Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12102
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

@ Anabuko ? Dzięki! Budleje są fajne i co lepsze zaczynają mi się same nasiewać? Ta w jaśniejszym odcieniu niebieskiego to samosiejka ? skrzyżowały się jakieś i wyszedł kolor, którego jeszcze nie miałem. A już kolejne siewki widzę?

@ Slila ? Mnie też ten niemalże czarny słonecznik powalił na kolana? Co do strajku roślin ? to nie jest tak, że miałem przerwę w kwitnieniu. Tyle tylko, że coraz mniej nowości zakwita ? co w sumie jest normalne o tej porze roku? A przecież nie będę wklejał w kółko tego samego?

@ Florian Silesia
? Chwilę zajęło mi dojście do tego, że chodzi Ci o krokosza barwierskiego (Carthamus tinctorius)? Pomarańczowe akurat widywałem już, za to mnie zaskoczyły te kremowe, niemalże białe. Moje albicje z nasion ? najpierw miałem je w doniczce na balkonie, a potem, jak nabyłem już dom, przesadziłem do gruntu? Dwa lata robiły mi nadzieję na kwitnienie, lecz utrącały pąki kwiatowe i dopiero od dwóch lat kwitną tak naprawdę. W tym roku wyjątkowo obficie i wyjątkowo długo (ciągle kwitną).

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7961
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Jurku
Jak zwykle różnorodność odmian jednorocznych powaliła mnie :!:
Cudna ciemna lilia i zarąbisty mroczny słonecznik.
Masz super zbiór ciekawych szałwii. :D
Dalie piękne i wyjątkowo dorodna krokosmia :D
Właśnie zasuwam posiać fiołki trójbarwne. :)
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Piękne masz budleje, kiedyś miałam ale szybko padła, może jeszcze raz z nią spróbuje.
Ablicji zazdroszczę jednak u Ciebie cieplejsze noce w zimie, to pewnie daje radę. W Pl chyba z tym byłby problem, same listki ma już ozdobne o kwiatach nie wspomnę. Jednak klimat się ociepla więc może i my doczekamy i będziemy je sadzić w ogrodach.
Lobelie też zwróciły moją uwagę czy Ty z nich po sezonie zbierasz nasiona?
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Cześć, Loki!
Sporo masz tych palców jednej ręki ;:306.
Maczków nie darzę szczególnym sentymentem, za to chaberki, to już całkiem co innego!
Budleję żółtą też mogłabym mieć. W Anglii budleje sieją się tam, gdzie mówisz. Widziałam nawet rosnące w rynnach na dachach. Ot takie ogrodowe pospólstwo.

Pozdrawiam serdecznie z ( znowu suchych ) zielonych pokoi - Jagi.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2884
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Tyle pięknych kwitnień pokazałeś, że trudno ogarnąć ;:oj Zadziwia mnie ciągle, że uprawiasz wierzbownicę, choć jej kwiatuszkom nie można odmówić urody. ;:333 Pięknie czerwony kolor dziwaczka sprawia, że kombinuję gdzie im znaleźć miejsce w ogrodzie :roll: Chryzantemki kwitną, a moje siewki nieszczególnie wzeszły i padły w jeden dzień ;:145 Ale mam nową paczuszkę, spróbuję jeszcze raz :tan
Złocienie takie pstrokate? Moje żółto-białe oparły się ślimakom i padły w błocie, a bardzo je polubiłam.
Podlewania z chmurek Ci życzę, żeby ogród odżył, bo do zimy jeszcze dużo czasu :wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12102
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

@ Pelagia ? a dziękuję, dziękuję. Lubię mroczne kwiaty. Ciekawe czy niemalże czarna cantedeskia też zakwitnie? Liście w każdym razie ma. Szałwie też uwielbiam, stąd ich różnorodność u mnie w ogrodzie? Co do dalii ? dopiero zaczynają? Mam nadzieję, że dadzą show? A krokosmia rzeczywiście w tym roku zaszalała na całego. Udanego siewu!

@ Kasia ? strasznie mnie zaskoczyłaś. Ja budleje uważam za rośliny nie do zdarcia, widuję je rosnące na nasypach kolejowych, w szczelinach między krawężnikiem a nawierzchnią asfaltową i innych równie nieprawdopodobnych miejscach. U mnie w ogrodzie zaczęły się same rozsiewać? Albicja fajna rzecz ? zwłaszcza jak się drzewo od nasionka wyhodowało? Co do lobelii ? nie, nie zbieram nasion, co roku kupuję nowe. Ale nie co roku tak ładnie się udają jak w tym.

@ JagiS ? no masz rację, jednak trochę więcej tych fotek było? Ale też jednakowoż zdecydowanie mniej niż poprzednimi razy, gdy dobijałem już do sześćdziesięciu na post? Maczki strasznie lubię, podobnie jak chaberki. A i u mnie budleje zaczęły się same rozsiewać?

