Nowy sezon w ogrodzie na Jurze

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowy sezon w ogrodzie na Jurze

Post »

Witajcie

Lucynko
Jeszcze żyję świętami bo u mnie ten klimat trwa do 1.02 bo już 2.02 (Matki Boskiej Gromnicznej) to trwa już zupełnie inny nastrój.
Obrazek

Ale, żeby nie było, też przygotowuję się do innych widoczków. Na dowód tego dziś w A..chan kupiłam sobie miniaturki 6-ciu storczyków.
Obrazek

Jeden ten w foli jasnoróżowy zabiera już mój syn dla narzeczonej.
Obrazek

Oczywiście wysiane pelargonie (w 1 opakowaniu całe 12 szt nasion odmiany Salmon-łososiowa), tu na zdjęciu niestety do tej pory 3 szt nie wzeszły.
Sadziłam do jednej doniczki po dwa nasionka.
Obrazek

Drugie opakowanie z większą ilością nasion pelargonii mix dopiero w trakcie sadzenia.

Rozumiem tęsknotę do przebywania w ogródku, też już bym chciała brać się za porządkowanie i rozdrabnianie ściętych zeszłorocznych gałęzi w rębaku.
Dziś u mnie słoneczko choć wiatr dmucha.

Gosiu
Witam Cię serdecznie w moich skromnych progach.
Dziękuję za miłe słowa, choć choinka co roku taka sama tylko kolor bombek się zmienia (bombki białe i srebrne + jeden co roku inny kolor bombek).
W zeszłym roku był kolor fiolet w tym niebieski i tak niby ta sama choinka a trochę inna.

Na powitanie dla Ciebie kwiatuszek.
Obrazek

A tu zdjęcie zrobione a nie wstawione wcześniej jak wracałam z nocki 10.01 br rano ok.7:30.
Niebo było różowo-fioletowe z niebieskim kolorkiem, może tak niedokładnie telefon ujął kolorki bo w realu piękniej niebo się prezentowało.

Obrazek

Pozdrawiam ;:3 ;:196
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Nowy sezon w ogrodzie na Jurze

Post »

Ewciu, fajne sobie kupiłaś te storczyki ;:303
Miałam kiedyś dwie białe miniaturki, ale przez nieuwagę zalałam im serduszka (środek rozetki listków). Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że to dla nich zabójcze. Po kilku tygodniach listki zaczęły gnić od nasady i już było po nich ;:223
U mnie też jeszcze stoi choinka, szkoda mi jej rozebrać. Myślę że jeszcze do 2.02. postoi.
Nigdy nie siałam pelargonii, zwykle robię sadzonki z tych co mam. Ale to też loteria. Nie wszystkie się ukorzeniają.
Fotka porannego nieba super ;:215

Miłej niedzieli ;:3 ;:4
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nowy sezon w ogrodzie na Jurze

Post »

Nadrobiłam trochę zaległości u ciebie, a wszędzie mam ich mnóstwo :oops: Napatrzyłam się na wszelkie cudności kwiatowe, ozdoby świąteczne itd. A ten stół jest prześliczny wręcz ;:215
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Nowy sezon w ogrodzie na Jurze

Post »

Miniaturowe storczyki ;:111 Jakie cudeńka! ;:138
Ewuniu, widzę, że Ty również wcześnie zaczynasz wysiewy. ;:303 Pelargonie już całkiem ładne, tylko musisz pamiętać, by doświetlać je, ponieważ potrzebują światła więcej niż oferują im ciągle jeszcze krótkie dni. ;:108
Kolorowe niebo i u nas często się objawia, a mój aparat ani telefon nie potrafią tych barw odtworzyć.
Tobie zupełnie ładnie to wyszło. ;:215

Zapewne i do Ciebie dotarła burza śnieżna, a po niej słoneczko zajaśniało i zostanie na dłużej, czego życzę Ci z całego serca. ;:167 ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nowy sezon w ogrodzie na Jurze

Post »

Ewo, widzę, że już Cię rączki świerzbią do wysiewów :D Wcale się nie dziwię, bo styczeń jest długi, zima jakaś niemrawa i nie może się zdecydować, czy przyjść i rozgościć się na dobre, czy może jednak odpuścić. Trzeba sobie umilać czas oczekiwania na wiosnę. Ja co prawda nic nie wysiewam, ale za to kupiłam trochę wiosennych umilaczy. Postawiłam przy oknie w kuchni i od razu zrobiło się kolorowo i przyjemnie :)
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nowy sezon w ogrodzie na Jurze

