Nowe wyzwania

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Sauronatum, miło że Cię podobają moje dzieła ;)
Zwierzyniec trochę rozrabia ale psy już coraz mniej a koty tylko wtedy jak są małe, jakoś to znoszę ;) Dają mi tyle radości, że wybaczam im to rozrabianie. Więcej rozrabiają krety niż moje zwierzaki a nawet nakrzyczeć na takiego kreta się nie da ;) Zwierzyniec działa na mnie jak melisa. Jestem zła, idę na ogród, przytuli się kot, pomruczy trochę i już mi dobrze :D

Jeśli chodzi o słonecznik wierzbolistny to pokłada się. Mam go kilka lat i zawsze jest tak samo. Podwiązuję go do pergoli. Jak rósł na środku rabaty to wylegiwał się na wszystkim :;230 teraz musi stać na baczność :D
Próbowałam go też posadzić za ławką przy murze. Myślałam że fajnie wyjdzie, bo ławka go podtrzyma ale pierwszego roku wyrósł bardzo nędzniutki a drugiego wcale. Nic z tego nie wyszło. Chyba musi być cała roślina w słońcu.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Witaj Ewo zwierzaki to takie nasze pupile zawsze potrafią przynieść radość ja miałam pieska 16 lat i odszedł od nas bardzo to odczułam może kiedyś będzie jeszcze piesek lub kotek. Ja sadziłam słonecznik przez dwa lata i nic mi nie wyrosło teraz to wiem muszę im zmienić miejscówkę. Dzięki za podpowiedź ;:196 Pozdrawiam życzę miłego słonecznego weekendu.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ewuś, ;:196 obrazy super, zdolna jesteś . Brawo. ;:138 ;:138 ;:138
Bardzo fajne kolorki kosmosów.
Szukałam nasion werbeny i nie spotkałam w sklepach.
A później robiłam porządki i znalazłam u siebie. ;:14
Chyba jednak już za długo leżały i nic z nich w przyszłym roku nie będzie.
Ale spróbuję.
Pozdrawiam cieplutko i życzę słoneczka jesienią jak najdłużej. ;:167 ;:79 ;:3
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Krysiu,dziękuję. Werbenę warto mieć. Jest taka delikatna a jednocześnie mocno ją widać i te motyle ;:oj

Alicjo, szkoda,że żywot zwierzaków w porównaniu z naszym jest taki krótki ale może tak ma być? Żebyśmy ich więcej poznać i naprzytulać :)
Dla słonecznika wierzbolistnego warto znaleźć miejsce bo to taka specyficzna roślina, że przykuwa uwagę a przy tym jak już ma swoje miejsce nie wymaga żadnych zabiegów i żadne upały jej nie straszne. Trzymam kciuki :)

;:102 ;:102 ;:102 ;:102 ;:102 ;:102 ;:102 ;:102
A teraz się wytłumaczę dlaczego tak długo nie odpisywałam. Ostatnimi czasy dużo energii tracę na walkę z wiatrakami. ;:134
Winowajcy to Play i Nokia.
Pod koniec kwietnia podpisałam umowę z Play i kupiłam u nich telefon Nokia 7.2
No i sie zaczęło. ;:223 ;:223 ;:223 Do tej pory telefon był reklamowany 3x i 3x był oddany z tytułu rękojmi. Teraz jesteśmy na etapie przepychanek. Nokia twierdzi, że ja reklamuuję sprawny telefon !!! Czytaj robią z klienta idiotę, żeby nie powiedzieć dosadniej. A Play się tyłkiem odwraca i twierdzi, że skoro Nokia twierdzi, że dobry to oni nie mogą inaczej. Chociaż do ostatnich reklamacji załączono filmiki z nagranymi usterkami!!!! Nawet pracownicy punktu gdzie podpisywałam umowę nie wiedzą jak się zachować bo wszyscy widzą, że przynoszę do nich zepsuty telefon. NIc tylko walić głową w ścianę ;:223 i Play i Nokię omijać jak coś śmierdzącego.

Może ktoś dzięki temu co napisałam ominie ich wielkim łukiem i nie będzie miał nerwów zszarganych tak jak ja. ;:145

No i tu problem telefonu wiąże się z forum. Telefon zakupiłam ze względu na to że ma super aparat. No i miał. Zrobiłam trochę zdjęć a potem zaczął się psuć i więcej jest w naprawie niż u mnie ;:223 ;:223 Więc z tego sezonu zdjęć mam jak na lekarstwo i nawet nie mam co wstawiać.

Tu kilka ujęć z mojego staruszka, 20-letniego Sony Ericsona. Stary, ledwo chodzi ale DZIAŁA i chwała mu za to ;:180 Dobre firmy popadały a badziewie na rynku zostało.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zrobiłam herbatki. Miały być fermentowane, ale chyba nie do końca wyszły, ponieważ napar jest koloru słomkowego. Bardziej jak zielona herbata niż czarna. Myślę, że za krótko po zmianie koloru wysuszyłam listki.

