Familokowego sezon 2020

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Ten liliowiec ode mnie to zapewne 'Bela Lugosi'. Miałem wielką kępę i dawałem, kto tylko chciał przyjąć, bo inaczej trafiłby na kompost. A to piękna odmiana w bardzo głębokim fiolecie.
Ale zdjęcie, które zwala z nóg, to to z wiewiórką! Uchwycić małego gryzonia w kadr i to z dobrą ostrością graniczy niemal z cudem! Ale udaje Ci się to z fruczakiem to dlaczego by nie z wiewiórką? ;:180
Rozbawiło mnie zdanie, że pod Twoją nieobecność mąż opiekował się ślimakami ;:306
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu pospacerowałam po twoim pięknym ogrodzie wszystko pięknie kwitnie a jak super uchwycasz te przeróżne owady ,fruszczak to ten mini koliberek? u mnie też był,bardzo trudno go spotkać przynajmniej u nas,uwielbiam się na nie wpatrywać.
Pięknotka bardzo mi się podoba ale już bym chyba nie miała jej gdzie wściubić,jutro może zawitam na mojej starej górce może tam coś kwitnie? Od ciebie z ogrodu nie chce się wychodzić przycupnę na tej ławeczce i się rozmarzę... ;:173
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, nadrobiłam kilka stron zaległości i zachwyciły mnie nie tylko bogato ukwiecone róże, ale też cała reszta wspaniałości w Twoim ogrodzie ;:215
Bodziszek w towarzystwie Schwarze Madonna wygląda zjawiskowo. Liliowce też zakwitły obłędnie, a hortensje całe w kwiatach, Krótko mówiąc - piękny czas ;:167 Upały chyba się skończyły, więc rośliny troszkę odetchną.
Roślinki od Ciebie mają się dobrze. Część posadziłam do gruntu, reszcie dałam większe doniczki i poczekam aż się wzmocnią. Potem też pójdą na stałe miejsca.
Dobrego tygodnia ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu :wit
Zaglądam i o z drowie i roślinki pytam ? :)
Pozdrawiam serdecznie ;:196 ;:167
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3254
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu pozdrawiam. ;:168
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witam serdecznie przemiłych gości ;:196 Cieszę się ze o mnie nie zapomnieliście ale lipiec miałam totalnie zwariowany wciąż w rozjazdach.Nawet nie miałam czasu na ogrodowanie. Niestety musieli mnie zastąpić najbliżsi żeby to jakoś funkcjonowało .Oczywiście to nie to co ja bym zrobiła ,ale cóż trzeba być zadowolonym z tego co się ma . Pod moja nieobecność ślimaki sobie dogadzały bo w takiej gęstwinie :) nie sposób ich wszystkich wyłowić .Na niektórych liliach zostawiły tylko nie pożarte liliowe pręciki ;:145 Floksom też się dostało, a także jednorocznym ostróżkom nie oszczędziły także róż. Nie wiem co dolega cudnej Cream abundance bo kwiaty ma takie jakby nie jej malutkie i niedorozwinięte. Zrobiłam eksperyment z ukorzenianiem róż w zamiast w podłożu kokosowym to w torfie ,ale na tej samej zasadzie.Mocno namoczyłam torf i każdy patyczek zapakowałam w ten mokry torf ,a potem jeszcze w serwetkę .Resztę torfu w misce też mocno podlałam poukładałam jedną paczkę obok drugiej zasypałam wysoko torfem i dbałam żeby wierzchnia warstwa nie wyschła i ......są korzonki fajne bielutkie .Na razie siedzą jeszcze w tej misce ,ale przymierzam sie do umieszczenia każdego patyczka w osobnym domku ciasnym, ale własnym :wink: . Zobaczymy jak dalej pójdzie, bo to dopiero miesiąc.Przewaga Elżbietkowych patyczków .Dzisiaj od nocy wciąż leje raz mocniej na chwilkę przestaje i tak calutki dzień.Jednak cudny Bela Lugosi od Floriana wciąż kwitnie już miesiąc ;:167 Dosyć tego przydługiego wstępu, a do tego parę jeszcze lipcowych fotek resztę muszę dopiero zgrać .

