Familokowego sezon 2020

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witam serdecznie moich gości Burza za oknem dlatego ja przed kompem a wczoraj umyłam okna to wiadomo musi lunąć :;230 Akuratnie miałam wyjść do ogródka gdy zaczęło grzmocić ,ale niech podlewa byle bez ekscesów

Obrazek

Obrazek


ANIU to jest Trojeść amerykańska rośnie przed ogródkiem miododajna roślina ,ale bardzo ekspansyjna.Tam nie dostaje ani jeść ani pić tylko tyle co z nieba. Mam tam też posadzoną tojeść orzęsioną Firecracker i tojeść kropkowaną .Wszystkie terrorystki są za siatką ale mi sie podobają dlatego zostają :wink: Pięknotka -kalikarpa to też wielki krzew wiosną ja przycinam trzymam dla pięknych kontrastujących owocników, a w tym roku dosadziłam też w kontrastowym kolorze 2 kępki jesiennego astra .Podleję tylko gnojówką ze skórek bananów swoje róże to też eksperyment jest tam też skrzyp w tej gnojówce

Obrazek

Obrazek

MARTUSIU na tej fotce z różą Schwarze Madonna jest geranium Double jewel i na fokusie super wyszło.Motyle nie umieją zagrzać miejsca co innego pszczoły czy inne .Wczoraj 2 cudne motyle przeleciały tylko przez ogródek jeden nawet na sekundkę przysiadł ,ale zanim nastawiłam aparat już go nie było ;:174 Swojego jaśminowca ukorzeniłam sobie muszę go trochę uformować bo jest przypięty do altanki ,ale jaki zapach ;:167 ;:167 ;:167 Dzisiaj nawet podlewanie z nieba do mnie dotarło z przytupem oczywiście .Teraz przestało więc chyba zaraz wyjdę sprawdzić ile ślimaków się pokaże

Obrazek

takie coskiki też mam szkoda ze takie mizerne ,ale liczę ze jednak coś z nich będzie

Obrazek

Obrazek


Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu witaj
Wpadłam do Ciebie na chwilkę i co widzę ... zanosi się na to, że będzie czym gości poczęstować :)
Co do roślin ekspansywnych to fajnie, że masz gdzie wyeksmitować ale nadal mieć je na oku. Niektóre z nich naprawdę warte są tego aby znaleźć dla nich kawałek gruntu. Ja nie miałam takiej możliwości dlatego zawsze rosły w tzw opaskach.
Pada i u nas od wczorajszego popołudnia ale całe szczęście, że burze nas omijają.
Deszcz potrzebny bo chcę posiać ostatni rzut fasolki szparagowej i kupiłam tez kilka torebek bratków aby mieć swoje sadzonki. Podlewanie to nie to samo.
Zostawiam pozdrowienia i uciekam spać.
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

