Oaza Spokoju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu :wit

Odwiedziłam już kiedys twój watek i miałam napisać i nie napisłam... Masz piękny ogród i tyle w nim pieknych roślin i kwiatów.
Przypomniało mi sie lato, ciepłe słoneczko choc za oknem jeszcze zima, a korkuski kocham ;:167 Mam słabość do wszystkich wiosennych cebul.
Będe czekać na tegoroczne zdjęcia.

A kwitnienia storczyków to jak mini wiosna w domu, zawsze się uśmiecham do nich na parapecie
Piękne kolorki, zwłaszcza ten biały z fioletowym środeczkiem
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witajcie Kochani wieczorową porą :wit

Ostatnie dwa dni ostro sypał śnieg, wiał mocno wiatr i w ogóle pogoda była okropna, dziś w końcu słoneczko zaświeciło, przy odśnieżaniu ptaszki pięknie śpiewały, wołały wiosnę. U mnie na razie żadnych nosków a choćby były to ich nie widać bo zaspa śnieżna przykryła wszystko, Różyczki mają kołderki, ale czy jeszcze będzie mrozić to się okaże.
Prawie każdy coś tam z pocieszajek wiosennych w domu ma i ja mam też :tan Hiacynta jasnoróżowego, już zaczyna pachnieć :D


Obrazek

Zimowe widoki z dnia dzisiejszego


Obrazek

Ptaszki pięknie śpiewające wysoko na drzewie

Obrazek

Witaj Moniczko :wit Dziękuję za słowa o moim ogrodzie ;:196 cebulowych mam mało, kiedyś posadzone dawno temu, które przetrwały to zostały, reszta została zjedzona przez nornice czy karczowniki. Pasowało by sadzić do donic i dopiero do ziemi, niektóre tak mam posadzone.
W tym roku planuje kolejna rabatę, co z tego wyjdzie zobaczymy...
Storczyki bardzo lubię i prawie wszystkie to już stare okazy, kiedyś nagminnie kupowane przez M dla mnie, muszę koniecznie poprzesadzać do świeżej kory, bo wyrastają już z doniczek i słabiej kwitną. Białe z fioletowym okiem mam dwa są urocze.
Dziękuje za odwiedziny i pozdrawiam cieplutko ;:196

Wspominki tam tegoroczne jeszcze


Obrazek


Obrazek

Dorotko u mnie zimowo bardzo, przez cały ostatni okres nie napracowaliśmy się łopatami tyle co przez dwa minione dni ;:222
po jedno to dobrze bo nawilżenie ziemi będzie :D Pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny ;:196


Obrazek



Obrazek

Martusiu Ceropegia rośnie w paru doniczkach porozstawiana po domku, bardzo lubię to urocze pnącze ;:167
O nie, nie pozwól na to, wanienka musi być, a w niej kolorowo,jak najbardziej jednoroczne, bogato kwitnące :D ciekawa jestem czemu nie zakwitły Frezje, jakoś nie miałam z nimi do czynienia, to nic nie wiem o jej uprawie czy łatwa czy trudna :?: Taka pora roku że śnieg powinien być jeszcze a nie później w marcu szaleć, już i tak bliżej do wiosny :D Odwzajemniam pozdrowienia ;:196



Obrazek



Obrazek

Jadziu cieszę się ze mnie odwiedziłaś ;:196 na razie wspominamy, bo trzeba oczy i duszę czymś uraczyć bo już tęskno...
Tak, tak niech się zima teraz wyszaleje, a później niech nastanie prawdziwa wiosna, nie to co w tamtym roku. Dziękuję i pozdrawiam cieplutko ;:196


Obrazek



Obrazek



Obrazek

Danusiu u nas tez padał i to bardzo zamiecie śnieżne były,oj działo działo
Wspominajmy póki na to czas, bo jak przyjdzie wiosna nie będziemy mogły nadążyć.
Dziękuję za odwiedzinki ;:196