Obrazek

Obrazek

Witaj Joasiu też pozdrawiam Cie serdecznie i życzę dużo zdrówka wraz z pięknym bukietem W cieniu raczej nie mam posadzonych róż natomiast w półcieniu tak te wszystkie "niebieskie" i bordowe ;:196

Obrazek

Obrazek

ANIUdziękuję ;:196 zdrowie jako tako czyli po japońsku :wink: Kurcze pomidorki porosły jednak czy zdążą dojrzeć tego nie wiem bo coś zaczyna je łapać, bo znów nie byłam systematyczna z opryskiwaniem drożdżami.Liczę że jeszcze zrobi się ładna pogoda i coś da się uratować.Od Floriana liliowiec to Bela Lugosi zapomniałam podpisać gdy obrabiałam fotki.Dzięki za pochwały fotek

Obrazek

Obrazek

DOROTKO ten bodziszek jest cudny taki delikatny .Liliowce w tym roku rzeczywiście dały czadu do teraz jeszcze kwitną a cudny Bela Lugosi od Floriana fajnie się rozmnożył to samo Frans Hals.Muszę część przesadzić w inne miejsce .Na razie tydzień zapowiada sie płacząco ;:174

Obrazek

Obrazek

JOLU tak Fruczak to ten mini koliberek nasz polski :) Pięknotka też w tym roku poszalała boję się ze zdusi mi LO swoimi korzeniami ,ale bardzo mi się podoba .Fajnie byłoby ją posadzić za siatką tam mogłaby sobie poszaleć zamiast śnieguliczek .Roboty jesiennej zapowiada sie multum bo trzeba agresty wykopać i parę jeszcze roślin przesadzić w inne miejsce .Oby tylko zdrowie dopisało ;:196 Możesz częściej Jolu posiedzieć na ławeczce odmłodziłam ją na biało bardziej mi się podoba jeszcze tylko potrzebna nowa pergola dla LO

Obrazek

Obrazek

FLORIANIE masz racje to Bela Lugosi zapomniałam nazwy tego cudnego liliowca .W tym roku zaszalał na całego jeszcze do tej pory kwitnie już przeszło miesiąc ;:167 Gdyby kot nie polował na tę wiewiórkę to nie udałoby mi się ustrzelić jej fotki to zasługa kota :;230

Obrazek

Obrazek

EWUNIU trojeść nie dosyć że przyciąga mnóstwo owadów to jeszcze cudnie pachnie .Jednak to ekspansywna roślina dlatego wylądowała za siatką .Również miłego tygodnia ;:196

Obrazek

Obrazek

KRYSIU nie mam dużo liliowców,bo one żeby brylowały na rabacie muszą być wielkie kępy,dlatego mam zaledwie parę sztuk .Dzięki za radę a propos tojeści orszelinowej też chyba zakopię do wielkiej donicy bo w tym roku są niskie i takie delikatne, a pamiętam że były bardziej dorodne gdy rosły w gruncie.Jednak zbytnio mi się rozrosły i szaleją na całego na rabacie.Krysiu moje pomidory dopiero na 3-4 piętrze zaczęły zawiązywać grona u Ciebie odwrotnie.Uwielbiam stać i fotografować owady szczególnie na tej Trojeści gdy całe gromady brzęczących i nie tylko uwijają sie i delektują pyłkiem .Miłego tygodnia ;:196

Obrazek

Obrazek

AGUSIU pomidor to nie malinowy nie wiem jakie to pomidory, bo część siała Synowa, a inne dostałam od brata już ładne sadzonki .Też się zastanawiam przedwczoraj opryskałam swoje krzewy drożdżami nie wiem czy to coś pomoże, bo już je coś zaczynało brać.Niestety jak ma się ogródek to trzeba się nim zająć, inaczej wszystko zmarnieje, a ja w tym sezonie ciągle w rozjazdach .Ogórki kwitną jak szalone zawiązują owoce, tylko co z nich będzie nie wiem, na razie zdrowiutkie to samo z różami ;:196

Obrazek

Obrazek

HALINKO hortensji niczym nie okrywam W ubiegłym roku okryłam i poniosłam klęskę w tym roku powiedziałam PASS i kwitną jak szalone ;:167 Uwielbiam Czarną Madonnę za całokształt, choć trochę czasem choruje na plamistość ale nic to ;:167 Dobra jest też miksturka z drożdży i niebyt pracochłonna bo tylko zalewasz 10 dkg. paczkę drożdży 10l wody dodaję trochę cukru żeby zaczęły pracować i potem opryskuję wszystko jak leci można też dodać mleka zamiast 1 l wody

