Oaza Spokoju

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

:wit

Christinkrysia masz rację Krysiu, bardzo szybko czas ucieka i nasza wnusia już kończy pół roczku, to kochana istotka, taka promienna, cały czas uśmiechnięta, choć idą zęby, bo właśnie pierwszy się pojawił. Bardzo fajne jest to uczucie bycia babcią, ja się bardzo cieszę ze już nią zostałam.
Pomagam na ile mogę w opiece nad tą kruszynką, bo córka jeszcze studiuje, więc wszyscy się zmobilizowaliśmy i pomagamy, nawet mój syn siedemnastoletni, który uważał dzieci za zło, teraz bardzo zmienił zdanie i widać jak bardzo pokochał Hanie.
Tak nabyłam różową Anabelkę , bo o niej ciągle myślałam, ale dopiero mam ją od tamtego sezonu :wink: ale faktycznie musiałam ją podwiązywać bo wiotkie łodyżki, trudno będzie dostawać paseczek w pasie, kwiatuszki są urocze ;:167 Ciekawe dlaczego na zdjęciach ze szkółek tak się pięknie prosto trzymają ;:131
Dziękuje za odwiedzinki i pozdrawiam ;:3

Martusia prosiła o Piwonie to niech one dziś królują :D


Obrazek


Obrazek

Jadziu Piwonie niestety nie powtarzają tak jak Różyczki, a szkoda bo to boskie kwiatuchy i jak zakwitną to oczu nie mogę oderwać , jeszcze ten zapach np; Profesora Wójcickiego, albo Duchesse ach...coś pięknego. U mnie śnieg zalega bo chociaż na temperatura na plusie to dużo tego żeby tak szybko znikł. Przesyłam serdeczne pozdrowienia ;:196


Obrazek



Obrazek

Dorotko wczoraj piękne słoneczko świeciło i dzień był bardzo przyjemny, ale mimo tego nic nie działałam w ogrodzie bo śnieg jeszcze spory zalega. Tawułki lubią wilgoć i dobrze czują się w kwaśnej glebie, taka u mnie jest, ja z nimi nie mam żadnego problemu, rosną i nawet się sieją. Jednak na palącym słońcu trochę się mają gorzej niż w lekkim półcieniu. Oby udała się reanimacja, woda i cień wskazany. Pozdrawiam serdecznie ;:196


Obrazek

Aniu śnieg zalega u mnie na ogrodzie, i kły pewnie pod nim są schowane. Ja dopiero dwa lata temu troszkę zwiększyłam kolekcje moich Ciemierników, ale jeszcze ich mi mało. Na razie żadnej siewki nie zauważyłam, a szkoda może w tym roku coś dojrzę, bo boje się ze wcześniej je pewnie usuwałam, plewiąc ;:222 . Cena w kwiaciarni bardzo wysoka ;:oj Grahamka polecam pięknie pachnie i kwiat też cudowny, nawet się zastanawiałam nad drugim egzemplarzem, ale trochę innych wydatków mam i ogrodowe musza być obkrojone. Pozdrawiam cieplutko ;:167


Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek

Martusiu mamy luty dlatego ja się cieszę, że zima u mnie, choć z drugiej strony jak czytam i oglądam że u Was wiosna staruje to mi żal. Ale na wszystko jest czas i u mnie tak będzie. Może i ja się rozglądnę za cebulkami Frezji, bo przypomniałaś mi ich zapach, jest cudowny, kiedyś na imieninki właśnie bukiety frezjowe królowały u mnie w rodzinie. Cóż to był za zapach ;:173 Ciekawa jestem jak w tym roku zakwitną Piwonie, mam ze cztery które jeszcze u mnie nie kwitły, czy w tym sezonie pokażą kwiat? Dziękuje za odwiedzinki ;:167 ;:196


