Moje róże i nie tylko cz.9

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
washi
200p
200p
Posty: 208
Od: 5 lut 2012, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje róże i nie tylko cz.9

Post »

tara, przypuszczam że Twoje sadzonki to srebrzeń krzewiasty. Srebrzeń bardzo łatwo się ukorzenia, niestety sadzonki nie lubią zimna. Lepiej na zimę zapewnić im cieplejszy kąt i częściej podlewać po prostu, bo jak przemarzną, to padną z dnia na dzień. W każdym razie ja mam z nimi takie doświadczenia. :wit Maria
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Moje róże i nie tylko cz.9

Post »

Aniu ;:196 ;:196
Twój różany busz jest nie do podrobienia. ;:138 ;:oj
Jak Ci się udało wyhodować takie piękne kopułki chryzantem ?
Czy masz tam posadzone po kilka sadzonek, czy taką kopułkę tworzy jedna ?
Też ze strachem patrzę na zwały śniegu.
Wprawdzie mieszkam na lekkiej górce ale i tak jest tego tyle, że pewnie wody będzie sporo.
Pozdrawiam cieplutko i zdrowia życzę. ;:196 ;:3 ;:167
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Moje róże i nie tylko cz.9

Post »

Aniu, chyba nikt nie ma tylu tak cudnych róż co Ty, moja kochana ogrodniczko. ;:63 ;:138 ;:63 ;:138
Dbasz o nie jak przystało na prawdziwe królewny, a one się odwdzięczają bogactwem kwitnień i przyrostów. ;:215 ;:215
Chryzantemowa kolekcja również urocza i bogata kolorystycznie a torcik smakowicie wygląda. ;:433 ;:433
Trzymaj się cieplutko i zdrowo, bo niebawem ogródek będzie Cię potrzebował. ;:108
Zbieraj siły i trenuj mięśnie, żeby zakwasów nie było, gdy wystartujesz do wiosennej gleboterapii. ;:167 ;:168 ;:79 :wit
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1940
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Moje róże i nie tylko cz.9

Post »

Cześć Aniu czas może coś posiać już na parapety trochę mam obawy bo ostatnio siewki mi padały ale ręka swędzi ;:7 słoneczko może będzie coraz dłużej to dadzą rade o ile mój M.ich nie ugotuje zbytnim paleniem w centralnym starzejemy się to coraz bardziej nam zimno. ;:131 A miałam mieć w tym roku tylko ziemniaki na grządkach :;230 moje obietnice nic nie warte ;:14 :wit
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12951
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Moje róże i nie tylko cz.9

Post »

washi miło mi że wpadłaś i celnie rozpoznałaś roślinkę, pięknie się sadzonki rozrastają, może coś z nich będzie, zapraszam

Ignis05 Krysiu obawiałam sie tych zwałów śniegu ale spokojnie tajało a ziemia chlonęła, lto dobrze roślinki się napiły. Widziałam u Ciebie już oznaki wiosny u mnie też ale przyznam, że zaskoczona jestem przebiśniegami jakoś ich o tej porze mało, śpiochy czy cuśśś.

stasia_ogrod Stasiu wszystkie zbieramy siły tylko czas i roślinki zweryfikują nasze możliwości
dzięki za pochwały ale gdzie mi do Ciebie u Ciebie jest gdzie oko zawiesić zdrowo i kolorowo, pozdrawiam

lojka 63 Jolu nasze obietnice wszystkie nie mają szans przetrwania i to jest fajne, ogródki mamy z gumy, nasionka wpadają do grządek itd.itd, bedzie się dziazało, a wiek cóz tego nie przeskoczymy ;:167

Kochani pare zaległych fotek, np. spacer nad morzem a właściwie wyjazd po swieżą rybkę do rybaków






Obrazek

Obrazek

Widać juz oznaki Pani Wiosny, jeden rannik, nieśmiałe przebiśniegi a dziś widziałam krokusy ale nie miałam aparatu.



