Kolejny sezon w ROD... cd.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11278
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

ewita44 wiele swobodnych układów tworzą same rośliny. Wiele z nich całkiem udanych ... Ja zazwyczaj rzadko dobieram nasadzenia pod względem pasuje,nie pasuje Nie mam ogrodu przydomowego gdzie wszystko powinno współgrać a w ROD niekoniecznie :roll: .. Bywa całkiem spontanicznie ;:7 i ja to lubię! Masz rację, jesień maluje najbardziej wyraziste obrazy...
Dziękuję za odwiedziny i miły komentarz! ;:196

Stasiu, że też Ty nie zapomniałaś o moim jastruniu :D Muszę go przesadzić i myślę, że mnie nie zawiedzie i przeżyje. Powiem Ci, że ukochaną Grefsheim będę podziwiać tylko u Ciebie..
Moja spłonęła na stosie ;:145 ..Nie miałam dla niej miejsca na działce a musiałam ją zabrać z przyległej rabaty. Oby jak najdłużej ciepełko i dobra pogoda nam dopisywały , do zimy nam przecież nie śpieszno...
Zdrówka życzę! ;:196

inka52 Dobrze wiedzieć, że się podobają zdjęcia to miłe, że zechciałaś mnie skomplementować! :D ;:180

Lucynko jak Ty pokazywałaś swoje kwitnące zimowity to moje jeszcze drzemały na cienistej rabacie.Teraz chyba dzięki temu, że nie są w pełnym ;:3 cieszą kwitnieniem :)
Dziękuję za jak zwykle ;:168 miły komentarz i za to , że nie szczędzisz mi miłych ;:167 komplementów. ;:180
Na działce jeszcze jesień nie zdominowała widoków i jest całkiem przyjemnie.Może tylko liści opadłych na trawniki przybywa...
Miłego działkowania na dziś życzę! ;:196

anabuko1 ;:168 dziękuję za uznanie dla moich pokazywanek! ;:180 Marcinki u mnie zjawiają się ni stąd ni zowąd spontanicznie i tworzą różne mutacje..To mnie cieszy bo one są teraz bardzo widoczne w ogrodach w połączeniach z trawami to o tej porze ogrodowe clou .. :D

Obrazek

kokoryczka
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Bonica nie zawodna
Obrazek
są i zawilce
Obrazek

Obrazek
hibiskus już przekwita
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
azalia już się przebarwia
Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Ty to nawet ptaszka pięknie uchwycisz. ;:oj (pierwsze zdjęcie)które bardzo mi się podoba.
U Ciebie nawet przekwitające rośliny wyglądają fajnie.
Anemon różowy u mnie dawno przekwitł,a biały kupiony ładnie kwitnie.
Miłego dnia. ;:138
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11278
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Danusiu dziękuję za słowa pochwały to miła dla mnie nagroda ! :D Przekwitające rośliny również są bardzo fotogeniczne.. Pamiętam jak kiedyś dawno temu umieściłam takie zdjęcia to kilka forumek poddało je ostrej krytyce ;:7 ... Ostatnio widziałam już pierwsze takie zdjęcia na forum :lol: .. Nauka nie idzie w las! :)
Zawilce u mnie w tym roku bardzo późno zakwitły u sąsiadki kwitły o miesiąc wcześniej i już przekwitły a moje w pełnej krasie!
Cieszę się, że mnie odwiedziłaś! ;:180 ;:196 Mam nadzieję,że dzisiejsza pogoda pozwoli popracować na działce... Sadzę cebule i nie bardzo mam koncepcje na ich miejscówki. Sadzę w koszykach a wiosną będę nimi manewrować w zależności od widzimisię... ;:333


Jesienne obrazki z ROD... ;:177




Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
zakwitła jeszcze pachnąca So Sweet
Obrazek
dzisiaj nie ma chyba ogrodu bez marcinków...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11278
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Ludzi u mnie jak mrówków szkoda, że bezimiennych...Ale odpowiadać nie trzeba i tworzyć pustosłowia.. ;:131

Dzisiaj dzień posępny i deszczowo- pochmurny więc domowe pielesze pozostały poza tym ten covid.. ;:oj Przeszłam się z konieczności przez osiedle..młodzi mają maseczki daleko...starsi podporządkowani wymogom.. ;:108 Dobrze,że będą zasady ujednolicone bez możliwości dowolnej interpretacji..

Wczoraj trochę zdjęć zrobiłam, Syn na urlopie wpadł ,żeby skopać warzywnik, zerwać jabłka, wykosić. ;:167 Robota paliła się Chłopakowi w rękach a i pies nie próżnował i dzielnie sekundował :) ..

