Mój ogród niepokazowy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
becia123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5002
Od: 12 wrz 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: RYPIN -okolice

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Jestem i dziś tak robię przetwory dziś zrobiłam 35 jabłek jutro jeszcze z 15 i gruszek ze 30 planuje włożyć .Suszyć owoców jeszcze nie suszyłam .Ziółka tak miętę, szałwię , nagietek , dziewannę lawendę , kłosowiec anyżowy , róże , melisę,pysznogłówkę na herbatki ku zdrowotności i maść z nagietka na żylaki w tym roku robiłam zawsze to coś domowego. :D Kwiatuszki urokliwe oczywiście :wit
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Beatko to Ty pracowita jak pszczółka jesteś, szacun ;:180 Ja już się wyleczyłam z robienia dużych zapasów, dzieci daleko, nie ma kto tego zjadać, robię to co lubimy i co rzeczywiście zjadamy. Jabłuszka kroję w cienkie plasterki i suszę w suszarce lub w piekarniku z uchylonymi drzwiczkami. Są bardzo dobre i nigdy nie zostają z roku na rok :D I mają tę zaletę, że można je wysłać w paczce, bo nic się nie stłucze ;:306
Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia i słoneczka ;:3
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witaj Halszko. :wit
Zrobiłam sobie spacerek ;:65 ;:65 po Twoim ogrodzie i muszę przyznać, że ogromnie mi się ta wycieczka podobała. ;:63
Za sprawą tej wycieczki przebyłam drogę od przedwiośnia do jesieni, podziwiając mnóstwo ciekawych, pięknie kwitnących roślinek. ;:138 ;:138
Poznałam też słodziutkiego Tofika, dla którego mam buziaki od mojej Misi i mizianko ode mnie. ;:168 ;:168 Kocham kwiaty i kocham zwierzęta. Miałam jeszcze niedawno pieska, który - niestety - już zamieszkał w psim raju. ;:174
Masz bardzo duży ogród, dzięki czemu i bogactwo roślin też duże. ;:215 A dzięki odpowiedniemu areałowi panuje w nim ład i porządeczek. ;:333 Ja mam tylko malutką działeczkę i u mnie to jest dopiero misz-masz ;:306
Szczególnie podoba mi się ten olbrzymi głaz pomysłowo ozdobiony naskalnymi roślinkami, które tak ładnie kwitną! ;:303 ;:303
Moją uwagę zwróciła też duża ilość odmian chryzantem, wśród których są już takie, które zaczynają kwitnąć już w lipcu ;:109 , co szczególnie mnie zdziwiło ;:111 , wszak chryzantemy to kwiaty jesieni.

Dziękuję za zaproszenie ;:180 i bądź pewna, że już się mnie nie pozbędziesz. :D Będę stałą bywalczynią Twego pięknego ogrodu.
Pozdrawiam i zdrówka życzę. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko na prawdę wiosną coś byś mi podesłała?Bardzo się cieszę i teraz będę czekała na szybką wiosnę.Jeszcze spytam czy masz może
"Klarę Kurtis".?Napisz też co chciałabyś ode mnie w zamian.?czy inaczej się dogadamy?
Twoje chryzantemy są piękne,moje faktycznie póżne,ale jedna też już od jakiegoś czasu kwitnie.
Fajne te pompony na chryzantemach.
Ja ostatnio odkryłam jak się nazywają moje trzy róże,które dawno temu zamawiałam.Sama sobie zrobiłam niespodziankę tymi nazwami. ;:306
Dobrej nocy. ;:168 :wit
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1697
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Ta brunera teraz fajnie się wybija pomiędzy pożółkłymi hostami :)
Nie wiem czy lekki przymrozek w Twojej okolicy o takim czasie to standard - ale życzę jeszcze długiej jesieni bo kwitnień masz dużo :)
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie mili goście :wit :wit
Lucynko, niezmiernie się cieszę, że odwiedziłaś mój wątek, dziękuję za ciepłe słowa pod adresem mojego ogrodu ;:196 Przykro mi z powodu straty pieska. To zawsze jest przykre. Ja też kiedyś miałam dwa kundelki, które odeszły po kolei w niedługim czasie.
Bardzo to wtedy przeżyłam :cry:
Z tym porządeczkiem w moim ogrodzie to lekka przesada :lol: wiesz jak to jest gdy się coś znajdzie na zdjęciu, czego nie chcesz pokazać - klikasz "przytnij" i już jest porządeczek ;:306
Chryzantemy kwitną u mnie nawet od początku lipca (Solar) aż do końca listopada. I za to właśnie je uwielbiam. Mam nadzieję Lucynko, że będziesz mnie często odwiedzać, pozdrawiam serdecznie i przesylam czułe mruczanki od Tofika dla Misi :)

Danusiu naprawdę :D chryzantemy mają taką właściwość, że czym częściej są rozsadzane, tym lepiej rosną. Jeśli podzielisz się swoimi chryzantemami z kilkoma osobami to masz szansę na odzyskanie utraconej przypadkiem z jakiegoś powodu odmiany ;:108 A czasem tak się zdarza. Ostatnio zniknęła mi łososiowa chryzantema, którą kupiłam tu na forum pod nazwą Corallo. Nie wiem, czy zgniły jej korzenie, czy ją coś zżarło, w każdym razie była u mnie przez kilka lat i jej nie ma ;:223 Tak więc warto rozmnażac i rozdawać roślinki, bo mogą do nas wrócić :D
"Klary" niestety nie mam. Nie przejmuj się Danusiu na zapas, na pewno się dogadamy ;:304
Nie zrozumiałam, o jakich pomponach piszesz?
Fajnie, że znalazłaś nazwy odmian róż. Warto robić zapiski ;:108

sauromatum witaj w moim wątku. Brunera wcale nie zmieniła się jeszcze pod wpływem jesieni a ostatnio, między hostami znalazlam jej siewki. Bardzo się ucieszyłam, bo jest naprawdę piękna. Mam też drugą, ciemno zieloną, ale nie jest tak efektowna.
Przymrozki bywały u mnie już pod koniec września, w ubiegłym roku pierwszy przymrozek zawitał na początku października, tak że w tym roku i tak nie jest źle :wink:
Dzięki za życzenia i nawzajem, długa i ciepła jesień wszystkim nam się przyda :D

