Nowe wyzwania

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ewuniu, jestem i ja u Ciebie ;:196 Trochę to trwało, ale wreszcie udało mi się dotrzeć. Jestem pod wrażeniem Twojej kolekcji liliowców ;:oj U mnie zaledwie kilka, a dwa kupione w ubiegłym roku cudeńka, niestety nie doczekały wiosny. Nie wiem co się im stało, sadziłam zieloniutkie, a przy porządkach znalazłam jedynie znaczniki i kupkę nieszczęścia w postaci zaschniętych korzonków ;:145 Po ostatnich zdjęciach widzę, że jeszcze nie raz otworzę szeroko oczy.
Masz wokół siebie cudowne miejsca na spacery i rowerowe przejażdżki.
Jeszcze nie dorosłam do świadomego wyboru roślin. Chociaż rzeczywiście nie upieram się przy tych, które nie chcą u mnie rosnąć. Ale na nowinki czasami jeszcze się skuszę :oops:
Każdy czeka na deszcz, dzisiaj u mnie popadało, ale niewiele, chętnie przyjmę jeszcze ;:108 Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Nowe wyzwania

Post »

Bardzo ładne zdjęcia ze spaceru nad rzeką. ;:63
Takie sielskie. Lubię i ja takie spacery.
Irysy masz śliczne.
Ten beżowy bardzo mi się spodobał :)
Pozdrawiam cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowe wyzwania

Post »

Jestem pod ogromnym wrażeniem zapału i pracy włożonej zarówno w poprzedni, jak i w obecny ogród.
Ten, na odludziu, stwarza dużo większe możliwości już choćby z racji wielkości.
Odludzie - przepiękne, moje klimaty ;:108
Szkoda, że ja nie przenoszę się w takie miejsce.
Ponieważ czeka mnie przeprowadzka w tym roku - będę szukać u Ciebie inspiracji, jeśli pozwolisz, uwielbiam kamienie i planuję wykorzystać je w moim nowym ogrodzie. Postaram się zapamiętać, żeby nie tworzyć kamiennych rabat pod drzewami liściastymi :wink:
No i muszę starać się opamiętać, żeby nie narobić sobie więcej pracy niż potrzeba, bo mam takie zapędy, zwłaszcza, że zamieniam malutką działkę na nieco większą a wiadomo - każda roślina ma jakiś swój urok i chciałoby się mieć ich jak najwięcej.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Witaj Ewusiu czekałam i się doczekałam mamy deszczyk, oby nie za dużo bo słoneczko też potrzebne. Piękne wszystko Ci kwitnie ładne masz odmiany irysów fajne kolorki. Życzę miłego dnia i słoneczna na zmianę z deszczykiem.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1697
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowe wyzwania

Post »

Muszę Ciebie zmartwić :wink: Pierwsze kwiaty z wysiewu ranników będą za 3 lata :wink: Za rok będą tylko 2 liścienie czyli siewki nie będą wyglądały jak ranniki wcale. Za 2 lata pojawią się pierwsze liście właściwe w kształcie palemek, dopiero w 3 roku mogą pojawić się kwiaty i więcej liści :wink:

Masz na rabacie kosaćca żółtego 'Variegata'? I bez problemu rośnie? Ja mam go w wodzie ale rozważałem czy nie spróbować uprawiać go poza wodą.

Piękne te łany irysów :)
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Kochani, popadało uczciwie wreszcie i w mojej okolicy. W zamian za urodzaj deszczu zrobiło się zimno :( Jak widać wszystkiego mieć nie można. A szkoda ;) Jakie życie byłoby wtedy piękne.... ;:204

Na irysowej rabatce szaleństwa nie ma. Chyba długa susza trochę im dokuczyła, że jest mało kwiatów. Może po deszczu będzie więcej?

Wycieczki rowerowe zawieszone przez deszcz, na kajaki za zimno, więc nowych zdjęć z okolicy chwilowo nie ma ale poszukam coś ładnego choć starszego :)

Iwonka, też miałam przygody z liliowcami z górnej półki. Nie dość , że są wrażliwsze na mrozy, to jak za mało odżywione czy za mało wody to się w pełni nie wybarwią albo falbanki się posklejają i nie rozwiną. Kupiłam trochę takich wyszukanych i też niestety część zamarła z niewiadomych powodów. Zostały twardziele :) Cieszę się, że coś się Tobie spodobało :)
Okolicę mam piękną i ciągle odkrywam ciekawe widoki. Nie wiem czy je odkrywam, czy po prostu uczę się zauważać nowe rzeczy ;)

Obrazek

Aniu, ja już wcześniej zauważyłam, że mamy podobny gust ;:136 Te iryski, które wpadły Ci w oko, mają bardzo nietypowy kolor i faktycznie zwraca na nie uwagę wielu osób :) A do tego bardzo ładnie przyrastają i kwitną co roku.

