Ogródek Gosi 18

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Soniu, ja uwielbiam wszelkie rdesty.
Najbardziej lubię rdest pokrewny. Rewelacyjnie kwitnie cały sezon, zadarnia przód rabaty. Inne rdesty, jak rdest wężownik kwitnie wiosną i powtarza o tej porze, a himalajski zaczyna dopiero w lipcu i kwitnie do tej pory.
Rozrastają się, ale chyba nie są zbyt ekspansywne, łatwo je usunąć w razie czego.
Ja też kupiłam mało tulipanów, bo zazwyczaj kupuję w marketach. Zdziwiłam się, że w połowie września nie było już żadnych cebulek.
Jeśli nie kupię przez internet, to w przyszłym roku będę miała mało tulipanów.

Maryniu, to zdjęcia z połowy września. Czyli jeszcze lato :D


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Gosiu, zawsze z przyjemnością zaglądam do Twojego ogrodu i zawsze znajdę w nim coś ciekawego ;:108 Tym razem w oko wpadły mi trawy. Nie znam się na tym kompletnie, a do nowego ogrodu na pewno jakieś zaproszę. Może mogłabyś doradzić jakąś nie ekspansywną, dość zwartą odmianę, która na dodatek nieźle zimuje... Mam nadzieję, że moje wymagania nie są zbyt wygórowane? :wink: Trawa może być wysoka.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Dorotko, ja lubię wszystkie trawy.
Tylko co masz na myśli pisząc o tym, żeby nie była ekspansywna?
jeśli chodzi o rozrastanie, to większośc traw, jeśli dam im słabszą ziemię nie bedzie zbyt mocno się rozrastało
Przynajmniej tak jest u mnie. Sadzę zazwyczaj w moje, jak wiesz ubogiej. Jednak jak wiesz wszystko po kilku latach sie rozrasta.
Po podzieleniu miskantów, musiałam dosypać ziemi, żeby uzupełnić braki po karpie. I wtedy zaczęły bardziej intensywnie rosnąć.
Rozplenic jeszcze nie dzieliłam, ale warto zostawić im więcej miejsca, żeby mieć spokój na kilka lat. Uwielbiam prosa.
Ale chyba najbardziej wszelkie molinie. One na pewno nie sa problemowe.
jeśli chodzi o to, że trawy lubią się rozsiewać, to też mam takie. Z tym też może być problem, ale ja po prostu wyrywam.
Wszelkiego rodzaju ostnice sieją się na potęgę, ale najbardziej pony.
Jej mam najwięcej w ogrodzie.
Z ostnic lubię też brachytrychę.
Gdybym mogła zakładać ogród od nowa, na pewno posadziłabym więcej traw
Nie wiem czy Ci pomogłam?
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Gosiu taki dziwny ten rok! jedna rutewka u mnie nim zakwitła to uschła w pączkach. Piszesz u Lucynki o jarzmiankach...moja/jej jarzmianka mrok rocznie kwitnie tylko raz latem...długo ale nie powtarza. Mam czerwoną która zawsze kwitła dwa razy bo szybko przekwitała i rozsiewałam się więc obcinałam uschnięte nasienniki i dzięki temu miałam dwa kwitnienia. Niestety w tym roku nie powtórzyła mimo dotychczasowego postępowania.
Bardzo mi się podoba dalia pojedyncza z ostatnich zdjęć, moja siane dopiero teraz się rozkręcają i powinnam je chyba siać w lutym, żeby mieć wcześniej radość z kwiatów :D Czytałam co piszesz o rdestach...ja też je lubię nawet coś dokupiłam, a razem z nim cało pudło innych roślin ale po zastanowieniu odkryłam że poprzednie mi zniknęły i nawet wśród chwastów rdestu niewiele. One lubią ugoda glebę a glina do takich nie należy.
Tulipanów widziałam bardzo dużo w Auchan już parę miesięcy temu i od razu przecenione, czyli sprzedawali już jakiś czas. A ja od paru lat kupuję w necie i to te oferowane na wyprzedażach. Kosztują niewiele i można je nawet potraktować jako jednoroczne, chociaż ja je wykopałam tylko teraz mam zgryz bo trzeba im znowu znaleźć miejsce ;:306 ;:306 Słoneczka życzę ;:168
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16576
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Gosiu, gdybym miała ogród przydomowy, to z całą pewnością rosłyby w nim trawy i więcej zimozielonych roślin.
W okresie późnojesiennym i zimowym na działce bywam od czasu do czasu, dlatego uprawiam głównie rośliny kwitnące, w dodatku kwitnące wiosną i latem, bo tylko w tym okresie spędzam wśród nich dużo czasu. ;:108
Działka to specyficzne miejsce, przez okno jej nie widzę, nie usłyszę szumu traw targanych wiatrem, nie zawieszę oczu na zieleni iglaków czy innych zimozielonych roślinek. ;:185 Bardzo tego żałuję, ale jednocześnie cieszę się, że choć z działki mogę się cieszyć. ;:303
Wśród moich roślin mam też lubiany przez Ciebie rdest, zresztą prezent od Ciebie. ;:167 Ogromnie go polubiłam. Bardzo ładnie zdobi miejsce, które wcześniej prezentowało się mocno nieciekawie. ;:215

