Moja działka 9

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działka 9

Post »

Witaj LIDZIU!
Pięknie kwitły u Ciebie tulipany.Co prawda u mnie też kwitły,a mam takie co mają jeszcze pączki.Dziś u nas pada od rana i dobrze niech sobie pada,tylko ten szalony wiatr nie jest do niczego potrzebny.
Miłego dnia,trzymaj się. :wit
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2298
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Moja działka 9

Post »

Spacer po Twoim ogrodzie to jak wycieczka w przeszłość po moich ogrodniczych zainteresowaniach i ogrodach. Dziękuję Ci za to :uszy Przypomniałem sobie hylomekona, który kiedyś u mnie rósł, jak i pierwiosnki krzyżówki, które nazywałem "maźnięte", bo miały różne ciapki i smugi. Jest zbyt gorąco dla pierwiosnków i nieubłaganie wysychają u mnie. Woda i podlewanie zarezerwowane są dla siewek i rozsad, które tej wiosny nie miałyby najmniejszych szans. Za gorąco. Plus jednak jest - ślimakom upał też doskwiera i mniej żerują :twisted:
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moja działka 9

Post »

O czytam smutne wieści,że ślimaki już są.Ech zaczyna sie ta walka z nimi ;:134
Tulipnowe portreciki bardzo ładne. ;:63
Dużo ich różnych masz. Nie przepadną ci ? U mnie sporo ich przepadło. A te co są to też obficie każdy nie kwitł.
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6316
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moja działka 9

Post »

Danusiu - danuta z dziękuję za pochwałę tulipanów. Wydaje mi się, że w tym roku, oprócz zaledwie kilku odmian, tulipany przekwitły bardzo szybko. Najważniejsze, że żółty z Twoich cebulek przetrwał i miał trzy kwiatki.
U mnie tez bardzo często wieje mocny wiatr, który niestety niszczy kwiaty.

Florianie - Florian Silesia bardzo ładnie napisałeś o tej wycieczce w przeszłość...
Masz rację, pierwiosnki kwitły w tym roku dość krótko.

Aniu - anabuko1 w tym roku ślimaków, szczególnie tych maleńkich, najbadziej żarłocznych, jest zatrzęsienie.
Tulipany dziękują za pochwałę. W zeszłym roku jesienią nie dosadzałm już nowych odmian, a sadzone dwa lata temu nie zakwitły w takiej ilości jak powinny. Ale z nowymi odmiami tulipanów niestety tak bywa.

Dzisiaj wracam do irysów SDB, które w tym roku nie popisały się zanadto.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Lidka "A niebo zostawmy im - aniołom i wróblom". Heinrich Heine
Moje wątki.
Moja działka cz.9
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działka 9

Post »

Śliczne te Twoje iryski.
Chyba wszyscy mają problem ze ślimakami,ale jak tylko przestanie padać i wreszcie pojadę na działkę to mam zamiar wszystkie kwiaty które lubią ślimaki popryskać wodą z namoczonymi ząbkami czosnku.Tak robił facet w programie telewizyjnym, a ma tych funkii i innych roślin busz.
Miłego dnia. ;:138
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Moja działka 9

Post »

Zakochałem się w tych iryskach. ;:167

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Moja działka 9

Post »

Piękna kolekcja irysów Lidziu, dlaczego uważasz, że się nie popisały?
Mogłabyś mi z grubsza wyjaśnić co oznacza skrót SDB?
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6316
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moja działka 9

Post »

Danusiu - danuta z dziękuję w imieniu irysów chociaż zakwitły w tym roku bardzo słabo.
Tegoroczna ilośc ślimaków bije rekordy lat ubiegłych. Jest ich wszędzie pełno, szczególnie tych najmniejszych, które ciężko wyzbierać. Czosnek chyba by na nie podziałał, bo wcinają równo czosnki ozdobne i nawet niedźwiedzi, omijają tylko słoniowy.

Jurku - Locutus o, ja też się w nich od dawna kocham.

Halszko - jarha dziękuję za pochwałę irysów. A nie popisały się dlatego, że moja kolekcja irysów zmniejszyła się ostatnio o jakieś 40%, wiekszość bezpowrotnie wyginęła, a te które zakwitły w tym roku miały tylko po jednym do trzech kwiatów w kępce. Jedynie irys 'Remember Inka', którego pokazałam na dwóch ostatnich zdjeciach, pokazał na co go stać.
Skrót SDB - Standard Dwarf Bearded Iris oznacza standardowy karłowaty brodaty irys.
Wysyłam Ci na pw link do podziału irysów, który wszystko wyjaśnia.

Zdjęcia sprzed kilku dni, a niektóre nawet sprzed kilku tygodni:

irys strzechowaty
Obrazek Obrazek

aukuba japońska
Obrazek Obrazek

złotlin japoński 'Picta'
Obrazek Obrazek

bodziszek bulwiasty
Obrazek Obrazek

omieg wschodni
Obrazek Obrazek

pięciornik wyprostowany
Obrazek Obrazek

lak pachnący
Obrazek Obrazek

powojnik nn
Obrazek Obrazek

róża pomarszczona
Obrazek Obrazek

fiołek wyniosły
Obrazek Obrazek

zawilec wielkokwiatowy 'Polish Star'
Obrazek Obrazek

stopowiec tarczowaty
Obrazek Obrazek

len trwały
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Lidka "A niebo zostawmy im - aniołom i wróblom". Heinrich Heine
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Moja działka 9

