Oaza Spokoju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu zimę miałaś piękną. Cudne latarenki pod choinką wypatrzyłam. ;:oj
Ciemiernik wyjątkowo szybko zakwitł, co za optymistyczny widok. ;:215 Swoich nie okrywałam, więc mają malutkie pąki.
Letnie kolory jednak bardziej do mnie przemawiają. ;:173 Biała budleja wyjątkowa, a Twoja Cubana zawsze cudna. Swoją przesadziłam, może wreszcie nabierze wigoru. Nowe róże świetnie wpisały się w ogród, :uszy Bardzo mi się podobają takie pustaczki.
Ukorzeniłam kilka Bobo i akurat Tobie musiała się dostać pomyłkowa. ;:223 Dopiero w ubiegłym roku, jak nabrały masy spostrzegłam, że jedna inna.
Niech wnusia rośnie zdrowo i daje Wam wiele radości. ;:168 Włoski ma wyjątkowo piękne i jakie długie. ;:oj Pewnie wnusia będzie na pierwszym miejscu, ;:167 ogród na drugim. U mnie tak się porobiło z wnukami. :)
Pozdrawiam ciepło. ;:3
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu :wit w nowym roku, który ma upływać w zdrowiu i otoczeniu kwitnień jeszcze piękniejszych niż wspomnieniowe ;:196
Napatrzyłam się na piękne kwiaty lata i jesieni w Twoim ogrodzie ;:138 i cudne, wiosenne niebieskości :tan .
Widziałam różową Anabelkę, ciekawa jestem jak ją tniesz wiosną? Swoją puściłam za wysoko i teraz boję się ściąć nisko, żeby się nie zbiesiła, bo nie wypuszcza nic z dolnych pąków, tylko górą. Próbowałam ukorzeniać, żeby w razie czego mieć nową sadzonkę, ale jeszcze mi się nie udało.
Mam też identyczną wanienkę :tan , tylko jednego uchwytu jej brakuje, ale poza tym, wygląda jak z tej samej partii ;:306
Przez ostatnie dwa lata, wiosna zaczynała się już po 20 stycznia, a w tym chyba się nie zanosi, chociaż mnóstwo nosków cebulowych już jest na powierzchni ;:185 , U mnie chwilami pada śnieg, ale i słońce wychodzi, od razu topiąc biały puch, a tu jakieś mrozy zapowiadają ;:223
Póki zima, życzę Ci dużo czasu spędzanego z uroczą wnusią ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witajcie

Wczoraj piękna pogoda, ;:3 mocno świeciło, ptaszki świergoliły, jakby wiosnę przepowiadały...a dziś zima, sypie cały dzień, wieje i nawet burza była ;:oj

Martusiu dziękuję za życzenia ;:196 Anabelkę różową mam dopiero od zeszłego roku, chorowałam na nią dość długo, kupiłam taką już rozrośniętą, będę się szkolić jak ją ciąć, zwykłą białą Anabelkę tnę nisko, to młodziak z Forum, dopiero nabiera wigoru, to tą myślę podobnie :?: niech się ładnie zagęszcza. Ciekawe jakby przygiął jedną odnogę wiosną i przysypał ziemią może tak by się udało pozyskać nową, nie wiem jak próbowałaś?
Masz coś w wanience posadzone, czy stoi nie wykorzystana? Może z tej samej serii są :;230 mi się bardzo podoba jako donica :tan w tym roku też poczynię do niej nasadzenia. U mnie na razie nosków brak, ale w moim rejonie zawsze wszystko później. Ja już tęsknię zawsze te dwa miesiące są takie ciężkie, jak marzec nastaje to już jest dużo lepiej. Z wnusią spędzam sporo czasu , bo pomieszkuje u nas :heja Pozdrawiam cieplutko ;:196

Soniu jak zobaczyłam raz w kwiaciarni te latarenki to myśl była tylko jedna muszę je mieć ;:306 i zdobią salon cały rok, tylko kompozycja w środku się zmienia, choć bez tego same są urokliwe.
Ciemiernik się bardzo pospieszył, teraz jest pod śniegiem, inne całe szczęście nie takie wyrywne. Ja też wolę letnie kolory, choć zimę lubię, ale jak jest biało i magicznie :D
Ostatnio to nie wiadomo co za pora roku, burz jeszcze w styczniu nie pamiętam za swojego życia, a tu już druga w przeciągu kilku dni ;:oj
Za Bobo bardzo dziękuję i za drugą nieznaną też będziemy latem rozszyfrowywać co to za panna. Obawiam się ,że i u mnie tak będzie - ogród będzie na drugim miejscu. Hanusia jest urocza, a włoski ma po mamusi, bo moja córa też się z takimi urodziła. Pozdrawiam cieplutko ;:196

Andrzeju już w tamtym sezonie Róża patyczkowa od Jadzi pięknie się rozrosła :tan Dziękuję i pozdrawiam ;:3