:wit Jadziu

Twoje Róże to wspaniałe okazy ;:138 Rose der hoffnung przepiękna, nie dość że ma fantastyczny kolor to jeszcze pięknie się prezentuje cały krzew ;:167 ile lat ją już masz Jadziu? Hansestadt Rostock i u mnie zaczyna swój pokaz, to jest cudowna Róża, noo Angelą się będę zachwycać też bo wielki krzaczek i pięknie kwitnie ;:138 , sadzoneczkę na razie mam jeszcze w doniczce, żeby się dobrze korzonki rozrosły. Podziwiam Twoje zdjęcia spacerowałam po nich parę dobrych minut, śliczne ;:180 Czy Jaśminowiec Belle etiole szybko rośnie? Liliowce i u mnie zaczynają ale szybko ten czas leci, dopiero co czekałyśmy na pierwsze zwiastuny wiosny... pozdrawiam i milutkiej niedzieli życzę ;:196
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, myślę,że jesteś obecnie zadowolona ze swojego ogrodu.Wszystko dorodne i plenne.
Nie będę wymieniała odmian,ponieważ nie jestem na etapie szczegółów.Ważne,że ogród sprawia radość i daje
satysfakcję. Do tematu jesiennego dot. chryzantemy -powrócimy.Ze zmarzniętej matecznej, udało mi się oderwać kawałeczek łodygi z korzeniem
i odchuchać....Porobiłam z niej sadzonki,które ukorzeniam,myślę,że w przyszłym roku nam zakwitną.... ;:333
Pozdrawiam , miłej niedzieli ;:168
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3254
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Różyczki w dobrej kondycji. Moje róże wykończyły temperatury i słońce, nawet Laguna która rośnie w półcieniu nie wytrzymała.
Jadziu jakie proporcje jodyny stosujesz do oprysku?
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu wszystkie róże są cudowne i co jedna to ładniejsza ;:215
Doktorek skradł mi serce i już go namierzyłam,Rose der Hoffnung i Bremr Stadtmusikanten urocze. ;:333 Zarzekałam się,że nie będę ich kupować, bo nie daję sobie rady z czarną plamistością, ale jak oglądam Twoje piękne i zdrowiutkie okazy to chyba jeszcze raz spróbuję :wink: Po zimie straciłam ze trzy, ale najbardziej mi szkoda NN, która miała kwity w kolorze fuksji, a raczej biskupim. ;:223 Szkoda też Twojego wawrzynka, ale jest nadzieja, że odbije, czego z całego serca Ci życzę ;:167 Przepiękne kwiaty ma też trojeść amerykańska ;:333
Pozdrawiam cieplutko i życzę zdrówka ;:167 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, teraz, kiedy już wiem co to, to widzę pączki bodziszkowe :oops: , a kolor Schwarze Madonny, przepiękny ;:oj
Zapach jaśminowca Belle Etoile jest niesamowity ;:215 , to gdy będziesz go przycinać, włóż, proszę, gałązki do doniczki. :D
Przy tej temperaturze i nawadnianiu, ogórki urosną szybciutko, a i pomidorki już spore, to jest nadzieja, że dojrzeją. ;:333
Spokojnego tygodnia ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Festival boskich róż ;:138 Już wyobrażam sobie ten cudowny zapach.... Chwilo trwaj!!! :D
Angela na nóżce super kwitnie!!! A ten blue powojnik po prawej to jaki jest? Rose der Hoffnung ma takie olbrzymie kwiaty; jest pachnąca i powtarzająca??
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu :wit
Róże to już permanentnie u ciebie podziwiam. Masz je przepiękne ;:108 ;:108
Zawsze ci tak obficie kwitną ;:215
Ale dziś i liliowce piękne widzę .
I Lawendy, i ostróżeczki.
No piękny, kolorowy czas ;:173
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witam serdecznie miłych gości ;:196 Jak na lipiec przystało pogoda dopisuje to możliwe ze moje warzywa przyspieszą i coś z nich będzie.U mnie jak zwykle pomidory z różami ,floksami czy np z taką kalią :;230 Jednak żadna roślina nie narzeka tak myślę, bo mają wszyscy zadowolone miny :wink: Najbardziej lubię podziwiać widok przed ogródkiem jak na Trojeści amerykańskiej uwijają się owady a także motyle ;:167 czyż to nie cudny widok ;:167

Obrazek

Dzisiaj przyleciał taki cudny motyl już parę razy go widziałam jak przelatywał przez ogródek dzisiaj wreszcie przysiadł ,a nawet zasnął chyba ze zmęczenia na różanym liściu

Obrazek

Obrazek

Liliowiec od Floriana cudnie zakwitł burzą kwiatów ;:167 ,więc chwilo trwaj

Obrazek

IGUSIU Angela nie jest na pieńku to podpórka pomidora a obok te niebieskości to ostróżka jednoroczna .Powojnik Polish spirit rośnie na siatce ,ale jeszcze nie kwitnie. Rose der hoffnung powtarza kwitnienie do samej zimy, pachnie niezbyt intensywnie , niestety wiosną przeważnie jest cięta przy ziemi . Kwiaty nie są duże jakieś 8 cm ,ale kwitnie wielkimi bukietami na każdym pędzie.Kocham ją, bo jest niezawodna i przede wszystkim zdrowa, do tego błyszczące ciemnozielone liście dodają jej uroku. Teraz powoli ścinam jej kwiaty

Obrazek

Obrazek

MARTUSIU już wsadziłam dzisiaj parę łodyżek jaśminowca mam nadzieję ,ze jakaś się przyjmie.Zapach ma rzeczywiście zabójczy juz od furtki go czuć ;:167 Ogórki powoli sie zbierają widać ich przyrost to samo pomidorki w różach czy floksach :;230 Ciepłego tygodnia bez podlewania z nieba bo czytałam że masz podlane na zapas ;:196

Obrazek

Obrazek

HALINKO moje jakoś ostatnio nie chorują na plamistość ,chociaż chyba w ubiegłym roku nawet te najzdrowsze coś podłapały ,ale głowy nie dam sobie uciąć :;230 .W tym roku stosuje wodę utlenioną ,drożdże i płyn lugola Doktorka łapie czasem mączniak możliwe ze to od RU bo rosną naprzeciwko siebie ,ale w tym roku zaraz opryskałam wodą utlenioną i jak na razie pomogło . Natomiast te dwie róże są zdrowiutkie i warto je zaprosić do siebie. Wawrzynek powoli się odbudowuje i chwała mu za to .Teraz uschły mi 2 agresty obwieszone smakowitymi owocami niestety nie zdążyły dojrzeć, ale widzę ze jeden pęd ma nadal zielone liście i zdrowe owoce .Kurcze zastanawiam sie czy zabrakło mu wody bo hortensje zbytnio wybujały dawno takich nie miałam spokojnego tygodnia ;:196

Obrazek

Obrazek

JOASIU jodyna raczej do podlewania, a do oprysku lałam wodę utlenioną bo z jodyną trzeba ostrożnie. Podlewałam pomidory i ogórki takim roztworem, ale tylko na ścianki donicy http://rodczaplaznin.com.pl/index.php/2 ... w-ogrodzie