Post »

Lidziu, piękna galeria tulipanów ;:138
Miło pooglądać, kiedy w ogrodzie praktycznie zostały tylko nasienniki do wyłamania. Jeszcze czekam na rozkwit lodowych, które kupiłam jesienią, skuszona ich zdjęciami w pełnym rozkwicie, ale to chyba nie będą moje ulubione ;:224 .
. Ze wszystkich stron działki mam teren sprzyjający ślimakom, a takie widoki jak pokazałaś doprowadzają mnie do rozpaczy i podsypuję Ferramol, ufając producentom, że ślimaki po posiłku, chowają się w ziemi i faktycznie nie widać wyschniętych zewłoków, jak po innych środkach, a rodzinki kosów, o które najbardziej się martwię, bo one żerują głównie na ziemi, mają się u mnie całkiem dobrze. Jeże też zawsze u mnie były, do ubiegłego roku, kiedy to pies sąsiada, okazał się psem na jeże i żeby je ratować, sąsiad wynosił je na drugą stronę rzeki. Do tej pory jeszcze żaden nie wrócił.
U mnie najdłużej utrzymuje się goryczka siedmiodzielna, a bezłodygowa nareszcie ma kilka rozetek już trzeci rok, to może też się zadomowi?
Lidziu, zanim skończyłam podziwiać tulipany, pokazałaś cudne iryski ;:oj
Przepiękne są i teraz dostępne w tylu kolorach, a u mnie już brak dobrego miejsca dla nich. Wysokie jeszcze sobie radzą, jednak tych maluchów coraz bardziej mi brakuje i planuję dla nich miejsce ;:333
Kwiatki aukuby zobaczyłam pierwszy raz ;:oj , fiołek wyniosły, irys strzechowaty to też dla mnie nowość, jak i uroczy zawilec ;:138
Bodziszek pokazał swoje kwiatuszki ;:333 i stopowiec, z którym ja się nie dogaduję w kwestii kwitnienia ;:185 . Muszę zgłębić wiedzę o nim i dokarmić, albo zmienić mu miejsce bytowania.
Najwyraźniej wyzbierałaś ślimaki, bo już nie widać na zdjęciach śladów ich żerowania ;:215
Zdrówka i miłej pogody , Lidziu ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Moja działka 9

Post »

Masz absolutnie niesamowite okazy w swoim ogrodzie.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4134
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Moja działka 9

Post »

witaj Lidziu iryski masz piękne,mnie w tym roku nie zakwit żaden więc się ich pozbyłam bo szkoda miejsca na zieleninę w tak małym ogrodzie.
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6316
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moja działka 9

Post »

Martusiu - marta64 dziękuję za pochwałę tulipanów i irysów.
Tulipany lodowe jakoś mnie nie zachwyciły. Wprawdzie kilka lat temu kupiłam na próbę trzy cebulki 'Ice Cream', zakwitł tylko jeden tulipan, który moim zdaniem nie pasował do mojej dzikiej działki, a w dodatku następnej wiosny już nie pojawiły się nawet liście.
Popieram pomysł przygotowania miejsca dla irysów niskich, bo warto je mieć w ogrodzie.
Moja aukuba rośnie na działce już od wielu lat, a jej kwiatki zauważyłam dopiero kilka lat temu, chociaż kwitła na pewno o wiele wcześniej, taka jestem spostrzegawcza... Fiołek wyniosły awansował u mnie do miana jednej z najbardziej ulubionych roślin. Zaimponował mi swoją wysokością (ok.80 cm) i bardzo długim kwitnieniem. Z irysem strzechowatym mam kłopot, bo jego kwiaty bardzo smakują ślimakom, ale tym roku odniuosłam sukces, bo oba pąki udało się uchronić przed ich zapędami. A zawilec, to jedna z najstarszych roślin na działce i nawet już nie pamietam gdzie go kupiłam. Bodziszek bulwiasty ma stosunkowo duże kwiaty i długo utrzymuje je na łodyżkach. Stopowce mam dwa. Himalajski od lat stoi w miejscu, nie przyrasta, kwitnie jednym kwiatkiem raz na dwa lata. Natomiast tarczowaty pięknie się rozrósł, kwiatów i owoców ma mnóstwo co roku.
Ślimaków nadal jest u mnie bardzo dużo chociaż staram się zbierać je co rano. Ostatnio bardzo zasmakowały w mekonopsach i kwiatach irysów, szczególnie syberyjskich.
Tobie również życzę dużo zdrowia i sprzyjającej Tobie i ogrodowi pogody.

Jurku - Locutus dziękuję bardzo. W moim odczuciu, nie mam na działce żadnych niesamowitych okazów, to tylko zwykłe rośliny rosnące od lat jakby z rozpędu i pokonujace busz, którego ja ostatnio już nie ogarniam.

Halinko - eukomis witam Cię i dziękuję za pochwałę irysów. W tym sezonie irysy zawiodły w wielu ogrodach, byc może przyszły rok okaże się dla nich bardziej sprzyjający.

Obrazki działkowe z ostatnich dni:

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

ObrazekObrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Lidka "A niebo zostawmy im - aniołom i wróblom". Heinrich Heine
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6316
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moja działka 9

Post »

Kilka dzisiejszych zdjęć:

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Lidka "A niebo zostawmy im - aniołom i wróblom". Heinrich Heine
Moje wątki.
Moja działka cz.9
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”