Mój ogród niepokazowy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko
Pięknie kwitną orliki, irysy czy rodek. ;:333
Guernsey Cream to faktycznie powojnik, w którym można się zakochać od pierwszego wejrzenia.
Mój Miss Bateman po dzisiejszym deszczu wygląda ażurowo bo ślimaki zrobiły sobie na nim stołówkę. ;:222
Aż żal patrzeć.
Dobrze, że zdjęcie jego pozostało nietknięte. ;:145
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2569
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie :wit
Nareszcie i ja doczekałam się porządnego deszczu ;:138 Już wczoraj pod wieczór zaczęło mżyć, ale to był tylko wstęp, natomiast dziś rano zaczął padać rzęsisty deszcz o większym lub chwilami mniejszym nasileniu i z małymi przerwami pada do tej pory :heja ogród napojony, beczki napełnione, ślimaki pozbierane (na pewno nie wszystkie :D) - sama radość :tan
Nawet parę fotek udało mi się zrobić w przerwach :D

Obrazek

Lucynko, dziękuję za słowa otuchy ;:196 i za dobre życzenia, które spełniły się w całości :D U mnie też dziś się ochłodziło ale dostawa życiodajnej wody całkiem mi to zrekompensowała ;:108
Ta roślinka o którą pytasz to tiarella Pink Skyrocket.
Dobrej, spokojnej nocy Lucynko i miłego dnia ;:168

Obrazek

Aniu, gdybyś miała ochotę na tego mlecznego iryska to chętnie się podzielę.
Miłego, deszczowego wieczoru, a jutro słoneczka.
:wit
Obrazek

Ewciu, to bardzo przykre co piszesz o swoim pięknym powojniku ;:174 te oślizgłe żarłoki są bezwzględne i trzeba je bezlitośnie eksterminować ;:14 Ja dziś zbierałam swoje do butelki po mleku i wylądowały w koszu na śmieci.
Jutro znów wyjdę uzbrojona w następną butelkę i będę ich wypatrywać. Chociaż muszę obiektywnie powiedzieć, że chyba przez tę suszę jest ich trochę mniej niż w zeszłym roku. Ale teraz po deszczu pewnie się wyroją ;:124
Ewo, dziękuję za ciepłe słowa i życzę Ci skutecznej walki z tymi potworami.

Obrazek

Dziękuję za odwiedzinki i wszystkie miłe słowa ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16554
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Dzięki za info, Halszko ;:167
Poczytałam sobie trochę o tiarellach i najpierw się zmartwiłam, że to takie wielkie krzaczyska, ale ostatecznie doczytałam, że są odmiany całkiem niskie, tak jak Twoja 'Pink Skyrocket'. Bardzo mi się podoba jej kwiat i wzrost, zatem się za tą roślinką porozglądam. ;:204
Cieszę się, że masz wodę z nieba :tan Podziwiam śliczne iryski i czosnki ;:138

Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2569
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Lucynko, ja kupiłam tę tiarelkę przez all...ro w zeszłym roku. Była to mała sadzoneczka, w tym roku już trochę przyrosła. Piszą, że szybko się rozrasta, choć nie zauważyłam jakiegoś szczególnego tempa jej przyrostu ;:7
Dziękuję Lucynko za słowa uznania, pozdrawiam i życzę Ci miłego, spokojnego weekendu ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Rozczochrana kostrzewa byla u fryzjera :;230
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko tiarella śliczna z liści i z kwiatów. ;:oj Ukradłam u synowej 3 malutkie odrosty tiarelli sercolistnej, :roll: nawet jedna zakwitła na biało. Posadziłam synowej w ubiegłym roku, a w tym każda wypuściła przynajmniej 5-6 odrostów.
Urocze czosnki, napatrzyłam się, ;:215 moje już przekwitły.
Ostnica na tle kamieni cudna i jeszcze dorodna kostrzewa z irysami. Same piękności u Ciebie. ;:138
Nareszcie masz nawodniony ogród, ale ślimaki też mają raj. M nazbierał ostatnio bezmuszlowych pół litrowego słoika.
Miłego weekendu w kolorowym ogrodzie. ;:168
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witaj Halinko!
Jakaś masakra z tymi ślimakami.Deszczu już także mam dość.Dziś tak leje jak późną jesienią.Nie mogę pojechać na działkę skoro tam jest mokro. ;:145 Co dzień leje z przerwami,a tak czekałam na deszcz.
Miłego dnia.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16554
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, weekend zaczął się niespecjalnie miło, bo nie tylko znacznym spadkiem temperatury, silnym wiatrem i przelotnym deszczem, to dodatkowo zostałam uziemiona w czterech ścianach przez kolejne przeziębienie po piątkowym nierozważnym szaleństwie na działce. ;:145
Wydawało mi się, że jest wystarczająco ciepło i pozwoliłam sobie na pracę w letnim wydaniu odzieży ;:131 . To teraz mam nie tylko przymusowe siedzenie w domu, ale dodatkowo w towarzystwie znacznie podwyższonej temperatury. :( Na szczęście dzisiaj jest tak zimno i mokro, że nie żal mi rozłąki z działką. Gdybym miała ogród przydomowy, pewnie nie wytrzymałabym bez małej inspekcji, czym zapewne jeszcze bym sobie zaszkodziła. ;:7
Nie bierz ze mnie przykładu, ubieraj się na cebulkę i trzymaj się zdrowo. ;:167