Obrazek

Ulu, trzymam kciuki za przeprowadzkę i nowy ogród ;:168 Będzie piękny, tak jak każdy ogród w który wkłada się serce :) Kamienne rabaty pod iglakami to też niezbyt dobry pomysł, wtedy są szyszki, igły i uschnięte gałązki do wyzbierania. Ale za to nie trzeba pielić a zbieranie jest raz w roku :) To jest chyba najlepszy patent na leniwą rabatę ale trzeba mieć materiał. iI jeśli mogę coś podpowiedzieć, to układaj kamienie obok siebie , tak, żeby tworzyły jak najbardziej płaskie powierzchnie, wtedy nogi sobie nie wykręcisz i wiatr część śmieci wywieje ;) Działaj a teraz ja będę podziwiać :D

I jeszcze jeden sposób na leniuchowanie, choć mniej estetyczny ;) Wykładanie grubą warstwą liści. Ogranicza chwasty i trzyma wilgoć. W tym roku tak wyglądają moje maliny:
Obrazek

Alu , tym razem deszczyk jest u wszystkich i nawet nam się dostało :tan Mój ogród już tego bardzo potrzebował. Szkoda tylko, że tak późno. Niektóre roślinki kwitły bardzo krótko a irysy w tym roku to nawet bym powiedziała, że skromnie ale może jeszcze coś tam wypuszczą po deszczach :) Teraz duże irysy są jeszcze w pąkach.
To zdjęcie z poprzedniego sezonu irysowego:
Obrazek

Sauromatum, myślałam, że ranniki zakwitną po 2 latach od wysiewu ale jak trzeba to i 3 poczekam ;)
Irysa wariegata posiadam. Rośnie sobie w półcieniu i nawet go nie podlewam podczas suszy. W tych warunkach całkiem dobrze sobie radzi. Rozrasta się i nie zauważyłam, żeby łapał jakieś choroby grzybowe czy usychały mu liście z powodu małej ilości wody. Kwitnie co roku i ma się dobrze :)
Najładniejsze liście ma teraz. Potem, jak kwitnie liście robią się zielone.
Obrazek
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

A to kilka fotek z życia okołoogrodowego :)

Sikorka postanowiła uwić gniazdko w słupku/rurce przy bramie. Jak padał deszcz, to gniazdko jej zalewało, stąd kolanko na rurze. Wypatrzyła to kotka. Wchodziła na bramę i wkładała łapkę w kolanko, żeby wyciągnąć pisklaki i straszyła sikorki. Skierowałam rurkę w stronę siatki i kotka ma trudniej :) Jak do tej pory kilka lęgów małych sikoreczek już się wychowało :)

Pozdrawiam wszystkich obserwatorów przyrody :wit

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Nowe wyzwania

Post »

jolifleur pisze: sposób na leniuchowanie, choć mniej estetyczny Wykładanie grubą warstwą liści. Ogranicza chwasty i trzyma wilgoć.
Ewo, to nie leniuchowanie - to technika :D Ja maliny podsypuję trawą po skoszeniu - po podeschnięciu, lekko lekko rozgrabiam i ponawiam podsypywanie po kolejnym koszeniu, w celu tak jak napisałaś ;:224
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ewo, mieszkasz w pięknej okolicy i nic dziwnego, że chętnie spacerujesz, czy jeździsz dalej rowerem. Jest co oglądać, a zdjęcia rzeczywiście wspaniałe ;:215
Niskie iryski bardzo ładne i w ciekawym kolorze. Znasz ich nazwę?
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1155
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Nowe wyzwania

Post »

Podglądam :D :wit
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Andrzeju, to chyba jednak lenistwo i to podwójne :;230
Trawę kosimy z rozdrabniaczem, ponieważ szybciej idzie koszenie niż z koszem, więc trawy do wykładania nie mam. Koszenia mamy 0,5ha + jeszcze trochę nad rzeką więc i tak jest co robić, nawet bez kosza i bez zbierania trawy ;) To jest pierwsze ułatwienie/ lenistwo.
Za to jesienią trzeba grabić liście i coś z nimi zrobić. Najłatwiej i najbliżej jest wyłożyć nimi rabaty albo maliny... niż robić kompost liściowy albo wywozić taczką. Drzew liściastych dużo i liści też dużo więc to jest ta druga łatwizna ;)

Dorotka, też mi się ten kolor podoba, niestety nie znam nazwy.

Małgorzata ależ proszę, zaglądaj :)
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ale sobie wybrała miejsce ;:oj nie przeszkadza jej, że tam ciągle się ktoś kręci, jak to przy bramie :D
Ja zauważyłam parę tygodni temu, że rudzik zaczął sobie budować gniazdo w garażu na składanej drabinie. Niestety z żalem musiałam go wyprosić, bo musiałabym nie zamykać drzwi od garażu żeby mógł korzystać ze swojego apartamentu :D
Iryski wszystkie śliczne ;:215
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Nowe wyzwania

Post »

Piękna okolica Ewuniu na spacery czy rowerowe przejażdżki ;:333 Chciałabym mieszkać w takiej ciszy, żeby zamiast radia czy TV śpiewały ptaszki i kumkały żabki. Gorzej jak daleko do sklepu, wtedy trzeba mieć własne zaopatrzenie :wink: Teraz jednak wszystko przywiozą do domu to nie ma tak źle :;230 Cudnie kwitną iryski w kole i nie tylko ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”