Kolejny sezon w ROD... cd.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Piękna jesień na Twojej działeczce, Maryniu. ;:215
Tylko smutno ;:174 mi ogromnie z powodu Twojej choroby. Kuruj się, Kochana, wszak za chwilę będziemy cieszyć się złotą polską jesienią i babim latem. ;:333
Zdrówka! ;:97 ;:97 ;:97 ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11283
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Lucynko ;:167 nie smutaj ;:168 ..! Choróbsko /trzydniówka/ jak mniemam już poza mną, wczoraj poświęciłam się i przeleżałam dzień w łóżku dzisiaj już powędrowałam na krótkie zakupy ale działkę odpuściłam choć dzień był całkiem działkowy.Ale nie chciałam przedobrzyć, nie ma co chojrakować bo już wiek nie ten, przez 3 lata nawet kataru nie miałam aż do teraz... ;:108 Dziękuję za troskę! ;:196 ;:97

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Cieszę się, Maryniu, że pokonałaś choróbsko. ;:138 ;:138 Mimo to uważaj na siebie.
Ze mną było podobnie na początku tego roku. Ze trzydzieści lat nie chorowałam, a od pierwszego do prawie dziesiątego stycznia walczyłam z grypą, a może to był covid, o którym wówczas jeszcze nic nie wiedzieliśmy? W każdym razie ciężko przechorowałam, nie miałam apetytu, straciłam węch, a kataru ani temperatury nie miałam. Najgorsze było to, że leżałam plackiem zupełnie pozbawiona sił i obojętna na to, co się wokół mnie działo. Do dzisiaj pozostał mi paskudny kaszel, taki napadowy, taki od przypadku do przypadku.

Bądź ostrożna, działka nie zając, nie ucieknie, a idą ciepłe dni. U mnie na działce było dzisiaj 20 stopni, wiatr wprawdzie wiał dość mocno, ale nie chłodził. ;:303

Buziaki. ;:79 ;:79
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11283
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Martusiu a ja Ci nie dowierzam, że w Twoim ogrodzie teraz tylko brązy.. ;:oj
Mam nadzieję,że i ja zaliczę dzisiaj działkę...ale nie wydaje mi się ,żebym wszystko w brązach zastała! ;:185
Lucynko to moje chorowanie nie było takie ciężkie jak Twoje na szczęście i jest już tylko wspomnieniem :heja

Dziękuję Wam za dobre fluidy i życzenia zdrowia, które odwzajemniam! ;:196 ;:168 ;:97

wrześniowy kalejdoskop... Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek'

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Zmutowany kwiat rudbekii czarujący.
Kolor barbuli niesamowity. ;:oj
Maryniu mam nadzieję, że pobyt na działce był miły, słońce pięknie nam dziś świeciło.

Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11283
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Soniu , owszem dzień był ładny ale czy miły? Niezbyt... stwierdziłam że ogrom pracy mnie czeka ,10 dni mnie tam nie było,sporo wycinania suszków , cebule do sadzenia ale to pikuś...tylko gdzie im miejsce znaleźć :?: ;:7

mini kalejdoskop... ;:177

już jesień! :?

trawy płoną
Obrazek
świecznica pachnie
Obrazek
chryzantemy
Obrazek
pigwa dojrzewa
Obrazek
i oczywiście marcinki zakwitły
Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, przepiękne zdjęcia z wrześniowej działeczki. ;:215 Szczególnie w poprzednim poście. Wszystkie takie tajemnicze, baśniowe. ;:15
Płonące trawy - coś niesamowitego! ;:111
Świecznica pachnie?! ;:333 A moja nie pachniała i już przekwitła.
Pigwa obrodziła niesamowicie bogato. Owoc przy owocu ;:138 A moja ani jednego nie urodziła i już jest przeznaczona do eksmisji.
Cudne niebieściutkie marcinki. ;:303 ;:303
Cieszę się, ;:63 że mogłaś pojechać na działeczkę i gospodarskim okiem ogarnąć spektrum prac do wykonania przed zimą. ;:108
Niech Ci pogoda pozwoli spokojnie, powolutku zrobić wszystko, co sobie zaplanowałaś. ;:3 ;:3
Zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2867
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, nie zamartwiaj się suszkami ;:168 , tylko zwab na weekend swoich pomocników jakimś grilem na koniec września w nagrodę za pomoc w czyszczeniu rabatek. Z ekipą praca pójdzie migiem i działeczka znów będzie błyszczeć, jak do tej pory ;:138
Tylko to miejsce do wsadzenia cebulek :roll: , mnie też przyprawia o ból głowy ;:306
Obłędne zdjęcie płonącej trawy ;:180
Marcinek w ślicznym kolorze, piękna świecznica czaruje cudnym zapachem, kiedy moja już ciągnie resztkami sił, a leśne zakątki niezmiennie zachwycają ;:oj
Miłego dnia działkowego ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11283
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Stały team ;:167 moich recenzentów na stanowisku ! :D Bardzo się cieszę, że Wam się jeszcze chce ;:196 Powiem Wam, że dobowa liczba odwiedzin w tym wątku mnie zaskoczyła co jest wielce miłe ale i wymowne dla mnie ;:7

Lucynko Dziękuję, za uznanie dla moich obrazkówObrazek
Na działkę zostałam dowieziona przez M i miałam pełne pole do popisu ...mogłam wykazywać się ogrodową inwencją twórczą do woli! :D Odkryłam wiadro zapomnianych :oops: irysów,które 2 tygodnie temu poleciłam Synowi wykopać ..Na szczęście miałam dla nich nową miejscówkę i już posadzone.
Oczywiście,że ta świecznica pachnie ,moja w głębokim cieniu dość się ociągała ale już dostała więcej światła po prześwietleniu rosnącego nad nią cyprysa i mam nadzieję,że już nie będę musiała jej przesadzać w inne miejsce ;:333
Pigwa ma w tym roku duże owoce ale jest ich niewiele .Właśnie te duże owoce zmotywowały mnie do pstryknięcia fotki.
Dziękuję za miłe odwiedziny i dobre, motywujące uznanie!Obrazek

Martusiu
dobrze radzisz, ale ten myk może się nie udać ;:131 ... Syn sporo mi porobił ostatnio na działce teraz pracuje na swojej. Rok akademicki się zbliża i Wnuczka wyjedzie .Ale może jeszcze w sezonie oby tylko pogoda dopisała się zjawią ...
Suszek jeszcze za wiele nie ma,działka zielona i kolorowa .Nawet miałam zamiar wyrwać cynie ale okazało się,że sporo pąków mają ..Wycięłam przekwitłe kwiatki i są gotowe do kwitnienia oby tylko jakiś przymrozek ich nie załatwił bo są zielone i zdrowe.
Dziękuję za miłą wizytę Obrazek

Mam nadzieję, że i dzisiaj dotrę na działkę ale bliżej południa bo wczoraj podmarzłam do południa a później było już przyjemnie.


TRADYCYJNIE I JESIENNIE...Obrazek


Obrazek
w barwach jesieni
Obrazek

Obrazek

Obrazek
czas marcinków
Obrazek

Obrazek

Obrazek
i zawilce
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

zaczynają się wkradać i takie obrazki w ogrodzie ;:131
Obrazek

Kolejna część TU...


:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”