Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Ocia
100p
100p
Posty: 175
Od: 4 maja 2015, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, współczuję bardzo sytuacji z covid, u nas na szczęście cisza, ale człowiek "dmucha na zimne" zwłaszcza o dzieciaki strach bo małe i o dziadków. Trudne czasy się porobiły. Dobrze że tak jak piszesz jest ten kawałek ziemi, nie wyobrażam sobie siedzieć w bloku.
Hortensje jak zwykle piękne, ale chyba jestem stronnicza, dostałam jakiegoś Hyzia na ich punkcie. Ta ciemna Dalia przepiękna, niesamowity ma kolor.
A ta alejka na ostatnim zdjęciu dalej mnie urzeka. ;:196
Pozdrawiam ;:131
Ola
Dziki ogród?
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11252
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu to ostatnie zdjęcie jak z arboretum jakiego... ;:138 ;:215
Hortensji ogrom...i takie stateczne i wyniosłe... ;:138
pogody ducha i zdrowia życzę! ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Olu dziękuję. ;:196 Hortensje niektóre przypalone, ale większość nadal zdobi ogród.
Dalie teraz bez słońca jeszcze ciemniejsze niż na początku kwitnienia. Codziennie gapię się na nie rano przez okno. ;:173
Dzisiaj z przyjemnością skopałam kawałek warzywnika, gdzie posiałam facelię. Można zwariować w domu, a w mieszkaniu to już tragedia. ;:223 Nie dziwię się ludziom, że maja dość obostrzeń.

Obrazek

Maryniu dziękuję. ;:196 Widok w stronę garażu co roku prawie taki sam. Tylko byliny w dole się zmieniają, a hortensje zostaną.
Siedzimy spokojnie w domu, ale nie sposób nie myśleć o innych, którzy chorują. ;:174

Obrazek
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, życzę wytrwałości w tym trudnym czasie. Wnusie szybko przyjadą. My też siedzimy jak na szpilkach przy szkolnych dzieciach, w każdej chwili coś mogą wymyślić, dopiero wróciłam z biura. Córkę boli gardło więc pojechałam na tzw drugą zmianę. Na szczęście same sobie ustalamy sposób pracy więc nie jest źle.

Ogród Twój nieustannie mnie urzeka co tu dużo mówić.

Ja podziałam w przyszłym roku, po budowie. Za miesiąc chłopaki już kończą. Jupiiii
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, gdzie nie posłuchasz, coraz gorsze wieści, do tego jeszcze ta pogoda ;:223
Dobrze, że w ogrodach mamy odskocznię od tej trudnej rzeczywistości.
Hortensje masz cudne, te szpalery wyglądają bardzo malowniczo. A ta biała z Twojego ostatniego posta - jaka to odmiana?
Pozdrawiam cieplutko i życzę zdrowia ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, przykro czytać o chorobie wśród bliskich ;:174 , musicie bardziej uważać, by zdrowo wyjść z pandemicznego czasu, czego z całego serca Wam życzę. ;:167 ;:167 ;:196
Szpaler hortensjowy przepiękny! ;:138 ;:138 ;:138
Pozdrawiam cieplutko i buziaki zostawiam. ;:79 ;:79
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu
Piękne u Ciebie dalie, hortensje, chryzantemki.
Pas ketmii zaciekawił mnie bo do tej pory widziałam je jako solitery.
Ciemierniki już od 2 lat planuję dokupić, szczególnie te fioletowe ale na razie na planach się kończy.
Trawy podobają mi się u kogoś w ogródku, ja nie mam aż takiej przestrzeni dla nich.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Coraz więcej znajomych osób choruje.
To smutne. Trzeba uważać. Najgorsze jest to, że przy tej chorobie potrzebna jest izolacja tak wielu osób.
Musimy się trzymać
Ogród jak zwykle zachwyca
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Piękne hortensje. ;:167
Ty już warzywnik skopałaś. A ja jeszcze nie.
Ech ciągle mi brak czasu. :roll:
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu piękna ta ostatnia hortensja , możesz zdradzić nazwę , życzę zdrówka ;:3 :wit
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu:)

W tym tygodniu ma być jeszcze ciepło.Można podziałać w ogrodzie.
Twoje trawy i hortensje robią wrażenie, gapię się na nie i trudno oderwać wzrok :D
Serba jednego bym sobie zasadziła, no tak mi się podoba....ale na moim małym skrawku to niemożliwe ;:oj

Wykopałaś już swoje karpy dalii? Ja jeszcze czekam do listopada...

