Familokowego sezon 2020

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witaj Jadziu. ;:196
Psychicznie wykończyło nas lato plagą ślimaków, deszczami i zimnymi dniami, wysiłek fizyczny nie zrekompensował się. Mnie dobija sytuacja zdrowotna zmuszająca nas do zamknięcia, Ty masz chociaż chusteczkę swojej ziemi gdzie możesz wyjść i zwiesić oko na późno kwitnących różach. Musimy szukać chociaż promyka nadziei, ja będę się go pazurami trzymać. Tobie też wysyłam tylko pozytywne fluidy.
https://www.hurtowniazrodlo.pl/dane/sou ... aj-sie.jpg
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witam wszystkich miłych gości baaardzo serdecznie i proszę o wybaczenie ze zaniedbałam wątek ;:196 ;:196 Niestety jakoś ostatnio nie miałam nawet ochoty wchodzić na forum tak mnie zniechęcił ten sezon .Dziękuję wszystkim za życzenia imieninowe.Chociaż obchodzę urodziny ale życzeń od ;:167 nigdy zbyt dużo ;:196 ;:196 U mnie tylko szczątkowe kwiaty w ogródku .Najbardziej wyrywna to Angela ta nadal ma kwiaty, chociaż już nie grzeszą urodą :wink: Ostatnia dalia wsadzona do gruntu miała calutki czas łodygi i liście ,chociaż pąki kwiatowe pożarły ślimory .Wczoraj ją wykopałam miała zgniłe wszystkie łodygi, jednak bulwy miała jędrne zdrowe .Ciekawe jak przezimuje .Wszystkie daliowe bulwki już schowane, ciekawe czy w przyszłym sezonie coś z nich będzie, bo nawet nie pakowałam ich w gazety jak każdego roku, tylko zostawiłam w donicach w których "rosły" a raczej wegetowały. obiecałam pokazać nową rabatkę z Rh i paprociami .Jestem ciekawa jak będą rosnąć w towarzystwie pobratymców. Dosadziłam im Novą Zemblę i azalię Princess Anna i Wietlicę Red beauty, a miałam już Silver Falls Dołożę tam jeszcze parę wrzosów żeby tym dwóm było raźniej .Tak było do deszczy teraz wszystko zmarniało ;:174

Obrazek

Obrazek

GRAŻYNKO dziękuję za pozytywne fluidy ;:196 obiecuje ze nie dam sie ,a jak będzie zobaczymy ;:224 .Wiem ze mam ogródek przy domu ,ale czasem nawet nie chce mi się tam wchodzić a idę bo muszę wyrzucić odpadki na kompost a przy okazji pozbierać to tałatajstwo.Teraz już się pochowały te gadziny, żeby ze zdwojoną mocą wyruszyć wiosną na łowy :evil:

Obrazek

Obrazek

KAROLCIA dzięki serdeczne za życzonka wraz z pięknym naręczem astrów ;:196

Obrazek

Obrazek

EWUNIU Tobie również serdecznie dziękuję za życzenia i pamięć oraz za cudny bukiet ;:196 Z pewnością już masz wszystko posadzone włącznie z cebulowymi .Ja w tym roku nie mam ani jednej tulipanowej cebulki, może wiosną będą jakieś wyprzedaże w szkółkach to posadzę

Obrazek

Obrazek

LODZIU serdecznie dziękuję za życzenia i bukiet z dalią przecudnej urody ;:196

Obrazek

Obrazek

DAYSY a od Ciebie całe naręcze róż ;:167 wraz z życzeniami ;:196 Chociaż te mnie w tym roku nie zawiodły i cudna La Villa Cotta jednak pokazała kwiat ;:196 Gdybym nie miała w doniczkach tego wilczomlecza też zostałby pożarty przez te gadziny nie miałam prawa ich postawić na rabacie, bo już różniste się pojawiały

Obrazek


Obrazek

ANUSIU nie zawsze ma się venę do pisania ostatnio jakoś mnie tak wzięło jak nigdy dotąd. Dziękuję za życzenia i bukiet liliowców ;:196 Na tej fotce kwiatostany rutewki Delavaya spodobały mi się ;:180

Obrazek

Obrazek

ANETKO witam serdecznie. Spaceruj do woli jeśli odpowiadają Ci klimaty

Obrazek

Obrazek

KRYSIU oczywiście przynęta w postaci obierek okraszonych dodatkowo paroma granulkami to dobry wabik tylko trzeba systematycznie usuwać przybyszów. Te gady przez jedną noc potrafiły pożreć calutką bananową skórkę została tylko gruba końcówka.Cieszę sie ze fajnie rozmnożyłaś Amistad i z pewnością takie połączenie było superowe ;:333 W kompostowniku też było ich mnóstwo mam nadzieję ze Prosionki i mrówki uporały sie z ich jajeczkami jak to czytałam

Obrazek

Obrazek

EWCIA moja Amistad będzie w tym roku na korytarzu ,a młode sadzonki w domu .Ona wytrzymuje do -5 *a w ubiegłym roku wykopałam z gleby i w doniczce dałam do przechowalni .Przeżyła tylko deszcze i ślimory mi zabiły obie sadzonki

