Oaza Spokoju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

:wit

Halinko ja też czasem jestem u kogoś i później się okazuje że śladu nie zostawiłam :) ale ważne że jednak jesteś ;:196 Azaliowy czas był piękny, teraz inne kwiatuszki kwitną i cieszą nasze serduszka i oczy. Piwonie jeszcze mnie cieszą bo mam różne i ich kwitnienie jest rozciągnięte w czasie. Robiłaś ogrodzenie i z tego co pamiętam to przesadzałaś je więc i tak dobrze że choć po parę kwiatów miały, na przyszły rok na pewno obdarzą Cię pięknymi bukietami :D dziękuję i pozdrawiam ;:196

Martusiu Buckeye belle jest piękna ale jak na razie obdarzyła mnie tylko jednym kwiatem, faktycznie ma ciemny kolorek jest ;:167 ta jasnoróżowa z powojnikiem to niestety NN, dostałam od chrzestnej matki bez nazwy, jest inna niż Alexander F, nie wiem co to za panna, ale jest urocza. Mam trzy Piwonie które jeszcze nie kwitły u mnie, ale to są korzonki z kapersa, więc muszą się rozrosnąć, kocham czas kwitnienia tych kwiatów :D Już Róże rozkręcają sie na całego więc spektaklu część dalsza. Pozdrawiam i dziękuję ;:196

Czerwcowe fotki ;:31

Jeszcze iryski, choć już przeminęły to nie zdążyłam wcześniej ich pokazać

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek :wit :wit
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Oaza Spokoju

Post »

:wit
Piękne te róże na ostatnim zdjęciu .Co to za damy ??
Hosty pięknie rosną.
Irysowa kolekcja przepiękna.
I piwonie masz przecudne. Moje w tym roku jeszcze nie wszystkie zakwitły . :)
Nic b ede czekać na drugi rok. Może już zakwitną.
Pozdrówki zostawiam ;:196 )
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

:wit

Aniu to są róże angielskie, na przedostatnim zdjęciu jest Princes Anne a na ostatnim Munstead Wood obydwie godne polecenia, kwitną niezawodnie i obficie, oczywiście trzeba im dać trochę czasu na rozrośnięcie a później cieszyć się widokami. Aniu Piwonie tez potrzebują czasu a jak się już rozbuchają to kwitną pięknymi bukietami :D byle deszcze i wiatry ich nie zniszczyły, jedyny minus że trzeba dla nich podpory bo kwiaty ciężkie. Z Irysków jestem w tym roku zadowolona , bo w tamtym się w ogóle nie popisały :roll: Dziękuję i pozdrawiam ;:196

czerwcowe kwitnienia :tan
Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

Piękna angielka tylko kwiaty ciężkie i na dół pochylone może zmężnieje, bo to młódka z tamtego roku, Crown Pr. Margareta