Post »

Ewuniu Twoje dekoracje świąteczne wpędzają mnie w kompleksy. ;:173 Cudne, ;:oj ale szczególnie podziwiam pracowitość. Zrobienie takiego klimatu w domu to dużo pracy, a ile kreatywności. :shock:
Masz wyjątkowe szczęście do kupna rarytasów, storczyki niesamowite, piękne.
Po Twoim wpisie o miniaturowych marcinkach pojechałam do AuCh…, ale oczywiście dla mnie nie starczyło. ;:306
Pelargonie już rosną, będziemy latem podziwiać. ;:65
Zdrowia i dużo czasu na wiosenne planowanie prac ogrodowych. ;:168
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowy sezon w ogrodzie na Jurze

Post »

Witajcie ;:196 ;:167

Dziś za oknem padający śnieg i gwiżdżący wiatr.
Za namową córki wybrałam się z nią do second hand (tzw. ciucholand) gdyż chciała sobie kupić materiał do stroju cosplejowego.
I przywiozłam takie sobie rzeczy.
Oto moje skarby.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Najbardziej cieszę się z lamp naftowych (prod. niemiecka) i doniczek (jedna z jeżem i większa w formie filiżanki w róże).

Halszko
Storczyki miniaturki spodobały mi się i mam nadzieję, że nie ukatrupię ich z nadmiaru podlewania. Chyba będę je zraszać (podłoże).
Pelargonie siałam po raz pierwszy i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Dla Ciebie nowa kompozycja (jakoś przestać robić ich nie mogę ;:223 )

Obrazek

Małgosiu
Prace nad stołem na razie przystopowały z uwagi na konieczność szlifowania (koniecznie w innym pomieszczeniu).
Ozdoby lubię robić i jak zobaczę jakieś elementy, które mi się podobają do kompozycji to zaraz je kupuję. ;:14
A ta jest dla Ciebie.

Obrazek

Lucynko
Wysiewy powoli się zaczynają, ale jak jestem w sklepie to już zerkam na nasiona.
Dziś w Action wypatrzyłam takie holenderskie, dużo było warzyw i jutro eM już jedzie je zobaczyć.

Obrazek

Zastanawiam się czy nie dokupić łąkę kwietną na działkę ROD.
Burza śnieżna i u mnie była, dziwnie to wyglądało: duże opady śniegu, słońce i huk grzmotu.

Dorotko
Też wypatruję takich umilaczy, prymulek, hiacyntów czy innych roślinek.
Ale na razie patrzę na nasiona.
Może jak coś wpadnie w oko to kupię.

Soniu
Nie masz co mieć kompleksy, bo każdy coś umie i jest dobry w jakieś dziedzinie.
Co do zakupów, to ja jak jadę całkiem przypadkowo to wtedy trafiam na coś co mnie zainteresuje.
Natomiast jak jadę w konkretnym celu to zazwyczaj mało kiedy jest coś, co planuję kupić.
Kolejna kompozycja dla Ciebie.

Obrazek


No i wczoraj zadzwonił syn i poprosił mnie aby z okazji walentynek zrobić kompozycję, bo chce ją dołączyć do swego kupionego prezentu dla narzeczonej.
Ona też lubi takie ozdóbki, gdy podarował jej syn kompozycję z bałwankiem to bardzo się ucieszyła.
No i cóż było robić, synowi odmówić ;:306 ;:185
I powstało coś takiego.

Obrazek

Ale najpierw z jego strony kontrola jakości musi być.
Jak mu się spodoba to dostanie jak nie to będę robić drugą.

Dziś Dzień Babci i z okazji tego święta składam wszystkim Babciom (jutro Dziadkom) dużo zdrówka i cierpliwości dla wnucząt.

