Kontrolowana dzikość

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Przepiękne kwitnienia ogrodowych a papryczki niezwykle dekoracyjne ;:215
Pozdrawiam :wit i miłego tygodnia życzę ;:3
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

IGO!
Piękne te papryczki,podobają
mi się jako ozdoba.Czy można gdzieś kupić ich nasiona?
Ta orlaya to jakiś nowy kwiatek?Nie znam jej.Nasiona są w sklepach?
Floksy pięknie kwitły.
Miłego wieczoru.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Maria ja też tak samo znajdowwałam jaja slimakóów i nawet je same ;:oj pochowane w ziemi. ;:14
Na razie czekam ile nasion się wytworzy z mojej orlayi, mam nadzieje że coś będzie, oby!!Szybko zadziałałas z tą aksamitką peruwianska :D pamietaj że ona może rosnąć dosyć wysoko tak jak u mnie ok 3m (jak małe drzewko) ale w donicach o wiele mniejsze. Ja też myślę o zrobieniu zamówień nasion i cebul w świetle sytuacji obecnej tak nie pewnej, nie wiadomo co będzie na wiosnę się działo...
Obrazek

ewita44 ja rozluzniałam moja glinę dla dalii bo pomyślałam że chyba nie dadzą w niej rady a jak im naleje(i faktycznie były straszne ulewy) to zgniją. Przeżyły i teraz znów je wykopałam i ciekawe czy przezimują.

pelagia72 to super masz z tymi cukiniami ;:333 smakują ci te papryczki? Bo ja je uwielbiam i tak się przyzwyczaiłam do ich ostrzejszego smaku że nie mogę się bez nich obejść ,uzależniona jestem;:306
Bardzo chciałabym przechować tego krzaka do wiosny. A ty przechowujesz też?
Arkadius121 dziękuję za wizytę i miłe komentarze :D Również pozdrawiam :wit i miłego tygodnia życzę!
danuta z tak,można kupić je tu https://sklep.swiatkwiatow.pl/papryka-o ... grodu.html ? Jeżeli chcesz to mogę ci przysłać nasiona ale to byłoby F4 chyba i więc lepiej nie ryzykować? Ja też je zamawiam niedługo na wypadek gdyby moje drzewko mi padło w zimie, bo bardzo je lubie :) Nasion orlayi nie ma chyba w sklepach ale widziałam na wiosne że strona "orlaya" oferowala sadzonki.
plocczanka aksamitki peruwiańskie fajnie pachną i można z nich zrobić zielony parawan'ale u mnie nie zdążyły zakwitnąć przez tą okropną pogode. Papryczzki już dojrzały i wszyscy się zajadamy a ja to chyba jestem uzależniona od nich; a nigdy nie przepadałam za pikantnymi, coś mi sie porobiło ;:306
Truskawki mam zwisające i są wyjątkowo żywotne; trzymam je odizolowane od ziemi w pojemnikach kaskadowych ale na wiosnę rozkładam je do nasłonecznienia
Obrazek Obrazek

U mnie jak sie pojawia ;:3 i jest temp na plusie to wystawiam papryki na małe wietrzenie :) Obrazek
Obrazek

Śnieg się utrzymuje nadal i jest ciągły nastrój zimowy od wielu dni

Obrazek

Życzę wszystkim :D Adwentowego nastroju oraz dużo energii i zapału do świątecznych przygotowań ;:168 ;:167

Obrazek
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Igo coś jest w tej ostrości, bo kiedyś byłam na proszonym obiedzie, który przygotował miłośnik super ostrych papryczek. Ja poprosiłam o jak najmniej ostre i moje danie cieszyło się największym powodzeniem :;230 Było pyszne, a na drugi dzień jak się obudziłam miałam straszna ochotę na to danie...niestety pożarli go ;:306
Może nasturcję trzeba wysiać wcześniej? Kupiłam kiedyś sadzonkę wernonii sinej, która też rośnie wysoko, a kwitnie na fioletowo-różowo i można by je połączyć. Vernonia jest byliną w nasturcja dosadzona wiosną byłaby osłonięta ;:215
Czy te truskawki to masz z siewu czy z sadzonek...niebywale ładnie wyglądają o tej porze.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Iguniu, truskaweczki ... mniam... mniam.... ;:92 Zwisające, to można w każdej chwili schować przed zimnem. ;:215
Bielutka puszysta zima to jest to, co tygrysy lubią najbardziej. ;:303 Ja uwielbiam takie widoki, ale u mnie już sobie poszły w niepamięć, znowu mam szarzyznę za oknami. ;:131 Na szczęście dzisiaj już słonko się pokazało. ;:3 Na chwil kilka wprawdzie, ale dobre i to. ;:333
Pozdrawiam cieplutko i życzę zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Igo
Dzwoneczki paprykowe ślicznie wyglądają.
Truskaweczki by się już zjadło ;:112
Dobrze, że po szybkim zniknięciu śniegu wczoraj u mnie popadało bo mrozik zaczyna już być a po niedzieli zapowiadają w ciągu dnia minusowe temperatury.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

