Górki,pagórki i reszta.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Janku za życzenia dziękuję, że dziś Wasze święto to życzę cudnych kwitnien na Górkach i dolinach. Gratuluje utrzymania goryczki sino- ornata. Ja już koncze z nią wspołpracę. Pokazałam liścia ciem, tyb.
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Danusia- Tak,to nowe rojniki.Bardzo podobają mi się z serii Pacific. Stoją i czekają na lepszy czas bo dzisiaj prawie zima.Żeby je posadzić muszę
zarządzić przeprowadzki skalniaków ale to wszystko powstrzymuje pogoda.

Iza- Krokusów botanicznych muszę jeszcze jesienią dosadzić.Teraz rosną w małych kępkach a mnie marzy mi się duża połać w rożnych kolorach.Plan już jest.

Ala- Ciemiernika tybetańskiego już zamówiłem chociaż na kwiaty będzie trzeba poczekać jakiś czas.Tak przynajmniej wynika z opisu rośliny.Goryczkę chińską
posadziłem w ten sposób.Wrzuciłem do dołka wierzchniej ziemi spod sosny.Wymieszałem z działkową i tak je posadziłem.Obsypałem kamykami granitowymi i całe
lato starałem się utrzymać ziemię wilgotną.Na zimę okryłem niezbyt grubo włókniną i postawiłem szklany daszek.Zobaczymy co będzie dalej.Teraz mają już zielone
listki.


Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Był kiedyś taki wierszyk a pewnie i dziś też jest:Jeszcze śnieżek prószy,jeszcze chłodny ranek a już w ciemnym lesie zakwita sasanek. Sasanek u mnie
jeszcze nie zakwita ale pomimo tego co w wierszyku, inne nie chcą dłużej czekać.






Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6316
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Rośliny nie czekają i ostro ruszają, nie zatrzyma ich nawet śnieg, który wczoraj wieczorem u mnie spadł.
Ślicznie zapowiada się krokus Siebera 'Tricolor', który u mnie wykpił się tylko kępką liści.
Pozdrawiam Lidka "A niebo zostawmy im - aniołom i wróblom". Heinrich Heine
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Krokusy "Tricolor" chyba rozsiały się po całej działce ponieważ nie kupowałem je ostatnio a są w kilku miejscach.Pogoda ma poprawić się.Tak nieśmiało coś
przepowiednie ogłaszają.Najważniejsze to aby mrozu nie było.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
trillum30a
200p
200p
Posty: 404
Od: 6 lut 2012, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Następny pędzący wątek :) Widzę,że przednie zakupy dokonane.Będzie co podziwiać.Pozdrawiam.
Pozdrawiam-Iwona
Awatar użytkownika
ktoś
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4530
Od: 11 lis 2008, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Głogów

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Te rojniki , to wybrałeś same najładniejsze ;:oj ;:oj ;:oj
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Nowości?! Rojniki fajne, ale skalnica wręcz super.
Wyobraź sobie, że u mnie krokusy wielkokwiatowe doganiają botaniczne. Tam gdzie chłodniej i więcej cienia botaniczne jeszcze w pąkach, a przed altanką na słońcu wielkokwiatowe kwitną w najlepsze.
Wstyd się przyznać, ale wierszyk pamiętam doskonale. I kilka innych też ;:224
Awatar użytkownika
pitertom
500p
500p
Posty: 670
Od: 17 lut 2011, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

A ja taki cytat dodam:
"Gdzie kwitnie kwiat - musi być wiosna, a gdzie jest wiosna - wszystko wkrótce rozkwitnie" - Friedrich Rückert - niemiecki poeta i tłumacz

Janek Skalnica ładna, ale dla mnie piękniejsze Rojniki :D Ładne odmiany wybrałeś, ten żółtawy do Gelber Stern trochę niedoświetlony jeszcze, powinien być już prawie pomarańczowy.Lubię go za ten jego pomarańcz i za grube długie stolony z potomstwem na końcach. Odmiana Blaukraut powinna być o tej porze prawie że, czarna możliwe że jest pomylona, ale może też być niedoświetlona no i to że, rosną torfie. Pacific Velveteen i Hot Boyz odmianowo się zgadzają ;:333
Awatar użytkownika
ktoś
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4530
Od: 11 lis 2008, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Głogów

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Janku cieszę się, że podpisujesz rojniki . Wypisuję sobie , co chcę zdobyć. :D :D
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Iwona- Trochę nowych roślinek,dla mnie oczywiście,mam tylko czy one zakwitną ? Chciałoby się jeszcze więcej,bo pojawiają się nowe,ale ja doszedłem do
ściany.Nie mam co wyrzucić a na nowe miejsca nie ma.Areałów poszerzać też nie chcę.Nie skusisz się na wątek ? Jeżeli nie to wstaw tutaj.Chętnie obejrzymy.

Danusia- Pięknych rojników jest bardzo dużo.Mnie bardzo ciekawi ich zmienność w ciągu sezonu.Przybierają różne barwy i wtedy kiedy jest szaro i buro,tak
jak dzisiaj,one są kolorowe.Niektóre , z tych nowych ,mają ukorzenione rozetki więc mogę Ci podrzucić.Podam nazwy ale sobota,niedziela.Dzisiaj pluje i wieje.

Iza- Gdyby ktoś kazał mi wybrać skalnice czy rojniki to wybrałbym skalnice i rojniki.Jedne i drugie są piękne o tej porze roku i dalej też z tym,że rojniki,
dla, mnie nie muszą kwitnąć.Krokusy wielkokwiatowe też już zakwitają a botaniczne jeszcze wychodzą.Pewnie to kwestia miejsca a może głębokości sadzenia ?
Wierszyki pamiętamy bo uczniami dobrymi byliśmy.

Paweł- Za zgodność z nazwą głowy nie dam.Podaje je tak jak otrzymałem.Druga sprawa to,jak mówisz,są posadzone w torfie a po trzecie to już może i ja
przyczyniłem się do tego ponieważ doniczki trzymałem pod kluczem w altanie czyli w ciemnicy.W maju,być może,będę miał Cmirals Yellow i Jublilee Tricolor.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Zakupy prima sort. ;:215
U mnie Aethionema oppositifolia po zmianie miejscówki zakwitła jednym bukiecikiem.
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”