Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Aniu dziękuję za miłe słowa. ;:196 Trawa na cytowanym zdjęciu to hakonechloa Albostriata, podpiera Vanilkę, która nareszcie nie zwiesza kwiatostanów do ziemi.
Pierwsza hortensja pienna ma już 7 lat, to Limelight zapleciona z dwu pędów. Ma najniższy pień, około 60 cm. Co roku przybywała jedna więc mają od 6lat do 1 roku.
Ogród jest teraz najładniejszy, kolorowy a hortensje go rozjaśniają. :tan
Hortensja przy oknie, to właśnie pierwsza pienna.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jolu dziękuję. ;:196 Cieszę się, że zaglądasz wirtualnie. Gdybyś była w Rzeszowie to zapraszam, mogę Cię przywieźć do siebie. ;:108
Dzisiaj był u mnie sabat czarownic, tak nazywamy spotkania wieloletnich przyjaciółek. Oczywiście obchód ogrodów podczas takich spotkań obowiązkowy. ;:173

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aniu dziękuję. ;:196 Zaniedbałaś swój wątek. :)
Zawilce wiosenne i jesienne rosną u mnie w pełnym słońcu, kwitną niezawodnie. ;:215 Jesienne podlewam, żeby miały wilgotną glebę.
Wiosenne to terminatory rosną i kwitną bez mojej ingerencji.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu dziękuję za instrukcję cięcia hortensji ;:167 Przycinam też na 2,3 oczka, ale cięcie kaskadowe nie przyszło mi do głowy ;:223 jak zdrowie pozwoli przytnę też tak rosnące wzdłuż tarasu :heja
Jak zawsze podziwiam i zachwycam się Twoimi kompozycjami ;:215
Hortensje i jeżówki z trawami pięknie się prezentują ;:333
Chętnie też bym podzieliła jeżówki, ale się boję, że je stracę ;:223 Jedną przez swoją nieudolność już tak straciłam i teraz się boję ;:145
Rozchodniki okazałe też zapowiadają się ślicznie ;:333 , bardzo je lubię, ale moje skonsumowały opuchlaki i zostały tylko resztki ;:223
Pozdrawiam serdecznie ;:167 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Upał ponad 30 stopni. Rano koło 7 wyszłam ściąć kilka pędów lilii i jeżówek. Wycięłam też gałąź klona Odessanum, która została złamana w czasie wichury.
Nie będzie mnie tydzień, więc dla wszystkich zaglądających miłych chwil w ogrodach. ;:3

Halinko mam już tak wielkie hortensje, że muszę jakoś modyfikować cięcie, ponieważ najstarsze mam beznadziejnie posadzone. ;:222 Już planuję wiosną Limelight przy chodniku zostawić tylko jeden pęd, zbyt wychyla się na przejście. Ma 260 cm wysokości i ponad 2 metry szerokości.
U mnie też opuchlaki zjadają rozchodniki. ;:145 Dopóki mam siłę, to co trzy lata wykopuję, wybijam larwy i sadzę ponownie. Niestety rząd przy hortensjach koło garażu już cztery lata nie ruszany, więc ledwo zipie, a dorosłe opuchlaki zjadają liście hortensj i kwiaty jeżówek. Przymierzam się do nicieni i chyba w sierpniu jeszcze zamówię, bo zjedzą mi wszystko. ;:223 Najbardziej mi szkoda rododendronów, mają bardzo powygryzane liście. ;:202
Jeżówki dzielę ostrożnie na początku września, żeby zdążyły ukorzenić się przed zimą. Dzielone wiosną, zwykle są w gorszej kondycji.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu ;:196
Bardzo pięknie masz wyeksponowane swoje hortensje. ;:138 ;:138 ;:138
Niestety , opuchlaki też się rozpasały u mnie ostatnio.
Już raz w maju zastosowałam nicienie i mam też zamówione na początek września.
Musiałam przytargać coś w ostatnio kupowanych rododendronach, w pobliskiej szkółce.
Teraz ciągle znajduję opuchlaki w ogrodzie i nawet w domu i garażu.
Czy włażą mi przez kratki wentylacyjne, czy gdzieś na odzieży, nie wiem.
Ta bordowa dalia jest przepiękna.
Najpierw pomyślałam, że to może jest Black Touch ale chyba raczej Kenora Macop.
Pozdrawiam cieplutko , miłego tygodnia . ;:167 ;:3 ;:79 ;:79
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Taki porządeczek na rabatach to ja rozumiem :lol: . U mnie z chwastami nie daję rady :?
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11252
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