Parę wczorajszych fotek :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam serdecznie, trzymajcie się zdrowo ;:167
Milutkiego dnia :D
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko no właśnie te pomponiki na chryzantemach przed zakwitnięciem na tej żółtej i różowej. :D
Masz rację,że jak u Ciebie zginie to u kogoś innego będzie.Niestety "Clarę" miałam wtedy jak się wymieniało roślinki gazetowo. :(
Ładnie u Ciebie przebarwiły się liście funkii i krzewów.
Miłego dnia w zdrowiu. ;:168
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Te chryzantemki u Ciebie mnie zauroczyły.
Masz te zimujące? Kolorki cudowne.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Dziś był piękny słoneczny dzień, oby jeszcze jak najdłużej się taka pogoda utrzymała. Może w końcu się odrobię, bo z powodu długich opadów narobiło mi się sporo zaległości w pracach ogrodowych ;:7

Danusiu teraz dopiero zauważyłam, że faktycznie te dwie odmiany mają takie fajne, jak to nazwałaś pomponiki :D Clara Curtis to chyba dość popularna odmiana, może uda Ci się ją zdobyć od kogoś.
Dobrego tygodnia w zdrowiu Ci życzę ;:168

Ewo miło mi Cię powitać w moim wątku ;:196 fajnie, że zajrzałaś, mam nadzieję gościć Cię często :D
Większość moich chryzantem zimuje w gruncie. W tym roku kupiłam kilka od Zibiego i te nie wiem czy przezimują. Jak na razie to z tych nowych kwitną tylko dwie. Zobaczymy jak przetrwają zimę. Pozdrawiam cieplutko ;:168

Dzisiejsze fotki :D

Obrazek Isabella Rosa

Obrazek Flawia

Obrazek Colina

Obrazek Milady

Obrazek Kristin
Izo ;:196

Obrazek NN

Obrazek Red

Obrazek od Zibiego

Obrazek Tofik :D
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Świetny ten twój kociula ;:215
Ale ty masz bogactwo chryzantem. Wszystkie mi się podobają.
a najbardziej Kristin Izo i Colina i Falvia.
Gdzie ty swoje chryzantemy kupujesz ??
Pozdrawiam cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Aniu ale mnie dziś wprawiłaś w dobry humor :D dawno się tak nie uśmiałam, sama do siebie w głos ;:306
Zaraz wyjaśniam :D Chryzantema nazywa się Kristin, "Izo ;:196 " to był buziak dla Izy tu.ja, bo to od niej ją dostałam, jak i kilka innych :D :D
Tak więc znasz już jedno źródełko moich chryzantemek :D Swoje pierwsze kupowałam kilka lat temu od forumki jatra, poźniej jeszcze parę razy kupowałam u niej różne rośliny m.in. chryzantemy przez Fb. Ona na wielu grupach ogr. wstawia swoje fotki i można u niej zamówić. Ma też sklep internetowy. W tym roku kupilam parę sadzonek od naszego forumowego Zibiego, ale te podobno nie są w 100% zimujące, więc zobaczymy, może zimy nie będzie :D
Poza tym czasami udaje się pozyskać sadzonki z tzw. cmentarnych chryzantem, zwłaszcza tych drobnokwiatowych. I tak kolekcja się powiększa.
Najlepszy czas na podział chryzantem jest wiosną, jak już wypuszczą młode pędy od korzeni. Wtedy możemy pomyśleć o jakimś "machniom" :lol:
Kociula dziękuje :D i pozdrawia Twoją kicię :lol:

Takiego gościa miałam dzisiaj ;:oj

Obrazek
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko te Twoje chryzantemy spać mi nie dają. ;:306 ;:oj
Jaki świetny,kolorowy "samolot" u Ciebie wylądował,widać chryzantemka też się spodobała.
U Ciebie duże ,rozrośnięte kępy chryzantem.
Dużo zdrowia i pogody na następne dni. ;:138
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witaj Danusiu, mam nadzieję, że mimo wszystko dobrze spałaś :D :D
Muszę Ci powiedzieć, że nie wszystkie moje chryzantemy są okazałymi kępami, niektóre od tych długotrwałych deszczów wręcz zmizerniały do tego stopnia, że musiałam je poprzesadzać do doniczek, bo za chwilę juz nie byłoby co ratować ;:223

Obrazek

Obrazek
Ta jedna bez pączków to nawet nie wiem co za odmiana, bo pewnie nie zakwitnie w tym roku a jest kilka takich, które zniknęły choć miałam je kilka lat ;:124
U mnie dziś kolejny słoneczny dzień więc spędzam go w ogrodzie, bo robota nie chce się skończyć ;:14
Rano zakisiłam jeszcze garnek kapusty, mam nadzieję, że się uda.
Obrazek

I jeszcze fotka z ogrodu :D
Obrazek
Pozdrawiam serdecznie i życzę Ci miłego dnia ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”