Obrazek

Obrazek

DOROTKO róże to mocne zawodniczki nie powala ich byle co .Wiosną wszystkie cudnie wystartują przy Twojej troskliwej opiece. Szkoda że szybciej nie wiedziałam ,ale mam w doniczce szafirki i orlikolistną rutewkę Oczywiście będę pamiętać o Tobie w razie gdybym coś miała usunąć ;:196

Obrazek

Obrazek

BEATKO biedna dalia została dopadnięta przez ślimaki jednak leciutko rozchyliła kwiat Podgryzły jej połowę łodygi walczyła i nie poddała sie tym gadom .Muszę zajrzeć do przechowani możliwe tam już otwarła ten kwiat do końca

Obrazek

Obrazek

Życzę wszystkim miłego wieczoru
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4326
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Ciekawe Jadziu, czy byś zgadła jakie róże u nas jeszcze kwitną w najlepsze :wink:
odpowiem - te od ciebie - Angela, Pretty Sunrise. Elmshorn, Eyes for You cała zapączkowana jeszcze. Inne też jeszcze kwitną ale najbardziej te wymienione, aha pąki ma jeszcze Burgundy Iceberg i wczoraj jeden się rozwinął.
Elżbietki ładnie urosły i już się cieszę na następny rok.
Pozdrawiam :wit
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

ANDRZEJU no to masz obfite kwitnienie .U mnie tylko Angela ma mnóstwo sfatygowanych deszczami kwiatów rozwinął swoje skrzydła biedny Gebruder Grimm .Niestety klęska w tym roku ;:222 chyba pozwolę bylinom tym ekspansywnym na rozrost bo wsadziłam je do gruntu zamiast kisić w donicach .Niestety nie dawały tego efektu na jaki oczekiwałam .Zawsze mogę im trochę pogrozić szpadlem jak za bardzo będą się rozwalać na rabatach :) Artemis też jeszcze ma parę kwiatów, ale Elmshorn dawno poszedł spać .Po pierwszych przymrozkach zacznę biegać z sekatorem
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Marcinki o tej porze roku nadrabiają urodą, zawsze takie chętne do kwitnienia.
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu
Piękne te Twoje zdjęcia z kwiatuszkami.
Wiem, że tak jak ja obchodzisz urodziny ale nie zaszkodzi złożyć życzeń w imieniny.
Już mam cebulowe posadzone, jedynie pacioreczniki mam do wykopania.
Większość drzew zgubiło liczne liście a orzech włoski już jest łysy.
Fajne te marcinki i chryzantemki.
Też muszę sobie te zimujące chryzantemki posadzić.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

To prawda Jadziu :wit nie zawsze ma się wenę do pisania a nawet do zaglądania i czytania .
Znam to.
Róże pięknie ci kwitną. piękna ta żółta chryzantema.
I wypatrzyła śliczne różowe ale takie czerwonawe marcinki.
hortki jak zawsze piękne. Nawet jak już całkiem z brązowieją, to ładnie nam ogrody zdobią.
A ten żółty ładny kwiatuszek to dziurawcowy ?? Czy co to jest ???

Zdróweczka życzę i dobrego tygodnia. ;:196
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4135
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Pociesz się Jadziu bo ja z dalii też nic nie mam w tym roku dwie na dziesieć kwitnie pojedynczymi kwiatkami.
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witaj Jadziu ;:196
Widzę, że ślimaki dały Ci w tym roku nieźle popalić ;:222 Strasznie są żarłoczne, a najgorsze, że nie mają naturalnego wroga. Są takie obrzydliwe, że nikt nie chce sie na nie połakomić.
Może mimo wszelkich przeciwności, dali uda się rozwinąć pak i przynajmniej taką przyjemność będziesz miała, w tym niełatwym sezonie?
Rozumiem zniechęcenie, ale jednak ogródek pod domem, to duże ułatwienie w dzisiejszych czasach. Czasami są gorsze dni, ale jak są te dobre, to tylko robisz "myk" i już jesteś na swoich włościach. Ciągle coś jeszcze kwitnie, różyczki nie odpuszczają, tylko się cieszyć. Z nich są prawdziwe terminatorki ;:138
Pnące róże tniesz w całości, czy zostawiasz najmłodsze pędy? Mam z nimi niewielkie doświadczenie i zawsze tnę na czuja.
Pozdrawiam i zdróweczka życzę ;:196
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2319
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Piękne kwitnienia miałaś. U mnie nadal całkiem ładnie kwitną dalie ale muszę już wykopywać, by zdążyć do grudnia.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

