Nowe wyzwania

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ależ naliczyłaś tych liliowców Ewo ;:oj
U nas może z 5 rodzajów się znajduje.
Te chaszcze przez które przeprawiałaś się na kanie ... wiem, że jeszcze nie teraz, ale już mnie ciekawi co wymyślisz :wink:
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Aniu, w naszych ogródkach znajduję te same rośliny i obie wzięłyśmy się za malowanie ;:136

Instrukcję do liści zostawiłam na pw.

Duże liście są w ogrodzie a małe w domu :)

rabarbar
Obrazek
języczka
Obrazek
funkia
Obrazek

Andrzeju, trochę popadało i przez okno widzę 2 piękne kaniowe kapelusze. Chyba będą na kolację :D Jeśli chodzi o kanie to mam tu kaniowy raj. To moje ulubione grzyby i rosną tuż za płotem i w całej okolicy. W tym roku pierwszy raz robiłam flaczki z kani. Wyszły bardzo dobre i zostaną na stałe włączone do jesiennego jadłospisu :)
A liliowców nazbierało się przez kilka lat. Jak były malutkie, pojedyncze sadzonki, to nie zabierały dużo miejsca, teraz muszę się ich trochę pozbyć, bo niedługo zajmą wszystkie miejscówki ;)

Wypatrzona przez okno...
Obrazek

....dzisiejsza kolacja :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Nowe wyzwania

Post »

Witaj Ewo :wit
Urzekła mnie Twoja historia .
Podziwiam odwagę , by kupić taka ruderę do remontu i zrobić z niej takie cacko , dodatkowo otulone pięknym ogrodem.
Przyznaję, że zaskoczyła mnie wiadomość o przeprowadzce na większy obszar do nowego domu.
W moich oczach jesteś bohaterką. To wielkie przedsięwzięcie i to w końcu w krótkim czasie.
Szkoda, że nie dogadałaś się z nowymi właścicielami poprzedniego domu i nie zabrałaś z ogrodu swoich roślin.
Ale trudno. Kiedy zakładałam swój ogród, to myślałam o tym, że byłoby mi żal zostawić wiele z ukochanych roślin.
Teraz jednak nabrałam dystansu i już tak nie myślę.
Masz chyba jakiś sokoli wzrok, skoro z tak daleka wypatrzyłaś te kanie . ;:303
Piękne te liście, jak je robisz ?
Czy to są jakieś odlewy i potem je malujesz ?
Fajna kocinka, taka zabawna. Uwielbiam takie małe kociaczki.
Miłego weekendu :wit
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ewo, piękne robisz te liście, to z betonu? Są trwałe?
Jak trzyma się farba, chowasz na zimę? Wybacz tyle pytań, ale to bardzo ciekawa twórczość ;:63
Jesienne fotki bardzo klimatyczne, subtelne ;:108
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ponieważ kolejne osoby pytają o liście, nie będę juz odpisywać na pw tylko odpowiedź zamieszczę w wątku i każdy będzie mógł doczytać i spróbować swoich sił :)

Odlewy liści.
1. Wieczorem robisz kopczyk z piasku i układasz na nim liść, tak żeby jego spodnia strona była widoczna.
2. Nakładasz na liść jakieś "lepiszcze". U mnie to były resztki, jakie nam zostawały podczas remontu. Czasem klej do płytek, czasem cement. W zasadzie wszystko się nadaje. Ale z tego wszystkiego z czego robiłam najlepszy był cement i w dodatku cement był cała zimę na zewnątrz i nic mu się nie stało.
Grubość nakładanej warstwy zależy od wielkości liścia. Nie może być za cienka żeby liśc nie pękł.
Te największe liście wzmacniałam jeszcze drobną plastikową siatką. Też pozostałość z remontu :D
Cienka warstwa cementu, siatka i znowu warstwa cementu.
3. Rano można było już liść odwrócić i zdjąć delikatnie ten prawdziwy liść który był wzorem. Tu trzeba być uważnym, bo może pęknąć. Można też zostawić cały zestaw na dłużej aż mocno stwardnieje ale liść lepiej odchodzi od cementu jak jest świeży, potem się rwie i trudniej się go pozbyć i dodatkowo można jeszcze wygładzić brzegi a jak już zaschnie mocno to już nic nie zrobisz.
4. Zostawiasz kilka dni do wyschnięcia i utwardzenia.
5. Malujesz :)
Ja malowałam samochodowymi farbami w spayu. Żyłki robiłam pędzelkiem.

