babcine kwiatki zawsze niezawodne i ślicznie kwitną ;:215
Moje canny, hosty zostały podziurawione przez grad w piątek, a firletkę całkowicie wyłożyło. ;:223 Wczoraj próbowałam ją ratować, ale czy się uda jak ciągle leje i burzowo ;:145
Pozdrawiam serdecznie i miłego weekendu ;:167 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halinko, to smutne, że grad poturbował Twoje roślinki ;:174 Ja też stopniowo odkrywam drobne straty, połamane pędy, ucięte pączki - np jedna lilia wykształciła tylko 1 pąk, który został ucięty, dzis znalazłam leżący na ziemi :( Moje hosty w większości rosną pod drzewami i to je uratowało.
Muszę Ci powiedzieć, że hosty od Ciebie świetnie się zaaklimatyzowały, pozostałe roślinki zresztą też.

Obrazek

Obrazek

Chopin jeszcze pięknie koncertuje :tan
Obrazek

Pęcherznica Diabolo w nowej odsłonie
Obrazek
Obrazek

Lollypop jak zawsze pierwsza
Obrazek

Żywopłot wreszcie ma nową fryzurę - fryzjerką byłam ja :D
Obrazek

Miłego niedzielnego świętowania ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halinko to prawda, że nasze uszkodzenia to kropla w morzu w porównaniu z tym jakie ludzie mają tragedie i oby ich było jak najmniej ;:185
Cieszę się, że roślinki się przyjęły i rosną, ale od Ciebie również super sobie poradziły :tan
Fryzjerka z Ciebie jak ta lala, żywopłot obcięłaś na szóstkę ;:333
Chopin jest cudowny ;:215 Bardzo go lubię i mam trzy krzaczki, ale po zimie zostały przycięte do ziemi . Odrastają, ale w tym sezonie nie będą już tak piękne ;:185
Pozdrawiam cieplutko i miłego dnia ;:3 ;:cm
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halinko :wit Dzięki za uznanie dla moich zdolności fryzjerskich, nie mogłam się doprosić ani męża, ani syna więc złapałam za maszynę i sama ogoliłam delikwenta ;:224 a co :D

Dzisiaj w ogrodzie :D

Doniczkowa, póki co, Pomponella
Obrazek

Kolejne lilie
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Krwawnik

Obrazek
Czekam na maki

i na hortensję "gruntową" - w tym roku zaszczyci mnie kilkoma kwiatkami :heja
Obrazek

Bukietowa Wims Red ma sporo pąków
Obrazek

Miłego wieczoru ;:168 i spokojnej nocy, u mnie w prognozie burze, oby nie :wink:
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

:wit Witaj, Halszko!
Po dwutygodniowych wczasach na działce przybyłam na jedną dobę do domku, a to z powodu sterty brudnej odzieży, która trzeba wyprać, by mieć w czym po działkowych alejkach spacerować. :lol:
Podziwiam Twoje piękne hosty ;:303 , różyczki ;:303 , babcine kwiatuszki ;:303 tudzież wszelkie inne kwiecie w Twoim ogrodzie. ;:63 ;:63
Szczególnie podobają mi się bogato rozrośnięte i wspaniale kwitnące rozchodniki. ;:138 ;:138
Cieszę się, że grad nie narobił wielkich szkód. ;:333 U mnie, niestety susza. ;:222 ;:222 Ani kropla deszczu nie spadła, mimo że aż trzy alerty w czasie pobytu na działce do nas wysłano. :shock:

Niech pogoda sprzyja Twoim ślicznym roślinkom, a Tobie życzę samych radości ogrodowych. ;:167 ;:167 ;:33 ;:cm

Ps. Gratuluję zdolności fryzjerskich! ;:138 ;:138 ;:138
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witaj Lucynko :wit
Dziękuję za ciepłe słowa pod adresem moich kwiatków i poczynań pielęgnacyjnych ;:196
Czytałam u Ciebie, że trochę Cię deszczyk wyręczył w podlewaniu ogródka ;:333 U mnie znów od kilku dni bez deszczu. Ale jeszcze trochę wody w beczkach jest, to podlewam co najpilniejsze. Dziś rano opryskałam profilaktycznie pomidory, ogórki i winorośl środkiem polyversum, bo boję się że same drożdże nie dadzą rady jak pojawi się zz i mączniak. To ekologiczny preparat, polecany przeciw chorobom grzybowym. Mam go pierwszy raz, zobaczymy jak się sprawdzi.

