Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2298
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Suchołuski już kwitną?! :shock: Moje sadzonki dopiero dziś posadziłem do gruntu ;:306 O od razu zabezpieczenie od ślimaków, bo wcześniej posadzone obgryzły :evil:
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Kwitną, kwitną, Florian, siane do doniczek w połowie marca, a wysadzone już dokładnie nie pamiętam kiedy, pewnie jakoś z początkiem maja, może nawet z końcem kwietnia…

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Ależ rozmaitość kwiatów ;:oj większości nie znam, a łacińskie nazwy sprawiają, że nawet nie mogę stwierdzić, że nie znam ale słyszałam ;:306
Lubię takie zarośnięte kwiatami zakątki jakie pokazujesz na fotkach. Taki prawdziwy ogród ;:63
To , co teraz się nazywa ogrodami to powinno się nazywać raczej żwirownią. I nie żebym nie lubiła kamienia w ogrodzie, ale niektórzy mocno przesadzają.
Miłego dnia Loki :D
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Jurku
Myślałam ,że jesteś starszy ,do póki podobizny nie wrzuciłeś.
Niektórym siwizna pasuje i nie postarza ,inni wyglądają jak dziadersi :;230
Np .Chrzestny mojej Córki , którego znam od liceum wygląda jak Santa Claus :;230
Ale Tobie pasuje i nie postarza. :D
Genialne masz koniczyny.
Ta purpurowa o wydłużonym kwiatostanie bardzo ciekawa :D
Irys też fajny ,ale coś go żre. Jakiś grzyb chyba.
Błękitna szałwia cudna :!:
Suchołuski ,bardzo fajne roślinki ,nic mi nie wyrosło w tym roku ,chyba ,że siewkę znajdę.
Babcia zawsze je miała /2 rodzaje/ i zawsze do gruntu wysiewała.
A przed domem było ciepłe miejsce.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

@ Jarha – te łacinskie nazwy to aż z trzech powodów… Raz – są jednoznaczne, nie ma mowy o pomyłce (no chyba że się w oznaczaniu trzepnę, to wtedy tak, ale pomyłka wynika z błędu ludzkiego a nie z tego, że jedna nazwa odsyła do wielu różnych rzeczy, jak ta dzięcielina, o której niedawno dyskutowaliśmy). Dwa – jako naukowiec mam skrzywienie naukowe… Trzy – jestem również leniwy. Czasami znaleźć polską nazwę niektórych z roślin, które posiadam, to nie lada wyzwanie… A dziki ogród był zawsze najpierw moim marzeniem, potem celem. Jak widać – nawet się udało. Wygolonych, wystrzyżonych glac-placów nie doceniam jakoś szczególnie. A od żwirowisk już w ogóle mi się włos na pośladku jeży… A popularne są takie żwirki (bez Muchomorków i bez Wigury) w mojej okolicy, oj popularne…

@ Pelagia – podwójna pełnoletniość to też już nie jest pierwsza młodość… Zastanawiam się ile lat mi dawałaś zanim fotkę wkleiłem i na jakiej podstawie. :twisted: Koniczyny, wyłączywszy tę najzwyklejszą (T. repens), z mieszanki od Legutki. Irys to w ogóle niespodzianka – nikt go tam nie siał ani nie sadził. Pośrodku ścieżki rośnie. Nie mam zielonego pojęcia skąd się wziął, zapewne ptaszki przyniosły… Wolę się nie zastanawiać jak. Szałwie niesamowicie lubię. Co do suchołusek – różnie z nimi bywa. Są lata, gdy udają się bezbłędnie, są lata, gdy guzik z nich wychodzi. Wielkie dzięki za wszystkie ciepłe słowa. ;:196

Aconitum napellus
Obrazek
Obrazek

Alstroemeria aurea
Obrazek
Obrazek

Amsonia tabernaemontana
Obrazek

Antirrhinum majus
Obrazek
Obrazek

Alcea rosea
Obrazek

Centaurea cyanus
Obrazek
Obrazek

Convolvulus tricolor
Obrazek

Cosmos bipinnatus
Obrazek

Cosmos sulphureus
Obrazek

Delphinium ajacis
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Delphinium elatum
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dianthus chinensis
Obrazek

Eschscholzia californica
Obrazek

Glebionis coronaria
Obrazek

Heliopsis helianthoides
Obrazek

Hemerocallis sp.
Obrazek

Indigofera heterantha
Obrazek

Lathyrus sativus
Obrazek

Lysimachia punctata
Obrazek
Obrazek

Papaver rhoeas
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Passiflora caerulea x eichleriana
Obrazek