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek :wit :wit
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witaj moja imienniczko :)
Twój ogród już trochę znam bo zima szukając wiadomości trafiłam na twoej imię ... i jak tu nie zajrzeć do imienniczki ...
Jestem dziś po raz kolejny i podziwiam Twoje przemyślane kompozycje, a także bardzo zadbany ogród. Dzięki azaliom barwny festiwal zaczynasz dość wcześnie i to z wielka pompą.
Na zdjęciach widać tak dobrane kolorystycznie przejścia ,że miło się ogląda.
Dla przykładu niepozorne rośliny o drobnych kwiatach dały ciekawe przejście koloru. Świetnie ujęłaś to w kadrze.
Pozdrawiam i życzę wytchnienia od opałów bo u nas mamy juz dość.
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu przepiękne są Twoje róże, a Eden Rose mnie zauroczyła ;:215
Piwonie śliczne i jeszcze kwitną, ;:333 a u mnie już ich czas minął.
Do Tell cudowna, ale już tylko mogę podziwiać ją u Ciebie ;:138
Pozdrawiam cieplutko ;:3 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, śliczne róże ;:138 , angielki obsypane kwiatami, Eden zachwycająca rumieńcem ;:oj
Pięknie kwitnące bodziszki, uroczy goździk kropkowany, a ta piwonia na ostatnim zdjęciu ;:167 , czy to Gay Paree?
Pięknej pogody na różany sezon ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu cudownie wszystko kwitnie, Twój ogród w niczym nie ustępuje tym profesjonalnym ogrodom...no może wielkością, bo oni mają do obsadzenia hektary.
Masz rację siły wrócą z czasem, dziękuję za przypomnienie o barszczyku. Niestety od zielonych jakoś mnie odrzuciło, może dlatego że covid nadszarpną wątrobę i ograniczam surowizny.
Pozdrawiam serdecznie ;:167
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu czarujesz różami co roku. ;:215 Nowa piękność Crown Pr. Margareta cudna. ;:oj Jak się zadomowi inne będą mieć piękną konkurentkę. :)
Skalnica z drobnymi kwiatami urocza, pięknie sie komponuje z liśćmi host. ;:138
dziękuję za informacje o Schneeperle. ;:196 Wolałabym jej po raz trzeci nie przesadzać. Dla dwu przewidziałam około 1 metra kwadratowego. ;:173
Miłych chwil w ogrodzie. ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witajcie Kochani

W końcu podlało solidnie i leje dziś nadal, ale sucho już było bardzo i deszczyk potrzebny :D

Soniu Crown Pr. M. przesiedziała tamten cały sezon w donicy, bo myślałam nad miejscówką, dopiero na jesieni powędrowała na rabatę, nieopodal jest Docteur Jamain, więc będzie kontrastowo, o ile się zgrają kwitnieniami, bo Docteur lubi wcześniej zakwitnąć, ale zawsze jeszcze jakieś pąki ma później to będzie tłem dla Margarety :D kwiatuszki skalnicy są takie delikatne, po prostu bajeczne ;:167 Metr kwadratowy myślę, że w zupełności wystarczy, ona u mnie nie rośnie szybko, a zawsze można poprzycinać trochę gałązki po kwitnieniu, ja chyba muszę to zrobić z moimi najstarszymi azaliami japońskimi bo się bardzo rozbujały, w sumie to co rok coś tam uszczknę dla zgęstnienia. Dziękuje za odwiedziny, pozdrawiam ;:196

Marysiu dziękuję za uznanie dla mojego ogrodu ;:196 jeszcze by można w nim sporo zmieścić ale czasu mało i zdrowie po covidzie ciągle szwankuje, robi dziadostwo w organizmie, ale trzeba pozytywnie być nastawionym i się nie dawać. Odżywianie i odpoczynek najważniejsze bo zmęczenie długo trzyma człowieka, choć nie wszyscy tak mają, chyba zależy od organizmu. Marysiu dużo zdrówka ;:196 ;:196

Martusiu Angielki potrzebują trochę czasu od wsadzenia żeby pokazać na co je stać, ale ja się w nich zakochałam :D Graham T uwielbiam a on coś marniejszy w tym roku, wiosna zimna i byle jaka i start był ciężki, więc mu wybaczam. Na ostatnim zdjęciu to Ursyn Niemcewicz, piękna Piwonia, sztywna i kolor nieziemski, błyszczy w ogrodzie ;:167 Dziękuje za odwiedzinki i pozdrawiam ;:196

Halinko Eden Rose to kapryśna róża, lubi przemarzać i bardzo bałam się jej sadzić, ale znalazłam chyba dość dobrą miejscówkę dla niej rośnie pod domem od południowej strony, w zacisznym miejscu i kwitnie niezawodnie co rok, sadzona w 2017 roku. Piwonie ostatnimi kwiatami kwitną, ale dziś deszcz je już chyba zniszczy bo leje intensywnie. Do tell jest urocza te pręciki i gra kolorów świetna, nie wysoka Piwonia dość sztywna, polecam :D może upniesz jeszcze. Dziękuję i pozdrawiam ;:196