Parę lipcowych fotek :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Brateczki eksmitowane z donicy od frontu postanowiły się jeszcze nie poddawać :D
Obrazek

Obrazek

Miłego dnia i całego tygodnia dla wszystkich zaglądających :wit
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko no popatrz na tym południu naszego kraju jakoś lepiej to niebo funkcjonuje...gradu to nie zazdroszczę ale deszczu tak, u mnie jakaś strefa bezdeszczowa i upalna.
Widzę masz młodą Pomponellę....będziesz się nią cieszyć do samych mrozów. Ja mam posadzoną przy tarasie to muszę mocno ją trzymać w ryzach, bo inaczej nie miała bym gdzie leżaczka pstawić.
Masz ukieconą tą swoją ziemię ;:63
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko Chopin pięknie rośnie i wszystkie pędy ładnie ukwiecone. ;:215
Hosty wspaniale wyglądają, dobrze, że grad nie uszkodził roślin.
Maruna jak krzew wysoka. :)
Rdest ładnie kwitnie. ;:oj Czy jest tak ekspansywny, jak niektórzy opisują? Bardzo mnie kusi, ale boję się, żeby nie zarósł wszystkiego wokół. Mam nadzieję, że kilka kwiatów orlai i Rigidy zobaczysz jeszcze.
Odpoczywaj w te upały w cieniu. ;:168
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie Krysiu i Soniu :wit
Krysiu, o deszczu już zapomniałam, woda w beczkach już się kończy ;:174 ale nie narzekam, wolę podlać niż patrzeć na rośliny stojące w wodzie, bo i tak mi sie zdarzało w zeszłym roku. W tym na szczęście nie było długotrwałych deszczy, toteż woda nie stała w ogrodzie dłużej niż pół dnia. Pomponella tymczasowo rośnie w donicy, ale już mam wybrane dla niej miejsce i jesienią pójdzie do gruntu.
Miłego dnia, a w nocy ożywczego deszczu ;:168

Soniu, dziękuję za miłe słowa o moich roślinkach ;:196 Rdest trochę się rozrasta, ale łatwo się go usuwa bo nie korzeni się głęboko. Nie ma z nim kłopotu, zawsze wiosną wyrywam nadmiar, zostawiam niezbyt duże kępki. Kwitnie do późnej jesieni.
Orlaja pięknie kwitnie w kilku miejscach, jest prawdziwą ozdobą, już niektóre kwiatostany zaczęły przekwitać i widzę, że będą nasionka :tan
Rigida natomiast jedna wystrzeliła na ok. 40 cm i nawet rozwinęła jeden kwiatek, ale sprytnie ukryła go w kwiatostanach orlai, dopiero teraz go znalazłam ;:306 pozostałe są dość niskie i mają dopiero małe pączki więc się zasugerowałam, że tak ma być :lol: natomiast wysoka werbena rośnie w kilku miejscach, nie ma jeszcze pączków, ale wygląda dobrze. Dzięki Sonieczko jeszcze raz ;:196

Obrazek
Orlaja z Rigidą bawią się w chowanego :D

Obrazek
Szukałam i znalazłam ;:306

Obrazek
W półcienistym miejscu też nieźle się czuje ;:333

Jak to możliwe? Zawsze tu rosły czerwone i białe - w tym roku zakwitły same białe ale z leciutkim różowym odcieniem ;:7
Obrazek

Zaczynają kwitnąć cynie z nasion od Lucynki ;:196
Obrazek

Obrazek

Wreszcie zaczynają też liliowce :heja
Obrazek

Obrazek

..... i lilie :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Skromniutko, jedna jedyna lilia św. Józefa - nie mam do nich ręki ;:174

Pierwszy floksik :D
Obrazek

I tradycyjnie chryzantema Solar otwiera u mnie sezon chryzantemowy :tan
Obrazek

Dobrego dnia dla wszystkich, ze słońcem i z wieczornym deszczykiem ;:168 Uważajcie na siebie w tym upale ;:167
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”