Mój ogród niepokazowy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halinko storczyki cudowne,dla mnie przypominają motyle.
Też mam białego,ale muszę przesadzić.Czekam aż otworzą sklepy bo muszę kupić podłoże.Te ich remanenty zbyt długo już trwają.
Trzymaj się.Miłego dnia. ;:138
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko
Piękne masz storczyki. ;:333
Ja dziś skusiłam się na miniaturki w A..chan ;:223 a wszystko przez moje dzieci ;:306
Syn kupował elektronikę a ja na "kwiatki" :;230
Rojniki w okrywie śnieżnej artystycznie wyglądają.
Kompozycja w donicy super a krajobrazy niebiańskie.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie mili Goście :wit
Po kilku pochmurnych, szarych dniach dziś wróciło słoneczko, coś mi się wydaje, że za sprawą Lucynki ;:138 ;:196 Jesteś bardzo skuteczna :lol:
Dorotko, Danusiu, Lucynko, Ewuniu, pozwólcie, że odpowiem Wam razem. Dziękuję za pochwałę moich storczyków ;:180 Przyznam, że już myślałam czy przypadkiem ich się nie pozbyć, bo dawno nie kwitły i już mnie wkurzało wypatrywanie jakiegoś pędu. Nic nie pomagało nawożenie, przestawianie, prośby i groźby. W końcu stwierdziłam, że je przesadzę do nowego podłoża. No i udało się. Co prawda wypuściły tylko po jednym pędzie kwiatowym, ale i tak uważam to za sukces po takiej długiej przerwie. Niektóre nie kwitły od 2-3 lat.

Dzisiejsza piękna pogoda skłoniła mnie do krótkiego spaceru nad pobliski zalew. Było cudnie, słoneczko świeciło, ptaszki szczebiotały, temperatura na plusie. Zapachniało przedwiośniem :heja

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miłego wieczoru i pięknej niedzieli ze słoneczkiem ;:3
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witaj Halszko kochana ;:196
Fajne takie spacerki ..I Zalew bardzo ładny taki podobny troszkę do mojego . ;:173
Szkoda,że takiej ładnej prawdziwej zimy mało.
I tych słonecznych dni też maleńko.
Ale do wiosny coraz bliżej i bliżej.A zaraz coś będziemy wysiewać.
Storczyki pięknie kwitną.U mnie 2 kwitnie aktualnie.I 2 zapączkowane .
Pozdrawiam bardzo serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16496
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, trochę zazdraszczam takiego pięknego krajobrazu podziwianego podczas spacerku. ;:108 Ślicznie tam nad tym zalewem. ;:215 ;:138
Jednak nawet jeśli zapachniało Ci przedwiośniem, to raczej zapomnij, ;:131 bo z tego, co udało mi się wyczytać, zima jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa ;:185 i ma wrócić ze zdwojoną siłą. ;:oj
Na szczęście i tak do wiosny coraz bliżej i już można się do niej powoli przysposabiać. ;:303
U mnie słonecznie już drugi dzień i tak mi się marzy co najmniej kilka takich ładnych. :D

Pozdrawiam słonecznie i cieplutko. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko miałaś ucztę dla oczu w ogrodzie brata, piękne pawie. Zimą pewnie przygotowujesz orzechowe przysmaki. ;:152
Jesień w Twoim ogrodzie za sprawą chryzantem jest pięknie kolorowa. ;:215 Cieszę się, że limonkowa ładnie zakwitła. Moja też rozwinęła wszystkie kwiaty, ale została w gruncie.
Colina jest śliczna, ma takie mało chryzantemowe kwiaty. ;:oj
Specjalne całusy dla słodkiej wnusi. ;:167
Czym traktujesz wiechy hortensji, że tak pięknie w donicowym bukiecie wyglądają?
Zdrowia i szybkiej wiosny aby móc cieszyć się pracami i widokami w ogrodzie. ;:168
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie :wit
Pogoda zmienia się jak w kalejdoskopie i co dzień przynosi coś innego. Po burzowych ekscesach z początku tygodnia wczoraj pięknie świeciło słoneczko, ale znów pod wieczór przyszedł mi alert z ostrzeżeniem o silnym wietrze i możliwych opadach ;:174 W nocy trochę powiało, a teraz sypie gęsty śnieg i z minuty na minutę tworzy coraz grubszą kołderkę.
Wygląda, że zima nie ma zamiaru odpuścić.

Obrazek

Aniu, fajnie, że jesteś po dłuższej przerwie, dziękuję ;:196 Zima trwa na posterunku, bo to przecież styczeń i lepiej niech teraz będzie zimowo niż miałoby w kwietniu śnieżyć i mrozić. Do storczyków coś nie mam ręki, ale cieszę się, że choć tak skromnie zakwitły ;:108

Lucynko, tak jak przewidziałaś zima nie odpuszcza, mam nadzieję, że i u Ciebie śnieg popadał i pobielił krajobraz. Tego Ci życzę i wymarzonego słoneczka, bo ono sprawia, że człowiekowi przybywa chęci do działania. Przynajmniej ja tak mam.