Petunia x atkinsiana
Obrazek
Obrazek

Phaseolus coccineus
Obrazek
Obrazek

Phaseolus vulgaris
Obrazek

Rhodanthe chlorocephala
Obrazek

Rosa sp.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Salvia sclarea
Obrazek

Salvia viridis
Obrazek

Silene coronaria
Obrazek
Obrazek

Symphyotrichum novi-belgii
Obrazek

Trachelospermum jasminoides
Obrazek

Verbascum chaixii
Obrazek

Viola x wittrockiana
Obrazek
Obrazek

Zinnia elegans

Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Jurku
Nie gniewaj się :lol:
Na podstawie Twojej długiej bytności na F.O. i uczuć do starych bombek oceniłam Twój wiek na zbliżony do mojego :lol:
Ale żeś dowalił kwiatuchów ,nie wiadomo co chwalić :!:
Cudne plamiste ostróżki jednoroczne , chabry ,maczki. :D
Męczennica też z nasionek :!:
O co chodzi z astrem bylinowym , który powinien kwitnąć jesienią :?: Zaczarowany jest :lol:
Ale żeś namieszał z tymi Żwirkami i Wigurami ;:306
Mam jedną rabatę z kamykami , ale nie mów Lokiemu ;:306
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

@ Pelagia – ależ ja się absolutnie nie gniewam i zupełnie nie rozumiem o co niby miałbym się gniewać… Kwiatuszków rzeczywiście dowaliłem – pięćdziesiąt trzy zdjęcia – a jutro prawdopodobnie równie mocno przywalę… Taki sezon, że co rusz coś nowego rozkwita. Męczennica z sadzonki… Raz w życiu próbowałem siać, ale nic mi z tego nie wyszło, więc kupiłem gotową w doniczce. Co do astra bylinowego – mnie się nie pytaj o co mu chodzi. Jeden egzemplarz się wypuścił jak gumka z majtek i zwiastuje jesień, choć jeszcze nawet lato się nie zaczęło. Wszystkie pozostałe grzecznie czekają na bardziej przyzwoitą dla astrów porę roku… A w kwestii rabaty z kamieniami – wszystko jeszcze zależy jakie to kamienie… Otoczaki mogą być piękne… Sam w ogrodzie niektóre rabaty wygrodziłem wielkimi kamulcami, które zostały tu po poprzedniej właścicielce, obecnie porasta je mech, wygląda to całkiem-całkiem... Ale żwiru nie lubię i już… Chodniki w moim zadupiu wysypane żwirem i jak idę w sandałach, to klnę na czym świat stoi… Z innej beczki – dzisiaj od 7:30 do 11:30 sobie wesoło podlewałem cały ogród w przewidywaniu 38°C po południu, a przy okazji stanąłem sobie na kikucie bambusa, który raczył przebić podeszwę crocsa i wbić mi się w stopę. Jeszcze nie wiem jak jutro na wybory pójdę. Chyba na jednej nodze będę kicał…

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Jerzy
Kto pamięta majtki z wychodzącą gumką :;230
Hehe ,potrafisz ludzkość rozśmieszyć :D
Współczuję perforacji Croxa i stopy.
Osobiście chadzam w nieco grubszych gumowych klapkach :lol:
Bambus mam w donicy ,więc mi nie grozi.
Nie szkodzi ,że Mąż nie dawno zbił donicę...
A'propos bambusów ,przypomniałeś mi ,jak zastąpiliśmy kiedyś z kolegą fragment zgubionego masztu od namiotu zerwanym bambusem we Francji.
Podróżowaliśmy autostopem. Ehhh to sobie ne wrati...
Dawaj fotki bom ciekawa :D
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

@ Pelagia – Ja pamiętam jeszcze gacie z gumką, która nie tylko wyłaziła, ale co gorsze czasem pękała i trzeba było ją wymieniać. Stopa dalej boli, trochę mnie to martwi, bo jutro do pracy trzeba iść, a do stacji mam dwa kilometry na butach… Bambusy próbujemy z żoną wyeliminować (w ogóle nie wiem skąd się wzięły, jak patrzę na pierwsze fotki jak kupiliśmy ogród (wraz z domem) dziesięć lat temu, nie widzę ich – a w kulminacyjnym momencie mieliśmy cały szpaler przy ścianie domu sąsiadów), ale ciągle odrastają… Fajna przygoda z tym namiotem, hihi… A fotki już daję, już daję.

