Różana hacjenda Anego

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju
Znalezisko fajne.
Cudnie, że zakwitła Ci Rhapsody. :tan
Powojnik JP2 piękny, u mnie też rozchyla swój pierwszy kwiatek a Westerplatte ma kilka małych pączków.
Chciałabym doczekać aż się rozwiną te pączki.
Moje róże też zapączkowane.
Lavender Lassie, Gizelka, Chopin, Maria Curie, New Dawn i nn-ki nic sobie nie robią z chłodniejszych już dni.
Twoje zdjęcia z motylkami , wiewiórką i bzyczkami robią wrażenie. ;:303
Liliowe chryzantemki superanckie. ;:215
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4134
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Witaj Andrzeju jesień u ciebie w pełni kwitną róże chryzantemy marcinki, u mnie marcinki już przekwitły kwitnie jeszcze parę cyń i zawilce .
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Ech życie ... nieuleczalne - zawsze kończy się śmiercią :(
Wesoły gaduła z pobliskiej działki odszedł do niebieskich ogrodów - dzisiaj był pogrzeb :(
Chyba się starzeję - w tym roku byłem już 3x na pogrzebach :(

Jesień - tylko dlaczego cały czas deszczowa? ;:223
Pomału kończę prace ogrodowe - zostało jeszcze pochować kilka roślin i posadzić czosnek.
Szałwia Amistad pójdzie do doniczki i na pięterko - w ub.r. pierwszy raz tak ją przechowałem.

Obrazek

Puzzle dalej układam - już bliżej niż dalej :wink:

No i od czasu do czasu wyskakuję do lasu (o! rym niezamierzony - dawno go nie było :D )
Wczoraj przyniosłem 23 podgrzybki - w tym kilka młodych) oraz opieńki.

Obrazek

Obrazek

Dobrze Jadziu, że zajrzałem na FO i przeczytałem twój komentarz - całkiem zapomniałem o tym cyklamenie. Muszę poczytać, chociaż wiosną już szukałem i dalej nic nie wiedziałem. A o krokusy jesienne się nie martw - ładnie się u nas namnożyły. Będę pamiętał.

Obrazek

Miły twój wpis Ewo, a że trzy razy wspomniałaś o pączkach to ... pokażę pączki, które właśnie zobaczyłem na patyczku przywiezionym od Beatki Beaby - będą niedługo różowe kotki :)
To wierzba smukłoszyjkowa 'Mt Aso'

Obrazek

Witaj Halinko ... dawno tu zaglądałaś, pewnie ściągnąłem cię telepatycznie, bo jak byłem u Ewy W. to mówiła że zabierze ciebie w odwiedziny do nas ;:333
Dla ciebie ostatnia chryzantema - w ub.r. zakwitła 20 X a w tym roku dopiero 31 X

Obrazek

Obrazek

Pozdrowienia dla wszystkich odwiedzających :wit
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Witaj Andrzeju :wit
Nie będę się z Tobą przekomarzał kto jest mistrzem fotografii bo dobrze wiesz, że do Twoich zdolności sporo mi jeszcze brakuje ;:108
Piękne róże w Twoich kolażach
grzybki,pazie królowej zbierające nektar z kwiatów w Twoim ogrodzie wyglądają jak żywe-ujęcia,ostrość takie,że tylko się zachwycać i podziwiać ;:215
Pozdrawiam i miłego weekendu życzę ;:3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Cudna chryzantema na domiar w cudownych kropelkach ;:303 ;:303 Szkoda ze tak późno zakwita .Na krokusiki już się cieszę oby tylko pogoda dopisała w przyszłym sezonie i ten wirus nas opuścił
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3254
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Ech ta pogoda u mnie tez ciągle pada , przynajmniej było sporo grzybków. Moje zamrożone :) Widzę że bukszpany mają ładne przyrosty. Wytrwałości w układaniu puzzli .
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Witaj Andrzeju bywałam u ciebie jak zakładałeś ogród a teraz to istne Arboretum ;:138 Super pracę wykonałeś i niesamowite wyczucie i fantazja,uśmiałam się jeszcze kiedyś z twojego kalendarza pogodowego i dzwonka :tan takie pomysły mnie niezmiernie bawią ,kto powiedział że wszystko musi być na super poważnie.Róże niesamowite jak i inne nasadzenia strzyżone tujki i inne ty chyba tam mieszkasz bo tyle pracy to ciężko wykonać ,szkoda że tak daleko mieszkasz popędził byś mnie czasem do roboty,u mnie ciągle szaro czekam na emeryturkę ale czy doczekam?Sorki za ten długi tekst ,na koniec pytanko jakie krzewy byś mi doradził sadzić żeby było kolorowo i bez obsługowo? :wit
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Witam serdecznie :wit

Najważniejsza wiadomość - w poniedziałek (było by w niedzielę ale była wtedy tak piękna pogoda, że poszliśmy z kijkami na 14 km spacer po okolicy) więc w poniedziałek ukończyłem układankę :heja
Układałem codziennie od 2 godz. do 5-6
Przez te 2 m-ce były tylko dwie przerwy - raz 7 dni, drugi raz 3 dni i jeszcze 2x po 1 dniu.

