Familokowego sezon 2020

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu bardzo serdecznie dziękuję za tak miłe niespodzianki,rutewki!!! ;:180 Trzeba je przykrywać w mrozną zimę?
Miałaś juz przymrozki? U mnie były solidne i wykończyły mi dalie (mimo iż je nakryłam) oraz resztki floksów. Tytonie się fajnie utrzymały ale tylko kwiatki młode padły...
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu
Myślałam o Tobie ,że się nie odzywasz ;:196
Gdzie jesteś :?:
Przeczytałam o tym ,że chcą coś robić na terenie ,gdzie uprawiasz ogród ;:oj
Toż całą radość ogrodowania Tobie zabiorą. ;:oj
Przypomina mi się ogródek sopocki ,tam też drżeliśmy cały czas ,że budowa będzie tuż tuż ,co prawda nie w ogródku ,ale blisko wszystko było.
Z dwóch stron przeżyliśmy roboty ,zniszczenia były , ale ogródek trwa nadal...
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3254
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu i ja przybiegłam się przywitać i zobaczyć ogród w jesiennych barwach. ;:168
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witam serdecznie wszystkich gości .Cieszy mnie ,że nie zapomnieliście o mnie ;:196 Ostatnimi czasy jakoś ogarnęła mnie niemoc ,niechęć gdy dowiedziałam sie o budowie za ogrodzeniem mojego ogródka domków .Terenu jest bardzo dużo do zagospodarowania, bo sporo nieużytków tam jest, gdzie jesienią buszują dziki i nawet sarnę można było zobaczyć z okna. Jednak na razie dałam sobie spokój z myślą o zabraniu ogródka, zobaczymy co los nam zgotuje.Nie warto się na zapas martwić bo tylko organizm na tym cierpi. Róże nadal czarują ,chociaż nie w takiej ilości ,ale jest jeszcze sporo pąków na krzewach

Obrazek

Obrazek

JOASIU witam Cię serdecznie i cieszę sie ,że pamiętasz jeszcze o mnie ;:196 Za to masz cudną o tej porze bardzo energetyczną Rhapsody in blue i cudną ;:167 Rose der hoffnung

Obrazek

Obrazek

AGUSIU ;:196 pierwszy raz mi się zdarzyło ,że do takiego stopnia ogarnęła mnie niechęć nawet do tego stopnia że rzadko zaglądałam do ogródka .Dobrze ,że aparat był calutki czas na posterunku, to zawsze można było strzelić jakąś fotkę.Cóż gdyby ogródek był na terenie kopalnianym to byłoby inaczej .Niestety teren jest bardzo rozdrobniony nie wiem jak to wtedy budowali, bo część należy do kopalni, a druga połowa ogródka należy do kogoś innego to samo podwórko.Pokićkane to wszystko ;:222 Mieczyki abisyńskie cudnie skomponowały się z szałwią celowo tak posadzone :)

Obrazek

Obrazek

IGUSIU przepraszam że zaraz nie odpisałam .Radziłabym okryć te rutewki bo one dopiero przywędrowały do Ciebie .U mnie jeszcze jako takich przymrozków nie było tylko raz były białe dachy ,ale ogródka to nie dosięgło, bo dalie do końca były śliczne .

Obrazek

Obrazek

BEATKO chryzantemy dały do wiwatu oczywiście moje stare, bo niestety żadne nowości nie przetrwały.Moje stare poszalały na całego porosły na wielkie krzaczory nawet ślimaki nie dały im rady ;:196

Obrazek

Obrazek

HALINKO na żadne kiermasze już nie chodzę, a nawet nie wiedziałam ,że był jakowyś kiermasz.Mój ogródek juz niczego nie pomieści :;230

Obrazek

Obrazek

ANIU znów zjawiłam się i myślę że teraz już na stałe, bo jakoś czuje sie o wiele lepiej .Niestety po koronie nie umiem dojść do siebie i wciąż coś mi dolega ;:196 Tego pstrego floksa dostałam od Iwonki [0042] i to jest nowość oby fajnie się rozrósł .Miałam kiedyś takiego 'Elisabeth' ,ale po paru latach mi zmarzł .Aniu może Twoja to jakaś inna delavaya, swoją kupiłam pod taką nazwą

Obrazek

Obrazek

DOROTKO ;:196 ;:196 wiesz za co, liczę że wszystkie rośliny dadzą radę lepiej niż sklepowe .Oby fajnie się rozkrzewiły i radowały Twoje oczy, a przy okazji także nasze, bo będą cudnie skomponowane.

