Kolejny sezon w ROD... cd.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Lucynko dziękuję za wiarę w moje fotograficzne pokłady zdjęciowe :D takiej, opcji jakoby miałoby mi zabraknąć zdjęć po prostu nie ma...Publikuję tutaj nieznaczny procent zasobów.. jedynie może mi veny lub chęci zabraknąć... ;:131
Miło mi, że czerpiesz przyjemność z oglądania moich zdjęć! :D To dla mnie przyjemność wielka, że mogę je tutaj publikować bo mimo wszystko oglądają je rzesze bezimiennych odbiorców codziennie.. ;:215
Pogoda beznadziejna.. wchodzę w strefę czerwoną na sobotę jest zaplanowany pogrzeb w rodzinie... mogą uczestniczyć tylko najbliżsi/ 10 osób chyba/ to Żona i dzieci z rodzinami.. Trzeba będzie podzielić pobyt na cmentarzu na godziny, żeby , pomodlić się ,kwiaty złożyć i świeczkę zapalić na mogile.... Smutno ... jeszcze bardziej.. :(
Dobrze, że choć Synowa i Wnuczka przechodzą na zdalne , mniej obaw o ich zdrowie.. Kiedy to się skończy... ;:oj
;:177
trawkami jednosezonowymi uzupełniam rabaty, trawy moja ;:167
Obrazek
pokazała się z niebytu siewka kosmosu siarkowego :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Soniu tam nie ma trawy... za imperatą kosodrzewina a następnie sosna jakaś tam ,którą regularnie strzygę co roku i mimo wieku jest niewielkich rozmiarów i ma kulisty pokrój. :D .Miło,że moje zdjęcia kojąco wpływają na Twój nastrój.. :D ;:180 Póki co nie słychać wśród moich bliskich o covidzie...Pogoda beznadziejna ale po południu wyszliśmy z M na spacer i było całkiem znośnie.. Tylko te maseczki..M absolutnie nie może jej nosić na dłużej niż kilka chwil bo dostaje duszności..Zapowiedział,że już na spacer nie pójdzie oby się pogoda poprawiła to na działkę będziemy jeździć bez maseczki..Trzeba będzie może przyłbicę jakąś wypróbować.. :roll:Poprawy zdrowia dla chorych życzę i Ty trzymaj się zdrowo! ;:168
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, mój M też nie może nosić maseczki, dlatego kupiłam mu dwie przyłbice, by mógł nosić je na zmianę. Jedna od czoła pod brodę, druga od nosa pod brodę. Jest zadowolony, tyle że przy korzystaniu z przyłbic musi zachowywać nieco większy dystans. ;:108 Taką instrukcję otrzymał od najmłodszego syna, który pracuje w firmie zajmującej się m.in. testowaniem leków, szczepionek i badaniem ich wpływu na organizm w różnych stadiach zdrowotnych. Oni tam pracują zdalnie od początku pandemii bez przerwy.
Bardzo Ci współczuję straty osoby bliskiej ;:168 i doskonale rozumiem żal z powodu niemożności z uczestniczenia w jego ostatniej ziemskiej drodze. ;:167 Moja mama odeszła w czerwcu tego roku, powinnam być na cmentarzu pierwszego i drugiego listopada, ale nie będę. ;:174 Pojedziemy kilka dni wcześniej, by nie narażać naszego zdrowia i być może życia.

Śliczne te różowe chryzantemy. ;:215 A kosmos siarkowy postanowił zrobić Ci miłą niespodziankę, co - jak widać - w pełni mu się udało. ;:303

Pozdrawiam Cię cieplutko i proszę: uważajcie na siebie. ;:167 ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Lucynko ;:196 ;:180 nowy tydzień zaczyna się kiepską pogodą.. nadal siedzenie w domowych pieleszach ;:223 Nie pada ale zimnica aż tłucze..
Poprawy pogody życzmy sobie! ;:97 ;:4