Obrazek

Ostatnie zdjęcia róż - 10 XI
ta pierwsza rosnąca nad furtką, kwitnie tylko raz - w tym roku po raz pierwszy od 15 lat ponowiła kwitnienie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dziękuję Arkadiuszu za miłe słowa. Staram się pokazać urodę roślin.

Będą krokusiki odłożone Jadziu, mówiłem, że zebrałem nasiona pigmejki i wysiałem w doniczce (w linku co mi podałaś, było mówione, że muszą przezimować) i .... kot przewrócił doniczkę i wysypał :( zebrałem ziemię ale w którym miejscu są tam teraz nasiona .... nie wiem :(

Joanno, bukszpany ładnie rosną - nie dam się tym robalom :wink: a puzzle, jak widzisz ułożyłem. Teraz zacząłem je naklejać - dzisiaj przełożyłem już 1/3 obrazka.

Bardzo miłe słowa Jolka ;:333 i ... nie mylisz się - w sezonie mieszkam na ogrodzie :heja
Doradzić w sprawie krzewów ... chyba nie pomogę - karczuję co się da, by rosły róże i kwiaty :;230
Może nie do końca, bo rosną np. różaneczniki - warto mieć taką rabatę z kilkoma różnymi, wysokimi i niskimi, z różanecznikami bo są zimozielone i azaliami gubiącymi liście.
Mamy też jedną tawułę japońską, dwa berberysy o różnych kolorach, biały i różowy hibiskus ogrodowy, dwie różne budleje, lilak Meyera ...
Aha - miało być bezobsługowo - są takie rośliny? ;:306

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i .... byle do wiosny :wink:
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Cześć Andrzeju gratulacje - te puzle to mega ciężki kaliber nie znam się na tym ale chyba słyszałam że takie okazy to kleją na stałe i potem lakierują?Nie chciałabym gadać głupot żebyś sobie pracy nie zepsuł ale jakoś tak kojarzę ,kiedyś coś mnie doleciało.
Jeśli o krzewy chodzi to po trochę wszystkie oprócz azalii mam tylko tak rozsiane trochę tu,trochę tam że efektu nie widać.Żeby na górce było coś widać a nie zabałaganić to muszę chyba przejść na powtarzalność krzewów i wtedy jakoś to będzie wyglądać ,pomyślimy nad tym.Wiem czego mi brakuje krzewuszek,ostatnio zamiast krzewuszek przysłali mi tawułki ale już nie odsyłałam.Jutro pewnie będziesz szalał po ogrodzie więc dużo słoneczka życzę bo to tej jesieni deficyt. :wit ;:3
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Tak, tak Jolka - już mam podklejone ok 1/3 puzzli na nowej płycie - będzie obraz, bo i ramki zrobiłem :)
Więc jutro dalsze klejenie :;230
Dwie krzewuszki też mamy - wychowałem je sobie z urwanych patyczków. To jeszcze podpowiem - sąsiadka posadziła wzdłuż ogrodzenia sporo pęcherznic - bardzo ładnie wyglądają.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Super pomysł mam i tę żółtą o jaskrawych listkach na wiosnę i czerwoną tylko ta druga byłaby już pięknym krzakiem gdyby mój M nie podcinał jej do jednego patyczka na dole bo mu było źle kosić więc musi być konkretne przesadzenie i konkretna rekonwalescencja z ogrodzeniem wręcz przed bezlitosną ręką EMA ;:223 Nie idzie takiemu wytłumaczyć jak nie czuje tego bluzza ogrodowego ;:185 Jak myślisz jeden krzak czerwonej jeden żółtej czy grupowo zrobić szpaler np.3 takie 3 takie. :wit
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Witaj Andrzeju
No , no widoczek z puzzli ładny.
Twoje róże piękne , u mnie też jeszcze są nawet zawiązują nowe pączki.
Widzę, że grzybki na wigilię już masz.
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1697
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Gratulacje z powodu ukończenia układania tych puzzli :) ani trochę nie wyglądają na łatwe :wink:
Szałwia 'Amistad' piękna - rewelacyjny kolor kwiatów :)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”