Obrazek

Obrazek

EWUNIU szałwie już w przechowalni czekają na następny sezon to samo pelargonie .Lilii w tym roku nie kupowałam no chyba, że wiosną znów jakieś dokupię z wyprzedaży.Kupiłam tylko tulipany, narcyzy i hiacynty .

Obrazek

Obrazek

FLORIANIE to zestawienie płomyków mam od dawna .Miałam oczywiście gdzieś nazwy ,ale w tym roku nawet nie chciało mi się szukać. Oranżowy to Adessa orange przechodzi lekko w czerwień jest cudny .

Obrazek

Obrazek

HALINKO rutewki są warte posiadania a w tym roku moja Delavaya dała czady bo wypuściła sporo nowych pędów. Szkoda ze następna biała nawet jednego kwiatka nie pokazała.Kurcze nie umie zatrybić na nowym miejscu .Piegowate lilie to i moja miłość uwielbiam te pieguski. Captain Hoyward to ukorzeniona róża od Anusi [tara] ma cudne kolory ;:167 U Ani to potworek, a u mnie zaledwie 1m wys ale w tym miejscu gdzie rośnie nie mogę mieć go wyżej .Nie wiem czy czasem nie zmieni miejsca, bo rosnąca przy pergoli Maritim w tym roku nie umiała sie pozbierać po zimie i nie wiem czy nie opuści ogródka ;:174 , a ma takie cudne kwiaty, a w ubiegłym sezonie dała czadu do samej jesieni i to chyba dało jej popalić

Obrazek

Obrazek


ANDRZEJUniestety większość ogródka jest w niebezpieczeństwie,gdy zaczną mierzyć. Zostanie mi altanka i miejsce przy grilu, a reszta pójdzie pod koparkę no i różaneczniki zostaną i nie wiem czy Elżbietkę da mi się uratować,bo jest na granicy ;:174
any57 pisze: w ostateczności mogą tylko część przekopać
Część czyli tam gdzie najładniejsze róże ;:174 .

Obrazek

Obrazek

Życzę wszystkim miły gościom udanego tygodnia ;:196

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witaj, Jadziu ;:168 , nareszcie pokazałaś swoje kwiatuszki, w ogródku nie tkniętym jeszcze mrozem ;:oj Moje biedactwa dostają po nosach przymrozkami już od miesiąca. Jeszcze wcześniej ogród chroniły liście na drzewach, a teraz już mrozek wchodzi coraz głębiej i zaczyna królować szarość, a u Ciebie róże kwitną w najlepsze ;:138 . Chryzantemka kwitnie obficie i pięknotka obsypała się ślicznymi koralikami :tan
Mam nadzieję, że już nie opuścisz swojego ogródka i nas na tak długo ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu jak miło Cię znowu widzieć ;:196 ale i mnie ostatnio też ogarnia jakaś niemoc i nic mi się nie chce ;:145
Mam nadzieję, że ogródka Ci nie zabiorą czego z całego ;:167 życzę. Może warto by było wykupić ten kawałek ziemi od UM, nie rozważałaś tego :? Wcześniej może figurowały jako grunty rolne, teraz już mogli przekaształcić na działki budowlane to i cena odpowiednia :wink:
Przepięknie kwitną Ci jeszcze róże i cudowny krzaczek pięknotki ;:333 gdyby nie daty na zdjęciach to trudno by mi było uwierzyć, bo u mnie przymrozki od 8 pażdziernika ;:oj
Pozdrawiam ;:167 i życzę zdrówka ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu ;:196
Przepięknie kwitną jeszcze o tej porze Twoje róże :!:
Mam nadzieję ,że oszczędzą Twój ogród jednak ,serducho boli ,jak się pomyśli...
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Po różach wcale nie widać nadchodzącej zimy ;:oj
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu
Pięknie się trzymają te Twoje królowe.
Niemoc i mnie dopada ale to wynika chyba już z jesiennych klimatów,braku czasu dla siebie, braku światła itp rzeczy.
Myślę , że te piękne ogrody pozostaną. Zieleń potrzebna jest człowiekowi a nie beton.
Hortensje w brązowych kolorach mają swój urok.
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3254
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu dziękuję za pokaz pięknych różyczek ;:168
Wiem co to znaczy niemoc, bo sama się borykam z sytuacją bez wyjścia.
Życzę aby wszystko pomyślnie się rozwiązało.
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witaj Jadziu poddałaś mi myśl żeby jeszcze pstryknąć hortensji zdjęcie póki pompony jeszcze ma ,super się prezentuje ;:63
pięknotka to moje marzenie ale ciągle się nie składa żeby ją zakupić ,może to zwiastun że jak mam dużo do zrobienie to jeszcze trochę pochodzę :D Ostatnie dni są takie przybijające szczególnie dla reumatyków ale i sercowcy ciężko takie dni znoszą,więc dobrze że mamy kwiatki wspomnienia i forum przemiło pospacerować po Twoim ogrodzie :heja DUŻOO ZDRÓWKA ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witam serdecznie miłych gości w ten niezbyt przyjazny dzionek .Pogoda typowo jesienna i zapowiadają przymrozki dobrze ,że wszystko mam już schowane Zdrowie i wigor na razie mi dopisuje z czego bardzo sie cieszę :heja oby tak dalej .Dzisiaj pokażę trochę spóźnionych ,bo październikowych fotek .