Obrazek



Obrazek

Marysiu tak to Żurawka, ale nie pytaj o nazwę, nie znam liście duże purpurowe, sieje się na potęgę i rośnie bez problemu.
Tydzień bardzo zimowy, choć mrozów nie było tylko śnieżyce, wiatry i szaro bure dni, słonce dopiero dziś wyszło i od razu lepiej mi się zrobiło :D
Zdrówka i pozdrowienia przesyłam ;:196


Obrazek



Obrazek

Aniu ja się tak bije z myślami bo bardzo mi się ta Bajazzo podoba... Ach ja nie jestem znawczynią Róż,ale mogę zaproponować Graham thomasa, nie wiem czy posiadasz ? U mnie rośnie od 2015, nie jest ogromny, taki w sam raz, pewnie to tez mój klimat, ale kwiat cudny, ja się nim nieskończenie zachwycam, więcej moich Róż to krzaczaste, mało mam pnących a mianowicie są to Dortmund, Eden Rose, James Galway, Ghislaine de Feligonde, ta jest potworkiem ślicznym, i posiadam dwa Souvenir Du Docteur Jamain, to też piękne róże, ale młode nabytki, więc dopiero obserwuję.
Dziękuję za odwiedzinki ;:196


Obrazek


Obrazek



Obrazek

Trzymajcie się cieplutko
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Cudne wspomnienia kochanie ;:167 aż chciałoby się już widzieć takie widoczki .Niestety Krysiu musimy jeszcze uzbroić sie w cierpliwość .Wczoraj też zajrzałam do ogródka ,a tam wszystko zasypane niech tak na razie zostanie to bezpieczniejsze, a ptaszki rzeczywiście weselej świergotały Czują już nadchodzącą wiosnę szybciej niż my. Zdróweczka ;:196 ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu lubię Cię odwiedzać, bo nie mam kompleksów pogodowych, stale mamy prawie taka samą pogodę :D Lubię też dlatego, że pokazujesz wiosnę słoneczną i cieplutką za którą coraz bardziej tęsknimy. Kupujemy pocieszajki, siejemy co nieco na parapetach coraz wcześniej ;:306
Dlaczego u mnie żadna Żurawka się nie sieje ;:oj żuraweczki owszem muszę nawet ograniczać ale żurawki ;:185
Pozdrawiam słonecznie, bo sobota pogodna, a wiosnę czuć w powietrzu ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

:wit


Marysiu bardzo się cieszę z Twoich słów ;:168 Moja pocieszajka taka trochę marnawa, jakiś taki Hiacynt mizerna wy mi się trafił. Zadałaś mi zagwozdkę z tymi Żurawkami i żuraweczkami. Trochę poczytałam i bardziej moja wygląda na ta pierwszą, ale pewności nie mam ;:218 Bardziej muszę zgłębić temat. Fakt jest taki że sieję się u mnie ta roślinka bardzo i mam jej pełno, jeśli będziesz chętna to wyślę wiosną sadzoneczkę, bo ja już nawet wyrzucam na kompost. Ja nie sieję nie bardzo mam czas na doglądanie, jarzynki wprost do gruntu to dopiero w maju. Może się skuszę na lobelie, jak kupię nasiona, bo któregoś roku wysiałam i miałam sporo kępek później do obsadzenia i kwitła pięknie i długo. W powietrzu faktycznie czuć wiosnę, choć u mnie dziś było jak w marcu, to wiatr, deszcz a na końcu śniegiem waliło. Dalej będę wspominać, bo w sezonie niestety nie nadążam ze wszystkim, a zdjęć robię sporo które teraz mogę pokazać. Odwzajemniam pozdrowienia, miłego weekendu ;:196


Obrazek



Obrazek

Jadziu na razie wspominki, ale ja nie nadążam w sezonie wstawiać, często nie mam czasu na FO dlatego teraz można to nadrobić, a przy okazji oglądania zdjęć planować zmiany na rabatach. Ptaszki co dzień pięknie świergolą, na całego wołają wiosnę :D U mnie dziś jak w marcu, wiatr, deszcz i śnieg na końcu mocno sypał :roll: Miałam dziś kuknąć na ciemierniki, ale pod śniegiem wszystkie. Spokojnego weekendu, pozdrawiam ;:196


czerwcowe fotki :D

Obrazek



Obrazek


Obrazek




Obrazek



Obrazek




Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek

Słonecznej niedzieli ;:168 ;:3
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

:wit

Zima trwa, znowu sypie śniegiem...