W barwach jesieni... ;:177

hortensje ładnie się wybarwiają

Obrazek
anemonowo-różany duecik
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16553
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, piękna u Ciebie jesień! ;:138 ;:138
Jak ja kocham Twoje zdjęcia! ;:167
Ja już powoli przygotowuję działkę do zimowego odpoczynku. ;:108 Nie mam zamiaru czekać na lepszą pogodę, tym bardziej że zapowiadają i znaczne ochłodzenie, i opady deszczu ;:222 , a mnie się nie uśmiecha złapać przeziębienie. ;:185 ;:185
W związku z tym rabaty u mnie już znacznie bardziej szare, już coraz mniej kwitnących roślin.
Pozdrawiam cieplutko i zdrówka życząc, buziaki zostawiam. ;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11278
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Lucynko konkurencję mam nieliczną ze względu na ogólnie śladowe ilości zdjęć na FO.. o tej porze. Ja jestem foto maniakiem więc zdjęć mam i pokazuję bardzo wiele..Peanów nie oczekuję
i wiem na kogo mogę liczyć ;:196 dlatego się nie zniechęcam.. :D
a wątek się kręci całkiem, całkiem zadowalająco... ;:7
Co do przygotowywania działki na zimę to u nas prace już pełną parą ...
Niektórzy ogołocili już działki do gołej ziemi :roll: ...Gdzieniegdzie tylko jakaś bylinka się ostała... Nie lubię takiego widoku.. ;:222
Dzisiaj u mnie jeszcze pogoda zapowiada się sprzyjająca działkowaniu i zamierzam ją dobrze wykorzystać.
Miłego weekendu Lucynko! i dziękuję za odwiedziny!
;:177

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
jesień to marcinkowy raj
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
jesienne róże
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Ocia
100p
100p
Posty: 175
Od: 4 maja 2015, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Cześć Maryniu
Dopisuje się i ja, żeby mi temat nie uciekł.
Cudowne i niesamowite zdjęcia. Zresztą roślin też mnogość, na pewno będę zaglądać :wink:
Pozdrawiam ;:131
Ola
Dziki ogród?
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16553
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, nie będę sypała peanami, ale nie mogę się powstrzymać przed wyrazami uznania dla Twoich fotografii.
A dwa zdjęcia podbiły dzisiaj moje serce szczególnie. ;:108 Pierwsze z nich https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/fab48598f5f20e86 wygląda jak obraz namalowany na płótnie. ;:215
Drugie z pięknym granatowym tłem https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/ae0bbcedad215518 ;:215
To z czerwoną trawką też śliczne ;:63 , i .... nie będę wymieniać, bo wszystkie mi się bardzo podobają. ;:303 ;:303
I ... tak, masz rację, teraz na rabatach królują marcinki, ;:108 a Twoje są bardzo ładne. ;:333 ;:138

Jeszcze tylko słoneczko by się przydało choćby na kilka najbliższych dni, by można było nacieszyć oczy kwitnącymi roślinami tudzież wszystkimi innymi kolorami jesieni. Życzę Ci dobrego, ciepłego tygodnia. ;:3 ;:3 ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11278
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Ocia witam nowego Gościa dziękuję za uznanie dla moich zdjęć i ogródka. Zapraszam ! ;:180
Lucynko dziękuję ;:196 serdecznie za wyrazy uznania a peanów się zwyczajnie nie spodziewam bo nie uznaję sama siebie za fotografkę doskonałą.. :lol:
Najbliższe dni nie zapowiadają pogody, niestety.. Dzisiaj mam chandrę bo dowiedziałam się o Odejściu bliskiej mi Osoby .. ;:145
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11278
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

parę fotek dla zaglądających ;:199 ...

;:177

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

:wit
Cudne jeszcze twoje hortensje .Trawy ujęłaś po mistrzowsku.
Śliczne chryzantemy i marcinki.
Piękna i taka słoneczna ta twoja jesień. ;:63 ;:63
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11278
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Aniu słoneczna jesień była i się zbyła... :evil: Od niedzieli słota i plucha o ogrodowych pracach nie ma mowy.. ;:222
Dziękuję za uznanie dla moich trawo-ujęć ;:196 Chryzantemy wczesne to już cieszą mam jeszcze kilka ale pewnie nie dane mi będzie cieszyć się ich kwitnieniem w tym sezonie ,chyba że aura się poprawi..

;:177


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Ty to masz oko do robienia fajnych zakątków,ale i nasadzenia temu sprzyjają .Trawy i paprocie dają zakątkom wiele tajemniczości. ;:138
Dziś znowu siedzę w domu.Deszcz nie pada,ale jest pochmurno.Wczoraj cały dzień padało.
Miłego dnia.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”