Pozdrawiam cieplutko i proszę: uważajcie na siebie w tym trudnym czasie. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Gosiu nie tylko Ty masz niesmak po tegorocznym lecie, niestety nie było ono dla wszystkich zbyt łaskawe, susza jakby osiągnęła swoje apogeum. Na szczęście jesień jak do tej pory obficie zaopatruje ogród w wodę, jeszcze, żeby trochę śniegu zimą i można byłoby optymistycznie oczekiwać przyszłego sezonu.
Zawilce masz śliczne, ja mam tylko białe, jednak u mnie też nie są ekspansywne, a szkoda, bo je bardzo lubię.
Twoja magiczna ścieżka piękna o każdej porze roku i zawsze kojarzy mi się z tajemniczym ogrodem ;:108
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Dawno mnie nie było. Po pierwsze praca znowu daje znac o sobie, ale dopadło mnie też zapalenie gardła. Można by powiedzieć, całe szczęście ;:306
Już jest dobrze, ale przez chwilę nie miałam ochoty na forum.
Jestem tylko zawiedziona, bo znowu nie miałam możliwości popracowania w ogrodzie. To już kolejny tydzień, kiedy mi się to nie udaje.
W czwartek była taka piekna pogoda, a ja oglądałam ogród zza szyby. Wolałam nie ryzykować.
Może nie mam aż tak dużo do zrobienia, ale zawsze milej pracuje się przy piękniej, słonecznej pogodzie.
A mam jeszcze do uporządkowania warzywnik, muszę powycinać astry, żeby za bardzo się nie wysiały, pozwijać węże ogrodowe i ogólnie przygotować wszystko do zimy.
Jak zwykle róż nie okrywam, chyba, że w prognozach będzie zapowiedź długotrwałych mrozów.

Marysiu, zastanawiam się co by tu zrobić, żeby poprawić żywot jarzmiankom. Uwielbiam ich delikatne kwiatuszki. Chociaż coraz częściej dochodzę do wniosków, że jeśli coś nie chce rosnąć u mnie będę sadziła to co chce. Czyli trzeba będzie więcej zawilców posadzić. Nie są ekspansywne jak u innych, ale mimo wszystko bardzo dobrze sobie radzą.
Jakoś nie lubię zakupów internetowych. Wszelkiego rodzaju. Ja muszę dotknąć, obejrzeć naocznie. Jestem jakaś taka dziwna, że wolę nie mieć, niż coś zamówić. ;:223
To chyba powinno się leczyć ;:224

Lucynko, ale trawy kwitną już w sierpniu. Ale doskonale rozumiem, że wolisz kolorowy ogród.
Ja niby mam duży ogród, a też musze wielu rzeczy się wyrzec. Oczy by chciały, ale rozum mówi dość. Chociaż często i tak ulegam. Już zrobiłam malutką listę co bym, chciała kupić w przyszłym roku. ;:173
Cieszę się, że rdest przypadł Ci do gustu.
Okazuje się, że ja uwielbiam wszelkiego rodzaju rdesty. To naprawdę super rośliny. Taki himalajski na przykład, którego posadziłam w tym roku, kwitnie do tej pory. Będe dosadzała. Wszystko co słabo rosnie będzie eksmitowane.
Staram się jak mogę uważać, a mimo to dopadło mnie zapalenie gardła. Skąd, dlaczego?
Ale nadal będę się starała ;:196

