Kontrolowana dzikość

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku i udanego sezonu Ci życzę ;:196
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Witam w nowym sezonie i życzę wszystkim i sobie aby ten sezon był że tak powiem normalniejszy tzn mniej ślimaków i więcej ustabilzowanej pogody co mogloby nam przynieść dobre zbiory!! ;:167 :D
Maska a wiesz że ja uwielbiam ostre papryki nadziewane (tylko nie te piekielnie ostre :)) Nasturcje są chyba wrażliwe na chłód więc wczesny wysiew to chyba znaczy domowe pielesze muszą się dla niej znaleść. Ja nie mam szczęscia do vernony;bardzo chciałam ją miec i nawet Jadzia (Jakuch) była tak miła że dała mi nasionka ale nie udało się wyhodować. Może powinnam się rozglądnąć za sadzonkami.,, bo bardzo ją lubię. Truskawki mam sadzonki 3-letnie które sama rozmnożyłam. Szukam ich po necie bo obawiam się czy na wiosnę coś będzie a są bardzo żywotne i smaczne.
plocczanka tak,owinęłam je 4-ma warstwami i mam nadzieje że pokażą się na wiosne i rozmnożą; ale i tak je szukam po necie aby mieć więcej bo wszyscy je lubią. Ta zima też jest właśnie krancowa;wczoraj się grzałam do słoneczka i bbyło cudownie a dzisiaj zawieje śnieżne okropne.
ewita4 właśnie :) ale niestety są tylko ze słoika; szkoa że nie mam miejsca wziąść je do domu to może by ły w styczniu i swoje (tak mi się marzy) :D
danuta z to ostre nie są twoim marzeniem? Ja marze o wyhodowaniu takich dużych do faszerowania.
DzonaK bardzo serdecznie dziękuję i odwzajemniam posyłając ci dużo dobrej energii na ten nowy sezon!;:333
U mnie klimaty zimowo-wiosenne. Za oknem szaleją śnieżyce a w domu opadają igły ze stroików i unosi się zapach wiosny. Pozostała część hiacyntów jeszcze w lodówce. Ja wiosnę zapraszam już od stycznia :D

Obrazek

Obrazek Obrazek

Jarmuż ten fioletowy przeżył super ale ten toskanski niestety nie. Narwałam go 2 tace i jeszcze zostało na następny raz. Natomiast ten nie przykryty bardzo smakował sarnom bo niemal śladu po nim nie ma :)

Obrazek Obrazek
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Iga, no, no wiosna u Ciebie na parapecie kolorowa i pachnąca :D Trzeba sobie zimowe wieczory umilać kolorowymi, wiosennymi kwiatami.
Czy karpy dalii po wykopaniu były większe niż te, które sadziłaś wiosną? Mamy podobną glebę, więc pytam z ciekawości, bo zamówiłam kilkanaście sztuk i bardzo bym chciała, aby czuły się u mnie dobrze :roll:
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Iguś
Cudne i pachnące za pewne hiacyntki :D
Super ,że jarmuż udał się Tobie.
U nas przez suszę i krety jest nie duży.
Oby życzenia pozytywnej pogody i braku ślimaków się spełniły dla Wszystkich :D
Jak na razie zima oferuje bardzo dynamiczną i zróżnicowaną pogodę . :roll:
Czy coś już siejesz :?:
Ja się nie spieszę bo ponoć wiosna znów spóźniona i nie za ciepła /od maja ok./
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Piękne hiacynty! Iguniu ;:138 I taka ich gromadka! ;:63 ;:63 A ten zapach....Ach! ;:215
Na moim parapecie zakwitły w dwóch doniczkach (6 kwiatuszków) i aromat sieją po całym pokoju. ;:303
Muszę się rozejrzeć za kolejnymi zapączkowanymi,by przedłużyć sobie przyjemność.

Pozdrawiam zimowo, ale słonecznie. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

dorotka350 tak,zdecydowanie karpy urosły. Ale ja mieszam ziemię(tą moją gline) z piaskiem,ziemią kupną,kompostem oraz na spód dodaje keramzytu. I lepiej rosną mi; bo w tej scisłej glinie było im dużo gorzej. Ciekawe czy uda mi się je przechować na 3 sezon. Chyba tez posieję nowe tak na wszelki wypadek.
pelagia72 a wiesz że jak go wsadzałam (jarmuż) to był taki cherlawy że aż żal było na niego patrzeć i nawet sobie myślałam czy to w ogóle ma sens; ale jednak zdecydowałam sprawdzić jego możliwosci regeneracyjne i faktycznie na tych wałach z trawy i kompostu ruszył niesamowicie! Pogoda jest za bardzo ponura; na 1 dzień ;:3 przypada 2 tyg lub więcej ponuroty. Hiacynty bardzo pięknie pachną i są takimi zwiastunami wiosny u mnie. :D
Oczywiscie, ;:65 nie wytrzymałam i już posiałam dwarfy i papryki...a teraz czeka na dostawe ziemi i kolejnych nasion.
Muszę sobie tez dokupić tuneliki i folię perforowaną.
plocczanka prawda że to niesamowita przyjemność takie wczesne pachnące wiosenne kwiatki! :D Ja jeszcze mam drugą część w lodówce i widzę że już nawet tam wystawiają noski; może to znak że wiosna przyjdzie wcześniej?

Posiałam pomidory dwarfy (ale tyko 1-ą partię) i papryki słodkie i 1 dzwoneczkowatą.