Obrazek
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy sezon w ogrodzie na Jurze

Post »

Ewo lampy super kupiłaś ;:215 na pewno je fajnie wykorzystasz do dekoracji ogrodu.
Śnieżny dzisiejszy dzień, dobrze bo nasz roślinki dostały kołderkę, oby jeszcze więcej go nasypało.
Dekoracje świąteczne idą całą parą :D
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Nowy sezon w ogrodzie na Jurze

Post »

Ewciu, dziękuję za życzenia jako babcia :D i za tę śliczną wiosenną kompozycję ;:180
Fajne sobie kupiłaś bibeloty, pewnie wykorzystasz do tych pięknych dekoracji ;:215 a lampy też bardzo stylowe ;:333
Ja storczyki wstawiam do głębszego naczynia z przefiltrowaną albo przegotowaną wodą jak widzę, że korzonki w podłożu robią się srebrne. Czasem jest to co 2 tygodnie, albo i rzadziej. Stoją tak z pół godziny co najmniej, aż podłoże namoknie po czym wyjmuję z wody i wstawiam do osłonek. Samo zraszanie podłoża może im nie wystarczyć.
Miłego weekendu i zdrówka ;:4
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowy sezon w ogrodzie na Jurze

Post »

Fajne cudeńka zakupiłaś. Czasem w second handzie można znaleźć niezłe cacuszka :)
Masz już plan co wsadzisz w filiżankę?
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Nowy sezon w ogrodzie na Jurze

Post »

Ho! Ho! Ewuniu! Takie ładne gadżeciki zgromadziłaś! ;:138
Teraz będziemy trwać w oczekiwaniu na to, co z ich pomocą wyczarujesz. ;:162
A ponieważ masz złote rączki i fantastyczne pomysły, zapewne będzie co podziwiać. ;:215

Powodzenia życzę i zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowy sezon w ogrodzie na Jurze

Post »

Witam wszystkich serdecznie ;:167

W końcu weekend wolny.
I postanowiłam zajrzeć na forum aby zobaczyć co mnie ominęło.
Dziś pobuszowałam po internecie w poszukiwaniu nowych roślinek i w świecie kwiatów przejrzałam ofertę lilii i zaciekawiło mnie parę cebul.
Chyba sobie zamówię bo do tej pory nie widziałam pełnokwiatowych.
Natomiast podlewając roślinki w ciemnym garażu odkryłam, że już zaczynają wegetację.
Powojniki i żonkile wyniosłam w chłodne , jasne miejsce ale róże (donice zbyt ciężkie) muszą w tej ciemnicy zostać.
Jak będą temperatury na plusie to chyba będę musiała uchylać bramę garażową i doświetlić je.
Tak wygląda jeden z powojników (odrasta od korzenia bo lekko przemarzł) , drugi (nie pokazany na zdjęciu) jest większy i zaczął mieć w kącikach nabrzmiałe pąki.

Obrazek

No i tu mam dylemat przy tym większym czy przycinać go dopiero na wiosnę czy może teraz.
Czytam tu i ówdzie, że cięcie powojników rozpoczyna się od lutego (rosnące w gruncie) a jak to się ma z rosnącymi w donicy zimowanymi w chłodnym pomieszczeniu?

A tu żonkile, chyba trochę za wcześnie startują (przeniesione z garażu do chłodnego, nieogrzewanego pokoju) .
Obrazek

Dorotko
Lampy planuję wykorzystać w ogrodzie lecz zastanawiam się czy zrobić z nimi jakąś kompozycję przy tarasie czy od frontu budynku.
Ale to jeszcze plany, może w necie poszukam inspiracji.

Halszko
Z dużymi storczykami tak robię lecz z miniaturkami boję się tak postępować bo doniczki malusieńkie i storczyki takie delikatne.
Oczywiście z ostatnich zakupów , które nabyłam już zrobiłam na taras (w zasadzie na parapet zewnętrzny) taką doniczkę z jeżami.

Obrazek

Ewuniu
W filiżankę (donicę) jeszcze zastanawiam się co posadzić. Na początku myślałam o petunii lub lobelii.
Potem doszły miniaturowe róże, bratki, dzwonki i pelargonie.
Tyle jest propozycji , że w zasadzie jeszcze nie jestem zdecydowana.
Może od Was usłyszę jakieś fajne propozycje.

Lucynko
Im jestem starsza tym więcej kupuję gadżetów.
Może to już ta mania zbieractwa się pojawia w tym wieku. ;:306
Na razie ;:65 czekam aby wyjść do ogrodu a tu wieje, śnieg i mrozik.

Życzę wszystkim ;:3 ,miłego i spokojnego weekendu.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Nowy sezon w ogrodzie na Jurze

Post »

Ewuniu Twoje ręce są wciąż zajęte i zawsze coś ładnego wyczarują. ;:138 ;:138 W tym roku wreszcie kupiłam nasiona cynii i wysieję taką kwietną łączkę .Ciekawe co wyjdzie z tego kupionego mixu liczę na sporo kwiatów, oby były żmijowce bo uwielbiam je.Miłego tygodnia ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”