Daysy, z tą suszą u mnie nie było aż tak źle. Przynajmniej w drugiej połowie lata.
Najgorsza była wiosna, a w skutek tego, rozwój roslin był upośledzony. Ale podlewanie włączałam w tym roku sporadycznie.
Na śnieg bym nie liczyła. Tak coś mi się zdaje, że powoli zaczynamy mieć angielską pogodę. ( nie licząc lata, bo to bywało wręcz włoskie czasami)Wiele osób marzyło o niej. Tylko, czy dla naszych ogrodów to dobrze?
Dosadzam zawilce wszędzie gdzie się da. I nie ma dla mnie znaczenia jakiego są koloru. Byle tylko kwitły.
Może ścieżka i kojarzy się z tajemniczym ogrodem, ale niestety nie prowadzi do niego ;:173
Nagle wychodzi na otwarta przestrzeń. Ale niestety mój m. nadal broni trawnika. Więc tak zostanie.

I nadal wrzesień na zdjęciach


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11529
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Gosiu rdesty bodziszki i marcinki, pięknie jeszcze kwitną. ;:215
U mnie jarzmianki sadziłam w miejscu cienistym i słonecznym, a one i tak pokazują po dwa kwiatki. Wiosną dostały miejscówkę, gdzie słońce jest po dwunastej. Jak się nie zabiorą za kwitnienie wyrzucę, bo tylko miejsce zajmują. ;:222
Koniec października ma być ciepły, jak się wykurujesz, jeszcze uporządkujesz ogród. ;:108
Zdrowia i dużo słońca. ;:196
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16025
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Jeśli chodzi o jarzmianki, to ja po pierwszych zachwytach potem je jednak wyrzuciłam na kompost, bo co z tego, że sa fotogeniczne, jak w rzeczywistości te ich kwiacinki wyglądają słabiutko. Dużo zielska, a przyjemność wizualna nieduża. Próbowałam nawet zmienić im miejsce, ale było jeszcze gorzej. Wyglądały jak chwaściki.

A rdest masz faktycznie przepiękny. ;:108
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16576
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Gosiu, mam prośbę. Pokaż każdą z odmian rdestu, opisując je nazwą odmianową. ;:180 Być może, w przyszłym roku, jeśli koronawirus pozwoli, poproszę Cię o malutką sadzonkę, jeśli na tyle Ci się rozrosną, że dadzą się podzielić. ;:108

Wróciła złota polska jesień, co cieszy ;:303 , tylko że podobno na krótko. ;:174
Moja działka już przygotowana do zimy ;:333 , pozostało tylko okrycie wrażliwców i podsypanie róż, ale to już w zależności od warunków pogodowych. ;:108

Uważaj na siebie, nie choruj, trzymajcie się zdrowo wszyscy. ;:167 ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Gosiu! dziwactwa są po to żeby je mieć, jeden lubi jabłka a drugi gruszki i wcale nie trzeba tego leczyć. ;:306 Ja dużo kupuję w sieci, bo sklepy mnie męczą a im większe tym bardziej wychodzę wykończona ;:306 dlatego łatwo przyszło mi kupowanie w sieci nawet roślin. Już nie wspomnę że FO to też dostawca najpiękniejszych i najulubieńszych roślin ;:306 Zawilce i ja doceniłam w tym roku dzięki temu że jeden dostał tak dobrą miejscówkę iż cieszy oko któryś miesiąc z rzędu więc inne też tam pójdą ;:333
I już więcej nie choruj, bo jak czytałam wpis to tak mi się zrobiło Ciebie żal ;:168 Zdróweczka ;:196
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Ta kamienna ścieżka pomiędzy trawami i żywotnikami wygląda przepięknie :)
Reszta ogrodu oczywiście też bardzo ładna - ale ta ścieżka pierwsza klasa :)
Tamaryszek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2749
Od: 13 lip 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Gosiu, o przygotowaniu do zimy nie ma co mówić, ogród jeszcze w pełni urody, i trawy i kwiaty... jest tak ciepło. Mam nadzieje, że już wyzdrowiałaś. Ja wczoraj układałam linię kroplującą.
Pozdrawiam , Tamaryszek
Mój świat --- Wizytówka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”