Familokowego sezon 2020

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Rutewka Ellin niesamowita :D Co roku masz taki gejzer?? A Hayes Starburst to jest cały biały czy zmienia kolory?
Ogród piękny ;:138 i wcale nie widać braku gospodynii.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witam serdecznie miłych gości .jesień idzie wielkimi krokami, codzienne deszcze świadczą o tym, a także spadające brunatne liście kasztanowców .Niestety kasztanów nie będzie zbyt wiele ,a jeśli już to malutkie sztuki, a tyle deszczu u nas spadło ;:174 .Jednak róże dziękuję za to podniebne podlewanie .Sporo róż wypuściło młode łodyżki zdążą zdrewnieć do zimy .LO tak się rozrosła że będę musiała sporo pędów wyciąć, bo pergola ich nie utrzyma.Pięknotka też już powoli zaczyna się ubierać w koraliki.Ogórki jeszcze sobie radzą to samo pomidory ,a tak sie bałam że te deszcze je zabiją. Szkoda ze tego oprysku nie zrobiłam szybciej wtedy więcej bym ich uchroniła-- no cóż ...Patagonki tak się rozsiały ze muszę wyrywać bo wszędzie las :;230

Obrazek

Obrazek

IGUSIU Elin każdego roku taka ukwiecona ,ale też każdego roku muszę wykopać kawałek, bo pożarłaby mi liliowce .Hayes Starburst z bieli przechodzi w zieleń ,a potem jej kwiaty brązowieją.Jeśli byś chciała to zrobię Ci sadzonkę Elin

Obrazek

Obrazek

DOROTKOnie pamiętam czy wysłałam Ci wiosenną, czy Elin powinna być podpisana .Pożyjemy zobaczymy .Pod Twoją troskliwą opieką wszystkie roślinki mają uśmiech na buźkach ;:167 .W glinie wszystkie roślinki lepiej sie czują niż na moich piaskach no chyba ze byłby taki deszczowy sezon jak w tym roku .Tobie też życzę miłego weekendu ;:196

Obrazek

Obrazek

HALINKO nie wszystkie róże są zdrowe jedna żadna nie jest bez kiecki :wink: Bujnie spadają liście Doktorka, a i Schwarze Madonna ma prawie gołe nogi .Jednak tym sie nie przejmuję .Dzisiaj wreszcie dokończyłam czyszczenie chodnika z trawska i chwaściorów, bo w kamyczkach mają się dobrze, ale po deszczach lepsze czyszczenie .Jednak komary nie ustępują nawet gdy świeci słońce wciąż atakują ;:222 Tak to Scheherezada miała 30 kwiatków tak samo jak jej koleżanka po przeciwnej stronie.Dzisiaj ścięłam im nasienniki.Pamiętam jak kiedyś przesadzałam tę lilię to cebulka miała wtedy średnicę 16cm .Mam też pełne lilie i zastanawiam sie czy je wykopać czy zostawić w glebie i grubo okryć liśćmi i stroiszem ;:224 bo szkoda by mi ich było gdyby zmarzły ;:3 niedzieli ;:196

Obrazek

Obrazek

EWUNIU Schwarze Madonna niestety nie pachnie i lubi chorować , ale po za tymi felerami jest bez zarzutu .Mnie to nie przeszkadza, bo jak zakwitnie to jestem w niebie ;:167 ;:167 Wiesz że nawet nie wiem czy Warszawa pachnie może delikatnie tak jak Westerland. Dostałam ukorzenioną sadzonkę od forumowej koleżanki

Obrazek

Obrazek

EWUNIU [jolifleur] widzę ze też uwielbiasz tego cudnego liliowca Frans Halls ,bo masz go nawet w avatarku .Też bardzo go lubię, a w tym sezonie super kwitł bardzo długo.

Obrazek

Obrazek

ELUŚKO w sezonie niestety mamy mało czasu ,choć słonko długo świeci .O chęciach coś mogę powiedzieć, bo jak jeszcze dotąd zawsze miałam ochotę i wcześnie leciałam do ogródka ,a w tym roku jakieś takie zniechęcenie mnie wzięło.Nie wiem czy to starość czy coś innego a i siły już nie te .Każdy rok jest inny mam nadzieje ze jeszcze długo będę mogła sie cieszyć z mojego kawałka szczęścia ;:167 ;:196

