Różana hacjenda Anego

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Obfitość wszystkiego-pięknie kwitnących kwiatów,krzewów i drzew,warzyw,grzybów,owadów,ciekawych kolaży etc.etc.
Pozostałych nie jestem nawet w stanie wymienić,piękny ogród z rozmysłem zagospodarowany aż miło popatrzeć ale czasu nie starcza by przyjrzeć się dokładnie wszystkiemu w tym zaczarowanym ogrodzie-wszystko super ;:433
Pozdrawiam i miłego wieczoru życzę :wit
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju
Przyszłam, zobaczyłam i buzię otworzyłam. ;:306
Widzę ładne kępy marcinków, cudny fiolet chryzantem , nie wspominając już o różach.
A na dodatek co widzą moje oczy, baloooooon. :;230
Będzie się czym rozgrzewać w zimowe wieczory.
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Kilka słonecznych dni i .... patrząc na ogród można myśleć o wiośnie :D
Krokusy kwitną (po prawdzie jesienne, ale mocno się namnożyły i są na całym ogrodzie).
Pszczoły się uwijają - brzęczą aż miło.

No właśnie Doroto, o tym mówię - bzykacze się uwijają :)

Obrazek

Florianie, na słono jeszcze dyni nie robiliśmy, trzeba poczytać, by było na następny rok - te już zagospodarowane ;:333

Obrazek

Aniu, wino już przerobiło cukier (-1 na skali Ballinga) i zlane do klarowania. A dynie .... były racuchy, była zupa dyniowa, ciasto dyniowe i reszta uprażona, zmiksowana i zawekowana na podobne potrawy w późniejszym terminie.

Obrazek

Arkadiuszu ... tymi pochwałami mnie zawstydzasz - dziękuję. Staram się przekazać swoją radość z ogrodu moimi zdjęciami.

Obrazek

Ewo ... to w balonie musi się wyklarować (bez problemu - przy przelewaniu już było kryształowe) a potem wyleżakować się. Właśnie w tym tyg. spuściłem wino z ubiegłorocznego nastawu i zlałem w butelki. Dopiero takie roczne degustujemy :wink: Mam tak samo z nalewkami - gdy nastawiam nalewkę to z tej okazji zaczynami smakować takie same, już roczne :)

Obrazek

No to uwijajcie się z robotą drodzy działkowicze i ogrodnicy - tak jak pszczółki na krokusach :;230 bo jesień szybko biegnie.
Ja już dalie, begonie i kalie wykopane i podsuszone zasypałem trocinami i odstawiłem na zimę.
Została jeszcze tylko jedna szałwia amistad do wykopania, ale to po przymrozku bo jeszcze ładnie kwitnie.

Obrazek

Aha!
Poszedłem dwa dni temu zobaczyć co w lesie i ... zaczęły rosnąć podgrzybki :heja maluszki wyłażą, więc jeszcze będzie grzybobranie ;:333

Obrazek

i nie tylko podgrzybki - 6 km od domu spotkałem w lesie panią Agnieszkę, działkowiczkę z naszego ROD, parę kroków przede mną podniosła prawdziwka ;:oj

Obrazek

Pozdrawiam wszystkim tu zaglądających :wit
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju u mnie zimowo, a Ciebie zrobiło się wiosennie ;:333
Cudowne jesienne krokusiki, a na nich pracujące pszczółki ;:215 Grzybobranie też udane, u nas w tym sezonie można powiedzieć, że grzybów nie było ;:222
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3254
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Grzybki, winko oj bedzie sie działo podczas mroźnych wieczorów. ;:136
Mój kompost to jedna mokra ,zbita skała. Gdzie popełniłam błąd?
Kompostownik plastykowy.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju sezon ma sie ku końcowi a u Ciebie nadal kolorowo w ogródku .Procenty buzują, a i grzybki też jeszcze dopisały . ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Witaj Andrzeju pracowity człeku :wink:

Patrząc na Twój wątek zdaję sobie sprawę jaka leniwa jestem... ani nalewek ani kompostu, ani wina... ;:131 Letni upał wpędził mnie w lenistwo i do teraz otrząsnąć się nie mogę :D Cieszę się, że ukorzeniła się Eden Rose może też ją spróbuję ukorzenić bo należy do moich ulubionych i mniej choruje. Co Ty "boroku" zrobisz z trzema veilchenblau! toż to wielgachne krzaczory są. Trochę opadła mi pasja na róże z powodu tego grzyba na liściach. Może wprowadzę opryski jodem lub innym naturalnym środkiem. Chłopa mi trza do roboty na działce ... ;:109
Pozdrawiam cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Jestem! :wit
Trochę mnie nie było w sieci, a jak już byłem, to FO nie było :(
Teraz już spokojniej ...