Alcea rosea
Obrazek

Asclepias incarnata
Obrazek

Carduus nutans
Obrazek

Clematis sp.
Obrazek

Convolvulus tricolor
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Cosmos bipinnatus
Obrazek

Dahlia x pinnata
Obrazek

Delphinium ajacis
Obrazek

Eschscholzia californica
Obrazek

Galega officinalis
Obrazek
Obrazek

Glebionis carinata
Obrazek

Hemerocallis sp.
Obrazek

Lathyrus odoratus
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Lilium sp.
Obrazek

Lupinus polyphyllus
Obrazek
Obrazek

Opuntia macrocentra
Obrazek

Papaver rhoeas
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Papaver somniferum
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Phaseolus coccineus
Obrazek

Pisum sativum
Obrazek

Salvia glutinosa
Obrazek

Salvia sclarea
Obrazek

Salvia viridis
Obrazek

Tagetes erecta
Obrazek

Verbascum chaixii
Obrazek

Veronica spicata
Obrazek

Zinnia elegans

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Jurku
Wiesz ,na Twoich zdjęciach widać wielką miłość do ''zwykłych'' popularnych kwiatów.
:D Przepraszam za słowo ''zwykłe''.
Dla mnie są one najpiękniejsze. Te co zawsze kwitły ,jak byłam dzieckiem.
Pięknie złapałeś obiektywem eszolcję ,łubin i ostróżkę oraz maczki.
Ostróżka przecudnej urody.
Podziwiam też groszki pachnące.
Kaktusa trzymasz w gruncie :?: Ależ by się Romowie zdziwili ,jak by zechcieli się tam zakraść.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2298
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Piękne ujęcia szałwii (w liczbie mnogiej)! Chyba nawet pojawiła się nieznana mi. Tak - nie znam szałwii tej o białych kwiatach. Albo zmyliło mnie zbliżenie, bo szałwię omszoną białą mam.
Druga pochwała i lekka zazdrość - alstromeria ;:333 U nas czasem się udaje ale to loteria więc zrezygnowałem z jej uprawy. A jest to dla mnie topowy kwiat kwiaciarniany.
Agnieszko, opuncje i w naszych ogrodach rosną i zimują bezproblemowo ;:108
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Ależ różnorodność gatunków i odmian ;:138 słowem kolorowy zawrót głowy ;:303 ;:303
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

@ Pelagia – choć czasem lubię zaszaleć z czymś oryginalnym, niecodziennym i niespotykanym (jeśli nie padnie mi komputer ani aparat, jutro pochwalę się na przykład serduszką pnącą), to rzeczywiście bardzo wiele tych „najzwyklejszych” kwiatów zachwyca mnie niesamowicie… To na ile coś jest pospolite w żaden sposób nie wpływa na moją ocenę piękna kwiatu… Co do tej ostatniej ostróżki – powiem Ci szczerze, że bardziej podobają mi się te o kwiatach pojedynczych (samosiejki, których fotki wklejałem do tej pory) niż ta o kwiatach pełnych (z tegorocznego siewu, wklejona w ostatniej porcji fotek). Groszki pachnące wreszcie się jakoś udały dzięki temu, że siałem najpierw do skrzynki, a dopiero potem wysadziłem na miejsce stałe… Siane bezpośrednio do gruntu jakoś niespecjalnie mi się udawały do tej pory… Co do kaktusa – jak zauważył Florian, nie ja jeden spośród forumowiczów mam gruntowe kaktusy i nawet w polskim klimacie sobie one radzą. Romowie musieliby być ślepi, by się nań nadziać, za to powiem szczerze, że przy pieleniu rabaty po przeciwnej stronie ścieżki, czy przy sadzeniu tamże czegoś już zdarzyło mi się samemu nadziać zadkiem na kolce… Raz nawet musiałem żonę prosić o pomoc w wyciąganiu takiego kolca z pośladka. :;230

@ Florian – dzięki za uznanie dla szałwii, sam strasznie je lubię, nie dość, że piękne, to jeszcze bezproblemowe. Białych pokazałem dwie – jedna to jednoroczna szałwia zielona (Salvia viridis), choć w sprzedaży można ją spotkać pod nazwą szałwii trójbarwnej i synonimem łacińskim Salvia horminum, a druga to szałwia muszkatołowa (Salvia sclarea), w sumie ciągle nie wiem czy będąca rośliną dwuletnią, czy może krótkowieczną byliną… Tę ostatnią lubię szczególnie, bo roztacza piękny, ziołowy aromat, jest bezproblemowa i chętnie się sama rozsiewa… Co do alstremerii – ich kępa u mnie robi się z roku na rok coraz większa… Spodobało im się u mnie. W sumie jestem przekonany, że gdybyś chciał, to z Twoim zacięciem i doświadczeniem, też byś ją miał. I chwaliłbyś się kolejną kolekcją w swoim wątku.

@ Jarha
– a dziękuję, dziękuję.

Pozdrawiam!
LOKI
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”