Obrazek

Obrazek

JOLU gdyby zabierali mi ogródek to dostaniesz moją Pięknotkę, bo nie dam jej pod koparkę :( gdyż to cudny krzew .Nawet wiosną ładnie wygląda z koralikami gdy kwitnie Złotlin.Dostałam ukorzenioną sadzonkę od naszej Elusi [Elizabetka] Dla Ciebie też dużo zdróweczka w ten trudny czas ;:196 ;:196

Obrazek

Obrazek

JOASIU starzejemy sie to normalna kolej rzeczy i siły gdzieś nas opuszczają ;:131 .W dodatku mamy takie nieciekawe wirusy krążące wciąż i wciąż czyli strach się bać. Nie możemy sie im poddać, bo nas zniszczą trzeba z nimi walczyć ;:196 ;:196

Obrazek

Obrazek

EWUNIU[ewita44] hortensje w każdej fazie podobają mi sie nawet takie brązowe.Tylko jednej hortensji ścięłam kwiatostany bo są brzydkie reszta ma je dalej Czekam aż pojawią się na ich głowach białe śniegowe czapeczki. Zdróweczka ;:196

Obrazek

Obrazek

EWUNIU wolałabym żeby moje róże poszły już spać bo to niedobrze dla nich .Jednak dla nas jeszcze jakieś pocieszenie patrząc na ich kwiaty wspominamy cudne pachnące różami lato ;:167 ;:167

Obrazek

Obrazek

AGUSIU wolę myśleć negatywnie, żebym potem mogła sie cieszyć z ewentualnego pozostawienia w spokoju mojego ogródka.Jednak zobaczymy co czas przyniesie. Zdróweczka i cudnej jak na tę porę pogody żebyś zdążyła uporać się ze wszystkimi pracami.

Obrazek

Obrazek

HALINKO od poprzedniego faceta który wykupił teren próbowaliśmy z sąsiadem wydzierżawić teren ,ale tylko na rozmowach się skończyło. Teraz chyba kto inny to wykupił. Nawet nie wiadomo z kim trzeba by było rozmawiać .Nic to, pożyjemy, zobaczymy ;:196

Obrazek

Obrazek

MARTUSIU nie zamierzam Was opuszczać i pierwszy raz zdarzyła mi się taka przypadłość czyli awersja od FO, a także ogrodowa. Co to się dzieje z ludziami :wink: to chyba następstwo po wirusowo- po szczepienne, że wiecznie cosik mnie dopada..Nasza Amelka tez wiecznie niedomaga już miała iść po 2 miesięcznej przerwie do przedszkola to znów dostała ospę ;:222 Zdróweczka dla nas wszystkich ;:196 ;:196

Obrazek

Obrazek

Życzę wszystkim dobrego tygodnia w zdrowiu i przy sprzyjającej jeszcze pogodzie ;:196

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Dopiero teraz zrozumiałem Jadziu jak ci chcą okroić ogródek :(
Musiałem spojrzeć z góry i teraz rozumiem dlaczego dom ma jedną ścianę na ukos - tak idzie granica .... faktycznie tylko altanka i grill :(
Smutnie mi :(

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”