Obrazek Obrazek[/URL]

szarłat fajnie się zasuszył w tych wiszących bukietach (w tych stojących też) i wcale nie kruszy się
[url=https://www.fotosik.pl/zdjecie/245bd47fff50a7a3]Obrazek
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Och, jakie śliczne hiacynty! Koniecznie muszę zgapić Twój sposób na te wiosenne umilacze i przechować parę cebulek do wiosny w lodówce. A ja głupia chodziłam z tymi cebulkami po ogrodzie jeszcze w listopadzie i szukałam miejsca, gdzie by je wcisnąć ;:7 Tylko dopytam, ale się nie śmiej, czy Ty przechowujesz te cebulki luzem, czy już wsadzone do doniczek z ziemią?
Mam jeszcze pytanie odnosnie pomidorów, czy tak wcześnie posiane będziesz sadzić w tunelu albo w szklarni, czy w gruncie?

Pozdrawiam cieplutko ;:4 :wit
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Igo ja nie lubię ostrych papryk.Ostatnio oszukałam się i do dania dodałam paprykę,jedliśmy tylko jeden dzień,na drugi poszedł się wietrzyć. ;:306
Hiacynty pięknie kwitną,wiosną pójdą na działkę?Moje już przekwitły,zostały tylko liście.Kupiłam dziś pierwiosnka. :D
Pogoda okropna,znowu wieje i pada.
Miłego dni ;:3 a.
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Iguś
Cieszę się ,że rozpoczęłaś już sezon :!: ;:196
Fajne masz przykrywki z otworami do wietrzenia. :D
Moja papryka z Twoich nasion jeszcze żyje :)
A co tam masz białego razem z szarłatem na poręczy schodów powieszone :?:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Igo ogródek wiosenny aż ja poczułam! :D
Jarmużu to się trochę wystraszyłam, bo nie wiedziałam co jest na zdjęciu ;:oj Konsumujesz go, bo mój rok temu zjadły ze smakiem kury.
Dalie muszą mieć rozluźnioną glinę, bo inaczej są, ale kiełki nie wybiją się na powierzchnię.
Widzę, że z pomidorkami poszłaś jak burza, ja już mam listeczki i w poniedziałek mam w planie kupno ziemi, żeby przesadzić do większych doniczek. Papryczki jeszcze nie wyszły.
No to powodzenia w uprawkach ;:168
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

jarha Cebulki trzymam w pojemniku bez ziemi w lodówce. Pomidory u mnie są na parapecie ostatnimi laty bo pogoda była okropna ale wynosze je na słońce. Jak jest cieplej to przesadzam do donic i pod zadaszenie. Wszystko zależy od aury. W tamtym roku zawiązywały owoce na parapecie :roll: Dzialasz już w ogrodzie? Mnie sie nie chce, za zimno; ale sieje w domu.
danuta z hiancynty wsadziłam do donicy a teraz czekam na nastepne;już zaczynaja pachnieć. Działasz na działce już?
pelagia72 Moja ta duza papryka jeszcze jest; już sie o nią bałam bo ja przelałam. To białe wiszące to płaszcz p/deszczowy.
Siejesz już na rozsady czy w tunelu? Mokro u ciebie? Bo u mnie okropnie mokro i zimno ale jest wyczekiwane ;:3
Maska ojej aż tak straszny ten jarmuż dla ciebie? :D A wiesz że jest lepszy niż ten zamrozony w zamrażarce; jest żywy ale lekko zmrożony i fajnie smakuje raw, oraz na chipsy. Widzialam pomidory u ciebie; jakie już duże są :shock: Dużo robisz rozsady?

U mnie tylko małe oznaki wiosny doniczkowej; na zewnątrz nie ma nic prócz ogromu roboty... ale za zimno na to. Nawet forsycja na zewnątrz jeszcze śpi ale w domu juz kwitnie.

Obrazek

Bób w pojemniku, pory, 1-sze pomidorki i koper, oraz jeszcze sporo do siania fioletowych... i innych; nasion kupiłam sporo.. jak zwykle ja
w ferworze wiosennym ;:306


Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek

Pelargonia sie budzi ale tylko jedna a kobea wzeszła nawet ale nie wiem jak ją dokarmiać?
Obrazek Obrazek

mnóstwo do siania; zaspałam z sałatami wczesnymi :roll:
Obrazek
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

:wit Iguniu!
Może zacznę od dokarmiania kobei. Moim sprawdzonym nawozem do podlewania jej i nie tylko jej, jest nawóz zrobiony własnoręcznie z drożdży piekarniczych. Do litrowego słoika wsypuję 1dag rozdrobnionych drożdży, dodaję łyżeczkę cukru i zalewam do pełna letnią wodą. Słoik zakręcam, mieszam dokładnie i odstawiam na dwie godziny. Potem rozcieńczam do podlewania w stosunku 1 do 5. Starsze rośliny, np. pomidory można podlewać nierozcieńczonym nawozem.

Widzę u Ciebie wiosnę w wazonie i obok niego. ;:215
U mnie hiacynty też pachną w domku, a o forsycji mi się zapomniało. :oops: Gdy tylko pojadę na działkę, nie omieszkam sobie naciąć gałązek. ;:303
A ile Ty już masz sieweczek ;:111 Jakie ładne! ;:138 ;:138

Pozdrawiam cieplutko z mocno zachmurzonego dzisiaj Płocka. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Igusiu wiosna w domu gdy kwitnie Forsycja i hiacynty.U nas już pąki na forsycji powoli zaczynają pękach to samo pąki porzeczki czarnej ,tulipany na wierzchu i kwitnące krokusy z rannikami. Ojjj sporo nasion nakupiłaś i pomidorki takie wielkie ja niestety muszę czekać z wysiewami bo mój kociasty zrobiłby mi porządek z siewkami jak w ubiegłym roku.Udanego sezonu ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”