Zdrówka życzę i mam nadzieję, że jesteś zdrowa :uszy
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Piękny słoneczny dzień. Posadziłam kilkanaście ząbków czosnku jadalnego i zlikwidowałam większość brzydko wyglądających cynii. Róż nie dotykam, zostawiam ich porządkowanie do wiosny. :roll:
Kupiłam w dwu różnych miejscach zawilce japońskie Whirlwind. Chyba to jednak różne odmiany. ;:218

Obrazek

Obrazek

Aniu nyna76 świetnie, że budowa Twojego domku dobiega końca. Będziesz mogła nareszcie zaplanować zagospodarowanie całej działki. ;:215
Pewnie szybko wnusiów nie zobaczymy, ale mamy nadzieję, że kiedyś to nastąpi. Nawet rozmawiać telefonicznie nie możemy, bo zaraz płacz i chcemy do babci. ;:174
M pracuje w domu, ja już niewiele się udzielam zawodowo, więc możemy się chronić przed zakażeniem.

Obrazek

Obrazek

Halszko dziękuję. ;:196 Biała hortensja to Limelight. Kilka pędów w cieniu dopiero teraz zakwitło.
Przeszłam dziś po ogrodzie i stwierdziłam, że nie mam co robić. ;:306 Chwastów wiele nie ma, jednorocznych mało, więc sprzątania też niewiele. Zostały dalie i szałwia jednoroczna, ale jej nawet pierwsze przymrozki nie straszne, jeszcze pokwitnie. ;:108

Obrazek

Obrazek

Lucynko dziękuję, ;:196 pilnujemy się. Nasz region niestety w czołówce zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców. :shock: Hortensje przy chodniku i podjeździe ładne, ale jak mokre, to trudno koło nich przejść.

Obrazek

Obrazek

Ewuniu miło, że moje rabaty Ci się podobają. ;:168 Ketmie pełnią u mnie funkcję żywopłotu. Mam ich siedem w trzech kolorach. Wszystkie są siewkami podarowanymi przez sąsiadkę. Jak wszystko na początku ogrodu, są posadzone za gęsto i słabo kwitną. ;:222

Obrazek

Obrazek

Małgosiu dziękuję za odwiedziny. ;:196 Znowu czeka nas przymusowa kwarantanna, ale w takich ciekawych czasach żyjemy. ;:224 Kilkoro znajomych ma Covid z objawami neurologicznymi. Strasznie to wygląda, jakby mieli zator mózgowy.

Obrazek

Obrazek

Aniu anabuko1 tylko hortensje w bardziej cienistych miejscach jeszcze ładne, pozostałe poprzypalane. Po pierwszym przymrozku zacznę ścinać.
Mam dwie spore skrzynie na warzywa, w jednej truskawki, więc nic nie robię. Drugą z M wyporządziliśmy, a grządki małe, więc pracy niewiele.
Ty musisz chodzić do pracy, a ja tylko jak mam chęć, to trochę popracuję. ;:108

Obrazek

Obrazek

Tereniu też lubię tę hortensję, to Pinki Vinki. Nie tak spektakularna jak te z większością kwiatów płonnych, ale też piękna. Nie może już pokazać swojego potencjału, bo wycinam większość pędów, które wchodzą na chodnik. ;:223

Obrazek

Obrazek

Aniu Annes 77 dziękuję za miłe słowa i życzenia zdrowia. ;:196 Podejrzałam niedawno zdjęcia z początków ogrodu, które przetrwały awarie kolejnych komputerów. Zdecydowanie rabaty z trawami długo są ładne. Byliny i jednoroczne tracą na urodzie, lub wcale ich nie widać, a trawy do wiosny zdobią ogród. ;:215
Dalie tak ładnie kwitną, że też czekam z wykopywaniem, aż przymrozek je zetnie.
Świerk serbski bez cięcia, potrzebuje przynajmniej 6- 8 metrów kwadratowych. Rośnie też wysoki, więc za blisko budynku nie może rosnąć, to niebezpieczne.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11252
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Czytam,że nie masz co robić w ogrodzie musiałaś więc go doskonale urządzić ;:138 ;:333 Ja niestety 40 lat pracuję w ogrodzie i jakoś nie doszłam do takiej perfekcji ;:222 Na brak pracy nigdy nie narzekam w sezonie: :) Już pewnie nie dane mi będzie się poprawić choć sobie obiecuję... :D ;:306 Ale ja lubię tę ogrodową grzebaninę i różnorodność w każdym kątku... :D Każdy powinien postępować tak jak lubi! ;:7 Samozadowolenie gwarantowane! ;:215 Zdrowia życzę bo covid czycha! :(

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”