Obrazek

Obrazek

LODZIU jaki ze mnie entomolog :;230 gdy byłam też na innym forum mieliśmy takiego moderatora ,który zaszczepił we mnie tę miłość do owadów .Od tego czasu się nimi zainteresowałam, a to tylko po to, żeby nie uśmiercać niepotrzebnie wszystkiego co napotkam na swojej drodze.U mnie nawet te groźne nie muszą się niczego bać no chyba ze są to Ogrodnice niszczylistki czy Kwieciaki malinowce tylko najpierw muszę je spotkać, bo trudno tych drugich wypatrzyć i uśmiercić .U mnie także jeżówki nie chcą rosnąć i nie wiem od czego to zależy te cudne ostróżki to samo tylko ogrodowe mają się dobrze.Sporo roślin nie chce u mnie zamieszkać.Sadziłam w różnych miejscach jeżówki, ostróżki czy dzwonek skupiony i jeden sezon i koniec,wiec dałam sobie spokój .Chryzantema tylko ta margaretkowa żółta zakwitnie i stara odmiana różowej ,a tak poza tym wszystkie padły łupem ślimaków czy po zimie nie powstały. Mogłam szybciej wykopać cudną Red cherry ale liczyłam ze jeszcze sie podniesie po zimie

Obrazek

Obrazek

Spokojnego wieczoru życzę wszystkim ogrodnikom i ogrodniczkom ;:196



Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

:wit Jadziu, cieszę się,że się odzywasz. ;:196
moje pomidorki też coś już bierze, ech :twisted:
Piękne róże nam pokazujesz. Kwitnień i u ciebie nie brakuje przepięknych.To wszystko bardzo cieszy.
I owadzie fotki ;:215
Pozdrawiam cieplutko ;:196
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Aż nie mogłam uwierzyć, jak dawno mnie u Ciebie nie było :oops: Niestety zaległości nadrobiłam tylko po łebkach, ale sama ostatnio rzadko zaglądam na forum i zaległości nie do odrobienia mam w każdym wątku.
Za dużo tego, żeby wszystko skomentować, ale wpadła mi w oko pięknotka. Znam ją jedynie z Waszych ogrodów, ale wszyscy pokazują na jesieni jej koraliki. Chyba po raz pierwszy widzę ją kwitnącą i dopiero teraz wiem skąd wzięła się nazwa. Korale ma piękne, ale kwiaty nieporównywalnie piękniejsze ;:oj
Niesamowita jest Twoja wiedza dotycząca owadów ;:108 Ja ją czerpię jedynie z internetu i nie zawsze potrafię dopasować nazwę do owada. Gdyby ich u mnie było tyle, co u Ciebie, to chyba całymi dniami wynajdywałabym nazwy, ale albo u mnie jest ich dużo mnie, albo nie potrafię ich wypatrzeć. Jestem pod wrażeniem ;:180
Pozdrawiam i miłego tygodnia życzę ;:196
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Portrety liliowców piękne! Cieszę się, że 'Bela Lugosi' trafiła w dobre ręce ;:333
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu
Twoje róże nie przestają mnie zadziwiać , ich piękno sprawia, że nie mogę się na nie napatrzeć.
Pozostałe roślinki też piękne ale królowe są tylko jedne.
Owadziki jak zwykle cudnie uchwycone w kadrze.
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Pięknie kwitną róże Jadziu nie masz żółtych liści? Moje niektóre prawie łyse od grzyba za póżno opryski robiłam. Odechciało mi się róż za dużo roboty przy nich a lato takie upalne, że z domu tylko rankiem lub wieczorem wychodzę. Zeszłego roku pięć razy kwitły a w tym ledwo drugi zaczynają. Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu
Nieustannie podziwiam Twoje gustowne różyce ;:196
Ciekawy przetacznik variegata. :)
Jak tam dalie ,czy coś zdołało zakwitnąć :?:
A ślimaczki grasują :?:
U mnie mniej ,ale pewnie coś kombinują :;230
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witaj Jadziu masz bardzo kolorowy ogród róże kwitną , przepiękna rutewka , której ja się już tyle lat takiej dochować nie mogę. Pozdrawiam ;:167
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”