Zimą liście były na zewnątrz ale oparte o drzewo prawie pionowo, żeby woda mogła ściekać. Przetrwały zimę bardzo dobrze, farba się trzyma i nic na razie nie popękało :) Mowa tu o liściach cementowych. Tych z kleju do płytek nie wystawiałam na zewnątrz, ponieważ klej był z przeznaczeniem do pomieszczeń wewnątrz budynku.
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Halszka, instrukcję robienia liści już zamieściłam ale jeśli jeszcze będziesz miała pytania to chętnie odpowiem :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Krysiu, bardzo dziękuję za te pochwały ;:196 chociaż bohaterką się nie czuję ;:131 była robota do zrobienia i trzeba było zakasać rękawy. Gdyby nie tamto pierwsze doświadczenie, pewnie tutaj by nas nie przywiało, na to bezludzie, bo tutaj było jeszcze więcej pracy :;230 Ale jest co wspominać :D

O liściach doczytasz powyżej :)

A kociaki też uwielbiam i cieszę się, że mają tu dużo swobody. Chociaż w takim miejscu czyha też na nie sporo niebezpieczeństw, miałam tu już niemiłe przygody z udziałem dzikiej zwierzyny. Cały czas się uczę jak bezpiecznie tu mieszkać i chronić swoje zwierzaki :) Ale niektórych wypadków nie da się uniknąć. Ale dosyć smutków, ja dla nich robię co mogę a one dają mi dużo radości :) Uwielbiam przytulasy do ich mięciutkiego futerka i te mruczanki... Bezcenne ale jak lubisz kociaki to pewnie to wiesz ? :D

To mój zwierzyniec:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ewo
Piękne te Twoje liście, kolorki super dobrane.
Może zainspirowana Twoimi ich wykonaniami skuszę się je zrobić. Budleje, hortensje i liliowce cudne.
Zwierzaki fajnie pozują do zdjęć.
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ewo, działaj, będziesz miała darmowe ozdoby do ogrodu i jeszcze prezenty dla znajomych :) O satysfakcji już nawet nie wspomnę :)
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ewo,
co tu dużo gadać.
Pomysł z odlewami liści jest po prostu rewelacyjny :)
Cała reszta zresztą też i właśnie dlatego lubię do Ciebie zaglądać.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ewo, świetnie i szczegółowo opisałaś proces powstawania tych kolorowych cudeniek ;:63 Dzięki ;:180 Może też się skuszę ;:7
Twoje czworonożne futrzaste towarzystwo cudowne ;:167 Masz wesoło ;:303
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ewofajna sprawa z tymi odlewami ;:333 dziękuję za instrukcję ;:167 szkoda tylko, że wyrzuciłam materiały po remoncie, ale woreczek cementu zawsze można kupić.
Zwierzyniec masz rozkoszny, a mój jest piękny :D
Pozdrawiam ;:167 ;:168
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Kochane kobitki, próbujcie swoich sił a jak coś ulepicie to pochwalcie się tutaj ;:215
Jest mi bardzo miło, że Was natchnęłam chęcią do tworzenia. Wszystko, co się "zdziała" własnymi rękoma cieszy dużo bardziej niż zakupione w sklepie :tan
A liście teraz są najlepsze, twardsze niż wiosną i łatwiej je odkleić z betonu a i rozmiar mają już całkiem słuszny :)
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ewa, super pomysł z odlewami liści i fantastyczna ozdoba do ogrodu ;:215
Zwierzyniec ;:333
PS. Zajrzyj na pw.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”