Obrazek



Obrazek

CDN :wit
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Andrzeju ciekawe czy ten wieczornik w tym roku się tam pokaże, bo zapomniałam o nim w sezonie żeby zebrać nasionka, jakoś mi to umknęło z głowy, tylko teraz przy przeglądaniu zdjęć, znowu o tym pomyślałam...ciągle czasu w sezonie mało i to tak. Dziś taka chlapa ciapa, ale pokrywa śnieżna na ogrodzie leży jeszcze, choć temperatura na plusie. Jeszcze luty za szybko te roślinki się u Ciebie garną, ale taki klimat co rok to szybciej, a później w maju ziąb. Zobaczymy jaki będzie ten sezon. póki co wspominki, pozdrawiam cieplutko ;:196


Obrazek

To jest NN, kupiona w doniczce w B, nazwa zupełnie się nie zgadza, płatki bardzo duże i w pięknym różu, którego nie uchwyciłam na zdjęciu, w środku żółte pręciki, będę szukać nazwy. Może ktoś ma tą pięknotkę?

Obrazek



Obrazek

Krysiu leszczyno bardzo mi miło, ze obrazki z ogrodu się podobają. Wszyscy już tęsknimy za kolorami i kwiatami, zapachami...ach chciałoby się już tego, już niedługo jakoś musimy wytrzymać. Tylko właśnie to wędrowanie po szkółkach :;230 ciągle coś się podoba. Ja myślę o austinkach, one dość ładnie u mnie rosną, potrzebują oczywiście czasu, ale róże cudowne, kwiaty piękne. Myślę o dwóch, może zamówię. Przesyłam ;:3 ;:196


Obrazek

Danusiu ach ja też zapomniałam :oops: wiosną borykałam się z powikłaniami po covidzie aż do lipca, gdzie w końcu się wydało co mi dolega, zaleczyłam i jest okej, wiec przypomnij się w tym roku, może nie zapomnimy ;:306 Lilaka Sensation kupiłam już kwitnącego, ma bardzo ciekawą białą obwódkę ;:167 Wspominać jeszcze będę bo do wiosny jest jeszcze trochę czasu. Pozdrawiam cieplutko ;:196


Obrazek

Marysiu jak si ę pokaże w tym roku to będę próbować z tym wieczornikiem, ach widzisz nie weszłam między te bukszpany i nie poczułam jego zapachu, szkoda. U mnie odwilż a co będzie dalej zobaczymy, pozdrawiam ;:3


Obrazek


Obrazek




Obrazek

Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16025
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Oaza Spokoju

Post »

Ależ Ty masz wspaniałe te piwonie. ;:138 I jak dużo krzewów. No nieprawdopodobne, nawet Krysiu nie umiem wyrazić swojego zachwytu. :D
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krychna zajrzałam do Austinek ale jeszcze nie wiem co kosza włoźyć, ale widzę że też już niektoe są niedostępne.
Piwoniami Twoimi się zachwycam i będę wyglądała swoich. Na jesieni wzbogaciłam się o 5 nowych piwoni, były duże karpy więc liczę na to, że zakwitną choć pojedyńczymi kwiatami, dokarmiłam je też obornikiem od krówek więc powinny się odwdzięczyć.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu kochanie możesz wciąż podsyłać takie fotki ;:167 ;:167 to miód na serce ;:108 Tak wszystkie bujnie rosną i kwitną co najważniejsze. Udanej niedzieli ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11529
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu bodziszki popodziwiałam i jeszcze ładną kepę orlai. ;:oj To moje ostatnie miłości. ;:173
Rabaty z piwoniami jak zwykle zachwycające. Miło, że nadrabiasz zaległości w pokazywaniu swojego wyjątkowego ogrodu. ;:215
Może moje piwonie też mnie choć jednym kwiatem uraczą. ;:65
Małym dzieciom mało kto się może oprzeć. :D Świetnie, że wujkowi Hania też przyniosła radość. ;:167
Ciepła i słońca życzę. ;:196
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Oaza Spokoju

Post »