U Ciebie hortensje w pełnej krasie ,zdobią ogród aż miło bo to wielce ozdobne elementy ogrodu! ;:138 ;:215 Rozchodniki też już kwitną , rozplenica się kłosi /u mnie jeszcze ani jednego kłoska ;:131 /Odpukać, nigdy u mnie nie było i nie ma opuchlaków...
Miłych wyjazdowych wrażeń Soniu! ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu pięknie kwitną u Ciebie hortensje nie myślałam ,że ich tyle masz tak ładnie wkomponowane w rabaty z innymi bylinami pozdrawiam :wit
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu Mało mnie tu...piszesz. Tak, mam taki sezon na niechcieja :( Może przejdzie.
Do ulubionych ogrodów zaglądam zawsze, gorzej z pisaniem :roll:
Pozdrawiam :uszy
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, widzę hortensjowy zawrót głowy! :tan Cudne masz je wszystkie! ;:215 ;:138
W ogóle ogród wspaniale kwitnący, pełen barw i aromatów. ;:303 ;:303
Pięknie też kwitną dalie, szałwie i rozchodniki. ;:333 ;:63 Domyślam się ilości motyli na kwiatach budlei. :D
Wypoczywaj, niech Cię pogoda rozpieszcza, ;:3 ;:3 byś wróciła w pełni zadowolona z wyjazdu. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Niby mas ogród pełen roslin, ale mimo wszystko wygląda na uładzony.
To efekt sadzenia po kilka roślin. Ja sadząc pojedynczo niestety wprowadziłam chaos na rabaty.
Ale teraz ciężko to poprawić, bo trzeba by cos wyrzucić, a nie umiem się zdecydować
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Rano ciepło i słonecznie, a od jutra ulewy i chłodno. Mam do posadzenia trzy ogromne karpy piwonii, a prosiłam znajomych o nie przywożenie nowych roślin, bo nie mam pomysłu, gdzie sadzić. ;:145


Krysiu dziękuję. ;:196 Hortensje kocham bezkrytycznie. Sadzę zawsze w towarzystwie traw lub bylin, żeby jednak cały sezon rabaty nie były tylko zielone. Miałam 31 hortensji, ale jedna malutka Bobo chyba uschła. Rosła w korzeniach żywotnika i zapomniałam o jej podlewaniu. Już czeka kolejna na jej miejsce.
Też przyjadą do mnie nicienie po niedzieli, trzeba zacząć walkę z opuchlakami. ;:134 Zastanawiam się, czy mają jakichś naturalnych wrogów, skoro tak trudno się ich pozbyć z ogrodu.
Mam trzy bordowe dalie podarowane i podpisane. Nie jestem pewna czy dzieciaki nie pozmieniały tabliczek.

Mingus Alex
Obrazek

Arabian Night
Obrazek

Filadelfia
Obrazek

Obrazek

Moniko kora sypana od lat na rabaty, zdecydowanie ogranicza chwasty. Widać to doskonale jak przesadzam i rozkopuję jakieś miejsce, od razu chwasty kiełkują. Dwie duże rabaty z krzewami mam obsadzone runianką japońską i tam wcale nie pielę. ;:215 Właściwie, to jestem leniwa i nie lubię się przemęczać. :;230

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Maryniu dziękuję za miłe słowa. ;:196 Wiesz, że hortensje bukietowe kwitną niezawodnie i w dodatku są bezobsługowe. U synowych po kilkanaście sadzę, bo patrzą na moje i też chcą mieć u siebie.
Z kłosami rozplenica Hameln Gold, ona trochę wcześniej zakwita.
Koniec odpoczynku, zaczynam drobny remont i malowanie w domu. ;:173