No i znów trochę zabalowałam :wink: jakoś ta vena mnie opuściła, gdy zabrałam się za drutkowanie. W międzyczasie zrobiłam sweterek dla Amelki do tego torebkę a teraz zabrałam sie za tworzenie skarpetek .To moje najnowsze wyzwanie ale chyba skorzystam z łatwiejszego wzoru ,bo zbyt ściśle je zrobiłam .No cóż wszystkiego trzeba sie naumieć, a w ogródku tylko niezawodna Angela nadal ma kwiaty oczywiście trochę sfatygowane. Hortensje po tych deszczach nie wyglądają zbyt ciekawie .Kurcze ślimaki dalej przychodzą na wyżerkę oczywiście nie w ilościach hurtowych ,ale jednak .Teraz dopiero nieliczne płatki pokazały się na złocieniu czerwonawym, a cudna chryzantema Czechowski wcale nie zakwitła, wiec nie wiem czy te sterczące gołe badylki to ona. Witam serdecznie wszystkich miłych gości niestety nowych fotek brak, bo juz nawet nie chce mi się brać aparatu do ogródka

Obrazek

Obrazek

FLORIANIE czy to ładne kwitnienia nie wiem ;:224 w ubiegłym roku miałam kwiecisty ogród jesienią .Z pewnością już zacząłeś wykopki daliowe bo przy takiej ilości to trza się sprężać

Obrazek

IWONKO dalia dopiero w przechowalni zaczyna rozkwitać szkoda ze tam nie ma światła .Zajrzałam wczoraj to i następna która miała pąki też rozwinęła kwiat to chyba ta od Ciebie Creme de Cassis, bo kolor by mi pasował ;:196 No tak myk i już jestem w ogródku, tylko nie zawsze mam na to ochotę po takim sezonie jaki był .Róże rzeczywiście szczególnie Angela to prawdziwa terminatorka reszta już poszła spać.Jeśli chodzi o scinanie pnących to oczywiście wycinam cieniutki na których nie pokażą się kwiaty ,a tylko ciągną soki i te najstarsze pędy. Bez zmiłowania ściełam Maigolda ze starych pędów, niestety młode są za siatka i sama nie dam rady ich przeciągnąć do ogródka musi mi ktoś pomóc, bo to terrorystka zakolcowana na jamen . Zdróweczka ;:196

Obrazek

HALINKO cóż począć taki sezon był w tym roku ze lepiej puścić go w zapomnienie .Mam tylko nadzieję ze przyszły sezon będzie o wiele lepszy

Obrazek

ANIU te marcinki siedzą w miejscu nie rozłażą sie po rabacie tylko mają zbyt wiotkie pędy i muszą być calutki czas związane, bo inaczej leżą ,ale kolor mają zabójczy widoczny z daleka .Nie wiem czy to Alma Potschke,ale kolorystycznie podobny. Muszę je wiosną posadzić w inne miejsce obok Pięknotki ,bo wykopałam z tego miejsca różę nie miała tam racji bytu.

Obrazek

EWUNIU chryzantem zimujących mam parę ale przez też wiecznie obżerane pędy nie pokazują całego swojego uroku .Tylko jedna chryzantema nie patrząc na ślimaki rozrasta się nieprzyzwoicie tą mogę się podzielić U mnie paciorecznik tylko w takiej fazie mógł sie pokazać, bo też ciągle był atakowany, a to ulubione kwiaty synowej

Obrazek

GRAŻYNKO gdyby nie deszcze jeszcze można by się nacieszyć marcinkami tak jak winobluszczem na ścianie. Niestety wszystko wzięło w łeb przez te ciągłe deszcze ;:222


Obrazek

Obrazek

Życzę wszystkim miłej i słonecznej niedzieli i zdróweczka dla wszystkich
Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witaj Jadziu
U Ciebie paciorecznik jeszcze ładny, u mnie na sporą ilość wsadzonych (większość czerwonych)niestety tylko 2 miały kwiatki , które szybko opadły chyba z powodu zimnych ostatnio nocy.
Tak więc w tym roku u mnie sezon pacioreczników nieudany (fakt, że część wsadzonych miałam w półcieniu).
U mnie róże jeszcze tworzą pączki , część zmarzła po nocy z środy na czwartek (po dyżurze nocnym skrobałam szyby samochodu).
Chryzantemy w donicy przed domem częściowo zmarzły ale za to begonii nic na razie nie rusza.
U Ciebie nie mogę się napatrzyć na te chryzantemki.
Zdrówka życzę bo wczoraj nasze województwo wysunęło się na czoło w statystyce covidowej. ;:222
Mam nadzieję, że to pieroństwo jak szybko przyszło tak szybko nas opuści.
Pozdrawiam cieplutko ;:3
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3255
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witaj Jadziu. ;:196
Ja również życzę dużo szczęścia, radości, uśmiechu, mnóstwo wiary, wytrwałości, siły, samych przyjemnych i spokojnych dni
.Jeszcze róże kwitną? U mnie koloru w ogrodzie dodają przebarwiające się forsycje i berberysy. poro masz kwiatuszków o tej porze .
Kiedyś próbowałam robić na drutach , nawet udało mi się zrobić kawałek skarpetki i na tym zakończyłam. Może kiedyś wrócę do drutkowania. Czy szydełkujesz?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”