Spokojnego weekendu, Halszko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2569
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie Kochani Goście :wit
Wczorajszy dzień to była prawdziwa karuzela pogodowa - słońce, wiatr, ciemne chmury, błękit nieba, ulewny deszcz, znów słońce, a na końcu tęcza. Przy tym temperatura nieprzyjemna, a pod wieczór zimnica.
Deszcz przeganiał mnie z ogrodu trzy razy, by po chwili znów zaświeciło słońce.

Soniu, podobno kradzione najlepiej się przyjmuje ;:306 ale co to za kradzież jak sama sadziłaś te tiarelle :;230
Prawdę mówiąc to ślimaków mam zdecydowanie mniej niż w ubiegłym roku ;:7 coś tam się od czasu do czasu trafi, ale nie za wiele. Nawet granulki przeciw ślimakom zastosowałam w minimalnych ilościach profilaktycznie tylko przy najmniejszych sadzonkach, których bałam się stracić. Dziękuję za ciepłe słowa i życzenia, które z całego serca odwzajemniam ;:168

Obrazek
Taki bielutki orlik wyrósł w kępie hosty - w tym miejscu nigdy nie było orlików ;:7
Obrazek
Ten sam z innej perspektywy.

Obrazek

Danusiu, mnie na razie deszcz jeszcze nie przeszkadza, byle tylko było cieplej. Wczoraj wieczorem przykrywałam włókniną grzadkę z fasolką, ogórki cały czas mam przykryte, bo zapowiadali 3⁰ w nocy.
Dzisiejszy poranek wygląda obiecująco, przynajmniej ten wiatr już nie wieje.
Miłej niedzieli ;:168

Obrazek
Mój stary rodek nn.

Zaczyna Nowa Zembla
Obrazek

Lucynko, mam nadzieję, że czujesz się już lepiej i trochę bardziej będziesz uważać na siebie ;:168 Mimo wszystko spędź miło niedzielę a w nowy tydzień wejdź całkiem zdrowa. Trzymaj się cieplutko ;:196

Kilka moich host.

Obrazek
Golden Tiara

Obrazek
Dream Queen

Obrazek
June

Obrazek
Regal Splendor

Obrazek
Lakeside LittleTuft prawdopodobnie :wink:

Obrazek

Miłej niedzieli i całego tygodnia dla wszystkich :D
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16554
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, orliki jeszcze niejeden raz Cię zaskoczą, wyrastając w różnych niespodziewanych miejscach. ;:108
Ten bielutki jest śliczniutki. ;:215
Bardzo ładnie kwitną rododendrony, a hosty takie zdrowe i soczyste! ;:138 Widać, że ślimaków u Ciebie brakuje. ;:303 Mogę Ci trochę podesłać, bo u mnie wielki ich nadmiar. ;:306
Dziękuję, Kochana, za troskę. ;:196 Ja jestem twarda baba i szybko pozbywam się choroby :tan , tylko często na krótko, bo i głupio zapominam o swoim peselu. ;:7