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tereniu miło, że znalazłaś czas zajrzeć do mnie. ;:196 Jak zakwita trzydzieści hortensji, to w ogrodzie dominuje biel. Najstarsze mają ponad dwa metry wysokości. Lubię, jak rosną wśród traw i kolorowych bylin. ;:108

Obrazek

Obrazek

Małgosiu też mam jakoś mało napędu do forum, ale tyle zawdzięczam forumkom, że jakoś trudno mi się rozstać. ;:131 Z pisaniem też u mnie ciężko, choć zaglądam często. Może zacznę jak Marynia wstawiać dużo zdjęć i mało pisać, :D ale fotografia nie jest moją mocną stroną.
Po raz pierwszy od czterech lat Magical Moonlight nie ma przypalonych kwiatów. :tan

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lucynko dziękuję, ;:196 masz dla mnie zawsze miłe słowa i życzenia. Mnie coś ostatnio leń ogarnia i nie chce mi się pisać, :oops: choć oglądam wszystkie zaprzyjaźnione wątki.
Hortensje przytnę, ponawożę i cieszą kwiatami przez kilka miesięcy. Z bylinami więcej pracy, ale bez nich ogród byłby bez wyrazu. Budleję dostałam w czerwcu w prezencie i wsadziłam w wolne miejsce. Ma dużo cienia za trawami, więc muszę wiosną znaleźć jej słoneczne miejsce, żeby się nie pokładała. Motyli oczywiście pełno.
Dziękuję, już po odpoczynku, w sobotę chłopaki już utrwalali mi kondycję. ;:306 Za młodszym biegałam, bo polubił rower. Nie byli dwa tygodnie, więc się stęskniliśmy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Małgosiu wczoraj właśnie roztrząsałyśmy ze znajomą ile roślin wypadło, a ile wydałyśmy lub wyrzuciłyśmy. :shock: Od jakiegoś czasu ograniczam nowe gatunki, a dzielę to co mam i rośnie niezawodnie. Właśnie szukam miejsca dla rozchodnika Matrona, bo zajmuje ponad metr kwadratowy i muszę go rozgęścić, ale gdzie go upchnę nie mam pojęcia. Stale jakieś dylematy się mnożą, jak ogród już ma kilka lat i rabaty się zagęszczają. Dostałam trzy piwonie i dziś szukałam im miejsca. Nie lubię takich prezentów, ;:131 ale przecież nie wyrzucę, to z ogrodu zmarłej cioci.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu ale masz ładne dalie i to w kolorze czerwonym, który omijam w ogrodzie, zupełnie niepotrzebnie ;:oj A ta dalia kaktusowa co to za odmiana?
Ja też staram się przy hortensjach sadzić coś kolorowego.Podoba mi się kompozycja z werbeną patagońską.Nie dziwię się, że Twoje dzieci chcą osiągnąć taki sam piękny efekt hortensji.
Cudnie kwitną u Ciebie naokoło ścieżki.
Ciekawe co to za kolory piwonii dostałaś w prezencie.Na wiosnę przytuptam zobaczyć jak zakwitły ;:108

Miłego tygodnia Soniu ;:196
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Pada mocno, prognoza się sprawdziła. Fachowcy od remontu mają szewski poniedziałek, nie pojawili się. ;:223

Aniu dziękuję. ;:196 Tydzień ma być deszczowy, więc czeka mnie siedzenie w domu. ;:222
Różowa dalia to prawdopodobnie 'Park Princess', kupiona pod nazwą różowa. ;:306
Czerwone mam przez przypadek. ;:173 Miała być jedna dla towarzystwa berberysowi, a dostałam kilka.
Niestety patagońskiej się pozbywam, zostaje słabo się rozsiewająca werbena rigida. Jest niska, ale wcześniej kwitnie i łatwiej ją wpasować w istniejące nasadzenia.
Ma być jedna biała piwonia i dwie w różnych odcieniach różu. Oby tylko zakwitły, karpy ogromne. ;:202
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”