Obrazek

Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ewo, współczuję problemów z telefonem. Wszystko jest dobrze jak kupujesz, podpisujesz nową umowę. Jak coś zaczyna szwankować, to winnego nie ma i każdy umywa ręce ;:222 Kilka lat temu miałam podobną sytuację z telefonem Sony. Szkoda słów... Co prawda przepychanki były nie z play, ale to już bez różnicy. Wmawiali mi, że telefon jest sprawny i wszystko jest w porządku. Szkoda, że niektóre firmy nie potrafią przyjąć na klatę, że wyprodukowały bubel i potem umywają ręce, a klient niech robi co chce.
Bardzo ładna pergola. Co będzie przy niej rosło?
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11252
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ewuś korzystałaś z pomocy Rzecznika Praw Konsumenta? Potrafią być skuteczni! ;:108 No a zdjęcia ze starego telefonu niezłe! ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Maryna, staruszek telefon długo i wiernie mi służył i jeszcze daje radę, ale musi mieć dobre światło, a teraz o to coraz trudniej ;)

Co do telefonu, to czekam na wszystkie dokumenty i historię reklamacji z opiniami z tego nieszczęsnego serwisu Nokii i jak będę miała wszystkie dokumenty to idę do rzecznika. Już z nim rozmawiałam. Nawet o Sąd Konsumencki już zahaczyłam :;230 Ale jak nie można grzecznie dojść do porozumienia to coż innego pozostaje? :(

A tak się wiosną cieszyłam, że będę robić piękne zdjęcia! Nawet mi przyszło do głowy, żeby sobie foto album zrobić, żeby zimą powspominać....
No a wyszło jak wyszło. Pół roku nerwów i przepychanek ;:306
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ewo
Piękne werbeny, malinki i pozostałe roślinki.
Co do telefonu, trzeba dochodzić swoich praw bo inaczej każdy będzie robił nas w bambuko.
Ja też miałam 2 sprawy z pocztą i kurierem dps i po interwencji rzecznika Uokik-u zaraz przysyłali umowę ugody.
Trzymam kciuki za powodzenie sprawy. ;:333
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ewo a kto to jest rzecznik Uokik?

Sprawa się toczy, choć wolno z oporami. Na stronie Nokii napisałam komentarz. Negatywny jak się można spodziewać. Widziałam, że ktoś wczoraj napisał, że usuwają. Usunęli i mój i tego kogoś. ;:223 Dzisiaj znowu dodałam opinię. Znowu usunęli. ;:223 Na ich stronie wszystko jest pięknie, sprzęty działają, ludzie chwalą. Cudnie. Tylko opinie tych którzy mają z nimi problemy czarodziejsko znikają.

Dziady straszne. Mam nadzieję, że chociaż kilka osób to przeczyta i Nokii nie kupi.

Jak wreszcie będę miała sprawny telefon z wielką przyjemnością będę wstawiać nowe zdjęcia :D
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Nowe wyzwania

Post »

Też bym tak posiedział na tym pomoście Ewo
https://www.fotosik.pl/zdjecie/d695954d2abbe486
Oczywiście, jakbyś już poszła do domu, bo widzę, że miejsca dla dwojga nie ma :wink:
Pięknie malujesz ;:333
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Dzięki Andrzej :) Niedługo skoczą się prace w ogrodzie i znowu będzie czas na malowanie :)

Teraz walczę z liśćmi. Jesień jest piękna kolorowa ale liście przykrywają trawnik i zimozielone rośliny, którym to niestety nie służy ;:185
W trakcie grabienia nasunęła mi się złota myśl. Tam gdzie opadają liście powinnam sadzić same byliny, cebulowe żeby wiosną coś kwitło i ewentualnie krzewy liściaste. Wtedy można by było wcale tych liści nie grabić. Niestety żeby było ciekawiej, nasadziłam na przemian: byliny z różnymi zimozielonymi, żeby rabaty na zimę nie zostawały całkiem puste. No i w efekcie mam robotę każdej jesieni ;:306

Trudno teraz wszystko do góry nogami przewrócić ale chyba trzeba będzie zacząć od przyszłego roku przesadzanie ;:224

Oto efekty kilku dni pracy z grabiami :)
przed
Obrazek

i po
Obrazek

przed
Obrazek

i po
Obrazek

przed
Obrazek

i po
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1697
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowe wyzwania

Post »

No widać, że dużo pracy to zostało włożonej :) Trochę zazdroszczę tych liści :wink: Ja biegam po ogrodzie z wiaderkiem i szukam opadłych liści - ale kiedyś moje drzewka urosną i pewnie będę jak Ty zastanawiał się co zrobić by mieć mniej pracy z tymi liśćmi :wink:
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Chciałabym biegać z wiaderkiem ;:173
Od jutra znowu grabienie bo znowu jest tak jak było na początku ;:306 ale jeszcze ze 2 x i będzie po liściach :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”