IGO nasion papryki to oni tam mają duży wybór.Ja kupiłam w sklepie nasiona słodkiej.
Zima do nas wróciła wczoraj i trwa.
Miłego wieczoru. :wit
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku i udanego sezonu Ci życzę ;:196
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Witam w nowym sezonie i życzę wszystkim i sobie aby ten sezon był że tak powiem normalniejszy tzn mniej ślimaków i więcej ustabilzowanej pogody co mogloby nam przynieść dobre zbiory!! ;:167 :D
Maska a wiesz że ja uwielbiam ostre papryki nadziewane (tylko nie te piekielnie ostre :)) Nasturcje są chyba wrażliwe na chłód więc wczesny wysiew to chyba znaczy domowe pielesze muszą się dla niej znaleść. Ja nie mam szczęscia do vernony;bardzo chciałam ją miec i nawet Jadzia (Jakuch) była tak miła że dała mi nasionka ale nie udało się wyhodować. Może powinnam się rozglądnąć za sadzonkami.,, bo bardzo ją lubię. Truskawki mam sadzonki 3-letnie które sama rozmnożyłam. Szukam ich po necie bo obawiam się czy na wiosnę coś będzie a są bardzo żywotne i smaczne.
plocczanka tak,owinęłam je 4-ma warstwami i mam nadzieje że pokażą się na wiosne i rozmnożą; ale i tak je szukam po necie aby mieć więcej bo wszyscy je lubią. Ta zima też jest właśnie krancowa;wczoraj się grzałam do słoneczka i bbyło cudownie a dzisiaj zawieje śnieżne okropne.
ewita4 właśnie :) ale niestety są tylko ze słoika; szkoa że nie mam miejsca wziąść je do domu to może by ły w styczniu i swoje (tak mi się marzy) :D
danuta z to ostre nie są twoim marzeniem? Ja marze o wyhodowaniu takich dużych do faszerowania.
DzonaK bardzo serdecznie dziękuję i odwzajemniam posyłając ci dużo dobrej energii na ten nowy sezon!;:333
U mnie klimaty zimowo-wiosenne. Za oknem szaleją śnieżyce a w domu opadają igły ze stroików i unosi się zapach wiosny. Pozostała część hiacyntów jeszcze w lodówce. Ja wiosnę zapraszam już od stycznia :D

Obrazek

Obrazek Obrazek

Jarmuż ten fioletowy przeżył super ale ten toskanski niestety nie. Narwałam go 2 tace i jeszcze zostało na następny raz. Natomiast ten nie przykryty bardzo smakował sarnom bo niemal śladu po nim nie ma :)

Obrazek Obrazek
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Iga, no, no wiosna u Ciebie na parapecie kolorowa i pachnąca :D Trzeba sobie zimowe wieczory umilać kolorowymi, wiosennymi kwiatami.
Czy karpy dalii po wykopaniu były większe niż te, które sadziłaś wiosną? Mamy podobną glebę, więc pytam z ciekawości, bo zamówiłam kilkanaście sztuk i bardzo bym chciała, aby czuły się u mnie dobrze :roll:
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Iguś
Cudne i pachnące za pewne hiacyntki :D
Super ,że jarmuż udał się Tobie.
U nas przez suszę i krety jest nie duży.
Oby życzenia pozytywnej pogody i braku ślimaków się spełniły dla Wszystkich :D
Jak na razie zima oferuje bardzo dynamiczną i zróżnicowaną pogodę . :roll:
Czy coś już siejesz :?:
Ja się nie spieszę bo ponoć wiosna znów spóźniona i nie za ciepła /od maja ok./
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Piękne hiacynty! Iguniu ;:138 I taka ich gromadka! ;:63 ;:63 A ten zapach....Ach! ;:215
Na moim parapecie zakwitły w dwóch doniczkach (6 kwiatuszków) i aromat sieją po całym pokoju. ;:303
Muszę się rozejrzeć za kolejnymi zapączkowanymi,by przedłużyć sobie przyjemność.

Pozdrawiam zimowo, ale słonecznie. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

dorotka350 tak,zdecydowanie karpy urosły. Ale ja mieszam ziemię(tą moją gline) z piaskiem,ziemią kupną,kompostem oraz na spód dodaje keramzytu. I lepiej rosną mi; bo w tej scisłej glinie było im dużo gorzej. Ciekawe czy uda mi się je przechować na 3 sezon. Chyba tez posieję nowe tak na wszelki wypadek.
pelagia72 a wiesz że jak go wsadzałam (jarmuż) to był taki cherlawy że aż żal było na niego patrzeć i nawet sobie myślałam czy to w ogóle ma sens; ale jednak zdecydowałam sprawdzić jego możliwosci regeneracyjne i faktycznie na tych wałach z trawy i kompostu ruszył niesamowicie! Pogoda jest za bardzo ponura; na 1 dzień ;:3 przypada 2 tyg lub więcej ponuroty. Hiacynty bardzo pięknie pachną i są takimi zwiastunami wiosny u mnie. :D
Oczywiscie, ;:65 nie wytrzymałam i już posiałam dwarfy i papryki...a teraz czeka na dostawe ziemi i kolejnych nasion.
Muszę sobie tez dokupić tuneliki i folię perforowaną.
plocczanka prawda że to niesamowita przyjemność takie wczesne pachnące wiosenne kwiatki! :D Ja jeszcze mam drugą część w lodówce i widzę że już nawet tam wystawiają noski; może to znak że wiosna przyjdzie wcześniej?

Posiałam pomidory dwarfy (ale tyko 1-ą partię) i papryki słodkie i 1 dzwoneczkowatą.

Obrazek Obrazek[/URL]

szarłat fajnie się zasuszył w tych wiszących bukietach (w tych stojących też) i wcale nie kruszy się
[url=https://www.fotosik.pl/zdjecie/245bd47fff50a7a3]Obrazek
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”