Soniu, dobrze Cię widzieć po przerwie ;:138 mam nadzieję, że u Ciebie już wszystko w porządku ;:196
Orzechy przydały się do świątecznych wypieków, a i na bieżąco są chętnie chrupane.
Limonkową chryzantemę miałam w dwóch częściach - jedną w doniczce i tę przechowuję w piwnicy, drugą w gruncie i ona została tam na zimę okryta dosyć grubo stroiszem. Zobaczymy czy da radę ;:108
Zaschnięte hortensje psiknęłam lakierem w sprayu, który kupiłam w chińskim sklepie.
Dziękuję za buziaki dla wnusi, i również przesyłam dla Twojej ;:196

Parę wczorajszych słonecznych fotek z poszukiwania śladów życia w ogrodzie :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bardzo dziękuję za odwiedzinki i wszystkie cieplutkie słowa i życzenia ;:180
Ja też życzę Wam miłego dnia, zdrówka i słoneczka ;:3 ;:3 ;:3

Ps. Zanim skończyłam pisać ten post, na niebie pojawiło się piękne słońce, którego część wam posyłam :D ;:4
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16496
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, zdaje się, że moje słoneczko powędrowało do Ciebie, a Twoje śniegowe chmury przypłynęły do mnie i teraz sypie, że świata Bożego nie widać. Bielutko się już zrobiło, zatem spełniło się Twoje życzenie ;:180 ;:196
Pierwsze oznaki przedwiosenne już w Twoim ogrodzie widoczne, ;:333 a u mnie jeszcze pusto.
Ciekawie prezentują się kolorowe liście na przedostatnim zdjęciu. ;:303 Co to jest?

Mamy nawrót zimy, niech więc nie żałuje śniegowej kołderki roślinkom, a słoneczko niech oświetla i rozjaśnia im świat. ;:3
Niech tak będzie w Twoim drzemiącym ogrodzie, a Tobie radości życzę i buziaki ślę. ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, zima wróciła, ale na szczęście w tej lepszej odsłonie, bo ze śniegiem i lekkim mrozem. Zawsze lepsze to, niż chlapa, błoto i szaruga niczym w listopadzie. Poszukiwania wiosny jak widzę udane. Ciemierniki w pączkach. One u wszystkich takie wyrywne :)
Dobrego tygodnia ;:196
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witaj:)

U mnie też pogoda nieciekawa, wczoraj wiało i padał śnieg z deszczem, a późnym popołudniem jak wracałam do domu to się ślizgałam po drodze.
Ciemierniki mają już pąki.Cieszę się z każdego kiełka wychodzącego z ziemi.
Ostatnio zajechałam do Leroya i stały sobie na półkach dorodne odmiany polskiego hodowcy, więc trzy capnęłam od razu .Teraz nie wiem jak z nimi postępować ;:oj

Miłego dzionka :wit
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko
Pięknie wyglądają roślinki przykryte zimową kołderką.
Lepiej taki widok niż mróz i brak pokrywy śnieżnej.
Trochę zima jeszcze potrwa choć huśtawka pogodowa powoduje , że rośliny mogą zgłupieć.
Dziękuję za słońce, dziś u mnie na krótko zawitało.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie :wit
Dzisiejsza pogoda była bardzo dziwna ;:7 Cały dzień od samego rana sypie śnieg, jest pochmurno, ale w gęstej pokrywie chmur od czasu do czasu robiła się "wyrwa" i przez nią przebijały się na krótkie chwilki promienie słońca, po czym szybko znikały. Fajnie wyglądały wirujące śnieżynki podświetlone złocistymi promieniami.

Lucynko te listki wychylające się spod śniegu to żurawka. W sezonie jej młode listeczki są jasno zielone, a pod jesień pojawiają się na nich czerwone żyłki i tak im zostaje przez całą zimę.
Dziś to już dosypało śniegu pod dostatkiem i wygląda na to, że w nocy też będzie sypać. Roślinki będą zabezpieczone :D Tyle, że jutro znów trzeba będzie odśnieżać :wink:
Dziękuję za miłe życzenia i buziaki, które z radością odsyłam ;:167 ;:196

Dorotko, zima się rozkręca, wszystkie zwiastuny wiosny przysypane śniegiem ;:108 Ale nie ma co się dziwić ani narzekać, wszak to styczeń :D
Miłego weekendu Dorotko ;:168

Aniu, nie mam doświadczenia w opiece nad ciemiernikami o tej porze. Wydaje mi się, że powinnaś im zapewnić możliwie niską temperaturę, ale jednak muszą być póki co w pomieszczeniu, bo z pewnością były uprawiane w szklarni i są mocno rozhartowane. Bardzo jestem ich ciekawa, masz może fotki?
Pozdrawiam serdecznie ;:168

Ewo, cieszmy się zimą w styczniu, lepiej teraz niż w kwietniu. Dziś sypało cały dzień a słoneczko tylko kilka razy przedarło się przez gęste chmury i ozłociło krajobraz.
Miłego weekendu ;:196

Moje fiołki powtórnie zakwitły, w dwóch kolejnych też widzę pączki :heja

Obrazek

Obrazek

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzę miłych spotkań z wnuczętami, ja niestety z moimi starszymi spotkam się tylko wirtualnie, a najmłodsza Antosia odwiedzi nas jutro ;:167
Wspaniałego weekendu ;:4
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Pisałam do hodowcy, najlepiej gdyby były posadzone do dużej donicy i stały na zewnątrz, w domu mam za ciepło.
W poniedziałek pojadę po ziemię i na razie posadzę wszystkie do pojemnika.
Zdjęcia są w moim wątku, zapraszam :D

Miłej niedzieli ;:3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”