Różana hacjenda Anego

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Jestem, a jakoby mnie tu nie było ...

Bo pewnie pamiętacie - na ogrodzie WI-FI nie dochodzi, a w telefonie nie mam takich 'zabieraczy czasu' jak internet.
A na ogrodzie jestem stale :D
A i 'szwędaczka' nam się załączyła i trochę pojeździliśmy po kraju odwiedzając i zwiedzając, potem przyjmując gości u nas.

A teraz ... róże, róże i jeszcze raz róże :heja

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam serdecznie :wit

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

No róże u Ciebę to co roku są rewelacyjne, ale też jaka ich ilość w każdym zakątku i jakby na wielu piętrach. Coś pięknego :D
Ale co ja widzę? Czyżby floksy już kwitły tam pod siatką?
Zauważyłam tez bogato ukwiecony taras z rozmaitymi jednorocznymi. Ja w tym roku to odpuściłam ze względu na horrendalne ceny sadzonek u nas.
Widzę też, że bukszpany się ostały i są w dobrej kondycji, ćma najwyraźniej poszła w inne rejony świata.
Pozdrawiam Andrzeju!
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju mogę się tylko pozachwycać tymi widokami ;:167 Elżbietka cudnie wystartowała z tak maleńkiej sadzonki jaki dorodny krzew się zrobił. ;:167 Przy takiej ilości róż nawet nie widać żeby procesja przeszła :wink: Pozdrowienia dla Was ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju
Pannice masz piękne, nie dziwię się, że tam ciągle spędzasz czas.
Fotel bujany wśród róż to moja bajka.
Kufle na płotku ;:224 , czyżby imprezka jakaś była ;:306
Len wspaniały. ;:333
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2298
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Róże różami ale ja zachwycam się łączką goździków brodatych ;:333 Już je wysiałem ale zakwitną przecież dopiero za rok, a mi tak ich brakuje ;:65 No po prostu bajka!
A co do róż; muszę upchnąć gdzieś kolejne, które przyniosłem z pracy. I póki co - do doniczek, bo każde wolne miejsce zajęły już dalie :?
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Wspaniały widok pięknie kwitnących tysiącami kolorów roślin ;:215 Fantastyczny widok od którego oczu oderwać nie można.
Na płocie suszące się naczynia jak za pradawnych Słowian, chociaż ich kształty mało co kojarzące się z ówczesnymi a raczej z wczorajszym świętem piwa ;:306
Brawa za naśladownictwo przypominające nam zwyczaje naszych przodków ;:138
Pozdrawiam i miłego wieczoru życzę.
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Nie jest prawdą, że do 3x sztuka!
Za 4 razem się udało ;:224
Róża Veilchenblau ....
Pierwsza nie dała rady po torturach w markecie, następna wyrosła jako biała rabatowa, za to ta trzecia wyrosła jak się patrzy - pędy puściła 3-4m i po roku zakwitła ... tak jak ta nn którą mamy nad bramką wejściową :(
Dopiero czwarta, której patyczki dostałem od ewy w jest tą o której marzyłem :heja

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Witam Was serdecznie w te upalne dni :wit
Tylko kaktusom się to podoba - opuncje właśnie skończyły kwitnienie, a tak wyglądały :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wando, to nie floksy - zmyliły cię łany goździków brodatych, a tych w tym roku mamy dużo i w różnych miejscach.
Ćma, a właściwie jej gąsienice pojawiły się pod koniec kwietna i choć niezbyt licznie to dokonałem oprysku. W połowie czerwca zauważyliśmy pojedyncze sztuki gąsienic - w ciągu 3-4 dni ja rozgniotłem 4 a żona 12 i do dzisiaj mamy z nimi spokój.

Obrazek

Oj tak Jadziu - 'elżbietka' ruszyła z kopyta ;:138 i masz rację - jeden worek płatków oddany na procesję B.C. a dwa kolejne pojechały do Krakowa - tam dzieci sypią kwiatki przez całą Oktawę Bożego Ciała (choć obchody zniesione w 1955r to zwyczajowo tam się nadal odbywają)

Obrazek

Obrazek

Ewo - to nie po imprezie, nadmiarem kufli osłoniłem sztachety by nie 'piły' wody.
A te niebieskie kwiatki co uznałaś za len, to jakieś wysokie dzwonki. Len rośnie w innym miejscu i już kończy kwitnienie.