Obrazek

Obrazek

LODZIU masz racje teraz jestem zadowolona bo wszystko ładnie rośnie.Niestety wiosna była tragiczna straciłam prawie wszystkie ładne chryzantemy .Jedna margaretkowa nie poddała sie ślimaczej gawiedzi ,ani mrozom ma nadal dobrą formę .Inna różowa,którą mam już sporo lat też w dobrej formie .Moja cudna Red cherry niestety poległa niedawno ja wykopałam a raczej wyciągnęłam bez trudu pędy bez oznak życia tej nie mogę sobie odżałować, to samo cudna Pipi tę mi ślimory wrąbały i nie udało jej się uratować, zmarzł też cudny złocień czerwonawy Clara Curtis .Sporo tego jak na jeden sezon to samo z dwoma różami raczej nic z nich nie bedzie.Cóż począć trza się z tym pogodzić.Miłego tygodnia ;:196

Obrazek

Obrazek

KRYSIU Krychna Rose der hoffnung mam już sporo lat od jesieni 2012 dostałam ja od koleżanki bo nie podobało jej sie jak przekwita a dla mnie to najcudowniejsza róża ;:167 ;:167 Mojego jaśminowca sama ukorzeniłam z patyczka od koleżanki u której zawsze go podziwiałam .Może ze 4- 5 lat go mam on szybko rośnie ma w sezonie spore przyrosty . Spokojnego tygodnia Krysiu ;:196

Takiego zawisaka spotkałam w Lnicy co jakiś czas wychodził z ukrycia na wyżerkę :;230

Obrazek

Obrazek

KRYSIU pogoda ostatnimi czasy niby upalna ,ale i podleje od czasu do czasu to lepsze niż kranówa.Za chwilkę zaczną kwitnąć budleje bo już zawiązują kwiatostany to też wielkoludy ,ale jak ich nie mieć .Chcę pozwolić tym ekspansywnym trochę zaszaleć w ogródku czyli tojeści orszelinowej bo bardzo mi się podoba .Wyciągnęłam ją z donicy i dałam swobodę byle zbytnio tego nie wykorzystała :;230 Burze to nic dobrego szczególnie gdy niszczą ludziom dobytek całego życia Pogody wedle zyczeń Krysiu ;:196

Obrazek

Obrazek

ANIU liliowce dały czadu ,chociaż nie wszystkie są też marudy. Muszę przesadzić żeby miały więcej swobody.Lawendę mam tylko jedną i to białą, ale bardzo lubię ostróżki ogrodowe, bo te sklepowe nie chcą u mnie rosnąć.Tak masz rację chwilo trwaj ;:196

Obrazek

Obrazek

życzę wszystkim miłym gościom udanego tygodnia ;:196

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, czy Ty posiadasz specjalizację w zakresie entomologii ? Podziwiam foty i opisy, mnie nawet b.dobry atlas by nie pomógł .Kilka sztandarowych przedstawicieli gatunku rozpoznam.... :wink:
Zastanawiam się ,co jest przyczyną,że niektóre gatunki nie chcą rosnąć w naszych ogrodach.U Ciebie ostróżki, u mnie jeżówki.Czy chodzi o glebę, a może sąsiedztwo innych roślin.Próbowałam kilka razy posadzić , także od naszych forumek .
Ja oprócz zimowych, poniosłam kolejne straty na działce, sąsiedzi karbidem wypłoszyli nornice, które zawitały do mnie.Ogołociły mnie całkowicie z lilii, oraz kilkuletnich hortensji bukietowych.Liliowce ze zjedzonymi korzeniami uratowałam-pusciły nowe.
"Zwolnione" miejsca - obsadziłam nowymi chryzantemami i daliami.I powiem Ci, że obecnie ten działkowy lifting - bardzo mi się podoba.
Pozdrawiam bardzo serdecznie ;:167
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu dziękuję za miksturę na czarną plamistość, ;:167 zapisałam i muszę wypróbować .
Cieszę się, że wawrzynek się odbudowuję, ale agrestu z owocami też bardzo szkoda. Może coś mu podgryzło korzenie?
Schwarze Madonna piękna, to moja pierwsza róża którą kupiłam i myślę, że właśnie ją udało mi się ukorzenić z patyczka :tan
Cudowne serwujesz nam zdjęcia i super ujęcia owadów ;:215
Hortensje ogrodowe przepiękne ;:333 Czy je czymś okrywasz?, bo u mnie same liście ;:145
Pozdrawiam serdecznie ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu
Przepięknie fotografujesz owady na kwiatkach :D
Obrazek z niebieską ostróżką bosssski :D
Różyce bajeczne ,u mnie po upałach i burzy smętnie wyglądają.
Hortensje zjawiskowe.
U mnie tylko w donicach.
Pomidorek to ''Malinowy Smaczek'' :?:
Wydaje mi się ,że pomidorami to się raczej nie najemy.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”