To jeszcze czerwiec na obrazkach 2021 ;:31


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek

Może ktoś wie co to za kwiatek wyrósł mi w tamtym roku przed moim starym domkiem, podejrzewam Wieczornik Damski, ale nie jestem pewna, myślę, że kiedyś były w tym ogrodzie i się odradzają :D nie mogłam za bardzo podejść do niego , bo tam są duże bukszpany , a on między nimi wyrósł.

Obrazek

Miłego dzionka życzę ;:168
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu ja też tak myślę, że to wieczornik :) Dostałam od koleżanki sadzonkę i przepadł, ale po dwóch latach wyrósł w innym miejscu. Podejrzewam, że glina mu nie pasuje :D
Za oknem gorzej niż w kieleckim ;:oj Wolałabym dawną zimę, trzymaj się cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Marysiu dziękuje za potwierdzenie ;:196 musze go przypilnować w tym roku i zebrać nasionka, bo chciałabym go też na inne rabaty przenieść, koło domu w którym mieszkamy. Pogoda jest okropna, może nie to że śnieg sypie, ale ten wiatr jest niemożliwy, tylko głowy bolą. Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu u mnie wiatr, zacinający śnieg na przemian z deszczem! brrr! Ja u siebie sadziłam siewki, siałam, ale jakoś nie chciał się zadomowić więc życzę Ci powodzenia, bo to ładny kwiatuszek i pachnie ;:167
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu to wieczornik będzie.
Piękne wspomnienia.Miałam się przypomnieć o tego gożdzika,ale potem sama zapomniałam.
Masz jakiś ciekawy lilak.
Miłej końcówki dnia. ;:168
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krychna przyszłam z Tobą powspominać i odrazu lepiej się poczułam. Jak wchodzę do Twojego ogrodu to mam mnóstwo chciejstw a miejsca coraz mniej.
Zawsze zachwycam się Twoimi różami, byłam dzisiaj w Flori.....
i nie bardzo wiem co koszyka włożyć....wszystkie się podobają.
U mnie dzisiaj też szaro i ponuro ale błyski wiosny już w ogródku widziałam.

Pozdrawiam❤❤❤❤
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Oaza Spokoju

Post »

Chciałem Krysiu napisać, że to wieczornik damski ale już mnie koleżanki wyprzedziły, więc tylko potwierdzam :wink:
U nas rosły przez parę lat a w ub.r. zaginęły i dopiero latem jedna roślinka się pokazała, ale za to zebrałem z niej sporo nasion i drugie tyle rozsiałem na rabatach. Teraz będzie więcej.
U ciebie wspaniałe kolorowe wspomnienia i do tego śnieg jak opisujesz a u nas to pierwsza taka bezśnieżna zima - tylko raz przez trzy dni leżał śnieg, a teraz to już przedwiośnie - za szybko :(
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2867
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, u mnie jakieś przedwiośnie, a u Ciebie 40 cm śniegu ;:oj Właściwie tak powinno być o tej porze roku, może nie aż 40 , ale 20 cm śnieżnej okrywy chętnie widziałabym w ogrodzie i spałabym sobie spokojnie razem z roślinkami, zamiast patrzeć jak wszystko rośnie, a w prognozach jeszcze marcowe mrozy, o zimnej Zośce i ogrodnikach nie wspomnę! Jak tak dalej pójdzie, to na majowe przymrozki będę miała wyrośnięte rośliny, a potem pogrom ;:145 .
Uwielbiam zapach frezji i jak tylko widzę cebulki wiosną,W to kupuję. W ubiegłym roku wiosna była widocznie dla nich zbyt zimna, późno wyszły i nie zdążyły zakwitnąć. Powinnam je wsadzić do doniczki i podpędzić w domu, a ja chciałam mieć kolorową wanienkę. :wink:
Wpomnieniowe widoki urocze ;:167 , poproszę więcej piwonii ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”