;:177
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu hibiskus i powojnik jeszcze u Ciebie z kwiatami. ;:oj
Cięta sosna musi mieć cienkie igiełki, łudząco podobna do traw.
Od jutra ma być cieplej, jeszcze popracujemy w na rabatach. ;:215
My się w środę wybieramy na cmentarze, trzeba uważać. ;:174
Pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Soniu hibiskus po strzyżeniu bardzo późno zakwitł toteż jeszcze się nie zmęczył a powojniki kwitną powtórnie.. :D
To jest sosna himalajska i ma rzeczywiście bardzo cienkie i długie igły ale nie ma w niej żadnego podobieństwa do traw.. ;:131
Czekam na jutrzejsze ;:3 i obym mogła udać się na działkę! :D
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

W życiu nie zgadłbym, że to sosna himalajska :) ale widać, że to strzyżenie jej sprzyja :)
Piękne jesienne pejzaże pokazujesz - nawet tej deszczowej pogody w nich tak nie widać :)
Od jutra ma być trochę cieplej więc oby wyprawa na działkę się powiodła :)
Awatar użytkownika
Sile
50p
50p
Posty: 76
Od: 1 paź 2020, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Zajrzałam do wątku i nie mogłam stąd wyjść! Piękne rośliny, niesamowite zdjęcia. Poczułam klimat Twojego ogrodu. Spokój, bliskość natury i - powiedziałabym - jakoś tak domowo. Jakby wzbudzało to we mnie bardzo pozytywne emocje, jakby gdzieś w mojej głowie było wspomnienie takiego klimatu, ale ciągle nie mogę go uchwycić. Do tego te jesienne kolory... Coś cudownego.
"- W każdym normalnym człowieku tkwi szaleniec i próbuje wydostać się na zewnątrz - odparł sprzedawca. - Zawsze w to wierzyłem. Nikt szybciej nie wpada w obłęd niż osoba całkowicie normalna."

Moje zielono-białe
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1744
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Fajne pokazujesz krajobrazy, widoki jak malowane na obrazie.
Hortensja i powojnik ładniutkie. Lubie takie klimaty.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Dziękuję za odwiedziny ;:180 ,wieczorkiem podziękuję Każdemu z osobna ;:196

FOTO CD... ;:177

trzykrotka wirginijska wciąż kwitnie
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
jastruń
Obrazek

Obrazek
złocień
Obrazek

Obrazek

Obrazek

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Piękne widoczki,tylko podziwiać.Co to takie duże ,trawa? pod zdjęciem powojnika?
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

sauromatum dziękuję za odwiedziny i tak sympatyczny komentarz! :D Sosna mi się podoba i tnę ją bezlitośnie a jej to jak widać nie szkodzi.Wprawdzie okaleczona ale z godnością te moje postrzyżyny znosi! :D Twoje życzenia względem pobytu dzisiejszego na działce się spełniły! :D Zdjęcia sprzed epoki deszczowej tzn.sprzed tygodnia..Dziękuję za uznanie! ;:180 Jest mi bardzo miło! :D

dzisiejsze ;:177

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sile taki miły komentarz dawno mi się nie przydarzył poza garścią moich stałych tutaj Sympatyków i Przyjaciół wyrażających swoje uznanie dla moich tutaj foto-poczynań!! ;:180 Dziękuję serdecznie i jestem cała w skowronkach :heja !

Obrazek

Obrazek
na osłodę
Obrazek

Obrazek

ewita44 to się cieszę,że Ci się podoba u mnie! Takie słowa to sama radość i przyjemność dla mne! :D

Jak mi miło,że zebrałam tyle miłych komentarzy! :D :heja ;:215



Obrazek

Obrazek

Danusiu nie przeczytałaś.. to nie trawa to sosna.. :D
Miło,że wpadłaś! ;:180 :D

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu,sosnę to widzę niżej a mi chodzi o to jakby podstrzyżone wyżej.Taka duża kępa. :D
U nas dziś pochmurno,ale nie jest zimno.Rolnicy u nas strajkują.Jeżdżą z flagami naokoło ronda.Mam nadzieję,że jutro będzie pogoda tak jak zapowiadają.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”