Obrazek

Obrazek

ANIU no Pinky nie ma zbyt dużo słońca ono tak się kręci nad ogródkiem.Możliwe ze też ma zbyt ciasno pod nogami i musi sie na szerokość korzenić zamiast w dół .Niestety pod nią są mury których nie da się rozbić. Jednak to nie ma wpływu na wybarwienie ,ona dopiero później nabierze bordowego koloru.Rutewka Elin też warta posiadania ;:196

Obrazek

Obrazek

Życzę wszystkim gościom tym piszącym i tym tylko przemykającym miłego i ;:3 weekendu



Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

:wit Jadziu.
Zdrowe, ładnie ukwiecone róże to bardzo przyjemny widok ;:333
Ciekawy ten pstry flos.Z samych liści już jest dekoracyjny.
Piękna rutewka. Moja jaby nie mam tych frędzelków. :roll:
Pozdrawiam i dużo ciepełka przesyłam ;:196 ;:167
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

JAKUCH pisze: i już zaczęłam szaleć w ogródku .Niestety znów zawisł nad nim miecz ,bo na teren znów wkroczyli mierniczy .Maja z wiosny budować domki to już chyba nic mi nie pomoże
;:oj To niemożliwe!
Znam twój ogródek i wiem (tak mi się wydaje) w jakiej odległości można się budować. Teraz szczęściem jest ta bliskość domu - w ostateczności mogą tylko część przekopać by poprowadzić media, ale to żadna pociecha dla ciebie :(
Jestem dobrej myśli i trzymamy kciuki ;:333
Pozdrawiamy
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu rutewka Delavaja rewelacja ;:333 Na żywo jeszcze jej nie widziałam, wpisuję na listę chciejstw :heja
Mieczyki abisyńskie pięknie kwitną, a u mnie poszły w liście , widocznie karmiłam nie tym co trzeba ;:306 Lilia nakrapiana też ;:333,nie wiem dlaczego ale te piegowate najbardziej mi się podobają :wink: Róże chwalę za każdym wejściem, ale i tym razem potwierdzam, że są cudowne, a Captain Hoyword ma piękny malinowy kolor, układ płatków i co najważniejsze sztywno trzyma głowę, takie lubię ;:333
Jadziu lilii i tulipanów troszkę zamówiłam, ale S..już nie było i w jej miejsce zamówiłam Leslie Woodriff. Sąsiadce udało się zamówić, i jedną dla mnie :D
Pozdrawiam cieplutko i życzę ;:3 dni ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Płomyki wiechowate masz wspaniałe! Widać to zwłaszcza na zdjęciu, gdzie są na drugim planie; trzy zupełnie inne kolory: amarantowy, lilafiolet i pomarańczowy! Piękne zestawienie!
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu
Piękny duet szałwii ''Amistad'' i mieczyków abisyńskich. ;:138
No i róża ''Jacques Cartier'' przecudnej urody. :D
U mnie różyce skromnie powtarzają ,faktycznie Doktorek łysieje i brzydkie plamy ma.
Ogórki podobne kształty mają ,noce zimne i nie rosną tak już. :wink:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu
Rutewka, róże ,szałwia i floksy cuuuudne.
Lilie piękne, ja planuję jeszcze dokupić drzewiaste bo w tym roku jeszcze bardziej się w nich zakochałam. Piękny miały wzrost i zapach unoszący się z daleka.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu ;:196 Roślinki posadzone i mam nadzieję, że będą wspaniale rosły, bo podarowane z serca ;:167
A co Tam u Ciebie w ogródku? Pokaż nam jego jesienną odsłonę ;:108
PS. Zajrzyj koniecznie na pw ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadzia kochana stęskniłam się już za tobą i twoim ogrodem ;:173
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4134
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witaj Jadziu byłaś może dzisiaj na kiermaszu kwiatowym w Chorzowie. Moja znajoma pojechała na spacer i przez przypadek natchnęła się na kiermasz kupiła lilie, i jakieś trawy, i miód. Ja nic nie wiedziałam nie znalazłam ogłoszenia.
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witaj, Jadziu ;:196
Jak tam chryzantemy? Jest tak cudna jesień, że powinny nas cieszyć troszkę dłużej niż zwykle.
Pozdrawiam bardzo serdecznie ;:3
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu bardzo serdecznie dziękuję za tak miłe niespodzianki,rutewki!!! ;:180 Trzeba je przykrywać w mrozną zimę?
Miałaś juz przymrozki? U mnie były solidne i wykończyły mi dalie (mimo iż je nakryłam) oraz resztki floksów. Tytonie się fajnie utrzymały ale tylko kwiatki młode padły...
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”