A jak mnie nie było, to m.in. przez tydzień patrzyłem z wysoka na ten świat.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dzisiaj w końcu powycinałem przekwitłe rośliny i wygrabiłem liście, a było tego ... ho,ho,ho albo i więcej i znowu kompostownik pełen i to przed sezonem :;230 na szczęście przez zimę wszystko osiądzie.

Obrazek

Obrazek

Halino, mimo jesieni to temperatury wciąż wysokie - dzisiaj było u nas 10.7 stopni a nawiązując do grzybobrania .... w ostatnią sobotę X tuż przed Wszystkich Św. wybrałem się w to samo miejsce (bo przecież wcześniej zbierałem maluszki) i się nie pomyliłem - znalazłem 51 szt. + kępkę młodych opieniek. Po niedzieli będę musiał znowu tam zajrzeć :D

Obrazek

Joanno, nie wiem dlaczego masz taki kompost ;:oj owszem ... też z dna wybieram takie bryły, tym bardziej gdy po deszczu, ale przeważnie wszystko jest sypkie i ładnie przerobione. Ja sypię na kompost wszystko - nawet gałęzie, które siekam na drobno, przynoszę też domowe odpadki i wszystko to posypuję komposterem powodującym szybszy rozkład.
A na ogrodzie aktualnie kwitnie cyklamen - szkoda, że ma takie małe kwiatki - jeszcze jest sporo pączków.

Obrazek

Jadziu, dzisiajjak widać ... taras już owinąłem niebiską plandeką.

Obrazek

Ewa ... leniwa :D Ja to się leniłem ostatnio, ale za to wczoraj i dzisiaj nadrobiłem zaległości ;:224
Eden Rose przesadziłem na nową miejscówkę - bardziej reprezentacyjną, a veilchenblau nie trzy, a cztery, bo znalazłem doniczkę z ostatnią sadzonką i dosadziłem ją do owych trzech ;:306
W tym roku po raz pierwszy nie robiłem żadnych oprysków w ogrodzie i na różach było to widać. ale one nadal kwitną :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich zaglądających na hacjendę :wit
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

No fajnie tak spojrzeć z wysoka na maluczkich to wtedy są jeszcze mniejsi ??? ,albo więksi :wink: Za to sporo grzybków stamtąd wypatrzyłeś :wink: Też mam cyklamena ,ale chyba już przekwitł ciekawe jak przezimuje, bo to wiosenny zakup.Andrzeju czy okrywasz go choć troszkę mojego posadziłam pod różanecznikiem .Miłego tygodnia
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Jadziu ... z tym cyklamenem miałem dylemat w ub.r. - wykopać, czy zostawić - okryć, czy nie.
W końcu nic nie zrobiłem i on dał radę, jak widać :)
Właśnie dzisiaj oglądaliśmy go z Mirką jak pięknie nadal kwitnie - szkoda tylko, że te kwiaty takie małe, ale że jest ich dużo, to pięknie się prezentuje.
Niestety późnojesienna pogoda, a za dwa dni już zimowa, zmieni widok ogrodu.

Dzisiaj zadymiałem ;:224 szkoda, ze nie mogę przesłać zapachu :;230
Wędziłem kiełbasy i sery :D Przed świętami będzie tylko mięso :)

Przy okazji zlikwidowałem niemal wszystkie kwitnące róże - tzn. poprzycinałem by się nie męczyły a poszły spać.
Wodę z beczek też wylałem, jestem prawie przygotowany na zimę - prawie, bo jeszcze łopaty ze strychu nie ściągnąłem :wink:
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Ja róż teraz nie ścinam, bo choć są takie przyschnięte i może mało urodziwe, to w moim ogródku są jedynymi kolorowymi akcentami oprócz jesiennych liści, które zresztą i tak już opadły. Są jedynym namacalnym wspomnieniem lata.
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju
Trochę mnie nie było tutaj. Ale przybyłam.
Ładny widoczek z mgłą.
Różyczki ładnie do końca kwitną. Ja też w tym roku zaniedbałam różyczki z opryskami ale i tak dzielnie się trzymały.
Postaram nadrobić to w przyszłym sezonie jak pogoda pozwoli.
U mnie śnieg i cieszę się z tego bo przynajmniej roślinki mają pierzynkę.
Oby do nowego sezonu.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Przepięknie kwitnące kwiaty,super kolaże a te z bzykaczami konkursowe ;:215
Grzybów tyle nazbierałeś,że aż nie do wiary-smacznego.
Pozdrawiam :wit i miłego tygodnia życzę ;:3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”