Dobrego tygodnia ze słoneczkiem i cieplejszymi nocami życzę Tobie i Twemu ogrodowi. ;:3 ;:3 ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16019
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Wszystko takie zieloniutkie, świeżutkie, z kropelkami deszczu na liściach. Przepięknie to wygląda. :D
Ja także mam mało ślimaków w tym roku i na razie wyłącznie skorupowe. Golasa nie widziałam dotychczas żadnego. Sama sięnawet dziwię.
Orliki u mnie też sobie kwitną i choć mam w kilku kolorach to jednak nigdy nie wysiał się u mnie biały, a takie akurat należą do moich ulubionych. Kiedyś miałam jasnożółtego, ale zaginął. Tak więc miło mi widzieć u Ciebie takiego bielutkiego. Miłego tygodnia Halszko!
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

No niestety u nas dalej leje,prawie od rana,dopiero teraz zaczyna się przejaśniać.
Piękne hosty pokazujesz,szczególnie te na 8 i 10 zdjęciu.Cudo!.
Rododendron też piękny,już taki duży.
Pozdrawiam. ;:138
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2569
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie wieczorkiem :wit
Dziś było przeważnie słonecznie ale zimno, ale nie byłabym sobą gdybym nie wyszła do ogrodu.
No i dobrze zrobiłam, bo w domu marzłam, co chwilę rozgrzewając się gorącą herbatą, a w ogrodzie trochę się pokręciłam i zaraz mi się ciepło zrobiło.

Lucynko, takie zaskoczenia to ja bardzo lubię ;:108 Przeważnie jednak wyrastały mi takie bladoróżowe, nijakie, ale ten jest super, właśnie podziwiałam bielutkie orliki w zaprzyjaźnionych wątkach, a tu taka niespodzianka ;:138
Właśnie dziś będąc w ogrodzie stwierdziłam, że jakoś tak zielono się zrobiło, koloru brak. Wprawdzie swoje 5 minut teraz mają rododendrony i azalie ale z moich trzech rodków jeden już przekwita (Rasputin) jeden już jest prawie w pełni rozkwitu (Nn), a Nova Zembla powoli otwiera pąki. Azalkę mam tylko jedną miniaturową, ale jest jakaś marna, nie dosyć, że ma drobne kwiatuszki to w dodatku bardzo mało :(
Obrazek
czego jej brak?

Obrazek
Nova Zembla - muszę ją podkarmić preparatem na chlorozę po przekwitnięciu bo ma bardzo jasne listki.

Najlepiej wygląda nn.
Obrazek

Lucynko, każdy niezależnie od peselu musi dbac o siebie i nie kusić losu. Zdrówka Ci życzę i dobrej pogody na działkowanie ;:168

Wandziu, cieszę się bardzo, że zajrzałaś do mnie, dziękuję za miłe słowa o moich roślinkach.
Nie wiedziałam, że orliki mogą zniknąć ;:7 myślałam, że raczej przyrastają.
U mnie trochę ślimaków znajduję, ale o wiele mniej niż w ubiegłym roku.

A ... i jeszcze trochę koloru do ogrodu wnoszą irysy, choć też oszczednie pokazują kwiaty
Obrazek

A jak brakuje kwiatów na rabatach to możemy podziwiać w warzywniku :lol:
Obrazek

Danusiu, ja uwielbiam wszystkie hosty pod warunkiem, że nie są obżarte przez ślimaki albo podziurawione przez grad. Rododendron jest wiekowy, parę lat temu przesadziłam go z tzw. patelni pod południową ścianą w pobliże świerka, który go trochę ocienia i ma tam warunki zbliżone do leśnych. Najwidoczniej mu to służy.

Zaczynają kwitnąć żurawki
Obrazek

Obrazek

Wszystkim gościom życzę miłego dnia, sloneczka i ciepła. Uważajcie na siebie.
;:196 ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2582
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Piękna kolekcja host i takie dorodne i ani jednego znaku pobytu nieproszonych gosci na nich, RD kwitna cudownie a Nowa Zembla ma takie olbrzymie kwiaty ;:oj Na moich hostach żeruję takie 1cm paskudy i już nie mam czasu i ochoty ich szukac w tych olbrzymich lisciach. Nie chce tez używać chemii bo tam jest studnia; zresztą ja w ogóle nie używam tego; natura rządzi u mnie a ja tylko przysiadam skromnie na skrawku... ;:306
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”