Obrazek

Florianie - to nie łączka, a wielkie łany goździków. Tak się rozrosły w tym roku, że w wielu miejscach pozasłaniały, czy wręcz zagłuszyły inne rośliny. Nawet róże ledwo dawały radę powystawiać głowy.
A propo's łączki - w tym roku ani razu nie zajrzałem do tego zakątka i puściłem rośliny na żywioł. Zauważyłem, że część roślin została zagłuszona, a inne nadmiernie się rozrosły. W każdym razie jest kolorowo a motylom, pszczołom i innym owadom się to podoba.

Obrazek

Arkadiuszu ... twe słowa wprawiły mnie w zakłopotanie, ale zaraz pomyślałem o dzbanach, garnkach, misach i innych dawnych naczyniach poustawianych w różnych kątach i chyba zacznę stawiać więcej płotów ze sztachetami, by te prastare słowiańskie zwyczaje przypominać - oby tylko jakiś Kargul z Pawlakiem nie zaczęli mi się na imprezie kłócić :;230
Ale to później - teraz dzięki wielkiej ilości goździków i werben mamy ogromne ilości fruczaków gołąbków i mam zajęty czas ich podglądaniem :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czas biegnie a ja coraz częściej mieszkam na ogrodzie (to dlatego mało mnie na FO, bo nie używam internetu) Nocą obserwuję gwiazdy, ale dopiero przed 3 nad ranem (już świtało) w końcu 'ustrzeliłem' wszystkie cztery widoczne z Ziemi bez lunety, księżyce Jowisza (zazwyczaj trzy mi się pokazywały.
No i w lesie się ruszyło - a jeden prawusek przyszedł się przywitać aż pod auto :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na do widzenia rhapsody in blue z patyczka od ewy w ..... no w końcu jakiś rym mi się trafił na sam koniec :D
Pozdrawiam wszystkich gości :wit

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1697
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Twoje opuncje mnie zachwycają :) Pięknie kwitły :)
Fruczaki uwielbiają goździki brodate - a u Ciebie ich sporo. Taka półdzika łączka to super sprawa dla owadów - ale rzeczywiście bez opieki część roślin po prostu zagłuszy inne - wygrają najsilniejsze :wink:
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Brawa za Fruczakowe fotki dochodzisz do wprawy Andrzeju ;:215 .Prawiczek :wink: szkoda ze tylko jeden, ale zbyt sucho na grzyby.Róże bujnie zakwitły masz teraz różane szaleństwo ale znalazło się też miejsce na kwietną łączkę. Ojjj nie wiem czy masz aż tyle miejsca dla tak szalonej róży jak Veilchenblau to terrorystka :wink: ale jak zakwitnie to klękajcie narody jak moja Parnik Liptov bo to ten sam różany typ.Miłych chwil spędzonych na łonie natury ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2298
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Brawa za fotki z fruczakami i za cierpliwość do nich ;:180
Moje goździki brodate ładnie wzeszły więc też będę miał taki łan za rok :lol: Pomimo iż to na kwiat cięty, to powinno coś się ostać dla nacieszenia oczu (i zebrania nasion).
Dziś w końcu ściąłem do ukorzenienia patyczki z wierzby różowej. Dużo puściła pędów ale są jeszcze zbyt wiotkie więc szukałem bardziej zdrewniałych. Najwyżej powtórzę ukorzenianie. A póki co pięknie ukorzenił mi się tamaryszek :tan
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Piękne róże....Andrzeju,podpatrzyłam tez sposób na lilaka Meyera Palibin , musze swojego tak okiełznac z braku miejsca.
Wszystko piekne u Ciebie,pozdrawiam
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

No, Andrzejku, cudowne te fotki z fruczakiem ;:215
Opuncja kwitnie cudnie.
To niesamowite, że aż tyle roślin skupiasz na RODosie. A zadbane są, że hej, ;:215
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju
Upolowałeś fruczaka, gratulacje. ;:215
Możesz podać sobie rękę z Jadzią (Jakuch), ona też robi mu piękne zdjęcia. ;:108
Piękne kwiaty na opuncjach. Jak byś pokazał sam kwiat to można by pomyśleć, że to całkiem inna roślina.
Małą Elżbietkę też dostałam od Jadzi, rośnie i u mnie powoli w górę.
Mam nadzieję, że doczekam się tak pięknych kwiatów jak u Jadzi czy u Ciebie.
Miłego tygodnia.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”