Krokusiki to takie perełki wczesnowiosenne ;:167


Obrazek

Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek :wit
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, już niedługo wiosenne krokusy będziemy miały w realu :D Jeszcze ze dwa miesiące... Ale one szybko miną. Wszystkie wiosenne, niebieskości ;:167
Wypatrzyłam u Ciebie wspaniały okaz klona palmowego. Pamiętasz może nazwę?
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Dorotko niestety kupiony bez nazwy :oops: był jeszcze drugi ale po pewnej zimie nie puścił listeczków, a szkoda mi go bardzo bo jeszcze piękniej się przebarwiał jesienią, ten co został zaś ma niesamowity czerwony kolor w jesiennej odsłonie :heja
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, krokusiki przecudne ;:167 ;:167 jak się na nie patrzy, człowiek pragnie już wiosny ;:3 ;:3
Róża Dortmund urokliwa bardzo ;:167 ;:167 chyba to będzie mój pierwszy zakup wiosenny :tan
Róza Ballerina też fajna, faktycznie podobna do Bukavu. Wszystkie te róże z otwartym kwiatem są ładne, nadają ogrodowi zwiewności i delikatności ;:167 ;:167
Krysiu, migawki z jesieni cudnie, mnie wpadł w oko klon palmowy, jak ładnie się przebarwił ;:oj


Pozdrawiam cieplutko i miłej niedzieli :wit
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witaj Kryniu :wink:
Zaraz zaraz.. t o już taki krokusiki masz ?
No piekne.Taki żywe kwitnące :)
a u mnie zima i śnieg i biało i ponuro .
Pozdrawiam cieplutko : ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

:wit

Aniu takie widoczki kwitnących krokusów to dopiero przed nami, u mnie też zima, piękna ;:167
Dziękuję za odwiedziny i pozdrawiam ;:196


Obrazek


Obrazek

Asiu cieszmy się na razie zimą, bo w końcu ładna, niech pobędzie :)
Mam taką nadzieję że te Róże stworzą fajny duecik i się nie będą gryzły kolorystycznie.
Zakupy wiosenne zawsze rajcują :tan Ja się zastanawiam nad Bajazzo czy aby jej nie zamówić i posadzić na miejsce Elfe, bo ona mnie denerwuje, taka marnawa tylko jeden rok była w miarę urokliwa i się nią cieszyłam jak kwitła, reszta porażka, parę kwiatów i tyle. Dziękuję za odwiedziny i pozdrawiam ;:196


Obrazek



Obrazek

A w domu na parapetach trochę kolorku ;:31


Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek


Obrazek

Miłego niedzielnego wieczorku :D
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, czytałam już u paru forumowiczów, że róża Elfe, to raczej ładna na zdjęciach do sprzedaży... Kapryśna ponoć i nie taka ładna przez to. Nie chce kwitnąć tak uroczo , a szkoda bo piękność wydaje się jej wielka ;)
Krysiu, Bajazzo kupiłam 2 sezonu temu. Różczyka śliczna. U mnie dopiero się ukorzenia, kwiatków parę pokazała, rośnie. Jeszcze jest mała. Kupiłam ją razem z Bukavu, to podobnie rosną. Bajazzo ma jednak dużo większe kwiaty. I kolor !!! cudny ! To chyba coś w stylu Dortmundy. W każdym razie jest na czy oko zawiesić ;:108
Polecam Ci serdecznie ;:333 https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 5#p6364705
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Oaza Spokoju

Post »

Śliczne storczyki! ;:oj
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

:wit

Dalej pogoda zimowa, śnieg zalega, choć temperatura koło zera, raz pada deszcz raz śnieg i do tego zawiewa.

Danusiu dziękuję ;:196 , dość ładnie kwitną i jeszcze są takie które mają pąku nie otwarte :tan w te zimowe jak znalazł pocieszajki są :D

Asiu Elfe straszna kapryśnica i ja już też coś wiem o tym, choć kwiat piękny, tylko jakby jeszcze chciała kwitnąć, tak jak na zdjęciach pokazują, ale ona nie taka skora, zima ciągle ją uszkadza, pomimo ociepleń, mam już jej dość. Za to Bajazzo cudo ;:167 tylko potwór ;:oj z tego co czytam, podobnie do Ghislaine de Feligonde, rozszalała się u mnie bardzo i jak zakwitnie to klękajcie narody , ale potrzebuje sporo miejsca. Nie wiem czy tyle mam tam gdzie rośnie teraz Elfe, na taką Bajazzo ;:218 musze to jeszcze przemyśleć. Dziękuję za fotki i informacje, pozdrawiam cieplutko ;:196

Na ocieplenie trochę wspominek tamtego sezonu ;:31


Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek




Obrazek



Obrazek



Obrazek :wit :wit
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu a ja Bajazzo posadziłam w donicy i na wiosnę prędko będę musiała ją przesadzić ;:oj
Potwora kupiłam, kwiatki ma cudne i szybko powtarza. A może byś mogła mi zaproponować różę pnącą , ale nie ogromną.

Buziaki ;:108
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42094
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu za oknem mokry śnieg, ale okrywa solidna, wiosna jakby się oddala :)
Ślicznie kwitły Ci róże i cebulowe, prymulki oko nacieszyły. Na drugim zdj. z 10 stycznia to żurawka tak obficie kwitła?
Czytam, że wnusia rośnie, gaworzy to będziesz miała towarzystwo w ogrodzie, bo na pewno kwiatuszki polubi :D
Przed nami tydzień śniegowy, prawie ciepły i bez słońca, nie lubię takiej zimy.
Pozdrawiam Cię cieplutko i wspominamy dalej ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”