@ Marta
? wierzbownica była w mieszance roślin w stylu ?ukwiecona łąka? i w sumie mi się spodobała, więc została ze mną na stałe. Dziwaczki są u mnie w wielu miejscach ogrodu, bo nie dość, że zimują w gruncie, to jeszcze sieją się same jak opętane? Padające siewki to prawdziwa zmora? Miałem ten problem w tym roku między innymi z fasolnikiem chińskim czy fasolą adzuki? A podlewanie z chmurek by mi się przydało. Wczoraj znów cztery i pół godziny stałem z wężem? A teraz jeszcze obostrzenia z powodu suszy i dopiero po osiemnastej można zacząć podlewać, więc skończyłem po ciemku?

Crinum x powellii
Obrazek

Gladiolus x hybridus
Obrazek

Helenium autumnale
Obrazek

Helianthus annuus
Obrazek
Obrazek

Lilium sp.
Obrazek

Mirabilis jalapa
Obrazek

Symphyotrichum novi-belgii

Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2884
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Loki, to u Ciebie już jesień ;:oj Dzielżany i astry kwitną? Piękne słoneczniki ;:333 A krynki to pewnie sobie rosną w gruncie?
Grzeje u Ciebie mocno, to ten zakaz niegłupi, jak to podlewać w taki upał?
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12102
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Ano zaczynają mi już powoli jesienne kwiaty kwitnąć? Zawilce japońskie też już mają spore pączki? Krynki rzecz jasna w gruncie posadzone, chyba im się spodobało miejsce, bo co roku bardzo bujne listowie puszczają? No i już obie zaczęły kwitnąć? Co do zakazu ? wiesz, jednak wolałbym zacząć podlewać około siedemnastej i skończyć o zmroku, niż o osiemnastej i konczyć zupełnie po ciemku?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12102
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Świeża porcja fotek. Rozkręcone na całego ketmie syryjskie (z wyjątkiem niebieskiej wszystkie z nasion), powtarzające kwitnienie konikleca oraz indygowiec, niestrudzenie kwitnące bratki? No i największa niespodzianka, chaber łąkowy. Dlaczego największa? A bo go siałem w 2013., zakwitł w 2014., po czym znikł z radaru. Już dawno go opłakałem, a tu nagle zmartwychwstanie nastąpiło. Kolorowo jest, mimo sakramenckich upałów.

Alcea rosea
Obrazek

Centaurea jacea
Obrazek
Obrazek

Dahlia x hybrida
Obrazek

Eschscholzia californica
Obrazek

Helianthus annuus
Obrazek
Obrazek

Hibiscus syriacus
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Hippocrepis emerus
Obrazek

Indigofera heterantha
Obrazek

Ipomoea tricolor
Obrazek

Symphyotrichum novi-belgii
Obrazek

Viola x wittrockiana

Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

:wit
Bardzo lubię te twoje piękne portrety kwiatuszkowe. ;:215
Duzo masz hibiskusów syryjskich. Rożne kolory.Piękne.
Ja mam tylko 4.W tej chwili 1 dopiero kwitnie.
Dalia kaktusowa śliczna. Ja tych kaktusowych mam mało.Trzeba będzie pomyśleć i na drugi rok sobie jakieś dokupić jeszcze.
Ni i słoneczniki, ciekawe, różne,bardzo ładne ;:333
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12102
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

A dziękuję za uznanie. Ketmii syryjskich mam dużo, bo w 2012. jak kupiłem ogród, zbierałem nasiona gdzie się dało (z krzaków na miejskich kwietnikach, z krzaków wystających przez ogrodzenia ludziom z ogrodów na chodnik) i wszystko to posiałem prosto do gruntu w styczniu? I wyrosły bardzo ładnie jak widać. Brakowało tylko koloru niebieskiego w tej mieszance, więc musiałem dokupić już w formie sadzonki i co gorzej pierwsza z kupionych sadzonek była oszustwem (wyszedł różowy o kwiatach pełnych), więc kupowałem po raz drugi? Dalii kaktusowych miałem kilka, ale większość w końcu wypadła (ja je zimuję w gruncie, nie wykopuję, więc jak jest cięższa zima, to są straty)? Ta jedna jednak miewa się dobrze. A słoneczniki sympatyczne są; zwłaszcza moja żona je uwielbia. Ich jedynym minusem jest to, że mają gigantyczne wymagania jeśli chodzi o wodę, więc trzeba je podlewać obficie co drugi dzień, inaczej więdną i usychają?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7961
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Jurku
Fakt ,ketmie piękne masz.
Z nasion wszystko bardziej cieszy. :D
Zwłaszcza zdobycznych :lol:
Ja mam tylko jedną białą ,też chyba siewka od Forumowicza.
Słoneczniki urocze ,a ten jasnożółty nie jest ogórkolistnym - heliantus debilis :?:
Dalia bardzo ładna ,aż dziw ,że przezimowała.. choć u nas i mieczyki i pelargonia...
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2319
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Zimowania dalii bez wykopywania mogę tylko pozazdrościć. Choć jak piszesz - to loteria, bo i u Ciebie czasem przymrozi. W Anglii zdaje się też nie wykopują (?)
Ketmie piękne! Sieją się dość łatwo i u mnie. Za to budleji się pozbyłem. Z nimi to tak jak u Ciebie z daliami - w mroźniejsze zimy wypadają więc przestałem zawracać sobie głowę nimi.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”