Krysiu bardzo miło czyta się Twój wpis, tyle pochwalnych słów ;:180 ;:180 Takie słowa mobilizują do dalszego tworzenia i przerabiania, dziękuję ;:196 Bardzo lubię przebywać w ogrodzie i dłubać w ziemi, i jakoś te kompozycje dość fajnie wychodzą, choć są zakamarki którymi pasowało by się bardziej zająć :oops: Faktycznie to przejście koloru na tym zdjęciu co Ci się tak spodobało jest świetne. Pozdrawiam serdecznie ;:196

Dziś jeszcze czerwcowe fotki, Róże się rozkręcają co raz bardziej :heja


Obrazek

Ghislaine de Feligonde

Obrazek



Obrazek

NN zakwitła tylko jednym kwiatem ale takim uroczym ;:167


Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek

Pozdrawiam i miłych chwil w ogrodach życzę
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu masz cudne kwitnienia nie tylko różane ,ale również piwoniowe. Do tell przecudna i nie dziwię się ze ja tak zachwalasz .U mnie sezon nijaki róże starają się jak mogą oczywiście Angela i Pretty sunrise niezawodne .Elżbietka trochę marniej ,ale ujdzie w tłoku :wink: Edenka cudnie Ci kwitnie to samo Graham czy Jubile celebration ;:167 ;:167 Deszcze skracają niestety kwitnienia. Dzisiaj od rana walczyłam sekatorem i nie tylko, bo chwasty rosną szybciej niż je usuwamy a że mnie ostatnio więcej nie ma niż jestem to mają pole do popisu. ;:224 Miłego weekendu Krysiu ;:196 ;:196 Jak uda mi sie to w poniedziałek zrobię wysyłkę moze jeszcze coś byś chciała ????
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Oaza Spokoju

Post »

Piękne róże i gożdziki.
Miłego dnia. :wit ;:138
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witajcie Kochani

Lipcowy ogród jest jeszcze różany, choć dużo już do ścięcia, szczególnie po ostatnich deszczach. Nie nadążam z pracami w ogrodzie, trawsko rośnie na potęgę, a i sporo bylin trzeba poprzycinać. Ślimaki też żeruj, chciały się dobrać do mojej fasolki szparagowej -łobuzy :twisted: W końcu zakwitnie mi hortensja ogrodowa jedyna która została resztę wywaliłam,[tą mam o Jadzi Jakuch ;:196 ]Chyba powędrowała w końcu w odpowiednie miejsce. Wsadziłam ją od północnej strony domu pod samym domem i przy rynnie, więc dostęp do wody ma jako pierwsza, strasznie kapryśne są te ogrodówki, nie wiadomo jak im dogodzić :lol: Upały doskwierają i w ogrodzie nie ma kiedy popracować dziś straszna duchota a mam wolny dzień, ale za gorąco na prace w ogrodzie, rankiem tylko podlałam doniczkowe, może wieczorem coś się uda zrobić.

Jadziu U mnie z czasem kiepsko i nie wszystkie królewny zdążyłam już przyciąć, dziś strasznie duszno. Z Jubile C jestem w tym roku bardzo zadowolona pięknie zakwitła i taki zgrabny krzaczek jest, Edenka też ona ma śliczne duże kwiaty, szkoda ze zapachu nie ma no ale wybaczam jej to :) Graham mnie trochę rozczarował, w tamtym sezonie był ładniejszy, dużo gałązek musiałam wiosną przyciąć bo co wypuściły liście to marniały :( może teraz coś nowego wypuści po deszczach. Dziękuję i pozdrawiam cieplutko ;:196

Danusiu ;:196 ;:196

Gąsiennica Ćmy- Znamionówka, bardzo upodobała sobie kwiat Artemisa
Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek


Eden Rose i Rosarium Uetersen
Obrazek

Cubana
Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek

:heja :heja
Obrazek

Pozdrawiam Odwiedzających :wit :wit
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Oaza Spokoju

Post »

Pięknie Krysiu! Zachwycająco. Cóż tu jeszcze można dodać :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”