Obrazek

Obrazek

Ruszyłam z sianiem sałata, rzodkiewka już w tunelu, dymka w gruncie, pomidorki, papryka popikowana



Obrazek

Obrazek

Podkusiło mnie jeszcze posiać i popikować rzodkiewkę, bo tu mamy same kusicielki w dobrym tego słowa znaczeniu, tylko czy potrafię, trudno metoda prób i błędów eksperymentować będę, jak co to wpadnę do zaprzyjaznionych ogródków na "gotowca".

Przez te trudne czasy to pieczenie wchodzi w nałóg ciagle coś słodkiego a boczki rosną ;:306 zapraszam kawusia na stole i kawałek ciasta





Obrazek
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Moje róże i nie tylko cz.9

Post »

Dziękuję Aniu, ;:196 pysznym ciastem się poczęstowałam i ruszyłam nad zatokę pooglądać odpoczywające stateczki. ;:oj
Pani wiosna już Cię pierwszymi zwiastunami zaszczyciła a zdrowe sieweczki nabierają ciałka, oj będzie się działo. ;:63 ;:138
Pozdrawiam cieplutko, bo u nas zima powróciła, zapewne nie na długo się rozsiądzie i słoneczko ją przegoni, czego i Tobie życzę. ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje róże i nie tylko cz.9

Post »

Aniu jak wesoło optymistycznie! rozsady zapowiadają rychłą wiosną a kolorowe ciasto na pewno było pyszne. Niestety czas sprzyja dogadzaniu sobie i domownikom ;:oj i dlatego wiosno przybywaj, bo trzeba sporo zrzucić w ogrodzie :D
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Moje róże i nie tylko cz.9

Post »

Ten torcik pod względem kolorystycznym to rewelacja! A w smaku, to tylko sobie można wyobrazić :roll:
Aniu, dymkę już do gruntu posadzilaś? Ja jakoś jeszcze się boję. Nie mam ani szklarni, ani foliaka, więc się muszę powstrzymywać chyba do połowy marca.
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1940
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Moje róże i nie tylko cz.9

Post »

Łoj,łoj jak mi ślinka leci ;:87 ;:92 przepyszny ten torcik i jak najszybciej na spacerek pod to pięknie czyste błękitne niebo nad śliczne morze,ale super wypoczynek,dziękuję ;:168
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje róże i nie tylko cz.9

Post »

Aniu ;:138 Jestem pełna podziwu dla Twoich wysiewów. Ja oczywiście nasiona kupiłam ( nawet kilka paczek), ale jeszcze nic nie posiałam :oops:
Widzę, że po rybkę do Unieścia jeździcie :wink: Miałam przyjemność tam wypoczywać i zimą, i latem. Jednak to już bardzo dawno temu było...
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Moje róże i nie tylko cz.9

Post »

Aniu
Piękne te Twoje wiosenne roślinki. ;:333
Ciastem się poczęstowałam, na spacerek wzdłuż plaży powędrowałam , ogródek Twój i siewki podziwiałam.
Dużo ;:3 na nadchodzący weekend życzę.
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1940
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Moje róże i nie tylko cz.9

Post »

Aniu gdzie nam zaginęłaś?Wiosna nie chce do nas przyjść taka ciepła ale my cię ciepło pozdrawiamy ;:138 może przyjdziesz do nas :wit
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12951
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Moje róże i nie tylko cz.9

Post »

Witajcie Kochane, nie zniknęłam ale jakoś ogolna sytuacja zdrowotna wprost przytłacza a do tego jeszcze ta pogoda .

Powojniki szaleją, festiwal piwonii rozpoczęty a róże sie ociagają choć zapaczkowane.

nie mam nerwów do Fotosika, niby opłacone, ale... :evil:

Powoniki górskie Montana są przepiękne, bezproblemowe, takie wielkie "potworki"


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Powojnik Asao



Obrazek
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”