Wcale Ci się nie dziwię, że w sezonie nie masz czasu na forum. W takim ogrodzie można spędzać czas od rana do wieczora i wcale się nie nudzić ;:63 Piękne, kolorowe rabaty. Piwonie, róże, irysy, bodziszki - wszystko bajecznie kolorowe i dorodne. Zapach piwonii jest taki sam jak lilii, oszałamiający i bardzo intensywny. Czuć je w całym ogrodzie.
Jeżeli masz miejsce na Bajazzo, to się nawet nad nią nie zastanawiaj. Mam ją chyba już piąty sezon i co roku jest zachwycająca. Nawet w ubiegłym roku dość szybko się pozbierała, mimo iż przemarzła do samej ziemi. Nie zdarza jej się to często, nie przy takich zimach, jakie mamy obecnie. Pierwsze kwitnienie ma bardzo obfite, kolejne skromniejsze, ale za to bardzo szybko kwitnie ponownie i przeciąga się na długi czas. I przynajmniej u mnie, należy do tych bardziej zdrowych ;:215 Natomiast różowa anabelka mnie nie zachwyca. Mam ją już kilka lat i ciągle jest wiotka i kwiaty ma drobne. Jeszcze ją trzymam, ale chyba się pożegnamy, nie mam do niej cierpliwości.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krzysiu i ja zachwycam się Twoim ogrodem.Piwonie masz cudne .
Mam jedynie 3 i czekam w tym roku aż zakwitną ;:oj
Muszę poczytać o orlaji ,wszędzie ją chwalą :wink:

Miłego tygodnia ;:3 ;:3
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Cudne piwonie, zainspirowałaś mnie Krysiu i poszło zamówienie, dziękuję że poleciłaś z imienia dwie odmiany pachnące. Mam dwie piwonie, ale one za szybko nie przyrastają.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu piwonie przepiękne, możesz być dumna z takiej kolekcji ;:333 Różom też nic nie brakuje widać dobrą rękę ogrodniczki. Czytam o maleńkiej Hani, że kupiła Wasze serca i nawet syna :D Moja córka urodziła nam wnuka jak ja miałam 10 letniego synka i pamiętam jak mały rósł wszystkim dawał buzi, a mój synek zwiewał przed takimi czułościami ;:306
Mam nadzieję Krysiu, że wichura nie wyrządziła Wam szkód. Niestety nie chce nas opuścić i wieje także dzisiaj, a do tego zacina mokry śnieg! Wszystkiego dobrego ;:196
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4320
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krychna pisze:Ciekawa jestem jak w tym roku zakwitną Piwonie, mam ze cztery które jeszcze u mnie nie kwitły, czy w tym sezonie pokażą kwiat?
Piękne masz piwonie Krysiu - życzę więc, by i te cztery dołączyły do kwitnienia w tym roku ;:333
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu sporo piwonii masz, piękne odmiany, wyobrażam sobie jaki zapach gdy kwitną się unosi.
Jak dokładnie pooglądałam zdjęcia to i ja mam te same odmiany, niektóre mam przeniesione z ogrodu po cioci, jakież one są leciwe to bardzo stare odmiany.
Wnuczka już ma pół roczku :lol: to sama przyjemność widzieć jak szkrab rośnie i poznaje świat.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krystynko witam i pozdrawiam :)
Wypowiem się w temacie różowej anabelki :)
Kupiłam ja kilkanaście lat temu jako nowość pod nazwą SPIRIT 'Invincibelle' i przez 3 lata strasznie narzekałam. W handlu pojawiła się "Pink Annabelle" i informacje podawały, że ponoć lepiej opracowana odmiana o grubszych pędach więc kupiłam. Niebawem dotarła do mnie widomość, że to jedna i ta sama odmiana tylko w handlu to zamieszanie i wprowadzenie w błąd hobbystów :;230
Faktycznie niczym się nie różniły, zmieniałam im miejsca ze słonecznego na półcień ale nic nie dało. Jeden krzew mam nadal przez sentyment ale w tym sezonie chyba ostatecznie się z nią rozstanę. Co prawda zawsze na wszelki wypadek zostawiam kawałeczek w doniczce tak na wszelki wypadek ...
Chcąc powiększyć kolekcję na jej miejsce kupię inną odmianę ale jaką skoro teraz wszystkie są tak podobne do siebie ???
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”